مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

روابط روسیه و ایران در سوریه؛ تاکتیکی یا استراتژیکی؟

همکاری میان تهران و مسکو در سالهای اخیر به اندازه ای بوده که وقتی یک مقام ارشد روسیه درباره سطح این رابطه اظهار نظری متفاوت می کند، باعث تعجب می شود. سرگئی ریابکف معاون وزیر خارجه روسیه گفته همکاری کرملین با تهران در سوریه را نمی شود ائتلاف توصیف کرد. او گفته روسیه نگرانی‌های امنیتی اسرائیل را پیش پا افتاده تلقی نمی کند. انعکاس این اظهار نظر در تهران هم واکنشی کم و بیش دور از انتظار داشته است. از جمله یک چهره شناخته شده در مجلس ایران، از روسیه با این عبارت گله کرده که وقتی پای حمله هوایی اسرائیل به میان می آید، مسکو سامانه پرقدرت اس ۳۰۰ را از فعالیت می اندازد.

 

درهمین رابطه :

فلاحت‌پیشه: روسیه اس ۳۰۰ را در حمله اسرائیل به سوریه غیرفعال کرد

حشمت الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با ایرنا از روسیه انتقاد کرده است که در زمان حملات اسرائیل سامانه پدافند هوایی اس ۳۰۰ خود را غیرفعال می کند.

    

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با ایرنا از روسیه انتقاد کرده است که در زمان حملات اسرائیل سامانه پدافند هوایی اس ۳۰۰ خود را غیرفعال می‌کند.

 

او گفته است که اگر سامانه اس ۳۰۰ روس‌ها به درستی عمل کند اسرائیل نمی‌تواند به راحتی حملاتی را در خاک سوریه انجام دهد.

به گفته این مقام ایرانی احتمالا “نوعی هماهنگی” بین حملات اسرائیل و پدافند هوایی روسیه که در سوریه مستقر است، وجود دارد.

اسرائیل روز دوشنبه ۲۱ ژانویه به مواضع نیروهای ایرانی در سوریه حمله کرد. ارتش اسرائیل با انتشار یک پست توییتری اعلام کرد که هدف از این حملات مواضع سپاه قدس در سوریه بوده است.

بعد از این حمله خبرگزاری فرانسه به نقل از دیده‌بان حقوق بشر سوریه از کشته شدن ۱۲ نفر در جریان حملات هوایی اسرائیل به سوریه خبر داد. خبرگزاری آلمان هم تعداد کشته‌شدگان را در مجموع ۲۰ نفر اعلام کرده است.

فلاحت‌پیشه ولی در مصاحبه خود تاکید کرده است که به فاصله چند ساعت پس از یکی از این حملات در محل حاضر شده و از نزدیک این موضوع را پیگیری کرده است. او آماری را که اسرائیل اعلام کرده را تکذیب کرده و آن را “بلف” دانسته است.

این مقام ایرانی در رابطه با هدف اسرائیل از این حملات هم توضیح داد : «آنها (اسرائیلی‌ها) می‌خواهند ایران را وادار به یک سری واکنش‌ها کنند تا چالشی جدید در سوریه شکل بگیرد.»

دیدار فلاحت پیشه با وزیر خارجه ترکیه

نخستین بار است که یک مقام عالیرتبه ایرانی آن هم بعد از گذشت چهار روز از حملات هواپیماهای جنگی اسرائیل به سوریه آشکارا از “غیرفعال بودن سامانه روسی” و “هماهنگی اسرائیل با روسیه” انتقاد کرده است.

انتقادهای رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بعد از بازگشت او از ترکیه انجام گرفته است.

فلاحت‌پیشه در راس یک هیات پارلمانی از ترکیه دیدار کرده بود. او در این سفر کاری با  مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه هم ملاقات کرده بود.

بعد از این دیدار بود که وزیر امور خارجه ترکیه در حساب توئیتر خود اعلام کرد که در دیدار با فلاحت‌پیشه و هیات همراه او مسائل دوجانبه و منطقه‌ای را مورد بحث قرار داده‌اند. اما هنوز مشخص نیست که آنها درباره حملات اسرائیل به سوریه چه صحبت کرده‌اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.