چرا رجوی نیاز دارد درخواست دیدار با اعضای در اسارتش را به نبرد دین بین فو تعبیر کند؟

افشای حقایق پشت پرده ضدیت با خانواده با اسناد سازمانی توسط داود باقروندارشد از مسئولین خانوادهها در مجاهدین

گسترش وطن فروشی در خارج کشور به سرکردگی رهبر همه وطن فروشان و دشمنان ایران

حمایت از تحریم و حمله نظامی به ایران خیانت به مردم و فاصله گرفتن آشکار از ایران و ایرانی

پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

آخرین پست ها

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

ایران اعلام کرد محدودیت غنی‌سازی اورانیوم را زیر پا می‌گذارد. گام دوم ایران

نشست خبری گام دوم ایران در برجام

ایران امروز یکشنبه اعلام کرد که از این پس به محدودیتی که در برجام برای میزان غنی‌کردن اورانیوم تعیین شده پایبند نخواهد بود.

عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران، در یک کنفرانس خبری گفت که ایران به دنبال حفظ برجام است، اما به دلیل عدم پایبندی طرف‌های اروپایی برجام به وعده‌هایشان، تصمیم گرفته برخی از تعهداتش را زیر پا بگذارد.

آقای عراقچی این تعهدات را اقداماتی سیاسی با هدف اعتماد‌سازی خواند و گفت اقدام اخیر ایران برای زیرپا گذاشتن این تعهدات نیز یک اقدام سیاسی است.

برجام توافقی میان ایران و کشورهای آمریکا، بریتانیا، فرانسه، آلمان، چین و روسیه بود، اما آمریکا سال گذشته به شکل یکجانبه از این توافق خارج شد.

واشنگتن از آن زمان تحریم‌های بی‌سابقه‌ای علیه تهران وضع کرده است. ایران می‌گوید اقدامات آمریکا برخلاف برجام است.

 

در کنفرانس مطبوعاتی امروز (یکشنبه ۱۶ تیر/۷ ژوئیه)، علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران گفت: “امروز غنی‌سازی اورانیوم از ۳/۶۷ عبور‌ خواهد کرد و میزان غلظت بر اساس نیاز ما خواهد بود و امروز این موضوع به طور‌ رسمی اتفاق خو‌اهد افتاد”.

عباس عراقچی هم از ارسال نامه محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به فدریکا خانم موگرینی، مسول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خبر داده و مفاد این را پایبند نبودن ایران به بندهایی از برجام و اعلام یک مهلت ۶۰ روزه دیگر در روند کاهش تعهدات ایران اعلام کرد.

آقای عراقچی گفت که روند در پیش گرفته شده از سوی ایران”برای حفظ برجام است نه کنار گذاشتن برجام” آن و “اگر کشورهای اروپایی نتوانند به تعهداتشون عمل کنند ایران به روند گام به گام خود در تعلیق تعهداشت ادامه خواهد داد”.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران، نیز در این کنفرانس از افزایش “شیب غنی سازی و شیب ذخایر اورانیوم” گفت و “بر اساس دستوری که از رییس شورایعالی امنیت ملی داشتیم گام دوم را باید امروز ‌برمی‌داشتیم که برداشته شده است”.

معاون وزیر خارجه ایران مجددا اعلام کرد که “اینستکس عملیاتی شده رسما و طرف ایرانی با طرف خارجی در ارتباط است و یکی دو مورد جابه‌جایی هم بعنوان امتحان در این ساز و کار انجام شده است” اما این سازوکار را فراهم کننده خواسته‌های ایران ندانست و خواستار انجام تعهدات برجامی اروپایی‌ها خصوصا “در مورد فروش نفت و محصولات نفتی” شد.

آقای عراقچی در عین حال اینستکس را دارای اهمیت دانست و گفت: “اینکه کشورهای اروپایی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا راهکاری را در نظر گرفته‌اند خیلی مهم است”.

عراقچی در خصوص توقیف نفتکش ایرانی در تنگه جبل‌ الطارق توسط نیروهای نظامی بریتانیا نیز توضیحاتی ارائه کرد و افزود: “این کشتی به خاطر ظرفیت بالا امکان عبور از کانال سوئز را نداشته و قرار هم نبوده که به سوریه برود و از آبراه بین‌المللی در حال عبور بوده و هیچ قانونی اجازه چنین رفتاری را به انگلیس نخواهد داد و این یک نوع راهزنی بین‌المللی است.”

معاون سیاسی وزارت خارجه ایران از انجام رایزنی‌های علنی و غیرعلنی و تماس‌های رسمی و غیررسمی با طرف‌های اروپایی خبر داد و گفت: “اینکه اروپایی‌ها هنوز نتوانسته‌اند خواسته‌های ایران را برآورده کنند به این معنی نیست که رایزنی‌های دیپلماتیک قطع شده باشد”.

 

بهروز کمالوندی هم اعلام کرد که ایران “حاضر نیست به هر قیمتی در برجام بماند” و حفظ برجام را منوط به عملکرد طرف‌های مقابل دانست و گفت: “تمامی اقداماتی که ایران می‌کند برای حفظ برجام است”.

عباس عراقچی هم با تایید سخنان سخنگوی سازمان انرژی اتمی افزود: “روند کاهش تعهدات در راستای حفظ برجام است. ممکن است این روند در نهایت به خاتمه حضور ما در برجام منتهی شود”.

