پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

 • سیامک نادریسخنی با سیامک نادری، جدا نشده از مسعود رجوی
  چرا حرفی نداشتی؟ واقعا چرا؟ چرا زیر دست رجوی و برای خوشآیند او در اشرف و آلبانی همرزمانت و خانواده های آنها رابا تروریست خواندن با تائید کلیشه دروغین رجوی میفروختی؟ چه چیز میخواستی بدست آوری که رجوی نمیداد؟ آیا مقبول رجوی بودن جز این بود که مانند مهدی حسینی ها سر از شکنجه گری در بیاوری؟ این بود آنچه میخواستی؟ این میزان خود باختگی و و خود شیفتگی و ذوب شدن در ولایت رجوی برای کدام منافع حقیرت بوده است؟ چرا وقتی مدعی هستی بیست سال شکنجه ات کردند و میخواستند با قرص بکشندت، نمیخواستی " ﺣﺗﯽ ﯾﮏ ﭘُرز وﻧﮫ ﺣﺗﯽ ﯾﮏ ﺳرﺳوزن، ازﻣﻧﺎﻓﻊ ﺷﻣﺎ (مریم رئیس آشویتس رجوی) ﮐم ﯾﺎ ﺣذف شود ". چرا نمیفهمی و نمیفهمیدی که در تمام مدتی که حقیرانه تلاش میکردی به رجوی ثابت کنی مبارز هستی، ضمن تائید همه جنایات و خودفروشیهای رجوی، اولا او را ملاک و معیار تعین مبارز و مجاهد می انگاشتی. در ثانی و در نتیجه ضمنا ثابت میکردی که همه سیاستهای او از جمله همه جنایاتش علیه خودت و خانواده ها و درست است. منافع مریم رجوی که بزبان خودت گفته ای از آن با جان و دل دفاع میکردی مگر، خیانت به کشور، تروریسم، شکنجه و قتل و اقدام به قتل، نبوده است چرا میخواستی از این منافع دفاع کنی؟ چــــــــــرا؟ تفاوت خودت با رضا کیوانلو که خودت نوشتی به خودت گفته چرا اینقدر ذلیلانه شکنجه ها را تحمل میکنی؟ آنهم با التماس به رجوی؟ راستی رجوی از کی بد شد؟ که دیگر باید با او مبارزه میکردی؟ جدا شدن نگارنده نه بخاطر سگ انداختن به روی خواهرم یا شکنجه خودم. و یا التماس به اینکه بپذیرد من مبارز و سیاسی ام. هیچگاه در تشکیلات شکنجه یا کتک نخوردم. بلکه بخاطر زندان وشکنجه امثال تو بود که جدا شدم. گفتم من مجاهدم شما دیگر مجاهد نیستید مبارزهم نیستید، حتی نمیتوانید ادعا کنید که مبارزید. همه را رو در روی خود رجوی و نسرین وکل ستاد گفتم. و خواستار ترک سازمان شدم. وقتی ترتیب اثر ندادند نوشتم و زدم به تابلو عمومی قرارگاه. به همین دلیل به دهسال زندان محکوم شدم. و در اولین فرصت فرار کردم. بله از نظر تو و مرشدت رجوی من مزدورم. بله کسی که میخواهد در مقابل اتهام رجوی که "سیامک تو بریده هستی" از رجوی مدرک مبارز بودن بگیرد مجبور است بعد از به خارج (بویژه به اروپا!!) آمدن در خارجه راهنمای چپ بزند. تا اتهامات رجوی را روی خودش کمرنگ کند چون هنوز سایه اتهامات بر سرش هست. چون مشکل درونی است. کسی که به مبارز بودن خود شک نداشته باشد که به رجوی خائن و بزرگ بریده که خود را با شب زنده داری با زنان مجاهد میکشید، برای تائید مبارز بودنش التماس نمیکند. به رجوی میگوید تو خائن هستی. تو مبارز نیستی. نگذار بیش از این وارد شوم. به خود آی.
 • Esmailچرا اسرائیل در سال ۲۰۰۸ سردار سلیمانی را نکشت؟
