مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشای پولشویی های فرقه رجوی

 

پس لرزه های شکست ورشو: نتانیاهو با انتشار ویدئویی از کنفرانس ورشو جنجال برانگیخت

نخست وزیر اسرائیل ویدئویی را از جلسه‌ای در ورشو منتشر کرده که برخی از مقام‌های عرب حاشیه خلیج فارس در آن در مورد “خطرها و تهدیدات ایران” سخن گفته‌اند. نتانیاهو در جمع مخاطبان حاضر است، ولی در بحث‌ها شرکت ندارد.
در ویدیوئی که بنیامین نتانیاهو از جلسه‌ای غیرعلنی در حاشیه کنفرانس ورشو منتشر کرده، شخصیت‌های عرب به اظهاراتی با لحن انتقادی شدید پرداخته‌اند و جمهوری اسلامی را مشکلی بزرگتر از مناقشه فلسطینی‌ها و اسرائیل توصیف کرده‌اند.

از جمله خالد بن احمد آل خلیفه، وزیر امور خارجه بحرین، در این ویدئو ایران را بزرگترین مشکل در تاریخ معاصر اعراب نامیده است. او جمهوری اسلامی را “نئوفاشیستی” توصیف کرده و مانعی در راه حل و فصل درگیری فلسطین و اسرائیل می‌داند. وزیر امور خارجه بحرین می‌گوید: «فکر می‌کنم اگر پول‌های کثیف، اسلحه و سربازان جمهوری اسلامی نبود، ما به حل اختلاف با اسرائیل بسیار نزدیکتر می‌شدیم.»

 

در این ویدئو شیخ عبدالله بن زیاد آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات متحده عربی، میگوید اسرائیل حق دارد در سوریه به هدف‌های ایرانی حمله کند.

او در پاسخ سوالی از سوی گرداننده جلسه، دنیس راس، مذاکره‌گر پیشین ایالات متحده در امور خاورمیانه، در خصوص حمله‌های اسرائیل به منظور ممانعت از ایران برای استقرار نظامی خود در سوریه، گفت: «بله، هر ملتی حق دارد از خود دفاع کند، وقتی از سوی ملتی دیگر به چالش کشیده شود.»

همچنین عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجی عربستان سعودی، در این نشست ایران را متهم می‌کند که با حمایتش از گروه‌های شبه‌نظامی به موضع فلسطینیان به رهبری محمود عباس ضربه می‌زند.

الجبیر که تا چندی پیش وزیر امور خارجه عربستان بود، در ادامه سخنانش گفت: «ایران کشوری است که از حماس و جهاد اسلامی حمایت می‌کند و تشکیلات فلسطینی را زیر سئوال می‌برد.»

او تاکید کرد که منطقه بدون صلح بین اسرائیل و فلسطینی‌ها روی ثبات به خود نخواهد دید، منتهی “شرارت‌های ایران” مانعی در برابر این روند است.

الجبیر این درک و دریافت رایج در غرب که حزب‌الله لبنان دارای یک شاخه سیاسی و یک شاخه نظامی است را به سخره گرفت و به شدت از این گروه تحت حمایت ایران در لبنان انتقاد کرد.

انتقاد به اقدام نتانیاهو

وزیر مشاور در امور خارجی عربستان توافق برجام را نیز مورد حمله قرار داد و گفت که این توافق زمینه مساعدی برای دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای است.

وبسایت روزنامه اسرائیلی “هاآرتص” اولین نشریه ای بود که از انتشار ویدئوی این سخنرانی‌ها در ورشو خبر داده و لینک کانال یوتیوب بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل را منتشر کرد. بعدتر این ویدئو از کانال نتانیاهو حذف شد اما تعدادی از دیگر نشریات اینترنتی به انتشار آن ادامه دادند.

کنفرانس ورشو در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با ابتکار آمریکا و با شرکت نمایندگان بیش از ۶۰ کشور، از جمله اسرائیل و کشورهای عرب خلیج فارس، برگزار شد. بنیامین نتانیاهو این کنفرانس را به لحاظ نزدیکی اعراب و اسرائیل پیروزی بزرگی برای اسرائیل توصیف کرد.

بخشی از بحث‌های کنفرانس در پشت درهای بسته انجام شد و هنوز معلوم نیست که انتشار ویدئوی ۲۵ دقیقه‌ای توسط دفتر نتانیاهو تا چه حد با مقررات این کنفرانس مطابقت داشته و آیا با موافقت دیگر شرکت‌کنندگان بوده است یا نه. در درون اسرائیل اقدام نتانیاهو در انتشار ویدئو با انتقاد برخی از شخصیت‌های اپوزیسیون مواجه شده که آن را باعث اختلال در مناسبات رو به گسترش اسرائیل و اعراب توصیف کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.