مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری به کشتن دادن حسن جزایری از دانشجویان هوادار رجوی

 

گزارش‎های ضد و نقیض از استقرار مجدد گروهی از اعضای سازمان مجاهدین در عراق

نظر سایت نه به تروریسم و فرقه ها:  در مورد این خبر باید گفت تشکیلات مریم رجوی سالهاست که ظرفیت حتی داشتن یک تیم عملیاتی در ایران را از دست داده اند. اخباری از این دست که تحت آموزش آمریکای ها هم هستند، مشکلی از تیم عملیاتی حل نمیکند، چون 90 درصد کار تیم لجستیکی است که باید در داخل ایران و با داشتن حمایت و پایگاه ، رفت و آمد، شناسایی و … حل شود. و نیاز به افراد بومی دارد نه مجاهدینی که مطلقا با ایران بیگانه شده اند. هیچ جا را نمیشناسند. و آنقدر پیرو  فرسوده شده اندکه ده متر نمیتوانند بدوند. اگر تروریستهای الاهوازیه و یا داعش در ایران عمل ترور با حمایت عربستان و آمریکا میکنند از عناصر داخل کشور استفاده میکنند. آنهم با سنین 20 ساله نه 60 ساله.  البته تنها شقی که باقی می ماند فرستادن عده ای که کشته شوند و اسم مریم رجوی مطرح شود. این امکان هست. چون سالها در 1365 سابقه اینکار را داشته اند که تیمهای عملیاتی را میفرستادند و رژیم نیز تماما دستگیر میکرد و یا میکشت و یا می آورد در تلویزیون که بگویند فریب خورده اند. مریم رجوی اینگونه از شر افراد بیکار و بی مصرف که وبال گردنش نیز هستند به بهترین شکل با ساختن شهید و با ادعای مبارزه در داخل بهره برداری میکند.

نقل از کیهان لندن:

 البلداوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق می‎گوی، پایگاه‌های نظامیان آمریکا در شمال عراق میزبان ده‌ها عضو این سازمان است و نیروهای آمریکایی مستقیما آن‌ها را آموزش می‌دهند.

پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ برابر با ۱۰ ژانویه ۲۰۱۹

خبرگزاری دولتی ایرنا، پنجشنبه ۲۰ دی‌ماه، در گزارشی ادعا کرده گروهی از اعضای سازمان مجاهدین «تحت چتر حمایتی نیروهای آمریکایی» دوباره به عراق بازگشته‎اند.


آمریکا و اتحادیه اروپا سازمان مجاهدین را در فهرست سازمان‎های تروریستی قرار داده بودند اما حدود پنج سال پیش این سازمان از این فهرست حذف شد

این ادعا را اولین بار محمد البلداوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق مطرح کرد و حتی گفت «پایگاه‌های نظامیان آمریکا در شمال عراق میزبان ده‌ها عضو این سازمان است و نیروهای آمریکایی مستقیما آنها را آموزش می‌دهند.»

البلدواری می‎گوید، «نیروهای آمریکایی مستقر در کردستان عراق، به محض رسیدن اعضای مجاهدین به پایگاه‎های آمریکا، کار آموزش نظامی و مجهز کردن آنها به سلاح را آغاز کرده‎اند.»

وی هدف آمریکا از «فراخوان مجدد عناصر نفاق» به خاک عراق را «برنامه ریزی برای یک نقشه پلید» دانسته و از رهبران سیاسی عراق خواسته است که نسبت به این مسئله حساسیت نشان داده و مانع تعرض آمریکا به کشورهای همجوار از طریق خاک عراق شوند.

در سال ۱۳۶۵ با فشار دولت فرانسه سازمان مجاهدین خلق مقر خود را از پاریس به بغداد منتقل کرد و صدام حسین پذیرفت مسعود رجوی سازمان تحت رهبری خود را در پایگاه «اشرف» در استان دیاله حدود ۸۰ کیلومتری مرز ایران مستقر کند.

حدود سه هزار نفر از اعضای سازمان مجاهدین بیش از سه دهه در عراق در پایگاه‌های «اشرف» و «لیبرتی» مستقر بودند و آخرین گروه از آنها در شهریور سال ۱۳۹۵ (سپتامبر ۲۰۱۶) زیر نظر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از اردوگاه «لیبرتی» به آلبانی منتقل شدند.

نهادهای حکومتی جمهوری اسلامی و سازمان مجاهدین هنوز واکنش رسمی به این خبر نشان نداده‌اند اما احمد سالک نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی نیز بر اساس ادعاهای البلداوی اخیراً گفته است که «شکست‌های متعدد آمریکا در منطقه و خروج نیروهای این کشور از سوریه باعث شد ترامپ به گونه دیگری حضور خود در منطقه را نشان دهد و آن حمایت از منافقین با استقرار آنها در پایگاه‌های نظامی خود در کردستان عراق است.» او تاکید کرده مردم عراق و حشدالشعبی طومار آمریکا را در هم خواهند پیچید.

نقل از کیهان لندن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.