  عصر روز ۱۲ فوریه ۲۰۰۸ (دقیقا ۱۲ سال پیش) موساد سیگنال‌های موبایل مغنیه را در دمشق ردگیری کرد که به سوی آپارتمان کفر سوسه حرکت می‌کرد... در دمشق ماموران موساد یک خودرو شاسی بلند حامل موادمنفجره را در "محدوده قتل" پارک کردند... تصاویر خیابان منتهی به آپارتمان مغنیه بروی تلویزیونی بزرگ در تل‌آویو و در اتاق فوق سری عملیات به طور زنده پخش می‌شد... اما مغنیه که به محل رسید تنها نبود. قاسم سلیمانی و محمود سلیمان، از فرماندهان ارشد ارتش سوریه و نزدیک به بشار اسد همراه او بودند... جلسه‌ای غیرمعمول و رده بالا میان سه فرمانده از لبنان، ایران و سوریه بود... محمود سلیمان همان کسی بود که برنامه هسته‌ای و شیمیایی سوریه را هدایت می‌کرد. تاسیسات هسته‌ای که او در نزدیکی دمشق ساخته بود، یک سال قبل‌تر توسط اسرائیل مورد حمله هوایی قرار گرفته و تخریب شده بود...". یک مقام سابق اسرائیلی درباره آن لحظات به نیویورکر گفته: "ما فقط باید یک دکمه را فشار می‌دادیم و بعد هر سه فرمانده از صحنه روزگار محو می‌شدند... این یک فرصت استثنایی بود که گویی در یک بشقاب نقره جلوی ما گذاشته بودند... ایهود اولمرت در هواپیما برای سفر به برلین بود اما تلفن ماهواره‌ای همراهش بود. کافی بود موساد با او تماس بگیرد و درباره کشتن هر سه نفر درخواست مجوز کند... اما فرصت بسیار کوتاه بود... دستور ترور هم فقط برای مغنیه صادر شده بود... همه فقط دعا می‌کردند که بعد از جلسه مغنیه تنها از ساختمان خارج شود... یک ساعتی گذشت... در .......“از زمان معاهده لاهه در سال ۱۹۰۷ که مربوط به قوانین جنگی است، کشتن یک مقام دولت خارجی آن هم بیرون از زمان جنگ تقریبا ممنوع و غیرقانونی تلقی شده است. (برای همین هم شاید) وقتی در سوم ژانویه دولت آمریکا از عملیات کشتن قاسم سلیمانی خبر داد ابتدا علت آن را “تهدید فوری” از جانب او علیه جان آمریکایی‌ها عنوان کرد. بعد که انتقادها و کنکاش‌ها بر سر مبنای قانونی این تصمیم بالا گرفت، دولت استدلال خود را عوض کرد و گفت سلیمانی را به علت نقش او در “یک سری حملات قبلی و جاری” کشته است. عاقبت هم پرزیدنت ترامپ (آب پاکی را روی دست همه ریخت) و با گفتن این که جستجو برای مبنای قانونی این عملیات “اصلا اهمیتی ندارد” چون سلیمانی “تاریخچه هولناکی” داشته، عملا کاخ‌سفید را از التزام به پاسخ‌گویی در این باره مبرا کرد.”
 • فرعون خود خواندهبا خلع ید از ترامپ در مورد تصمیم به جنگ با ایران، مسعودرجوی و همه وطن فروشان ضربه بزرگی خوردند
  تمامی کسانیکه منافع و خواستهای فردیشان را خام خیالانه میخواستند بقیمت نابودی ایران و ایرانی بدست آورند با محدود شدن اختیارات ترامپ در جنگ با ایران تحت تاثیر لابی بسیار قوی اسرائیلی (از جمله آنها دامادش کوشنر) ضربه بزرگی خوردند. و ایران و ایرانی و حتی منطقه خاور میانه از خطری بزرگ فاصله گرفت. در این میان مسعودرجوی که حاضر نشده بود با اعتراضات خونین 1396 و 1398 از گورش خارج شده و اطلاعیه دهد با ترور قاسم سلیمانی توسط سرکرده همه تروریستهای جهان آمریکا بوجد آمده و بوی کباب جنگ را شنیده و همچون یک دیوانه و مجنون قدرت به صحنه آمد و نتوانست عقده های درونی سرکوب شده قدرت پرستیش را پنهان کرده و سال آینده میلادی را سال سرنگونی اعلام نکند. با این تصمیم سنای آمریکا دوباره یک لودر خاک بر سر قبرش ریخته شد تا شاید خبر مرگ او را بزودی در اثر دق مرگ بشنویم.
