مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

مال یا چیزی را که خداوند آن مرده باشد و تذکرِایرج مصداقی

بقلم داود ارشد

راستش از قدیم گفته اند که صاحب مرده یعنی رها شده به امان خدا و بی کس و کارالبته لغت نامه ها معنانی دقیقتری ارائه میکنند از جمله:

مسعود رجوی بعد از جدا شدنلغت نامه دهخدا:

صاحب مرده. [ ح ِ م ُ دَ / دِ ] (ص مرکب ) وصف است مال یا چیزی را که خداوند آن مرده باشد :
هرکه میمیرد غم او قسمت من میشود
وارثم گویا من این غمهای صاحب مرده را.

طاهر وحید.

در طلسم زندگی تا کی توان بودن اسیر
از سر من وا کنید این جان صاحب مرده را.

فطرت.

نفرینی است که در حالت غضب بیشتر به گاو و خر و دیگر ستوران کنند.

صاحب مرده

وصف است مال یا چیزی را که خداوند آن مرده باشد

صاحب مرده
۱. [عامیانه، مجاز] هنگام عصبانیت یا ناراحتی شدید گفته می شود.
۲. [قدیمی] چیزی که صاحب آن مرده باشد.

حالا حکایت سازمان مجاهدین است  که ترکی الفیصل بدرستی اعلام کرده که خداوندش مرده است.  آقای مصداقی در مطلبی اظهار شگفتی کرده اند از میزان صاحب مردگی این تشکیلات. آنجا که سایت آفتابکاران فرقه رجوی یکی از دهها سایت ترور سیاسی فرقه رجوی، عکس آقای پرویز یعقوبی از اولین کسانیکه از سازمان در سال 1363 در پاریس جدا شده و زندگی میکنند را بعنوان شهید در کنار بقیه بنیانگذاران و موسی خیابانی منتشر کرده است.

این قلم مدتی در بخش نشریه در فرانسه کار میکرد.  آنزمان محمد علی جابرزاده (قاسم) مسئول نشریه مجاهد بود. و هر زمان که فیلم زینگ نشریه آماده میشد جدای از اینکه خودش چند بار میخواند قبل از ارسال نشریه به چاپخانه، نزد مسعود رجوی در اور سورواز میبردیم که خودش نیز یکبار آنرا جهت کنترل بخواند. از همین نظر هم نشریه ای بود تقریبا بی غلط. این مسئله درفاز سیاسی نیز امر برجسته ای بود که نشریه مجاهد بدون غلط چاپ میشود.

اما از زمانیکه این تشکیلات خداوندش مرده است دیگر به قول معروف سگ صاحبش را نمیشناسد. مریم رجوی همین چند روز پیش در افطاری شاهانه برای دیپلماتهای کرایه ای فقیر!! در اور سورواز مطلب نوشته  شده توسط محمد علی توحیدی را حتی از روی متن  غلط میخواند

در سایت آفتاب!!کاران این تشکیلات عکسی که در سایت “نه به  تروریسم و فرقه ها در سپتامبر سال 2015 بعنوان عکس بنیانگذاران و مسئولین اولیه سازمان  برای یک مطلبی خاص تهیه و منتشر  شده بود به غلط  بعنوان عکس بنیانگذاران شهید سازمان استفاده میشود.   یعنی استفاده کننده عکس مطلقا آشنایی با سازمان و تاریخچه آن با موسی خیابانی، پرویزیعقوبی و اینکه چه کسی کشته شده چه کسی زنده است چه کسی جدا شده  چه کسی فعال است ندارد. و یا اگر هم دارد جرات سوال و چون و چرا ندارد. 

 

ضمنا چنین ترکیب عکسی بطور مطلق در فرقه رجوی وجود ندارد چرا که اولا یعقوبی از سال 1363 جدا شده است و تنها عکسهایی که از او هست بصورت زندگینامه و یا در مصاحبه مطبوعاتی هنگام کاندیداتوری مجلس و … در نشریه مجاهد در فاز سیاسی است و بس.

احتمال اینکه  در فرقه رجوی (که ذهن افراد تا خواب شبانه و … گزارش، کنترل و حتی مجازات میشود)  عضوی  یا هواداری دست به تهیه چنین ترکیبی از عکسها بزند نیز مطلقا محال است چرا که اینکار فقط و فقط در محدوده اختیارات خداوند این فرقه است  که یعقوبی را بدست خود ترور سیاسی کرده و خوب میشناسند، در ثانی تهیه و انتشار عکس ترکیبی بنبانگذاران بعد از مرحوم شدن خداوند فرقه فقط و فقط با تائید خداوندة فرقه یعنی مریم رجوی  میتواند صورت گرفته باشد.  درگذشته ترکیب عکسهایی در نشریه مجاهد مشاهده شده است از جمله:

مسعود حنیف مریم

و یا در نوزده بهمن سالروز کشته شدن اشرف و موسی در نشریه مجاهید

1362

1372

1380

اینکه کسی عکس زیر را در سازمان تولید کند محال است. مگر با مجوز رهبری. بنابراین تنها شق همان است که از سایت “نه به تروریسم و فرقه ها” برداشته شده است. بویژه اینکه تنها این سایت بوده که این ترکیب از عکسهای اعضای قدیمی سازمان را در سپتامبر 2015 تولید و منتشر کرده است.

