پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری مشاور عالی مریم رجوی در مورد فرقه رجوی

 

بودجه پروژه تعلیق شده آمریکا علیه پروپاگاندای ایران؛ یک و نیم میلیون دلار

وزارت خارجه آمریکا پروژه علیه پروپاگاندای ایران را بازبینی می‌کند

وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به بی‌بی‌سی فارسی تایید کرده که بودجه پروژه “ایران دیس‌اینفو” (IranDisInfo) یک و نیم میلیون دلار و برای دو سال بوده که تا پیش از تعلیق آن، ۲۰۷ هزار دلار آن پرداخت شده بود.

دلیل تعلیق این پروژه به گفته وزارت خارجه آمریکا حمله به شهروندان آمریکایی، روزنامه‌نگاران و فعالان حقوق بشری ساکن ایالات متحده آمریکا عنوان شده است. این در حالی است که پروژه قرار بود بر افشای “اطلاعات نادرست و پروپاگاندای حکومتی ایران” متمرکز باشد.

یک مقام وزارت خارجه به ما گفت که مجریان این پروژه پا در حوزه‌هایی گذاشته بودند که در پروژه تعریف نشده بود و در محدوده کاری این وزارتخانه نیست. او گفت که به محض اطلاع از چنین رفتارهایی پروژه به حال تعلیق درآمده و بودجه آن متوقف شده است.

این توییت در پاسخ به تارا سپهری‌فر نوشته شده بود که بعدا از حساب ایران‌دیس‌اینفو پاک شد
این توییت در پاسخ به تارا سپهری‌فر نوشته شده بود که بعدا از حساب ایران‌دیس‌اینفو پاک شد

“مرکز تعاملات بین‌المللی” در وزارت خارجه آمریکا کارفرمای این پروژه است. بنا به اطلاعاتی که در وبسایت این مرکز منتشر شده، آنها برای مقابله با “پروپاگاندای دولتی ایران” ۹ میلیون دلار بودجه دارند. بودجه اختصاصی برای ایران در رده سوم بودجه‌ای‌ است که وزارت خارجه برای مقابله با ضداطلاعات خارجی خرج می‌کند.

  • بودجه روسیه: ۲۱ میلیون و ششصد هزار دلار
  • بودجه گروه‌های تندرو مثل داعش: ۱۹ میلیون و هشتصد هزار دلار
  • بودجه ایران: ۹ میلیون دلار
  • بودجه چین: پنج میلیون و نهصد هزار دلار

اهداف مرکز تعاملات بین‌المللی

مرکز تعاملات بین‌المللی، دفتری است که شامل کارمندانی از بخش‌های مختلف دولت آمریکا می‌شود، از جمله وزارت دفاع آمریکا که به بودجه این مرکز هم کمک می‌کند.

وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که مرکز تعاملات بین‌المللی، فعالیت مجریان تمام طرح‌هایی که بودجه‌شان را تأمین کرده، در شبکه‌های اجتماعی زیرنظر دارد. این مقام وزارت خارجه درباره فعالیت‌های نظارتی این مرکز پس از اتفاق اخیر به ما گفت که آنها می‌خواهند با افزایش نظارت خود مطمئن باشند که پروژه‌ها بر وظایف و اهداف خود متمرکزند.

در این پروژه خاص، وزارت خارجه می‌گوید که مجری قرار بوده با استفاده از آمار و اطلاعات درست، محتوای اینترنتی تهیه کند. محتوا هم قرار بوده در شکل گزارش، مستند، نمودار و انیمیشن باشد. هدفشان هم آگاهی دادن به مردم خارج از آمریکا (احتمالا ایران) بوده تا هدف اطلاعات نادرست نباشند.

کشف ‘تخطی’

بخشی از فعالیت‌های توییتری مجری طرح ایران‌دیس‌اینفو باعث شد وزارت خارجه توجهش به این پروژه جلب شود.

این حساب توییتری به گروهی از آنها که منتقد سیاست‌های دولت آقای ترامپ در قبال ایران بودند برچسب‌هایی از جمله لابی‌گری برای حکومت ایران را می‌زد. یکی از این افراد جیسون رضاییان، خبرنگار ایرانی – آمریکایی بود که نزدیک به دو سال در ایران در بازداشت بود و بعد از امضای توافقنامه هسته‌ای ایران با قدرتهای جهانی (برجام) توانست با گروهی دیگر از زندانیان دو ملیتی ایران را ترک کند.

نگار مرتضوی، خبرنگاری است که بخشی از توییت‌های تهاجمی ایران‌دیس‌اینفو به روزنامه‌نگاران، استادان دانشگاه و فعالان حقوق بشر را یک جا منتشر کرد
نگار مرتضوی، خبرنگاری است که بخشی از توییت‌های تهاجمی ایران‌دیس‌اینفو به روزنامه‌نگاران، استادان دانشگاه و فعالان حقوق بشر را یک جا منتشر کرد

 

یکی دیگر از کسانی که هدف حمله قرار گرفته بود، تارا سپهری‌فر است، یکی از پژوهشگران سازمان دیدبان حقوق بشر. خانم سپهری‌فر توییتی نوشته بود که در آن از مخاطبان خواسته بود که اگر تحریم‌های آمریکا منجر به کمبود دارو در ایران شده با او تماس بگیرند.