 • Iraj Shokriتفاوت ۱۸۰ درجه ای رجوی، با اعضای مجاهدین خلق
  از سویی دیگر این تفاوت ۱۸۰ درجه ایی اندیشه و عمل ما است با مسعود رجوی، که ما انسانها را بهنگام زنده بودنشان یاد می کنیم، نه پسا مرگشان. مرده خواری لایق لاشخوران و کفتارانی مانند مسعود رجوی باد.
 • vlcsnap-2015-02-26-21h30m45s2312222چرا مجاهدین جدا شده در حال بازگشت به ایران هستند ؟ قسمت آخر
  براستی چه رابطه ای، بین ضربه دستگیری محمدرضا سعادتی بخاطر جاسوسی برای شوروی سابق، 30 خرداد سال 60، ضربات 5 مهر 1360، 19 بهمن 1360، 11 اردیبهشت 1361، اخراج رجوی از فرانسه، بخدمت صدام در آمدن او علیه کشور، به اعدام محکوم کردن علی زرکش ها در تشکیلات، شکست فضاحت بار توهم ارتش آزادیبخش، ماجراجویی فروغ جاویدان، نا کار آمدی و سپس سرنگونی صدام حسین برای مسعودرجوی، نا کارآمدی آمریکا برایش، شکست تلاش ماندن در عراق، اخراج خونین از عراق، فرارهای مسعودرجوی از تمامی صحنه ها، افتضاحات شخصی مسعودرجوی، سالیان فرار از ظاهر شدن، و همزمان سر در آوردن از درون مناسبات کشورهایی چون اسرائیل و عربستان و نئوکانهای آمریکایی، راه اندازی زندان و شکنجه، اعدام در تشکیلات، بروز همه نوع افکار داعشی و سوپر ارتجاعی از مسعود رجوی و به ایران رفتن بعداز جدا شدنِ به هر قیمت از فرقه رجوی مدعی مبارزه ضد امپریالیستی و رژیم جمهوری اسلامی که در ظاهر هم شده چنگ در چنگ آمریکاست، وجود دارد؟آیا جدا شدگان از فرقه رجوی با جمهوری اسلامی مشکلی ندارند؟ بنظر نگارنده حتی طرح این سوال بی معنی است. چرا که نگاهی بسیار سطحی به سابقه جداشدگان خود گواه آن است. آیا قابل فهم است که این مبارزین در درون تشکیلات عاشق و دلخسته رژیم میشوند؟ آیا رجوی طی چهل سال با کمک بوقهای جهانی در حال تولید هوادار رژیم است؟ آیا قابل قبول است که افراد بعد از چهل سال یک شبه نسبت به رژیم خواب نما میشوند و روز بعد به ایران میروند؟ آیا کسی رادیکالتر از اینها در مبارزه با رژیم بها پرداخته است؟ اینجاست که باید پاسخ را در جای دیگری جستجو نمود.
 • فرشته هدایتی1به گفتۀ روسیه اسرائیل جان سرنشینان یک هواپیمای ایرانی را به خطر انداخته است
  ارتش روسیه دولت اسرائیل را متهم کرد که در حملات روز پنجشنبه خود به یک پایگاه نظامی در حومۀ دمشق از […]
 • قربانعلی حسین نژادامیر رحیم‌پور که به اعدام به اتهام جاسوسی محکوم شده، کیست؟
  امیر رحیم‌پور»، متهم به جاسوسی برای «سی‌آی‌ای»، پنجشنبه, فوریه 6, 2020 – 14:35 نیلوفررستمی […]
 • پرویز یعقوبیاردشیر زاهدی: در سقوط شاه، خودمان باعث دردسر شدیم
  دیدار اردشیر زاهدی در مقام سفیر ایران، با رئیس‌جمهور جیمی کارتر و همسرش روزالین جمعه, فوریه 7, 2020 […]
 • hp photosmart 720ظهور رجوی و دستِ خر کوتاه!
  موسی حاتمیان https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=766082967205858&id=100014124854456 […]
