واکـاوی مـزدوری! سلطانی، خـدابنده، عـزتی، حسینی، یغـمایی، کـریمدادی، مصــداقی و پورحسین، منتقدین فرقه مافیایی رجوی. نقد آتشبیاران معرکه مشترک رجوی و سایت رهیافتگان

داود باقروند ارشد عضو علیرتبه سابق مجاهدین و شورای ملی مقاومت

تحلیل طوفانِ سراسریِ جورج فلوید در آمریکا -داود باقروند ارشد

پایه اجتماعی فرقه رجوی (آمریکای نئوکانها) درحال فروپاشی است و رجوی برای صدمین بار بیگانه پرستیش به گل نشسته است

چرا رجوی نیاز دارد درخواست دیدار با اعضای در اسارتش را به نبرد دین بین فو تعبیر کند؟

افشای حقایق پشت پرده ضدیت با خانواده با اسناد سازمانی توسط داود باقروندارشد از مسئولین خانوادهها در مجاهدین

گسترش وطن فروشی در خارج کشور به سرکردگی رهبر همه وطن فروشان و دشمنان ایران

حمایت از تحریم و حمله نظامی به ایران خیانت به مردم و فاصله گرفتن آشکار از ایران و ایرانی

پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

آخرین پست ها

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

با خروج امارات از جنگ یمن و دیدار با مرزبانان ایرانی درحال نزدیک شدن به ایران است؟

دیدار چند روز پیش مقام‌های مرزبانی ایران و امارات متحده عربی و امضاء تفاهم‌نامه‌ای در همین ارتباط با واکنش رسانه‌های خاورمیانه روبرو شده و به گمانه‌زنی‌هایی که از نشانگان “آب‌شدن یخ “روابط میان دو کشور سخن به میان آورده‌اند دامن زده است.

رسانه‌های داخل ایران طی چند روز گذشته در گزارش‌های متعددی از آنچه “چرخش امارات بسوی ایران” خوانده شده خبر داده‌اند.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی و رسانه‌های غیردولتی هم گزارش‌هایی پخش کرده‌‍اند که به دوری امارات از عربستان و نزدیک شدن این کشور به ایران، بویژه در خصوص جنگ در یمن اشاره می‌کنند.

سرچشمه این گزارش‌ها، امضای تفاهم‌نامه‌ای میان فرمانده مرزبانی ایران و فرمانده گارد ساحلی امارات است که سه روز پیش انجام گرفت، ولی به گمانه زنی‌های گسترده‌ای در سطح منطقه دامن زد.

روزنامه ابتکار در شماره امروز، شنبه ۱۲ مرداد، خود این موضوع را در صفحه نخست خود برجسته کرده و تیتر زده: “دلایل چرخش امارات به سوی ایران”.

روزنامه ابتکار

در این گزارش، مصطفی نجفی که از او به عنوان پژوهشگر مسایل خاورمیانه نام برده شده به ابتکار گفته نقطه آغاز این “تنش‌زدایی” خروج نیروهای اماراتی از یمن بوده است: “امارات بخشی از نیروهای خود را از یمن خارج کرد. معتقدم این امر در راستای اثبات حسن‌نیت ابوظبی به تهران بود. در‌واقع این سیگنال به ایران منتقل شد که امارات سعی دارد رویکردی انعطاف‌پذیرتر در جنگ یمن اتخاذ کند. در دو سه ماه اخیر هم شاهد بودیم که لفاظی‌های دیپلماتیک امارتی‌ها علیه ایران به شدت کاهش پیدا کرده و حتی رسانه‌های این کشور نیز تمایل زیادی به تقابل رسانه‌ای با ایران از خود نشان ندادند.”