حساب ایران‌دیس‌اینفو، در پاسخ به او در توییتر نوشته بود که خانم سپهری‌فر “حامی شاخه معتدل رژیم جمهوری اسلامی” است که “به جای مستند کردن اطلاعات بازداشتی‌ها دنبال مستند کردن ادعاهای ظریف است.” این توییت به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شده بود.

مدیر بخش خاورمیانه دیدبان حقوق بشر، نسخه انگلیسی این توییت را منتشر کرده بود و از اینکه بودجه دولت آمریکا صرف چنین حملاتی می‌شود ابراز تعجب کرده بود.

نگار مرتضوی، از روزنامه ایندیپندنت، مواردی از این دست را در یک رشته توییت کنار هم قرار داده بود؛ از حمله به فعالان حقوق بشر، تا روزنامه‌نگاران و استادان دانشگاه در آمریکا. این مستندات به دست وزارت خارجه رسید و آنها در نهایت تصمیم به تعلیق پروژه گرفتند.

چه کسی پشت این پروژه است؟

وزارت خارجه آمریکا حاضر به افشای طرف قراردادش نیست. آنها می‌گویند که به دلایل امنیتی از انجام این کار معذورند. اما نگار مرتضوی در گزارش خود در ایندیپندنت نوشته که مریم معمارصادقی طرف قرار داد بوده است.

خانم معمارصادقی از مخالفان سرسخت حکومت ایران و مدیر موسسه توانا است. حیطه کاری آنها در وبسایتشان “آموزش شهروندی و ظرفیت‌سازی برای جامعه مدنی ایران” عنوان شده است.

خانم معمارصادقی در توییتر خود را از جمله با توانا و ایران‌دیس‌اینفو معرفی می‌کند
خانم معمارصادقی در توییتر خود را از جمله با توانا و ایران‌دیس‌اینفو معرفی می‌کند

توانا در سال ۲۰۱۰ که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا بود، با دریافت بودجه از وزارت خارجه این کشور آغاز به کار کرد.

خانم معمار صادقی در توییتر خود را با موسسه توانا و همین‌طور ایران‌دیس‌اینفو معرفی می‌کند. او حاضر به گفت‌وگو درباره این پروژه نشد.

آینده پروژه

مشخص نیست که وزارت خارجه می‌خواهد با این پروژه چه کند. نگار مرتضوی می‌گوید “نمایندگان کنگره چه جمهوری‌خواه و چه دموکرات از این اتفاق ناراضی هستند.” او می‌گوید که جلسه‌ای پشت درهای بسته در کنگره برگزار شده که در آنجا پرسیده شده که چطور از پول مالیات شهروندان آمریکایی برای حمله به شهروندان این کشور که نظر مخالفی دارند استفاده می‌شود.

خانم مرتضوی به نقل از منابعی که دارد گزارش کرده نمایندگان کنگره خواهان تعطیلی این پروژه هستند اما گروهی در وزارت خارجه آمریکا به دنبال این هستند که اهداف پروژه را با نامی دیگر دنبال کنند.

مبارزات آنلاین دولت آمریکا

برت بروئن، در دولت باراک اوباما مدیر “مرکز تعاملات بین‌الملل” بود. آن زمان این مرکز زیر نظر شورای امنیت ملی آمریکا در کاخ سفید بود. او می‌گوید که تجربیات آنها در مبارزه با پروپاگاندای القاعده باعث شده بود که محدوده کاریشان گسترش یابد و مقابله با پروپاگاندای روسیه، چین و ایران را هم در بر بگیرد.

او می‌گوید یکی از مهمترین تجربیات آنها مبارزه با تبلیغات روسیه بعد از حمله به کریمه، لوهانسک و دونتسک در اوکراین بود: “هدفشان این بود که مشروعیت حکومت در کیف (پایتخت اوکراین) را از بین ببرند.” آقای بروئن می‌گوید که به اهدافشان در مورد اوکراین رسیدند.

کار بعدی آنها تاسیس مرکزی در ابوظبی بود تا “با همان راهبردها و روش‌ها” به مقابله با پروپاگاندای داعش (گروه دولت اسلامی) بپردازند. او می‌گوید که در آن زمان حضورشان در شبکه‌های اجتماعی به زبان‌های عربی، پشتو، دری (فارسی) و انگلیسی انجام می‌شده است.

برت بروئن، مدیر مرکز تعاملات جهانی در دوره باراک اوباما است
برت بروئن، مدیر مرکز تعاملات جهانی در دوره باراک اوباما است

“مرکز تعاملات بین‌الملل” در آخرین روزهای کاری دولت باراک اوباما به تصویب کنگره به وزارت خارجه منتقل شد.

آقای بروئن می‌گوید وزارت خارجه موظف است پروژه‌هایی از این دست را در نظارت مدام داشته باشد: “روشن است که یا این کار را نکرده‌اند یا اینکه خودشان اجازه داده‌اند اینها به چنین محدوده‌ای وارد شوند که آمریکایی‌ها و خبرنگارها را هدف قرار دهند.”

او می‌گوید که “حملات اطلاعاتی” در حال افزایش است و گروه‌ها و کشورهای بیشتری حالا می‌خواهند با استفاده از این روش در کشورهای دیگر ایجاد ناامنی کنند.

“ما نباید توانایی دفاعیمان را فقط در مبارزه با ضداطلاعات جمع کنیم. نوع دیگری از دفاع ما شفافیت هرچه بیشتر است.”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.