پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشای پولشویی های فرقه رجوی

 

شوراي مديريت گذار و گمانه زني ها

1 – “شوراي مديريت گذار”: موضوع چقدر جديست؟

گروهي از فعالان سياسي هم نسل من دست اندر كار ساختن شورايي هستند كه ادعا مي شود به دليل زمينه هاي فروپاشي و يا امكان بر هم خوردن ثبات سياسي كشور سرِ دست گرفته شده است.

اگر امكان برهم خوردن ثبات سياسي و باز شدن امكان گذار جدي بود حتما موضوع “شوراي مديريت دوران گذار” هم براي همه فعالان سياسي در كشور هم موضوعي جدي و قابل اعتنا بود.
موضوع تشكيل اين شورا اما براي واشنگتن، رياض و تل آويو البته همچنان موضوعي جدي است.

2 – تكيه گاه هاي اميد براي گذار

پنهان يا آشكار، مشوق پي گرفتن شوراي مديريت گذار يكي تغيير سياست آمريكا و در تنگنا قرار دادن جمهوري اسلامي بوده و يكي هم دامن گرفتن نارضايي ها و اعتراضات مردمي.

وقتي از پمپئو پرسيدند چرا شما قبول نمي كنيد كه بن سلمان دستور قتل خاشقجي را داده او گفت اين كار به نفع ايران تمام مي شود. ترامپ هم مدام مي گويد اگر من بن سلمان را رها كنم مسكو و پكن جايگزين مي شوند واين به نفع ايران و به زيان اسرائيل است.
قتل قاشقجي، وضع دردناك باتلاق يمن و زلزله جهاني سهمگين عليه بن سلمان و راي اخير سناي آمريكا نشان داد كه وضعيت دروني اتحاد سه پايه اي واقعا آشفته تر از آن است كه در ناصيه آنان عزم و توان “تغيير رژيم” در ايران مشاهده شود.

در ايران عمده ترين جناح هاي سياسي همچنان براي نزديك تر كردن خود به معترضان هفت تپه و معلمان و ديگر ناراضيان با هم رقابت مي كنند و هيچ گروهي براي همنوايي با طرفداران تشكيل “شوراي مديريت گذار” خيز بر نمي دارد. نگاه غالب در ميان مردمِ ناراضی و معترض نيز بيش از آنكه بسوي شاهزاده و حواشي باشد بسوي بهره گيري از تضادها و شكاف هاي درون حكومت براي تامين منافع خويش است.
هر دو عامل مشوق تشكيل شوراي مديريت گذار واقعا ضعيف تر از آنچه تا چند ماه پيش تصور مي شد عمل كرده اند.

3 – وظيفه ناممكن

كساني كه براي تشكيل شوراي مديريت گذار قدم پيش گذاشته اند از هم نسل هاي من و در سنين بعد ٦٥ سالگي هستند. اين يك اپيدمي عمومي است ربطي به حكومتي يا ضدحكومتي بودن ندارد. جمهوري خواه و سلطنت طلب و مجاهد و جبهه ملي ندارد. كهنسالي دامنگير همه جريانهاي دوران انقلاب است.

فرشگردي ها شرط اصلي براي بسط شبكه خود را عدم جذب از نسل انقلاب قرار داده اند. آقاياني كه شعار “شوراي مديريت دوران گذار” را روي دست گرفته اند، از سوي فرشگردي ها تحويل گرفته نمي شوند. در شوي تلويزيوني چند صد هزار دلاري، كه تلويزيون ايران اينترنشنال براي لانسه كردن شاهزاده ترتيب داده بود، جاي حرفه اي ترين چهره هاي دست اندر كار تدارك شورا خالي بود. هرگاه وقايع پشت صحنه مناسبات دو نسل را در توئيت ها و كامنت هاي طرفين در شبكه مجازي دنبال كنيد تصوير روشن تري از مناسبات قدرت در ميان دو نسل به دست خواهيم آورد.
در شرايطي كه نسل بعد از انقلاب

از نظر ارتباط با موسسات امريكايي، سعودي، اسرائيلي و ديگر قدرت هاي خواهان تغيير رژيم در ايران،

از نظر ميزان نفوذ، حضور و تعداد حاميان در رسانه هاي اجتماعي،

از نظر دسترسي به رسانه هاي پر مخاطب فارسي و انگليسي،

از نظر توان ذهني، انرژي جسمي، و مهارت تكنولوژيك، تسلط بر زبان، و …

خود را از نسل پيش از انقلاب فرسنگ ها جلوتر مي بيند، بر اساس كدام شواهد مي توان باور كرد كه نسل بعد از انقلاب كه خواهان گذار است ممكن است مديريت كار را به شورايي كه در شُرُف تشكيل است واگذار كند.

