واکـاوی مـزدوری! سلطانی، خـدابنده، عـزتی، حسینی، یغـمایی، کـریمدادی، مصــداقی و پورحسین، منتقدین فرقه مافیایی رجوی. نقد آتشبیاران معرکه مشترک رجوی و سایت رهیافتگان

داود باقروند ارشد عضو علیرتبه سابق مجاهدین و شورای ملی مقاومت

تحلیل طوفانِ سراسریِ جورج فلوید در آمریکا -داود باقروند ارشد

پایه اجتماعی فرقه رجوی (آمریکای نئوکانها) درحال فروپاشی است و رجوی برای صدمین بار بیگانه پرستیش به گل نشسته است

چرا رجوی نیاز دارد درخواست دیدار با اعضای در اسارتش را به نبرد دین بین فو تعبیر کند؟

افشای حقایق پشت پرده ضدیت با خانواده با اسناد سازمانی توسط داود باقروندارشد از مسئولین خانوادهها در مجاهدین

گسترش وطن فروشی در خارج کشور به سرکردگی رهبر همه وطن فروشان و دشمنان ایران

حمایت از تحریم و حمله نظامی به ایران خیانت به مردم و فاصله گرفتن آشکار از ایران و ایرانی

پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

آخرین پست ها

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

خواست ایران از اروپا چیست؟

یک سال پس از خروج آمریکا از برجام‌، ایران به سایر امضاء‌کنندگان برجام ۶۰ روز فرصت داده است تا راه‌کاری برای عبور ایران از تحریم‌های آمریکا پیدا کنند. کارشناسان می‌گویند راه‌اندازی اینستکس خواست ایران را برآورده نمی‌کند.

 

[
اخبار مهم
بر اساس اخباری به رسانه‌های آلمان درز کرده، سفارت آمریکا در برلین با فعالان تجاری آلمان تماس گرفته و در مورد قطع همکاری تجاری با ایران به آنها هشدار داده است.
شرکت‌هایی که با ایران تجارت می‌کنند مجازات می‌شوند. آمریکا پس از خروج یک‌جانبه از برجام، به فعالان تجاری هشدار داده که درصورت ادامه همکاری با ایران تحت تحریم‌های آمریکا قرار خواهند گرفت. آمریکا حال مجوزهای جانبی برنامه اتمی ایران برای مصارف غیرنظامی را هم لغو کرده است، از جمله مجوز فروش مازاد اورانیوم با غنای پایین به روسیه و فروش آب‌سنگین به عمان.

به این ترتیب اگر ایران برنامه اتمی خود برای مصارف غیرنظامی را کاملأ متوقف نکند، به زودی بیش از سقف تعیین شده در برجام اورانیوم با غنای اندک و آب‌سنگین خواهد داشت. بهروز بیات‌، کارشناس مسائل اتمی معتقد است ایران چاره‌ای جز نوشتن نامه به سایر امضاء‌کنندگان برجام و اعلام هشدار در مورد لغو برخی از تعهدات خود در برجام نداشته است.

حال پرسش برای بسیاری این است که اروپا برای نجات برجام چه اقدامی می‌تواند انجام دهد؟ آلمان، فرانسه و بریتانیا تأکید دارند که می‌خواهند برجام را حفظ کنند و سازوکار ویژه مالی آنها موسوم به اینستکس در هفته‌های آینده راه‌اندازی می‌شود تا امکان مراوده تجاری اروپا و ایران فراهم می‌کند. این سازوکار قرار است دور از چشم آمریکا، مبادلات مالی و تجاری شرکت‌های اروپایی و بخش خصوصی و دولتی ایران را تسهیل کند.

 

علی‌ فتح‌الله‌نژاد، تحلیلگر سیاسی در برلین و استاد میهمان دانشگاه دوحه در قطر به دویچه‌وله فارسی می‌گوید: «راه‌اندازی اینستکس به این سادگی‌ها نیست. تحریم‌های آمریکا بسیار سخت‌تر از تحریم‌های دهه گذشته هستند و دور زدن آنها به راحتی ممکن نیست.»

