مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشای پولشویی های فرقه رجوی

 

ورود به حیطه ممنوعه توسط شرکت هوآوی

Meng Wanzhou, file picture 2 October 2014

چندی پیش  بازداشت ناگهانی مدیر قدرتمند شرکت هوآوی ( ژاپنی ها و چینی ها آنرا فآوی تلفظ میکنند )بازتاب گسترده ای در مطبوعات و محافل تخصصی دنیا داشت. ظاهراً دختر موسس این شرکت عظیم مخابراتی، به این علت بازداشت شده است که اولا معاملات غیرقانونی با ایران داشته و همچنین تکنولوژی‌های حساس شرکتهای آمریکایی را به سرقت برده است !! ( ما با بی تدبیری مثال زدنی، نقش آدم بد دنیا را به خوبی به عهده گرفته ایم بطوریکه هر خلافی که در دنیا رخ بدهد، آنرا بطریقی و از کانالی به ایران ربط میدهند !!(

 با همکاران ژاپنی و چینی که در این رابطه صحبت میکردم، همگی دلیل اصلی این بازداشت را، تضعیف و ضربه زدن به شرکت هوآوی ذکر میکنند. ( مهندسین زبل چینی در همه شرکتهای معتبر دنیا حضور گسترده ای دارند و مشغول پمپاژ تکنولوژی و دستاوردهای همه ملل دنیا به سوی چین هستند !!) اما دلیل اصلی این برخورد سخت آمریکا با این شرکت چیست چرا که هم اکنون شرکتهای چینی زیادی هستند که بازارهای دنیا را تسخیر کرده اند ولی چرا شرکت هوآوی متفاوت از بقیه شرکتهای چینی است !! پاسخ این سوال در وارد شدن موفق این شرکت به حیطه ممنوعه طراحی و تولید تجاری پردازنده ها و پروسسورهای قوی کامپیوتری است !!!

تا کنون این تکنولوژی حساس، منحصرا در دست شرکتهای آمریکایی بوده است، بطوریکه حتی کشورهای پیشرفته اروپایی‌ و ژاپن هم قادر به طراحی و تولید پروسسورهای پیشرفته کامپیوتری نیستند ! ( شاید هم اجازه اینکار توسط آمریکا به آنها داده نشده است !!) با توجه به زمینه کاری،  تا حدودی با پیچیدگیهای فنی و نرم افزاری و سخت افزاری طراحی و ساخت یک پردازشگر قوی ارزان قیمت آشنا هستم.

داشتن این تکنولوژی به این معناست که شما می توانید در حیطه های پردازش اطلاعات، اینترنت، ارتباطات و صنایع پیشرفته، انحصار شرکتهای آمریکایی را شکسته و از آنها پیشی بگیرید !! تاکنون آمریکا قادر بود علاوه بر سود تجاری بسیار فراوان ( طراحی و ساخت پردازشگر تجارتی بسیار بسیار سودده است که ارزش افزوده بسیار بالایی دارد ) کنترل محصولات و تکنولوژی های پیشرفته در دنیا را منحصرا در دست خود داشته و با کار گذاشتن کدهای مخفی و در سخت افزارها، به جاسوسی از کل دنیا بپردازد!!

همین امسال اعلام شد که شرکت اپل به علت افزایش فروش محصولات هوآوی، نتوانسته است فروش خود را مطابق انتظار پیش ببرد!! با توجه به پیچیدگی فراوان طراحی و ساخت پردازشگرها، احتمالا هوآوی این تکنولوژی حساس را توسط مهندسین چینی از شرکتهای آمریکایی سرقت کرده و با افزایش قابلیتهای آن، مدلهای جدیدی به نام خود به بازار عرضه کرده است( در دنیای امروز برای بدست آوردن تکنولوژی چاره دیگری جز سرقت آن ندارید و انتقال تکنولوژی از کشورهای پیشرفته هیچگاه اتفاق نخواهد افتاد!!! )

در سالهای اخیر مدیران هوشمند چینی توانسته اند نخبه های چینی را از شرکتهای معتبر دنیا جذب کرده و در شرکتهای خود بطرز موثری بکار گیرند و باعث رشد سرسام آور شرکتهای چینی شوند.به عینه شاهد بودم که تعدادی از مهندسین خبره چینی شرکت ما که در حال ساخت پردازشگرهای هوش مصنوعی مشغول بودند،  با دریافت حقوقهایی بسیار جذاب ( تا سه برابر حقوق و مزایای شرکتهای ژاپنی!!) به چین بازگشته و در همین شرکت هوآوی مشغول بکار شده اند!!! ( قابل توجه بخش جذب نخبه های نهاد ریاست جمهوری که در عمل در حد حرف و برگزاری سمینارهای بی محتوا و خاصیت باقیمانده است و بیشتر در اتلاف نخبگان مهارت دارد تا استفاده موثر از آنها برای رشد و ارتقای کشور !!!)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.