هرگاه تشكيل دهندگان شوراي مربوطه واقعا براي خود وظيفه مديريت فعاليت هاي همه كساني كه براي تغيير نظام فعاليت مي كنند را در نظر گرفته باشد، به يقين بايد گفت كه انجام چنين وظيفه اي غير ممكن است. آنها مثل دفعات قبل تنها موفق خواهند شد بخشي از فعاليت هاي اعضاي خود را مديريت كنند. نسل هاي جوان تر تن نخواهند داد.

نكته جالب توجه اتفاقا اين است كه مركز ثقل فشار براي كنار زدن كهنسالانِ دوران انقلاب نه در خارج كشور كه در داخل كشور، و بيش از جناح اصلاح طلب، در قلب جناح حاكم قرار دارد. يكي از فعالان جوان در جناح حاكم با هيجان مي گفت تا وقتي اين فسيل هاي به جا مانده از نسل انقلاب در راس هستند جمهوري اسلامي اصلاح ناپذير خواهد ماند. مطمئن باشيد اينها تكان نمي خورند. اينها تا روزي كه از دنيا. بروند همين خواهند بود كه هستند.

خواندن كامنت ها زير توئيت هاي آذري جهرمي را هم توصيه مي كنم.
خيلي گوياي حال است.
4 – مسابقه زمان

اتحاد سه پايه همچنان و با قوت در حال تنگ تر كردن حلقه محاصره حول جمهوري اسلامي و آقاي برايان هوك آتش بيار آنست. اما چون نيك بنگريم مي بينيم كه هر يك از اين سه پايه خود با حلقه محاصره آتشي كلنجار مي روند كه به نحو محسوسي هر زمان تنگ تر شده است، بخصوص حول بن سلمان و ترامپ.
براستي شدت گسترش آتش در كدام طرف سريع تر است؟
ظريف پريروز گفت “(تا ٢٠٢٠) دوام مي آوريم”. ترامپ ديروز نامزد مديريت مبارزات ٢٠٢٠ اش را گزين كرد.
يعني فعلا هر دو طرف دارند در گوش خود زمزمه مي كنند:
“بزك نمير بهار مياد – كمبوزه و خيار مياد”.
امروز شايد براي خيلي از ما هنوز زود باشد كه بگوئيم جنس كدام طرف در برابر آتش ها مقاوم تر است. اما در بهار ٩٨ دود احتمالا آنقدر فروكش كرده است كه بتوان ديد “شوراي مديريت براي تدارك گذار از ولايت” بيشتر در سرتيتر خبرهاست يا براي گذار از بن سلمان و ترامپ؟

5 – گمانه زني: از رويا تا كابوس

حالا كه قرار است گمانه زني كنيم، چرا اكتفا كنيم به بي شانس ترين آنها؟

اگر در امريكا جان كري وسط بيايد و در ايران هم جواد ظريف و هر دو هم برنده شوند و زارترين روزها براي بولتون و بي بي و بن سلمان، و موج زدن دوباره شور و اميد در دل هاي جوان هاي ما، همراه با شكوفايي اقتصادي و اوج حس احترام براي كشورمان در چارگوشه جهان. روياي شيريني است. اينطور نيست؟

اگر نه تنها در امريكا مهار امور در دست ترامپ بماند، كه در منطقه هم همين بساط بن سلمان و نتان ياهو پهن باشد و گذار به حكومت آشكار تيم طائب هم و گسترش دامنه فقر و تحريم هم نصيب ما گردد. سيل مهاجرت از يك سو و حاكميت ترور و وحشت از ديگر سو. كابوس پر دلهره ايست. اينطور نيست؟

فرخ نگهدار

لندن – ٩ آذرماه ٩٧

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.