متاسفانه باید گفت که، این وضعیت دقیقا همان چیزی است که فرقه رجوی سی سال است ایجاد کرده است. یعنی غیر از مسعود رجوی و بعد از مرحوم اعلام شدندش توسط عربستان، مریم رجوی بقیه کارشان به قول آنها که با کامپیوتر آشنا هستند “کپی چسبان” است و مطلقا نباید و اجازه ندارند که فکر کنند چه برسد به محتوا فکر کنند. اگر هم در وسط آفتاب تموز به آنه گفته شد نیمه شب است کسی حق سوال کردن ندارد.

از طرفی نیزبیخبر ماندنِ مطلقِ اعضا در مرز سرخ است ، بنابراین کسی اجازه ندارد که بداند یعقوبی و یا دیگر مسئولین جدا شده از آنکه بوده اند. اگر کسی بدنبال چنین اطلاعاتی باشد و یا سوال کند بعنوان بریده مزدور و خائن با او برخورد میشود.

و از آنجائیکه تمامی تلاش بر این است که اعضا با دنیای بیرون تماس نداشته باشند، از این جهت از هواداران بیرونی خود که در سازمان فعال هستند ولی در تشکیلات نیستند استفاده میکند که سایت ها را برایش اداره و بروز کنند و مطلب را برای انتشار آپ لود کنند. و اگر کسی از درون تشکیلات مقاله و مطلبی بنویسد برای این افراد بیرونی ارسال میشود که آنها در سایت منتشر کنند. چرا که دسترسی اعضا به اینترنت و دنیای آزاد مرز سرخ است.

از سال 1992که کادرهای سازمان بهمراه مریم رجوی به فرانسه آمدند افراد برگزیده ای  توسط یکی از اعضای شورا بنام دکتر ساسان اردلان از همکلاسی های استیو جابز که سالهاست از او خبری نیست و ظاهرا از فرقه جدا شده، آموزش کامپیوتر بعلاوه آموزش  راه اندازی سیستم سرور- کلاینت  جهت راه اندازی سیستم ایمیل مستقل برای سازمان را گرفتیم که بعدا من در اروپا در تمامی کشورها  استقرار فرقه آموزش آنرا به متصدیان داده و سرورهایشان را راه اندازی و شبکه ارتباطی سازمان را راه اندازی کردم.

بعد ها در عراق افراد متخصص از میان دانشجویان آمریکا مانند عبدالله فولاد وند بودند که سیستم کامپیوتری عراق در بخش ما کار میکردند، که وی نیز از دکتر ساسان اردلان ساکن آمریکا که در اساس کامپیوتریزه کردن سیستم سازمان را مهندسی و راه اندازی کرد آموزش گرفته بود. عبدالله فولادوند بشدت با دیکتاتوری حاکم و سرکوبها مشکل داشت و جزء افراد مسئله دار بود ولی دستگاه بشدت به او و تخصص او نیاز داشت. به همین دلیل هرگاه نیاز به برقرار ارتباط با اینترنت جهت ارسال ایمیل به خارج از تشکیلات و یا دانلود مطلبی و نرم افزاری بود از آنجا که در در آنزمان در عراق اینترنت نبود،عبدالله فولاد به همراه یک تیم به سرتیمی یک زن عضو شورای رهبری از بغداد به اردن برده میشد و در حضور و با کنترل او به اینترنت وصل میشد که مبادا عبدالله فولادوند به اطلاعات آزاد دست یابد؟ و یا به زعم فرقه به سایتهای پرنو سری بزند!!!

البته تهمت بیشرمانه و توهین آمیز و تحقیر کننده مراقب از اعضا در مقابل بازدید از سایتهای غیر اخلاقی تنها وسیله ای بود جهت توجیه سرکوب و انحراف اذهان از جلوگیری از دسترسی به اطلاعات آزاد و کشف دروغها، نامه هایی که فرقه از قول اقوام علیه اعضا و یا از قول اعضا علیه خانواده خود منتشر کرده بود. و یا اطلاع از افشای دروغهایی که در زمینه مبارزات کانونهای شورشی در ایران در حمایت از فرقه رجوی به خورد تشکیلات میداد. 