احمد دستمالچیان، سفیر سابق ایران در لبنان و اردن در گفتگو با خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گفته: “به نظر می‌رسد دولت امارات و تا حدودی دولت سعودی نیز در برابر واقعیت‌های منطقه تسلیم شده‌اند و می‌خواهند ثبات و امنیت با همکاری ایران ایجاد شود. به هر صورت کشورهای منطقه همه همسایه هستند و به ناچار باید بتوانند برای ثبات منطقه خود واقعیت‌ها را درک کنند و در همین راستا هم چرخش معقولانه‌ای را از سوی امارات شاهد هستیم. ”

این دیپلمات سابق ایرانی همچنین با اشاره به اظهارات محمدجواد ظریف در گفتگوهای اخیرش با رسانه‌های خارج از ایران گفته وزیرخارجه ایران “قاطع مختلف سیگنال‌های مثبتی به عربستان و امارات ارسال کرده است…در خصوص وضعیت فعلی منطقه نیز وزیر امور خارجه کشورمان پیشنهاد جامع و کامل امنیتی را با عنوان پیمان عدم تعرض نظامی ‘ مطرح کرده و با کویت و عمان نیز در میان گذاشتند. ظاهرا حرکاتی در حال انجام است که امیدواریم در آینده نتایج خوبی را برای منطقه به ارمغان بیاورد.

آقای ظریف در چند مصاحبه اخیر خود در نیویورک به خبرنگاران آمریکایی گفته بود “تهران همواره آماده گفتگو با همسایگان خود است و تمایل دارد با آنها تفاهم‌نامه عدم تعرض نظامی امضاء کند.”

الجزیره

شبکه الجزیره که از سوی دولت قطر حمایت می‌شود به دیدار مقام‌های ایران و امارتی به طور ویژه پرداخته است

در همین حال، برخی رسانه‌های کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس هم به این موضوع توجه نشان داده‌اند. شبکه انگلیسی الجزیره قطر روز جمعه در برنامه خبری تحلیلی خود “اینساید استوری” با اشاره به دیدار مقام‌های مرزبانی ایران و امارات و تحولات اخیر در جنگ یمن پرداخت.

در این برنامه تحلیلگران به حمله پهپادی روز پنجشنبه حوثی‌ها به رژه نظامی در پایگاهی در نزدیکی عدن اشاره کردند و قرار دادن آن در کنار حمله موشکی حوثی‌ها به پایگاه‌های نفتی در داخل خاک عربستان نتیجه گرفتند که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران با به رخ کشیدن افزایش توان عملیاتی خود درصدد بازتعریف مخاصمه چهارساله در این کشور هستند.

خروج تدریجی نیروهای امارات از یمن هم یکی دیگر از موارد مورد توجه تحلیل‌گران شبکه الجزیره بود که از آن به عنوان نشانه‌ای از تغییر رویکرد امارات در همکاری با ائتلاف به سرکردگی عربستان یاد کردند و همچنین آن را روزنه‌ای از امید برای یافتن راه حلی دیپلماتیک برای بحران یمن خواندند.

پولتیکو

نشریه پولتیکو به “دردسرها و ناکامی” آمریکا در تشکیل یک ائتلاف دریایی علیه ایران در خلیج فارس توجه نشان داده است

در آمریکا هم علاوه بر توجه رسانه‌ها به این دیدار در سه روز اخیر، نشریه پولتیکو دیروز، جمعه، در یادداشتی تحت عنوان “ائتلاف یک نفره ترامپ” به موضوع تلاش واشنگتن برای تشکیل یک ناوگان حفاظتی بین‌المللی در تنگه‌هرمز پرداخته است و در بخشی از آن نگارنده، نهال طوسی، با اشاره به دیدار مقام‌های مرزبانی ایران و امارات و اجتناب امارات از “متهم کردن مستقیم تهران” در حملات اخیر به نفتکش‌ها در خلیج فارس، آن را نشانه‌ای از عدم موفقیت کاخ‌سفید برای تشکیل این ائتلاف دریایی دانسته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS1k
دریافت مطالب جدید از طریق ایمیل1
مارادر فیسبوکتان به اشتراک بگذارید1k
Twitterما را در توئیتر دنبال کنید684
از کانال یوتوب ما بازدید کنید1k
از کانال یوتوب ما بازدید کنید
extra smooth footnotes