دولت آمریکا با انتقاد شدید از راه‌اندازی این سازوکار بارها تأکید کرده است که تمام فعالیت‌های مرتبط با این سازوکار را تحت نظر دارد و با هر اقدامی که تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی را لغو کند به شدت برخورد خواهد کرد. علی فتح‌الله نژاد می‌گوید: «برای من واقعأ روشن نیست که این سازوکار چطور قرار است کار کند.»

شرکت‌های اروپایی که نگران پیامد همکاری‌‌ احتمالی‌شان با این سازوکار هستند، تا به حال به خواست سیاستمداران برای حمایت از اینستکس پاسخ نداده‌اند.

بر اساس اخباری به رسانه‌های آلمان درز کرده، سفارت آمریکا در برلین با فعالان تجاری آلمان تماس گرفته و در مورد قطع همکاری تجاری با ایران به آنها هشدار داده است.

 

از آن گذشته، اینتسکس قرار است در مرحله نخست تنها تسهیل کننده روابط تجاری شرکت‌های آلمانی‌، بریتانیایی و فرانسوی با ایران باشد. کارشناسان اقتصادی ایران تأکید دارد که اجرای این گام، هدف ایران از تعیین مهلت ۶۰ روزه نبوده است. اینستکس که بهمن‌ماه معرفی شد، قرار است در گام‌بعد امکان همکاری تجاری کشورهای ثالث با ایران را فراهم کند.

برای اقتصاد ایران ادامه همکاری تجاری با کشورهایی مانند هند، ترکیه، عراق اهمیت ویژه‌ای دارد. کشورهای اروپایی امضاءکننده برجام هنوز پاسخ روشنی برای چگونگی اجرای این درخواست ایران ندارند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

نوید جمشیدی، روزنامه اقتصادی ساکن تهران به دویچه‌وله می‌گوید: «اینستکس بیشتر به یک شوخی شبیه است. آلمان، بریتانیا و فرانسه می‌خواهند یک صندوق مبادله پایاپای کالا راه بیاندازند، به این ترتیب که ایران نفت و گاز آن‌هم به هر قیمتی که آنها می‌خواهد به اروپا بدهند و در مقابل از اروپا مواد غذایی و دارو بگیرد که طبق گفته‌های دولت آمریکا تحت تحریم نیستند.»

نوید جشمیدی معتقد است هدف ایران از اعلام مهلت شصت‌ روز به اروپا، فشار برای راه‌اندازی سریع‌تر این سازوکار نبوده است.

او می‌گوید: «به نظر من ایران ابتدا می‌خواهد زمان بخرد تا بتواند سرفرصت تصمیم‌گیری کند، چون به هرحال سیاست‌های جمهوری اسلامی در چهل سال گذشته نشان می‌دهد که توان تصمیم‌گیری در شرایط بحرانی را ندارد چون نهادهای مختلف قدرت با هم اختلاف نظر دارد و در حال حاضر هم به شدت باهم درگیر هستند. از آن گذشته جمهوری اسلامی امیدوار است که با این مهلت ۶۰ روزه اروپا را تحت فشار گذارد تا اروپا به عنوان متحد اصلی آمریکا بتواند امکان مذاکره میان آمریکا و ایران را فراهم کند، که فکر اشتباهی هم نیست. اروپا می‌تواند میانجی بهتری از عمان یا روسیه، میان ایران و آمریکا باشد.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS1k
دریافت مطالب جدید از طریق ایمیل1
مارادر فیسبوکتان به اشتراک بگذارید1k
Twitterما را در توئیتر دنبال کنید684
از کانال یوتوب ما بازدید کنید1k
از کانال یوتوب ما بازدید کنید
extra smooth footnotes