 • 4876rouhanimohamadrezaلو رفتن خانه زعفرانیه ۱۹ بهمن سال ۶۰ ناگهان موسی زنده شد و اسلحه کشید
  همنشین بهار   خانم‌ها و آقایان محترم، خواهران و برادران عزیز، دوستان دانشور و فرهنگ‌ورز، سلام بر […]
 • khoschhalروسیه: هواپیمای تهران – دمشق را هنگام حمله هوایی اسرائیل به سوریه نجات دادیم
  یک هواپیمای مسافربری که صبح دیروز از تهران به دمشق پرواز می‌کرد، در معرض تبادل آتش اسراییل و سوریه […]
 • متین دفتریآنجا که “در آمدن از خجالت کسی” مجوز نمی‌خواهد
  بسیاری از کنشگران مدنی، تهدید مهدی محمودیان را سابقه‌دار و گوشه‌ای از واقعیات جاری در نهادهای […]
 • Iraj Shokriتشکل رجوی، مرده هایی که در انتظار دفن شدن هستند
    پنجشنبه گذشته سایت فرقه رجوی داعشی خبر فوت ( ابوالفضل قنادی ) یکی دیگر از اسیران خود در را […]
 • Zay250 250سانسور خبر بازداشت سه ایرانی به اتهام جاسوسی برای عربستان در دانمارک توسط مسعودرجوی…
  سرویس‌اطلاعات و امنیت دانمارک روز دوشنبه ۱۴ بهمن (سوم فوریه) خبر از بازداشت سه عضو “جنبش عربی […]
 • 228x225«منصور» و « مداح» سرکوبگر رجوی در تشکیلات درگذشت- صفی تا تهران از مرگها و فرارهای مسعود رجوی
  سیامک نادری « در دقیقه ۰:۵۷  این ویديو انتشار یافته توسط مجاهدین خلق در دقیقه ۵:۵۵ و…منصور مداح در […]
 • Zay250 250چرا با چهل سال مبارزه خونین با ج. ا. مجاهدینِ نجات یافته از فرقه رجوی به ایران باز میگردند ؟
  قسمت دوم(آخر)  این مقاله دوقسمتی را در لینگ زیر میتوانید بخوانید: […]
 • MVC-158X1خاطرات قربانعلی حسین‌نژاد در زندان و حسینیه‌ی ارشاد
  در زندان و حسینیه‌ی ارشاد قربانعلی حسین نژاد شاگرد و هم‌سلولی شریعتی منبع: سایت ملی مذهبی تاریخ: […]
 • حنیف حیدر نژادمسعودرجوی چگونه شکنجه گران درون تشکیلاتی و منتقدِ جدا شده خوار را تولید میکند؟
  بقلم: داود باقروند ارشد تشکیلات رجوی یکی از درهم شکسته ترین و منتقد خوارترین عناصر وحشی و دریده اش […]
 • کنفرانس حقوق بشر به همراه خانم هشترودیمتن کامل مصاحبه ظریف با اشپیگل
   قتل سلیمانی آغاز پایان حضور آمریکا در عراق و منطقه است  این فاجعه است که اروپا مانند نوکر بی […]
 • مهرداد ساغرچیسوزشِ مسعودرجوی از تبدیل شدن سی دی به ننگی در تاریخ ایران
  گناه مجاهدین نه عشق به آزادی بوده که بلکه شیفته قدرت بودن ، از ابتدا بوده و تا امروز هم هیچ به جزرسیدن به قدرت نیست . رجوی و تیم اطرافش هرگز لحظه ای به مردم و مشکلاتشان فکر نکردند و در این سالیان هرگز معنی گرسنگی و آواره گی و تبعید و مبارزه را لمس نکرده است. بنا به گواه همه کسانی که در فرقه هستند چرا رجوی در شورای خیالی مقاومت خودش برای آینده هیچ سمتی در نظر نگرفته است ؟ به یک دلیل او خودش را یک رهبر مادام العمر عقیدتی و بدون تکرار و بدون جانشین میداند . اگر غیر از این بود او بیش از یک دهه غیب نمیشد که نکند مشکلی برایش پیش نیاید، راستی مگر چه چیز رجوی برتر از صدها رهبر جنبش دیگر که دستگیر و زندانی و اسیر شده اند بوده است که چنین از جان خود هراس دارد.؟