آقای عراقچی در پاسخ به سوالی در خصوص امکان بازگشت آمریکا به مذاکرات ایران گفت: “آمریکا اگر تحریم‌ها علیه ایران را بردارد می‌تواند در مذاکرات ایران در چارچوب ۴ + ۱ حضور پیدا کند.”

وی در عین حال تاکید کرد: “برجام یک پرونده بسته شده است به این معنی که قابل مذاکره مجدد و گفتگوی مجدد نیست. برجام بدون اینکه یک کلمه اضافه و کم شود باید اجرا بشود.”

حسن روحانی رییس جمهور ایران، هفته گذشته خطاب به کشورهای اروپایی گفت: “در ۱۶ تیرماه سطح غنی‌سازی ایران دیگر ۳.۶۷ نخواهد بود. اگر می‌‎خواهید اظهار تاسف کنید از همین الان بفرمایید یا اگر می خواهید بیانیه بدهید از همین حالا بدهید”.

پس از او محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز اعلام کرد: “از این پس دقیقا پایاپای اروپا به برجام متعهد می‌مانیم”.

آقای ظریف در توییتر نوشته ایران از این پس تعهداتش به توافق هسته‌ای را بر مبنای ادای تعهدات سه عضو اروپایی امضاکننده برجام و اتحادیه اروپا پی خواهد گرفت.

همزمان بریتانیا، آلمان و فرانسه در بیانیه‌ای مشترک نسبت به افزایش میزان اورانیوم غنی شده ایران “شدیدا” ابراز نگرانی کرده‌اند.

امکان بازگشت تحریم‌های بین‌المللی

این اقدام ایران می‌تواند زمینه را برای بازگشت تحریم‌های بین‌المللی که با هدف محدود کردن فعالیت هسته‌ای ایران وضع شده بود، فراهم کند.

توسعه ذخایر اورانیوم غنی شده ایران در شرایطی صورت می‌پذیرد که پس از سرنگونی یک پهپاد آمریکایی از سوی ایران تنش‌ها میان تهران و واشنگتن افزایش یافته است. پیش از آن نیز ایران به حمله به چند تانکر نفتی در تنگه هرمز متهم شده بود.

اخیرا در سالگرد خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های یکجانبه از سوی ایالات متحده ایران اعلام کرد تعهداتش در توافق هسته‌ای را به مرور کاهش دهد.

ایران با اعلام این تصمیم، ۶۰ روز به طرف های اروپایی فرصت داده است تا زمینه فروش نفت ایران مبادلات مالی مرتبط با آن را فراهم کند و تهدید کرده که در پایان این مهلت، بخش های دیگری از تعهدات خود در اجرای توافق هسته‌ای را متوقف خواهد کرد.

اتحادیه اروپا اما این مهلت را رد کرد.

کاهش میزان ذخایر اورانیوم غنی شده و آب سنگین و همچنین پایین نگه داشتن خلوص اورانیوم غنی سازی شده جمهوری اسلامی ایران از کلیدی‌‌ترین بخش های توافق برجام است.

اورانیوم غنی شده چیست؟

بر اساس برجام، ایران تنها مجاز به تولید اورانیوم ۲۳۵ غنی شده با خلوص پایین و غلظت کمتر از ۴ درصد است که می‌تواند برای تولید سوخت در نیروگاه‌های هسته‌ای مورد استفاده قرار گیرد.

در حال حاضر، درصد غلظت اورانیوم در ایران افزایش نیافته بلکه تنها وزن این مواد از مرز مجاز ۳۰۰ کیلوگرم در برجام عبور کرده است.

سازمان کنترل سلاح می‌گوید “ذخیره ۱۰۵۰ کیلوگرمی می‌تواند در روند غنی‌سازی قرار بگیرد و ماده لازم برای ساخت یک بمب را تولید کند”.

ایران بارها تأکید کرده است که قصد ندارد سلاح هسته‌ای بسازد.

چرا این موضوع مهم است؟

همزمان این نگرانی نیز عنوان شده است که ایران نه فقط از نظر وزن ذخیره اورانیوم بلکه از نظر غلظت هم از ۳.۶۷ درصد فراتر برود.

ایران همواره گفته که قصد ساخت سلاح هسته‌ای ندارد اما کارشناسان می‌گویند با رسیدن غلظت اورانیوم به بیست درصد بیشتر راه برای ساخت بمب اتمی طی شده است چون وقتی غلظت طبیعی اورانیوم ۲۳۵ یعنی ۰.۷ درصد به ۲۰ درصد افزایش یابد عملا ۹۰ درصد تلاشی که برای رسیدن به سلاح اتمی لازم است انجام گرفته است.

نگرانی دیگر نیروگاه آب سنگین اراک است.

گام اول و دوم ایران چیست؟

ایران کاهش تعهدات خود را مستند به بند ۲۶ و ۳۶ توافق هسته‌ای می‌داند. بر اساس این دو بند، جمهوری اسلامی به دلیل عدم اجرای تعهدات طرف مقابل می‌تواند تعهدات خود را کاهش دهد و این به معنای نقض برجام نیست.

گذر از مرز ۳۰۰ کیلوگرم گام اول ایران برای کاهش تعهدات برجامی است. گام دوم امروز شانزدهم تیر برداشته ‌شد و به گفته عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه گام دوم “مقداری مباحث مربوط به غنی‌سازی است”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.