مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

رهبرحزب کارگر و رهبر سابق حزب لیبرال دمکرات انگلیس از حمایت آل سعود از داعش انتقاد کردند

اظهارات اخیر رهبر حزب کارگر و رهبر سابق حزب لیبرال دموکرات انگلیس مبنی بر حمایت آل سعود از گروه داعش و تروریسم، خشم سفیر عربستان در لندن را بر انگیخته است.

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر و مخالف در انگلیس، روز سه‌شنبه در مجلس عوام این کشور پیدایش داعش را سؤال برانگیز دانست و گفت: «قبل از گسترش حملات هوایی علیه داعش از عراق به سوریه، مهم است بدانیم چه کسی از داعش حمایت می‌کند… چه جریانی به داعش کمک مالی می‌کند؟ کیست که به آن‌ها اسلحه می‌دهد و برایشان فضای امن ایجاد کرده است؟ باید درباره فروش اسلحه در منطقه سؤال شود و این که نقش آل سعود در این جریان چیست؟ من فکر می کنم سؤالات بسیاری در این زمینه مطرح است.»

«پَدی اشدون»، رهبر پیشین حزب لیبرال دموکرات انگلیس نیز در اظهاراتی مشابه، روابط نزدیک میان حزب محافظه کار انگلیس و عربستان را «نگران‌کننده» دانسته و گفته است: «عدم اعمال فشار بر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس، به ویژه عربستان و قطر، برای قطع کمک‌رسانی به سلفی‌ها و وهابی‌ها و امتناع دولت از تحقیق و بررسی درست حمایت مالی از ستیزه جویان، نگرانی من را درباره نزدیکی میان حزب محافظه کار [انگلیس] و افراد ثروتمند منطقه خلیج [فارس] بر انگیخته است.»

شاهزاده محمد بن نواف بن عبدالعزیز آل سعود، سفیر عربستان در لندن روز چهارشنبه در یادداشتی که در روزنامه تایمز منتشر شد، از اظهارات کوربین و اشدون انتقاد کرده و آن را نوعی «تحریف» و «توهین» به دولت عربستان دانسته است.

وی در این یادداشت مدعی شد: «در حالی که آفت تروریسم همچنان در حال گسترش است، بازی سرزنش و رد و بدل شدن اتهام آغاز شده است. عربستان سعودی بار دیگر خود را مورد هدف سیاستمدارانی چون کوربین و لرد اشدون یافته که به اشتباه می‌گویند ما از افراط‌گرایی حمایت می‌کنیم.»

محمد بن نواف افزود: «ترجیح می‌دهم این طور فکر کنم که این اظهارات سوء برداشت است نه عناد. در غیر این صورت، این اظهارات نوعی توهین به دولت، ملت و باور ما به شمار می‌آید.»

سفیر ریاض در لندن همچنین ادعا کرد: «بی اعتمادی، سوء تفاهم و ارائه اطلاعات نادرست درباره نقش عربستان سعودی در مقابله با تروریسم تنها ما را از روند همکاری باز می‌دارد.»

این مقام عربستانی همچنین چندی پیش در یادداشتی در روزنامه دیلی تلگراف، از کوربین به خاطر حملاتش علیه عربستان سعودی در ارتباط با نقض حقوق بشر، انتقاد کرد و نوشت، وی با برهم زدن توافق دستگاه‌های قضایی انگلیس و عربستان سعودی، به این کشور «بی احترامی» کرده است.

One Response to رهبرحزب کارگر و رهبر سابق حزب لیبرال دمکرات انگلیس از حمایت آل سعود از داعش انتقاد کردند

  1. Pingback: نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب و بزرگترین ذخیره سیاسی رژیم درچهل سال گذشته – TanineAshena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.