داود ارشد

9خرداد 1397

30می 2018

——————————————————

سایت آفتابکاران یکی از سایت‌های فرقه رجوی است. از آن‌جایی که در این فرقه پرسش و تحقیق و کنجکاوی گناهی بزرگ محسوب می‌شود، کسی پیدا نمی‌شود و یا جرأت نمی‌کند اشتباهات بدیهی آن‌ها را گوشزد کند. در اثر سیاست‌های به کارگرفته شده در این فرقه هواداران و وابستگان آن متأسفانه به سطح «بز اخفش» و مشتی حقوق‌بگیر ارباب نزول کرده‌اند و همه چیز را بایستی تمام و کمال بپذیرند و چند و چون در آن نکنند.

بیش از یک هفته است که مطلب «گفتمش دردت زچیست» در سایت آفتابکاران همراه با عکسی از پرویز یعقوبی در میان شهدای مجاهدین (اولین نفر از سمت راست) انتشار یافته است. بیش از یک هفته صبر کردم تا شاید یک شیرپاک‌‌خورده‌ای از میان خیل هواداران‌شان در داخل و خارج از کشور به آن‌ها تذکر دهد که پرویز یعقوبی زنده است و طی ۳۵ سال گذشته از طرف مسئولان این فرقه با خیره‌سری بارها انگ خیانت و وابستگی به رژیم خورده است. همه‌ی سایت‌ها و خبرگزاری‌ها اشتباه می‌کنند اما این که ۹ روز بگذرد و کسی به حضرات تذکر ندهد که اشتباه کرده‌اند، نوبر است و بیانگر حال و روز این فرقه که یکی از هنرهایش پاپوش دوزی برای این و آن و لجن‌پراکنی علیه منتقدان و مخالفان است.

چند بار خواستم مطلبی بنویسم و منصرف شدم و فکر کردم به موارد مهم‌تر بپردازم. اما دیدم انگار نه انگار.

با نوشتن این چند خط، اشتباه این سایت را به اطلاع مسئولان فرقه‌ی رجوی می‌رسانم تا به چشم خود ببینند خانه از پای‌بست ویران است.

محمود نیشابوری نویسنده به اصطلاح شعر «گفتمش دردت ز چیست»، نام مستعار یکی از «نویسندگان» و «تحلیل‌گران» و «شعرای» پرکار  فرقه‌ی رجوی است. او تصور می‌کند اگر جملات انشای در سطح دانش‌آموز ابتدایی را تکه تکه کرده و زیر هم بنویسی تبدیل به شعر می‌شود. این همه بلاغت و شیوایی سخن را به مرشد و معلم ایشان تبریک می‌گویم. او حتی توجه نمی‌کند که در سایت فرقه مطلب‌اش را با چه عکسی منتشر می‌کنند! زحمت این کار را هم من بایستی برایشان بکشم.

 

از سمت راست: پرویز یعقوبی، رسول‌ مشکین‌فام، سعید محسن، محمد حنیف‌نژاد، اصغر بدیع‌زادگان، محمود عسگری‌زاده، موسی خیابانی

http://www.aftabkaran.com/2018/05/20/%DA%AF%D9%81%D8%AA%D9%85%D8%B4-%D8%AF%D8%B1%D8%AF%D8%AA-%D8%B2%DA%86%D9%8A%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%AD%D9%85%D9%88%D8%AF-%D9%86%D9%8A%D8%B4%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%B1%D9%8A/

در زیر عکس پرویز یعقوبی در نشریه مجاهد به هنگام معرفی او به عنوان کاندیدای نمایندگی مجلس شورای ملی در سال ۱۳۵۸ را ملاحظه می‌کنید.

 

اگر نخواهیم نتیجه‌ بگیریم که ذره‌ای تعهد و دلسوزی در این فرقه باقی‌نمانده، بایستی نتیجه‌ بگیریم که حتی اعضا و هواداران این فرقه نیز حاضر به مراجعه به سایت‌هایشان و خواندن مطالب نازل آن‌ها نیستند.

در چهل و ششمین سالگرد اعدام بنیانگذاران مجاهدین و در سی‌و هفتمین سالگرد به خاک افتادن موسی خیابانی، کجا هستند آن‌ها که ببینند این سازمان پس از «انقلاب‌ ایدئولوژیک» و گذر از «بند»‌های گوناگون و انحلال و تأسیس چند‌باره‌ی سازمان، به چه حضیضی دچار شده است.

ایرج مصداقی

۷ خرداد ۱۳۹۷

Irajmesdaghi@gmail.com

www.irajmesdaghi.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.