مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشای پولشویی های فرقه رجوی

 

بروز سیل در شیراز ده‌ها کشته و زخمی به جا گذاشت

Iran Überschwemmungen im Süden (Mehrnews)در ادامه بروز سیل در بخش‌های متعددی از ایران، صبح روز دوشنبه، بارش شدید باران بسیاری از مردم را در بخش‌هایی از شیراز غافلگیر کرد. ورودی‌های شمال این شهر مسدود شده‌‌اند و به مسافران توصیه شده که به شیراز نیایند.

 

سیل شدید و بی‌سابقه در شیراز حدود ۲۰۰ خودرو را در دروازه قرآن با خود برد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به علت بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب ورودی‌های شمال شهر شیراز و دروازه قرآن مسدود شده‌اند.

به گفته سخنگوی سازمان امداد و نجات در اثر سیل در شیراز در مجموع ۹۰۴ نفر حادثه و ٢٠٧ خانوار آسیب دیده‌اند.

به گزارش مرکز اورژانش کشور در شیراز تا کنون ۱۷ نفر کشته و بیش از۵۱ نفر زخمی شده‌اند. به گفته برخی منابع احتمال افزایش شمار آسیب‌دیدگان بسیار زیاد است.

بنا به آخرین گزارش‌های رسیده در میان قربانیان  شش مرد، هفت  زن، سه پسر بچه و یک دختر بچه هستند.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که سیلاب در دروازه قرآن چند شهروند را نیز با خود برده است. تصاویر ویدیویی همچنین نشان می‌دهند که بازار تاریخی وکیل شیراز نیز زیر آب رفته است.

حسن روحانی به دلیل جاری شدن سیل در بخش‌های گسترده‌ای از کشور به همه استانداران، فرمانداران و مسئولان کشور دستور داده تا پایان تعطیلات نوروزی در محل خدمت حضور مستمر داشته و در آماده‌باش کامل بسر ببرند.

تصاویری که از بروز سیل در شبکه‌های اجتماعی و خبرگزاری‌ها منتشر شده‌اند از جریان مهیب آب حکایت دارند که شمار متعددی خودرو را با خود می‌برد.

انتقاد‌ها از عدم واکنش به موقع در روزهای نخست سرریز شدن آب از سدها بالا گرفته است. نبی هزارجریبی، نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس، از عملکرد وزارت کشور و ستاد مدیریت بحران به‌شدت انتقاد کرد و گفت:«ستاد بحران در گلستان، گرگان و آق‌قلا می‌توانست مسیر سیل را به سمت دیگری سوق دهد.»غلامعلی نورا، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گنبد گفت: «در بخش زراعی، به مزارع گندم، جو و کلزا در سطح ۵۳ هزار و ۳۰۰ هکتار به مقدار ۴۰ درصد خسارت وارد شد که مبلغ ریالی آن ۵۰۸ میلیارد و ۸۶۱ میلیون ریال است.» او افزود: «باران به ۳۵۰ هکتار از باغات و ۳۵۰ هکتار کشت‌های زیرپلاستیک به ترتیب ۵۰ و ۸۰ درصد خسارت وارد کرد که برآورد ریالی آسیب‌های وارده ۳۳۷ میلیارد و ۵۲۱ میلیون ریال است.»مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گنبد تخریب جاده بین مزارع به طول ۱۲۰ کیلومتر و چهار دهنه پل، کانال آبیاری و زهکشی به طول ۲۰۰ کیلومتر و ۲۰ مورد ایستگاه پمپاژ و موتور پمپ به میزان ۸۰ درصد را از دیگر خسارت‌های باران‌های سیل‌آسای چند روز گذشته به بخش کشاورزی گنبد اعلام کرد و گفت: «در مجموع ۱۲۴ میلیارد ریال نیز به این بخش‌ها آسیب وارد شده است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.