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشای پولشویی های فرقه رجوی

 

نامۀ جدید خانوادۀ ایران پور به دفتر کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد در بغداد

نقل از پیوند رهایی

نامۀ جدید خانوادۀ ایران پور به دفتر کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد در بغداد

(و رونوشت به مقامات و نهادهای بین المللی در عراق و خارج به زبانهای انگلیسی، فرانسه و عربی)

کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد در بغداد
با سلام و احترام
ما امضاء کنندگان زیرخانواده‌ی احمدرضا و محمدرضا ایران‌پور هستیم. احمدرضا و محمدرضا که به قصد کاریابی از ایران خارج شده بودند، سیزده سال پیش در ترکیه در دام عوامل سازمان مجاهدین خلق MKO افتاده؛ فریب خورده و ربوده شده و به بغداد و پادگان اشرف برده شدند. آنها اکنون در لیبرتی محصور و محبوسند. ما پی در پی برای شما نامه نوشته‌ و تقاضای ملاقات کرده‌ايم اما هرگز پاسخ قانع کننده‌ای از شما دریافت نکرده‌ایم. ما همچنان به تلاشمان ادامه می‌دهیم تا روزی که شما به حکم وظیفه‌ی قانونی‌تان به‌ما پاسخ دهید.
بر اساس ماده‌ی 1 اعلامیه‌ی حقوق بشر ملل متحد عزیزان ما احمدرضا و محمدرضا ایران‌پور هم مانند تمام انسان‌های دیگر باید از تمام حقوق و آزادی‌ها‌ی انسانی برخوردار باشند؛ از جمله حق عبور و مرور و انتخاب آزادانه‌ی محل اقامت. پس چرا آنها در لیبرتی محصور و محبوس هستند و اجازه‌ی بیرون آمدن ندارند.
براساس ماده‌ی 16 اعلامیه‌ی حقوق بشر ملل متحد آنها حق ازدواج و زناشویی دارند پس چرا سازمان تحت حمایت شما یعنی MKO ایشان را از این حق محروم ساخته است.
براساس ماده‌ی 20 اعلامیه‌ی حقوق بشر هیچکس نباید مجبور به عضویت در یک تشکیلات یا انجمنی گردد؛ پس چرا فرزندان ما ابتدا با فریب به عراق برده شده‌اند و اکنون مدت سیزده سال است به اجبار در اشرف و لیبرتی نگه داشته شده‌اند و به اجبار به عضویت MKO درآورده شده‌‌اند؟؟؟؟
بر اساس ماده‌ی 24 اعلامیه‌ی حقوق بشر «هر انسانی سزاوار استراحت و اوقات فراغت، زمان محدود و قابل قبولی برای کار و مرخصی‌های دوره‌ای همراه با حقوق است» پس چرا فرزندان ما هیچ اوقات فراغت یا مرخصی‌ ندارند تا این اوقات را با اعضاء خانواده‌ی خود بگذرانند؟؟؟
چرا فرزندان ما از ابتدایی‌ترین حق خود که آزادی بیان است محرومند؟؟؟ ما برای ادعای خود ده‌ها شاهد زنده از میان کسانی داریم که در گذشته عضو‌ MKO بوده‌اند و اکنون از این گروه جدا شده‌اند.
آقای رئیس خودتان به‌خوبی می‌دانیدکه افراد زندانی در لیبرتی از حداقل حق و حقوق خود محروم مانده‌اند و تحت پیچیده‌ترین ترفندهای مغزشویی به آنها اجازه ارتباط بادنیای بیرون از زندان و دسترسی به اخبار واطلاعات را نمی‌دهند؛ پس چرا فرزندان ما از حق دسترسی آزاد به اطلاعات محرومند؟؟؟ چرا مطبوعات و جرائد روز دنیا در اختیار ایشان قرار نمی‌گیرد.
امروزه ، در عصر فناوری و ارتباطات‌، در شرایطی که جهان به دهکده جهانی تبدیل شده، چرا عزیزان ما از دسترسی به اینترنت و تلفن همراه و شبکه‌های مجازی محرومند؟؟؟
اینترنت «بخشی اساسی از زندگی روزمره» است و از این رو منع کامل استفاده از آن شایسته نیست؛ چرا برای استیفای حقوق فرزندان دربند ما اقدام نمی‌کنید؟؟؟؟
ملاقات با اعضاء خانواده جزء ابتدایی‌ترین حقوق بشر است؛ چرا ما را از آن محروم می‌کنید؟؟؟
بدون شک شما مسؤولین محترم از شرایط غیر انسانی درون سازمانی MKO و ليبرتي کاملن آگاهيد و نیازی به یاد آوری ما نیست.
بنابراين درخواست‌های قانونی ما اعضاء خانواده ی ایران‌پور از شما به شرح زیر است:
1. ملاقات با احمدرضا و محمدرضا ایران‌پور تحت نظارت شما و بدون حضور عوامل MKO
2. مکاتبه‌ی هفتگی و ماهانه با ایشان به‌طور مستمر.
3. مکالمه‌ی تلفنی با ایشان به‌طور مستمر.
4. در اختیار گذاشتن تلفن همراه و کامپیوتر و نیز دسترسی به اینترنت آزاد برای احمدرضا و محمد رضا ایران‌پور.
5. ارسال عکس جدید از هردونفر ایشان برای خانواده.
کمیساریا و نهادهای حقوق بشری مسئول در عراق در مقابل قانون‌ها و تعهدات بین‌المللی مسئولند و باید جوابگوی ما باشند. ما منتظر پاسخ مستدل شما هستیم و شما را به انجام وظائف قانونی و انسانیتان دعوت می‌کنیم.
اعضای خانواده‌ی احمدرضا و محمدرضا ایران‌پور
عبدالحسین ایران‌پور: پدر؛ طاهره تقی‌پور: مادر؛ عبدالحمید ایران‌پور: برادر؛ ماه‌منیر، هما، نرگس و راحله ایران‌پور :خواهران محمدرضا و احمدرضا ایران‌پور
شنبه 13 فوریه 2016
ایران، شیراز
رونوشت به:
روابط عمومی هیأت نمایندگی سازمان ملل در عراق؛ دفتر نمایندگی صلیب سرخ جهانی کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ در عراق؛ شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد – ژنو؛ دفتر مرکزی کمیساریا در ژنو؛ نمایندۀ دبیر کل ملل متحد در امور حقوق بشر در ایران؛ کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ – ژنو ؛ دفتر ریاست جمهوری فرانسه (کاخ الیزه)؛ روزنامه‌های محلی استان والد اواز از جمله شهر اورسوراواز محل اقامت مریم رجوی؛ خبرگزاری اروپا (یورونیوز)؛ روزنامۀ فرانسوی لو پاریزین؛ روزنامۀ فرانسوی دیرکت متن؛ بخش فرانسه و انگلیسی روزنامۀ هافینگتن پست؛  جمعیت حقوق بشر فرانسه؛ شهرداری اورسوراواز شهر محل اقامت مریم رجوی؛ کاخ سفید آمریکا؛ عفو بین الملل.
