چرا رجوی نیاز دارد درخواست دیدار با اعضای در اسارتش را به نبرد دین بین فو تعبیر کند؟

افشای حقایق پشت پرده ضدیت با خانواده با اسناد سازمانی توسط داود باقروندارشد از مسئولین خانوادهها در مجاهدین

گسترش وطن فروشی در خارج کشور به سرکردگی رهبر همه وطن فروشان و دشمنان ایران

حمایت از تحریم و حمله نظامی به ایران خیانت به مردم و فاصله گرفتن آشکار از ایران و ایرانی

پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در حمله آمریکا کشته شد

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی به‌همراه ابومهدی المهندس در عراق به شهادت رسید/ حمله آمریکا به کاروان الحشد الشعبی در بغداد
سفارت آمریکا در بغداددر جریان حمله به کاروان الحشدالشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان به شهادت رسیدند.
۱۳ دی ۱۳۹۸ – ۰۵:۱۸ سیاسی نظامی | دفاعی | امنیتی نظرات
سردار سرلشکر قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس در عراق به شهادت رسید/ حمله امریکا به کاروان الحشد الشعبی در بغداد

کی فرودگاه بغداد، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌همراه ابومهدی المهندس معاون الحشد الشعبی و چند نفر از اعضای این سازمان به شهادت رسیدند و برخی دیگر نیز مجروح شدند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای اخبار مربوط به شهادت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تأیید کرده است.

سپاه پاسداران در اطلاعیه خود آورده است: سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی پس از عمری مجاهدت بامداد امروز در حمله بالگردهای آمریکایی به شهادت رسید.

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس در عراق به شهادت رسید/ حمله امریکا به کاروان الحشد الشعبی در بغداد

 

به گزارش تسنیم، گفته می‌شود این حمله توسط آمریکایی‌ها صورت گرفته است.

دست‌کم چهار راکت به نزدیکی این فرودگاه اصابت کرده است.

همزمان گزارش شد بالگردهای آمریکا در حال پرواز بر فراز فرودگاه هستند.

شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان اعلام کرد: آمریکا مسئولیت حمله به فرودگاه بغداد را به‌عهده گرفت که به شهادت قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران منجر شد.

نشریه نیوزویک نیز به‌نقل از منبعی در پنتاگون خبر داد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با ترور ژنرال سلیمانی از طریق به‌کارگیری پهپاد, موافقت کرده بود.

فاکس نیوز هم اعلام کرد: ارتش آمریکا بر اساس دستورات رئیس جمهور, قاسم سلیمانی را هدف قرار داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در صفحه توئیتر خود بدون هیچ توضیحی تصویری از پرچم آمریکا را توئیت کرد.

قاسم سلیمانی در عراق کشته شد

قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس سپاه پاسدارانحق نشر عکسGETTY IMAGES

Image captionقاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس سپاه پاسداران و از نامدارترین چهره‌های حکومت ایران بود

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در جریان یک حمله هوایی در فرودگاه بغداد به کاروان خودرو حامل او و فرماندهان گروه حشد الشعبی کشته شده است. سپاه پاسداران لحظاتی پیش این خبر را تایید کرد. پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا هم ضمن تایید این خبر تصریح کرده است که دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بوده است.

خبرگزاری نیمه دولتی فارس و نزدیک به سپاه پاسداران که ابتدا تنها خبر حمله به کاروان حشدالشعبی را منتشر کرده بود بامداد جمعه سرتیتر خود را به تایید خبر کشته شدن قاسم سلیمانی تغییر داد و به نقل از بیانیه سپاه پاسداران ایران نوشت: “سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی پس از عمری مجاهدت بامداد امروز در حمله بالگردهای آمریکایی به شهادت رسید.”

ماجرا از آنجا آغاز شد که بامداد جمعه ابتدا دولت عراق گزارش کرد که در جریان یک حمله راکتی به منطقه باربری فرودگاه بغداد دو خودرو آسیب دیده‌اند و چند نفر مجروح شده‌اند.

