مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

بسیاری از وزرای خارجه اروپا تعیین عامل حمله به تانکرها در دریای عمان را مشروط به دقت و وقت کافی می‌‌دانند.

: حمایت از برجام و کاهش تنش بیش از پیش دشوار شده است
بر خلاف وزیر خارجه بریتانیا، بسیاری از وزرای خارجه اروپا تعیین عامل حمله به تانکرها در دریای عمان را مشروط به دقت و وقت کافی می‌‌دانند. آنها می‌گویند که اعلام موضع شتابزده “بازی با آتش” است.

بر خلاف بریتانیا، شماری از کشورهای اروپایی از حمایت از موضع آمریکا در مورد عامل حمله اخیر به دو تانکر در دریای عمان خودداری کرده‌اند. وزرای خارجه آلمان، لوکزامبورگ، هلند و اتریش روز دوشنبه، ۲۷ خرداد، در حاشیه اجلاس وزرای خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ اعلام کردند که در مورد عامل حمله هنوز ابهام دارند و در حال مقایسه اطلاعات و داده‌های خود با داده‌های دولت آمریکا هستند.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در این رابطه گفت گرچه کشورش اطلاعات آمریکا و بریتانیا را دریافت کرده، ولی هنوز به نظری قطعی درباره عامل حمله دست نیافته است. او با تاکید بر لزوم “دقت و حساسیت بالا” در بررسی این ماجرا خواهان عدم شتابزدگی شد.

 

جین آسلبورن، وزیر خارجه لوکزامبورگ نیز با یادآوری اسناد و مدارک اشتباه آمریکا در مورد دسترسی عراق به سلاح‌های کشتار جمعی که مبنای حمله به عراق در سال ۲۰۰۳ شد، از دبیرکل سازمان ملل خواست که یک هیات تحقیق مستقل را برای بررسی ماجرا و شناسایی عامل حمله مامور کند. او گفت: «فکر می‌کنم که وظیفه اصلی وزرای خارجه اروپا جلوگیری از جنگ است، کاری که ما باید در جلسه امروز انجام دهیم.»

الکساندر شالنبرگ، وزیر خارجه اتریش نیز خطر را این دانست که “با آتش بازی شود و دست‌آخر همه بازنده شوند. هیچ کس از اعلام موضع سریع و تحقیق‌نشده سود نمی‌برد.”

انتقاد پمپئو از ماس

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی بی اس، در انتقادی صریح از موضع وزیر خارجه آلمان که بر خلاف بریتانیا مدارک آمریکا را برای مقصرشمردن ایران در حمله به تانکرها کافی ندانسته بود، گفت: «برخی کشورها مایلند که سر و ته قضیه را به هم بیاورند و مسئله پیگیری نشود.» او افزود مدارکی که در اختیار ماس قرار گرفته بسیار بیشتر از آن است که در رسانه‌ها منتشر شده است.

 

ماجرای حمله به تانکرها اتحادیه اروپا را در وضعیت دشواری قرار داده است. به خصوص اگر مشخص شود که ایران پس پشت این حمله بوده است، اروپا برای اعمال تحریم بر این کشور بیش از پیش زیر فشار آمریکا قرار خواهد گرفت. این در حالی است که اروپا می‌کوشد به هر طریق که شده مانع افزایش تنش شود و برجام را از شکست قطعی نجات دهد.

هایکو ماس در اظهارات روز دوشنبه خود انکار نکرد که رویدادهای جدید در دریای عمان تلاش‌های اتحادیه اروپا برای کاهش سطح تنش و نجات برجام را با دشواری بیشتری روبرو کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.