Dear UNHCR in Iraq,
We, below signees, are Ahmad Reza and Mohammad Reza Iranpour’s family. Ahmad Reza and Mohammad Reza left Iran to seek a new and better job when they were deceived by MKO members in Turkey 13 years ago. Then they were taken to Baqdad to Camp Ashraf. Now they are captivated in Camp Liberty. We have sent many letters and made so many requests, but never received any convincing reply from you. We continue to make efforts till you respond out of your legal duty.
Based on Article 1 of UN declaration of human rights, our dear Ahmad Reza and Mohammad Reza Iranpour “…are born free and equal in dignity and rights. They are endowed with reason and conscience and should act towards one another in a spirit of brotherhood” which means they have such rights as commuting and free choice of their residence. So why they are kept prisoned and captivated at Camp Liberty and are not allowed to go out?
Based on Article 16 of UN declaration of human rights, “Men and women of full age, without any limitation due to race, nationality or religion, have the right to marry and to found a family. They are entitled to equal rights as to marriage, during marriage and at its dissolution.” So, why your supported organization, i.e. MKO, has deprived them of such right?
Based on Article 20 of UN declaration of human rights, “Everyone has the right to freedom of peaceful assembly and association. No one may be compelled to belong to an association.” So, why our siblings are taken to Iraq by deceit and now it is 13 years that they are taken hostage at Camps Ashraf and Liberty and are forcefully compelled to belong to MKO??!!
Based on Article 24 of UN declaration of human rights, “Everyone has the right to rest and leisure, including reasonable limitation of working hours and periodic holidays with pay.” So why our dear family members have no such thing as leisure time or holiday to spend with their families??!!
Why they are deprived of their most basic right, “the freedom of choice” Why are they deprived of their most basic right, “the freedom of choice”? To prove our claim, we have tens of living evidence among ex-members of MKO (those who were members of this disguised organization and could find the chance to separate from them!”
You know well that people living at Camp Liberty are deprived of their first and most basic rights and were prohibited to contact the outside world and access the new and other information by the most complicated methods of brainwashing. Why should our dear ones be deprived of the right of accessing news and other information? Why no newspaper nor a piece of world news if provided for them?
Today, in the age of technology and information, where the world is turned to be a global village, why should our family members be deprived of accessing internet, telephone, and virtual networks?
Internet is “a basic part of everyday life” and so it is not approved if some people are fully prohibited from using them. Why do you not make any effort to fulfill our captivated sibling’s rights???
To visit one’s family is the most basic human right; why are we deprived of that???
Undoubtedly, you are well aware of the inhuman inter-organizational affairs of MKO and Camp Liberty and there is no need for us to repeat it.
We, therefore, kindly present our request as given below:
1) To visit Ahmad Reza and Mohammad Reza Iranpour under your supervision and without presence of MKO members
2) To have weekly and monthly correspondence with him constantly
3) To have constant telephone connection with him
4) To provide them with cell-phone, computer, and internet access without restriction
5) To have newly-taken photos of both of them
UNHCR and other Human Rights organizations’ officials in Iraq are responsible about international laws and commitments and must respond to us. We are awaiting your reasonable responses and would like to invite you to perform your legal and humanistic duties.
Family members of Ahmad Reza and Mohammad Reza Iranpour:
Abdolhossein Iranpour, father
Tahereh Taghipour, mother
Abdolhamid Iranpour, brother