ساعتی بعد گروه شبه نظامی شیعه حشد الشعبی عراق که مورد حمایت ایران است از کشته شدن یک مقام ارشد خود به همراه دو میهمان مهم در جریان یک حمله هوایی در فرودگاه بغداد خبر داد و کمی پس از آن تلویزیون دولتی عراق در گزارشی مدعی شد که یکی از کشته‌شدگان این حمله هوایی سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سرشناس سپاه پاسداران بوده و همچنین به همراه او ابو مهدی المهندس، معاون رهبر حشد الشعبی و محمدرضا الجابری، مدیر روابط عمومی این گروه شیعه هم کشته شده‌اند.

اخبار مرتبط

گروه حشد الشعبی آمریکا و اسرائیل را مسئول این حمله دانسته است.

در گزارش‌های اولیه علاوه بر خبر مربوط به حمله راکتی به منطقه بارگیری فرودگاه بغداد از پرواز هلی‌کوپترهای آمریکایی بر فراز این منطقه سخن به میان آمده بود.

قاسم سلیمانی و آیت الله خامنه ایحق نشر عکسKHAMANEI.IR

Image captionرهبر ایران بالاترین نشان افتخار را به قاسم سلیمانی اعطا و او را “شهید زنده” خوانده بود

همزمان با افزایش گزارش ها در این رابطه، خبرگزاری هایی چون رویترز، آسوشیتدپرس و خبرگزاری فرانسه هم اخبار مشابهی را به نقل از مقام‌های عراقی و گروه حشدالشعبی منتشر کردند.

و دقایقی پس از آن نیویورک تایمز، واشنگتن پست و شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان هم با انتشار اخباری فوری از کشته شدن قاسم سلیمانی در جریان این حمله خبر دادند.

در نخستین واکنش‌ها از داخل ایران محسن رضایی از فرماندهان سابق سپاه پاسداران و دبیر فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام این کشور در توییتر از “انتقام سخت علیه آمریکا” سخن گفته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هم در همین شبکه اجتماعی پرچم ایالات متحده را بدون هیچ توضیحی توییت کرده است؛ نوعی اهتزاز مجازی پرچم این کشور که معمولا رهبران آمریکا برای بیان افتخار و اقتدار کشورشان انجام می‌دهند.

سرلشکر قاسم سلیمانی، ۵۹ ساله از زمانی شهرتش جهانگیر شد که حضور نیروی قدس سپاه با افزایش نقش ایران در عراق و سپس در سوریه و کشورهای دیگر خاورمیانه برای رسانه‎های خارج از ایران مطرح شد.

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران بود. او سال‌ها این مسئولیت را بر عهده داشت اما نامش بیشتر از زمان حضور نظامی ایران در عراق و سوریه و درگیری نیروهای تحت حمایت ایران در نبرد با داعش و مخالفان حکومت بشار اسد در سوریه وارد رسانه‌ها شد.

در سال‌های اخیر تصویرهای او در جمع نیروهای عراقی یا سوری بارها در رسانه‌ها منتشر شده است. بعضی از رسانه‌ها و چهره‌های نزدیک به حکومت ایران، تلاش کردند چهره او را تبدیل به نماد اقتدار نظامی ایران در منطقه کنند.

از راست: رحیم صفوی، محسن رضایی، علی ‌خامنه‌ای، قاسم سلیمانی و مهدی باکری

Image captionفرماندهان سپاه در کنار علی خامنه‌ای، رئیس جمهور وقت ایران در دوران جنگ؛ از راست: رحیم صفوی، محسن رضایی، علی ‌خامنه‌ای، قاسم سلیمانی و مهدی باکری

“فرمانده سایه”، “ژنرال بین‌المللی”، “شبح فرمانده”، “فرمانده مرموز”، “کابوس دشمن”، “مالک اشتر زمان”، “ژنرال حاج قاسم” و چندین لقب دیگری که مخالفان و هوادارانش به او می‌دهند، همه نشان از شهرت او در داخل و خارج داشت.

آیت‎الله علی خامنه‌ای او را “شهید زنده” نامیده بود. اما عنوانی که او خود را به آن ملقب می‌کند “سرباز صفر ولایت” است.

هواداران او در ایران که از چهره‌های اصلاح طلب و اصولگرا تا بسیاری از جوانان ایرانی را در بر می‌گیرد، او را”قهرمان ملی” می‌دانند که جبهه دفاع از ایران را در خارج از مرزهای کشور فرماندهی می‌کند تا ایران در آرامش به سر ببرد و مخالفانش، او را مسئول بسیاری از بی‌ثباتی‌های منطقه و حامی اصلی شبه‎نظامیان شیعه به خصوص در عراق و یمن و نیروهای دولتی در سوریه می‌دانستند که امنیت کل منطقه را به خطر انداخته است.

