مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

فرانسه: روحانی را به نشست گروه هفت دعوت نکرده‌ایم

فرانسه می‌گوید که مکرون از حسن روحانی برای شرکت در نشست آینده گروه هفت دعوت نکرده است. فرانسه آماده است اعتبار مالی بزرگی به ایران بدهد در صورتی که جمهوری اسلامی گام‌های بیشتری در جهت خروج از برجام برندارد.

یک منبع دیپلماتیک فرانسوی تکذیب کرده است که امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه از حسن روحانی برای شرکت در نشست آینده گروه هفت G7 که از ۲۴ اوت در بیاریتس برگزار می‌شود، دعوت به عمل آورده است.

این خبر که چهارشنبه ۱۶ مرداد (هفتم اوت) توسط خبرگزاری رویترز منتشر شده، واکنشی به گزارش اخیر المانیتور است که گفته بود حسن روحانی دعوت مکرون برای شرکت در نشست گروه هفت و ملاقات احتمالی با دونالد ترامپ را رد کرده است.

حسن روحانی و امانوئل مکرون، رؤسای جمهوری ایران و فرانسه، روز ۳۰ ژوئیه با هم تماسی تلفنی داشتند که گفته می‌شود ۱۰۰ دقیقه طول کشیده است.

 

هدف مکرون از این تماس تشویق ایران به ادامه پایبندی به برجام بوده است. به دنبال خروج آمریکا از برجام ایران گفته است که چنانچه قدرت‌های اروپایی نتوانند مزایای اقتصادی ایران در چارچوب برجام را تأمین نکنند، ایران به زودی از توافق هسته‌ای خارج خواهد شد.

اتحادیه اروپا: اقدامات اخیر ایران نقض تمامی توافق اتمی نیست

در همین راستا سخنگوی دولت ایران روز دوشنبه ۱۴ مرداد (پنجم اوت) به طرف‌های اروپایی باقی‌مانده در برجام هشدار داد که چنانچه تا یک ماه دیگر در تحقق تعهدات اقتصادی در چارچوب برجام توفیق نیابند، ایران به زودی “گام سوم کاهش تعهدات” خود را در برجام اجرایی خواهد کرد.

اعطای اعتبارات هنگفت

به گفته المانیتور مکرون در تماس تلفنی با حسن روحانی پیشنهاد کرده است که ایران در ازای زیان‌های خود بر اثر تحریم‌های اقتصادی مبلغ ۱۵ میلیارد دلار اعتبار مالی دریافت کند. این مبلغ قرار است به طور مشترک از سوی فرانسه و دو قدرت دیگر اروپایی آلمان و بریتانیا تأمین شود.

روحانی به مکرون: اروپا در گام اول یک خط اعتباری ایجاد کند

به گفته المانیتور ایران به این پیشنهاد که با هدف حفظ برجام مطرح شده، هنوز پاسخ نداده است.

 

ایران شکوه می‌کند که به دنبال خروج آمریکا از برجام در مه ۲۰۱۸ زیان شدیدی به درآمدهای نفتی این کشور وارد شده است. تحریم‌های نفتی آمریکا باعث شده که دسترسی این کشور به درآمدهای نفتی به شدت کاهش یابد. گفته می‌شود که‌صادرات نفت ایران از روزانه دو و نیم میلیون بشکه در سال گذشته به حدود روزانه صد هزار بشکه سقوط کرده است.

کشورهای اروپایی با پشتیبانی اتحادیه اروپا سازوکار مالی ویژه‌ای به نام “اینستکس” برای تسهیل مبادلات تجارتی و بانکی با ایران به راه انداختند، اما جمهوری اسلامی به شکل روزافزون ناخرسندی خود را از این مکانیسم ویژه نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.