ماه منیر ایرانپور, [16.02.16 19:14]
Mah Monir, Homa, Narges, and Raheleh Iranpour, sisters.
Saturday; 13 Feb. 2016
Shiraz, Iran
C.C.:
– Public relations office of UN delegation in Iraq
– International Committee of the Red Cross
– The iternational Committee of the Red Cross in Iraq
– The UN council of Human Rights in Geneva
– UNHCR’s central office in Geneva
– Representative of the UN Secretary General for Human Rights in Iran
– The International Red Cross Committee in Geneva
– French presidential office, the Elysee Palace
– Local newspapers of Val-d’Oise Prone, including the city of Auvers-sur-Oise, Maryam Rajavi’s residence
– Euronews
– French newspaper Le Parisien;
– French newspaper Direct mail
– E-mail of French and English department of Huffington Post Newspaper
– E-mail of Human Rights population in France
– Auvers-sur-Oise municipality, city of Maryam Rajavi’s residence
– The White House
– Amnesty International

Chef du Haut Commissariat des Nations Unies pour les réfugiés, le bureau des Nations Unies à Bagdad, Esquire;
Salutations;
Nous, la famille soussignés MM frères Ahmed Raza et Mohammad Reza Iran Poor, qui ont reçu leur congé de l’Iran il y a 13 ans appliqué pour le travail, mais ils ont signé dans le piège des éléments OMPI Venqlthm de l’Organisation de la Turquie dans le camp, “Ashraf” a organisé un camp en Irak. Ils sont maintenant détenus dans “Freedom” camp (Liberty) à Bagdad. Nous avons envoyé des messages directement à vous et demandé la réunion Bzizina mais nous avons jamais reçu de réponse satisfaisante de vous. Nous sommes toujours poursuivons nos efforts afin que nous sommes sans péché, en vertu de l’obligation légale.
Sur la base de l’article premier de la Déclaration universelle des droits de l’homme que zizina Ahmed Raza et Mohammad Reza Verser Iran ils sont aussi, comme tous les autres êtres humains devraient se réjouir de tous les droits humains et les libertés, y compris le droit à la libre circulation et de choix du lieu de résidence. Pourquoi devenir frères détenus à la prison dans le camp “Liberty” et ne leur permettent pas de sortir de camp?
Conformément à l’article 16 de la Déclaration universelle des droits de l’homme, il avait le droit de se marier et la vie conjugale, l’organisation des Moudjahidine ce que les gens Ahramthma de ce droit légitime de l’aide humanitaire et la supervision de vous?!
Et aussi par l’article 20 de la Déclaration universelle des droits de l’homme ne devrait pas être une force sur la vente de la composition de l’organisation ou de l’association, pourquoi enlevé et pris zizina astuce pour l’Irak, où ils résident actuellement involontairement il y a 13 ans.
Sur la base de l’article 24 de la Déclaration universelle des droits de l’homme, «toute personne a droit au repos et aux loisirs, il doit y avoir un moment précis et acceptable pour travailler et laisser reposer pendant ce avec le salaire,” alors pourquoi pas là pour zizina pause vide ou temps de vacances pour anéantir ce temps avec leur famille ??
Pourquoi nos enfants privés de leurs droits les plus fondamentaux, le droit à la liberté d’expression ??? Pour prouver notre cas, il existe des dizaines de témoins quartiers de cette organisation et qui étaient membres du plus tôt séparés.
Monsieur le Président,
Vous savez très bien que les prisonniers dans le camp Liberty ont été privés de leurs droits Mtardan moins à des méthodes plus complexes de lavage de cerveau où ne leur permettent pas de communiquer avec le monde extérieur et l’accès aux nouvelles et aux informations; Alors pourquoi priver nos enfants de leur droit au libre accès à l’information? Pourquoi ne leur fournissez pas les journaux?
Aujourd’hui, à l’ère de la communication et de la technologie de réseautage social à un moment où le monde est en train de devenir un roseau mondiale Pourquoi nous avons été privés Cher accès à l’Internet, le téléphone et les réseaux sociaux ??!
L’Internet est aujourd’hui “un élément essentiel de la vie quotidienne,” donc l’interdiction complète de l’utilisation est contraire à la loi et de la morale. Pourquoi ne pas vous prendre la décision de satisfaire les droits de nos enfants détenus ??
La réunion d’une partie des parents des droits humains les plus élémentaires, pourquoi Thrmonna de ce droit ??
Il ne fait aucun doute vous Almsiwoln international respecté pleinement conscient des conditions inhumaines qui prévalent dans les mauvaises Tnzemiat OMPI est inutile de les rappeler.
Voilà pourquoi pour nous, membres de la famille Iran Bohr demandes juridiques de vous sont les suivants:
1. organiser une rencontre entre nous et chacun de Ahmed Raza et Mohammad Reza Verser l’Iran sous la supervision de vous et sans la présence d’éléments OMK.
2. nous permettre Mraselthma hebdomadaire ou mensuelle.
3. nous permettre de leur conversation par téléphone à tout moment.
4. leur fournir un téléphone mobile (téléphone portable) et de l’ordinateur, ainsi que de leur permettre d’accéder à Internet.
5. Envoyer une nouvelle image pour chacun d’eux à nous, leurs parents.

les membres de la famille d’Ahmed Reza et Mohammad Reza Iran poor:
Abdul Hussein, l’Iran poor (père)
Tahira Taqi Poor (leur mère)
Abdul Hamid Iran poor (frère)
Mah Munir et Nargis et Homa et Rahele Iran Poor (leur sœurs)

