مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشای پولشویی های فرقه رجوی

 

بت پروری بت پرستی 

م-ت اخلاقی

اخیرآ ویدئوئی بر سایت “یوتیوب” از آقای مانی مسئول رادیو تلویزیون “مانی” ،مشاهده شد که مرا بر آن داشت تا گفته های آقای مانی را بهانه کرده و به چند نکته اشاره کنم .

با درود و با سپاس از همه آنهائی که با روشنگری در  تلاش هستند  که ایران و ایرانی را به هویت اصلی خویش همراه با دیگر ارزشهای انسانی جهانشمول به ساحل نجات برسانند .

 در ویدئوی نشر داده شده بر”یوتیوب” گوینده در دقیقه ٣ و ١۸ ثانیه  می گویند که :

“کوروش هرجا می رفت و سرزمینی را “فتح” می کرد،وهر پادشاه قدرقدرتی را که در واقع “سرنگون” کرد،نه آن کشور را ویران کرد،نه آن مردمان را به بردگی گرفت، ونه آن ” پادشاه ” را کشت. و الی آخر.

سئوال  اینست که ٣ واژۀ : ١- فتح ۲- سرنگون ٣- نه آن کشور را ویران کرد،بیانگر چیست ؟

 این ٣ واژه جبرا بیانگر قتل و کشتار و وخرابی و ویرانی دروازه های حداقل  هر شهری را که کوروش و سپاهیانش  وارد می شدند، است،با توجه به اینکه در قدیم تمامی شهر ها دارای دروازه و برج و باروی حفاظت بودند ؟

 سئوال دیگر اینست که اگر کوروش هیچ قصد قدرت، و حاکمیت بزرگی ،و بزرگ منشی نداشته است،چرا اصولا به سرزمینهای دیگر حمله می کرد، و در”کشور گشائی“،تاکید می کنم فقط در کشور گشائی و “فتح” سرزمینهای دیگر پادشاهان،ونه تحمیل “اندیشه” خویش، همانند حمله اعراب اوّلیه مسلمان،چه لزومی به راه انداختن حمله و کشور گشائی داشت ؟

آیا اگر سربازی یا سربازانی یا فرماندهانی و حتّی مردمانی از آن کشور فتح شده ،مخالف حاکمیت کوروش بر کشور وسرزمینشان بودند(به هر دلیلی) و بر علیه او بخاطر وطن دوستی خاک خویش  سر به شورش می زدند،کوروش آنها را نوازش می کرد و آنها را مجازات نمی کرد ؟

آیا مردمان دیگر سرزمینها ،خود گروه گروه از سرزمین و وطن خویش فرار کرده و به سرزمین کوروش پناهنده می شدند ؟

آیا جمله “منم کوروش “” شاه شاهان“” بوی دیکتاتوری و استبداد نمیدهد ؟

اصولا اگر کوروش ایچنین بود که گفته می شود،دیگر چه لزومی به حمله به دیگر کشورها و سرزمینها داشت تا مردم را از عدالت خویش بهره مند سازد ؟

در مثل است که می گویند “مشک آنست که ببوید ،نه آنکه عطار بگوید.

 در این شکّی نیست که کوروش در عصر خویش پادشاهی نمونه بود و همچنان در زمانۀ بیعدالتی و بویژه ظلمت و ستم حاکمیت اسلام بر وطن آغشته به خون ما ایران هست.امّا آیا کمی تامل نمی کنیم که ما ایرانیان بنا به این مشکل اساسی تاریخی یعنی”بت سازی” و در این عصر جهل و جنایت حاکمیت اسلام در چهره “جمهوری اسلامی خونریز” بنا بر اصل”ضدّیت“،باز از کوروش در این قرن ۲١”بت” نمی سازیم و نقاط ضعف او را به کلّی نادیده نمی گیریم و بتی را با بتی دیگر جایگزین نمی سازیم ؟

آیا همین مشکل اساسی نبود و نیست که ما را دچار بت سازی “امام در ماه،مهر تابان،معلّم خلق ” در شکل “ملّی گرائی” افراطی که به فاشیسزم و حداقلش به خودپرستی(شووینیزم) می کند ؟

بنظر این نگارنده صحبتهای گفته و نوشته شده در مقالات و فیلمهای منتشر شده در رابطه با حاکمیت کوروش،شنونده را مرتب دچار تناقض می کند،که مثلا کوروش کشوری را “فتح” می کرد و پادشاه همان سرزمین و کشور را دوباره بر تخت”پادشاهی” می نشاند، خیلی به زبان “ساده کوچه” ،پس چه غرضی بود که به کشور یا سرزمینی حمله کند ؟

ضمنا بدون خونریزی و وحشت که نمیشود براحتی به یک امپراتوری رسید،به همانگونه که تازیان مسلمان اوّلیه تا کنون “امپراطوری اسلامی”  خویش را به پیش برده و همچنان  گسترش می دهند .

قصد مقایسه کوروش بنیانگذار ایران با رسول “الله” یعنی محمّد بنیانگذار اسلام و پیرو او  آیت ” الله” یعنی خمینی  خونریز سیری ناپذیر نیست، و اصلا حتّی در خیال هم نمیتوان ونبابد چنین کرد،امّا اگر فرمان ۸ مادّه ای خمینی بدون ذکر نام او برای جمعی بعنوان فرمان یک رهبر مسلمان خوانده شود و یا در چند قرن خیالی آینده بر دیوار خرابۀ مسجدی بعد از نفی و نابودی اسلام یافت شود،با توّجه به اینکه این فرمان پر است از “حفظ حرمت مردم و دوری از بیعدالتی” و الی آخر،آیا اگر ملّت در آن زمان خیالی آینده دچار یک حکومت دیکتاتوری باشند،باز از همین خمینی جنایتکار با تمسک به این فرمان ۸ ماده ای بنا به “ضدّیت” از او بت نخواهند ساخت ؟

یعنی منظور اینست که نباید به سخن  های زیبا اکتفا کرد،بلکه باید به تمامی اعمال وشیوه های پیشبرد آنها نگاه کرد .

ضمنا در خیلی از بحثها و سخنرانی ها و نوشته هاگفته می شود که کوروش ” لائیک” بود،برای نمونه مثلاخود آقای مانی بیش از نگارنده اشراف دارند که لائیک یعنی “زمینی” ومادی ونه افسانه ا ی همانند خدای آدمسوز محمد یعنی(الله) و خدای افسانه ای کوروش یعنی “اهورا مزدا”.

ما به تاریخ خویش زنده خواهیم ماند و هویت خویش را باز خواهیم یافت اگر به تمامی جنبه های آن ،با مثبتات و منفیات آن بپردازیم .و اگر با چنین نگرشی به تاریخ خویش نپردازیم، با توّجه به این ضعف فرهنگی اساسی ما ایرانیان که” بت سازی” است، باز اسیر”مدار جاذبه ای” دیگر خواهیم شد وهرگز به آزادی و آزاد زیستی(دمکراسی) نخواهیم رسید.

ویدئوی برنامه تلویزیونی ” رادیو مانی” در رابطه با کوروش را می توان در آدرس زیر مشاهده کرد :

https://www.youtube.com/watch?v=UY7z2AP1o8s&feature=share

با آرزوی ایرانی آزاد و آباد همراه با هویتی واقعی و بدور از بت سازی” و بت پرستی .

رها قیریان ( م_ ت اخلاقی) .

آدینه ۴ آبان ١٣٩٧

۲٦ اکتبر ۲۰١۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.