مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشای پولشویی های فرقه رجوی

 

آلمان یا فرانسه میزبان “سازوکار ویژه مالی ایران با اروپا” می‌شود

وال استریت ژورنال به نقل از دیپلمات های اروپایی خبر داد که  در بروکسل توافقی بر سر محل استقرار “سازوکار ویژه مالی ایران با اروپا” صورت گرفته است. فرانسه یا آلمان میزبان نهادی می شود که اروپا برای ایجاد کانال مالی با ایران طراحی کرده است؛ در صورتی که فرانسه میزبان شود، یک مقام آلمانی ریاست این نهاد را به عهده می گیرد و در صورتی که آلمان میزبانی آن را به عهده بگیرد، ریاست این نهاد مالی اروپایی به یک فرانسوی سپرده می شود. این در حالی است که دیپلمات‌های ارشد ایرانی شرکت کننده در چهارمین دور گفت وگوهای بلندپایه سیاسی میان جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا و سومین سمینارهمکاری های صلح آمیزهسته ای در بروکسل، خواهان اجرای سریع تعهدات کشورهای اروپایی در جهت حفظ برجام شدند.

به نوشته وال استریت ژورنال نهاد اجرایی “سازوکار ویژه مالی ایران با اروپا” از سوی آلمان و فرانسه تامین مالی می شود و به صورت مستقیم تحت مالکیت دولت های اروپایی مشارکت کننده است تا از تحریم های احتمالی واشنگتن مصون بماند. در همین راستا، میگل آریانس کانیته کمیسر انرژی اتحادیه اروپا روز گذشته و در یک نشست خبری مشترک با علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اطمینان داد: اتحادیه اروپا در باره استقرار “سازوکار ویژه مالی ایران با اروپا”تلاش می کند و خواستار آنست که این یک سازو کار مؤثر و پایدار باشد. درهمین حال خبرگزاری فرانسه  با استناد به منابع نزدیک به این پرونده خبر داد که “سازوکار ویژه مالی ایران با اروپا” ظرف دو هفته آینده اعلام خواهد شد.

اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرده است که بیش از ١۰ کشور اروپایی در “سازوکار ویژه مالی ایران با اروپا” مشارکت کنند و احتمالا با گذشت زمان کشورهای بیشتری از جمله چین به این گروه بپیوندند.

کمیسر انرژی اتحادیه اروپا همچنین گفت که” برجام بر اساس اهدافی که برای آن مشخص‌شده، کاملاً کار می‌کند و  این اطمینان را می‌دهد که برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است.”

علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهوری  و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران هم در نشست خبری مشترک دیروز با کمیسر انرژی اتحادیه اروپا گفت: اروپایی ها مشکلاتی دارند، اما در حال پیاده کردن ساز و کاری هستند که می تواند تعامل ایران با اتحادیه اروپا را در زمینه مالی و فروش نفت تأمین کند.” وی همچنین ابراز امیدواری کرد  که جامعه جهانی و اعضای برجام تمام تلاش خود را برای حفظ این توافق صورت دهند. علی اکبر صالحی گفت اگر این توافق از بین برود، نه ایران، نه اتحادیه اروپا و نه جامعه جهانی از آن نفعی نخواهند برد. رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تأکید کرد: این نبردی است که بایستی در آن پیروز شویم  و بازنده شدن در آن خسارات زیادی به همراه خواهد داشت.

عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، نیز در همین نشست گفت: اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا، بهره‌مندی ایران از مزایای برجام را به صفر نزدیک کرده است. وی خواهان سرعت بخشیدن  و اجرای کارآمد و پی‌گیرانه‌ی تعهدات سایر اعضای برجام، به ویژه کشورهای اروپایی شد.

عباس عراقچی تصریح کرد:”تعلل در اجرای تعهدات، این دستاورد مهم دیپلماسی برای جامعه بین المللی را با چالش جدی روبرو خواهد ساخت و جمهوری اسلامی ایران در این صورت بر اساس استقلال و منافع خود تصمیم خواهد گرفت.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.