Samedi 13 Février 2016
Iran – Shiraz

Cc:
Bureau des relations publiques de la Mission des Nations Unies pour aider l’Iraq (MANUI)
Bureau du Comité international de la Croix-Rouge en Irak
Comité international de la Croix-Rouge en Genève
Conseil des droits de l’ONU à Genève
Le bureau du président français – Elysées Palais
Journal “La Gazette”, le journal local de la province de Val-d’Oise résidence française de Maryam Radjavi
European Press Agency (euros News)
Journal “Le Parisien” français
Le journal “Direct Matin” français
journal britannique The Huffington Post
Association Française des Droits de l’Homme
Maire d’Auvers-sur-Oise ville de résidence de Maryam Radjavi
Maison BlancheAmnesty International
رئيس مكتب المفوضية العليا للاجئين التابعة للأمم المتحدة في بغداد المحترم؛
تحية طيبة؛
نحن الموقعين أدناه عائلة السيدين الشقيقين أحمد رضا ومحمد رضا إيران بور اللذين كانا قد خرجا من إيران قبل 13 عاما طلبا للشغل ولكنهما وقعا في فخ منظمة مجاهدي خلق الإيرانية فنقلتهم عناصر المنظمة من تركيا إلى معسكر “أشرف” معسكر المنظمة في العراق. وهما الآن محتجزان في مخيم “الحرية” (ليبرتي) ببغداد. إننا بعثنا برسائل متتالية إليكم وطلبنا اللقاء بعزيزينا ولكنا لم نتلق قط أي رد مقنع منكم. إننا لازلنا نواصل جهودنا حتى تجيبوا علينا بحكم واجبكم القانوني.
فعلى أساس المادة الأولى من الإعلان العالمي لحقوق الإنسان إن عزيزينا أحمد رضا ومحمد رضا إيران بور هما أيضا ومثل سائر أبناء البشر يجب أن يتمتعا بكل الحقوق والحريات الإنسانية بما فيها حق التنقل والاختيار الحر لموقع الإقامة. فلماذا أصبح الشقيقان محتجزين مسجونين في مخيم “ليبرتي” ولم يسمح لهما بالخروج من المخيم؟
وحسب المادة 16 من الإعلان العالمي لحقوق الإنسان فلهما حق الزواج والحياة الزوجية فماذا حرمتهما منظمة مجاهدي خلق من هذا الحق الشرعي الإنساني بدعم وإشراف منكم؟!
كما وحسب المادة 20 من الإعلان العالمي لحقوق الإنسان فلا يجب إجبار احد على الإنضواء في عضوية تنظيم او جمعية؛ فلماذا خطفوا ونقلوا عزيزينا خدعة إلى العراق حيث يقيمون حاليا كرها منذ 13 عاما.
وعلى أساس المادة 24 من الإعلان العالمي لحقوق الإنسان “كل إنسان له حق الاستراحة وأوقات الفراغ ويجب أن يكون هناك وقت محدد ومقبول للعمل والإجازه لمدة ما مع الراتب” فلماذا لا توجد لعزيزينا وقت فراغ واستراحة أو إجازة ليقضيا هذا الوقت مع عائلتهمأ؟؟
لماذا حرم أبناؤنا من أبسط حقوقهم وهو حقهم في حرية التعبير؟؟؟ هناك ولإثبات دعوانا عشرات من الشهود الأحياء من المنفصلين عن هذه المنظمة والذين كانوا أعضاء فيها في وقت سابق.
سيادة الرئيس،
تعرف جيدا أن السجناء في مخيم ليبرتي قد حرموا من أقل حقوقهم متعرضين لأكثر أساليب غسل الدماغ تعقدا حيث لا يسمحون لهم بالاتصال بالعالم الخارجي والوصول إلى الأخبار والمعلومات؛ إذن لماذا يتم حرمان أبنائنا من حق الوصول الحر إلى المعلومات؟؟ لماذا لا يتم تزويدهم بالصحف؟
اليوم وفي عصر الاتصالات وتقنية التواصل الاجتماعي وفي وقت تحول فيه العالم إلى قصبة عالمية لماذا تم حرمان أعزائنا من الوصول إلى الإنترنت والهاتف وشبكات التواصل الاجتماعي؟؟!
إن الإنترنت يعتبر اليوم “جزءا أساسيا من الحياة اليومية” فلذلك المنع التام من استخدامه أمر ينافي القانون والأخلاق. لماذا لا تتخذون القرار لاستيفاء حقوق أبنائنا المحتجزين؟؟
إن اللقاء بالأهل جزء من أبسط حقوق الإنسان؛ فلماذا تحرموننا من هذا الحق؟؟
لا شك في أنكم أنتم المسئوولين الدوليين المحترمين على علم تام بالظروف السيئة اللإنسانية التي تسود داخل تنظميات منظمة مجاهدي خلق الإيرانية ولا حاجة لأن نذكركم بها.
لهذا السبب لنا نحن أعضاء عائلة إيران بور طلبات قانونية منكم وهي كالتالي:
1- ترتيب لقاء بيننا وبين كل من أحمد رضا ومحمد رضا إيران بور بإشراف منكم وبدون حضور عناصر منظمة مجاهدي خلق.
2- تمكيننا من مراسلتهما أسبوعيا أو شهريا.
3- تمكيننا من محادثتهما هاتفيا في أي وقت.
4- تزويدهما بالهاتف النقال (الموبايل) والحاسوب وكذلك تمكينهما من الوصول إلى الإنترنت.
5- إرسال صورة جديدة لكل منهما إلينا نحن أهلهما.

أفراد عائلة أحمد رضا ومحمد رضا إيران بور:
عبد الحسين إيران بور (والدهما)
طاهرة تقي بور (والدتهما)
عبد الحميد إيران بور (شقيقهما)
ماه منير وهما ونرجس وراحلة إيران بور (شقيقاتهما)

السبت 13 شباط (فبراير) 2016
إيران – شيراز

نسخه إلى:
مكتب العلاقات العامة لبعثة الأمم المتحدة لمساعدة العراق (اليونامي)
مكتب اللجنة الدولية للصليب الأحمر في العراق
اللجنة الدولية للصليب الأحمر في جنيف
مجلس حقوق الإنسان التابع للأمم المتحدة في جنيف
مكتب الرئيس الفرنسي – قصر إليزيه
صحيفة “لا غازيت” الصحيفة المحلية لمحافظة فال دواز الفرنسية مقر إقامة مريم رجوي
وكالة الأنباء الأوربية (يورو نيوز)
صحيفة “لو باريزين” الفرنسية
صحيفة “ديركت متن” الفرنسية
صحيفة هافينغتون بوست البريطانية
جمعية حقوق الإنسان الفرنسية
بلدية مدينة أوفير سور أواز مقر إقامة مريم رجوي
البيت الأبيض الأمريكي
منظمة العفو الدولية

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.