واکنش‌ها به خبر کشته شدن قاسم سلیمانی

در نخستین واکنش‌ها به خبر کشته شدن این فرمانده ارشد نظامی ایران در عراق، کوری بوکر، سناتور ایالت نیوجرسی و از نامزدهای دموکرات برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات نوامبر امسال به شبکه سی‌ان‌ان گفت که از عواقب این رویداد نگران است چرا که از نظر او دولت آقای ترامپ استراتژی مشخصی برای مقابله با ایران و به طور جامع در زمینه سیاست خارجی ندارد.

آقای بوکر به سی‌ان‌ان گفت: “من به سیاست خارجی این رئیس جمهور (دونالد ترامپ) اطمینان ندارم و معتقدم که سیاست‌های او آمریکا را به انزوا کشانده است”.

در واکنشی دیگر لیندسی گراهام، سناتور برجسته جمهورخواه در توییتر ضمن تشکر از دونالد ترامپ نوشته: “اگر ایران به رفتار و پرخاش‌های خود ادامه دهد باید منتظر پرداخت هزینه‌های سنگین‌تری از جمله نابودی پالایشگاه‌ها و مراکز نفتی خود باشد.”

جو بایدن، معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا در دوران باراک اوباما که از پیشتازان فعلی نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات نوامبر امسال برابر دونالد ترامپ است با انتشار بیانیه‌ای دستور دونالد ترامپ برای کشتن قاسم سلیمانی را به “انداختن آتش در دل انبار باروت” خوانده است.

او در این بیانیه نوشته: “هیچ آمریکایی برای مرگ قاسم سلیمانی سوگواری نخواهد کرد. او باید سزای اعمالش را بایت جرایمی که علیه نیروهای آمریکایی و هزاران بی گناه در منطقه مرتکب شده بود می‌دید. در بیانیه کاخ سفید آمده که این اقدام با هدف پیشگیری از حملات علیه نیروهای آمریکایی صورت گرفته اما آنچه مسلم است این اقدام دقیقا عکس چنین نیتی را پدید خواهد آورد. رئیس جمهور، ترامپ با این کار خود دقیقا دینامیت به انبار باروت انداخت و حالا او موظف است که مردم آمریکا توضیح دهد که چه طور قرار است از نیروهای ما، سفارتخانه‌ها و شهروندانمان و منافع‌مان در خارج و داخل کشور محافظت کند.”

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران هم در توییتر به کشته شدن قاسم سلیمانی واکنش نشان داده و آن را “تروریسم بین‌المللی” از سوی دولت آمریکا خوانده و ایالات متحده را مسئول پیامدهای آن دانسته است.

واحد مرکزی خبر ایران هم ضمن انتشار این خبر ویدیویی کوتاه از خورودیی ساقط شده منتشر کرده که به نظر می‌رسد متعلق به دو خودروی کاروان حشد الشعبی بوده که در جریان حمله هوایی بامداد جمعه به کلی ساقط شده‌اند.

در واکنشی دیگر سناتور کریستوفر مورفی، از دموکرات‌های برجسته کنگره آمریکا در توییتر این پرسش را مطرح کرده که آیا “ترور نفر دوم حکومت ایران بدون اطلاع کنگره آمریکا صورت گرفته است؟”

پس از قطعی شدن خبر کشته شدن قاسم سلیمانی در جریان این حمله، بسیاری از رسانه‌های آمریکایی اخبار عادی خود را قطع و با خبری فوری به پیامدهای این خبر برای امنیت ملی ایالات متحده پرداخته‌اند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان با دعوت از کارشناسان و سیاستمداران تلاش دارد ایت تصمیم دونالد ترامپ برای کشتن یک فرمانده ارشد نظامی ایران را رمزگشایی کند. اغلب میهمانان این شبکه تلویزیونی که از منتقدان دولت فعلی آمریکاست معتقدند که کشته شدن قاسم سلیمانی در حمله هوایی نیروهای آمریکایی، رویارویی میان ایران و آمریکا را وارد فاز جدیدی کرده است که ممکن است عواقب جدی برای آمریکا و جهان در پی داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.