پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشای پولشویی های فرقه رجوی

 

موج گسترده اعتراضات سازمانهای فلسطینی به دیدار دیکته شده توسط عربستان محمود عباس و مریم رجوی

همانگونه که نوشته بودم این دیدار مشکوک بود و قطعا بدرخواست عربستان بوده که انجام شده است.

 

انتقاد شدید گروه‌های فلسطینی به دیدار محمود عباس و مریم رجوی

ده گروه فلسطینی اطلاعیه ای در محکومیت این دیدار صادر کردند

اظهار نظرهای سیاستمداران و مسئولان جنبش فتح و سازمان آزادیبخش فلسطین و دولت فلسطین و تحلیلگران مبنی بر نتایج منفی این دیدار برای فلسطین و عوامل پشت پردۀ آن:

این دیدار بدون اطلاع کمیتۀ مرکزی جنبش فتح و کمیتۀ اجرائی ساف و هیأت دولت فلسطین بوده است

ده گروه فلسطینی با انتشاربیانیه‌ای از دیدار رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین محمود عباس با رهبر سازمان مجاهدین خلق مریم رجوی در پاریس به شدت انتقاد کردند. این گروه‌ها ادعا می‌کنند این دیدار به درخواست عربستان سعودی انجام شده است.

جمعی که خود را “ائتلاف گروه‌های مقاومت فلسطینی” معرفی می‌کند در بیانیه‌ای که شامگاه دوشنبه ۱۱ مرداد/ ۱ اوت در دمشق منتشر شد دیدار محمود عباس با مریم رجوی، از رهبران سازمان مجاهدین خلق را “عملی دیکته شده از سوی عربستان سعودی” خواند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که روز شنبه برای ملاقات با جان کری، وزیر خارجه آمریکا به پاریس سفر کرده بود، شامگاه همان روز با مریم رجوی نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

ده گروه فلسطینی در بیانیه خود دیدار محمود عباس و مریم رجوی را تلاشی در جهت “سنگین کردن کفه ترازوی توازنات علیه محور مقاومت و ایران” توصیف کردند.

در این بیانیه آمده است: «ملت فلسطین هیچ منفعتی از چنین دیدارهای دیکته شده‌ای نمی‌تواند داشته باشد، بلکه [این دیدارها] می‌تواند به خنجری به روابط فلسطینی ایرانی تبدیل گردد.»

امضاءکنندگان بیانیه می‌گویند کمک‌های جمهوری اسلامی به “مسئله فلسطین و مقاومتش” فراتر از هر کشور عربی است، در حالی که دیدار محمود عباس با کسانی که “اپوزیسیون ایران” خوانده می‌شوند بیشترین زیان را به این مسئله وارد کرده و بیانگر میزان سقوط و وابستگی سیاسی تشکیلات خودگردان فلسطین است.
در میان این گروه‌ها نام جریان‌های چپ‌گرایی چون حزب کمونیست انقلابی فلسطین و جبهه دمکراتیک برای آزادی فلسطین و تشکل‌های اسلام‌گرای افراطی چون جنبش جهاد اسلامی و حماس نیز به چشم می‌خورد.
سیاستمداران و تحلیلگران فلسطینی ضمن محکوم کردن دیدار اخیر رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با رهبر سازمان مجاهدین خلق تاکید کردند محمود عباس با خیانت به جبهه مقاومت ضدصهیونیستی به دنبال جلب رضایت عربستان و بقای طولانی‌تر در قدرت است.

در رام الله، دیدار «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با «مریم رجوی» رهبر سازمان مجاهدین در پاریس با موج گسترده تقبیح از سوی سیاستمداران و تحلیلگران فلسطینی همراه شد.
به گفته منابع فلسطینی، «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این مرحله به دنبال اختلاف افکنی با ایران است تا با جلب رضایت عربستان بقای خود در منصب ریاست تشکیلات خودگردان را برای مدت طولانی‌تری تضمین کند بخصوص که در برهه اخیر گزارش‌های صهیونیست‌ها درباره پایان دوره سیاسی محمود عباس بیشتر شده است.

مطبوعات اسرائیلی اخیرا جایگزین‌هایی را برای محمود عباس پیشنهاد دادند که این امر اصرار رئیس تشکیلات خودگردان برای نزدیک شدن هر چه بیشتر به سعودی‌ها را به همراه داشت تا برای مدت بیش‌تری در قدرت بماند.
یکی از رهبران جنبش فتح در خصوص دیدار عباس با رجوی گفت: از این اقدام محمود عباس متعجبیم او باید پس از بازگشت از سفر دوره‌ای خود به خارج از فلسطین به کمیته مرکزی فتح درباره دلایل ملاقات خود با رجوی توضیح بدهد.

این رهبر فتح که خواست نامش فاش نشود، افزود: دیدار مذکور به نفع آرمان فلسطین نبوده و خلاف اصول ما در جنبش فتح است که با مداخله در امور داخلی کشورها مخالفیم غیر از اینکه شخص محمود عباس، کودتاچیان در ترکیه را محکوم کرد بنابراین کودتاچیان علیه ایران نزد ما پذیرفتنی نیستند.
«خلیل اللحام»، عضو تشکیلات خودگردان نمایندۀ پارلمان فلسطین با چند نمایندۀ دیگر به تشویق از سوی عزام الاحمد رئیس فراکسیون فتح در پارلمان فلسطین که سابقۀ دیدار با مسعود رجوی در عراق را دارد در اجلاس سالیانه اخیر سازمان مجاهدین در پاریس حضور داشت.
این عضو رهبری فتح با بیان اینکه کمیته مرکزی جنبش فتح اطلاعی از حضور خلیل اللحام و دیگران به نمایندگی از فتح در اجلاس سازمان مجاهدین نداشته گفت: بنده نیز مثل دیگر رهبران فتح این خبر را از طریق رسانه‌ها شنیدم و اعزام این گروه به پاریس نشانه بی عقلی کسانی بود که آنها را به این اجلاس فرستادند.
وی افزود: در سایه وضعیت بسیار بد کنونی فلسطین و همین که اسرائیل یکی پس از دیگری به دنبال ضربه به ماست نباید در راستای جلب رضایت کشور مسلمانی علیه کشور مسلمان دیگری دشمنی کنیم.
این فرد از کادر رهبری فتح ضمن انتقاد از شیوه ائتلاف تشکیلات خودگردان با عربستان گفت: هر گونه ائتلافی در منطقه که مبارزه با تروریسم اسرائیل را هدف قرار نداده و قطب نمای آن به سوی آزادی قدس تنظیم نشده جای سوال درباره آن است.

«طلال ابوظریفه»، عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین نیز مخالفت خود را با هر گونه ائتلاف منطقه‌ای که مساله فلسطین را در اولویت مسائل جهان اسلام قرار نمی‌دهد، اعلام کرد.
ابوظریفه گفت: ملت فلسطین در مرحله آزادی ملی است و به حمایت همه کشورهای اسلامی نیاز دارد چه برسد به کشوری همچون جمهوری اسلامی ایران که نقش فعال و مثبتی در حمایت از مقاومت فلسطینیان دارد.
این سیاستمدار فلسطینی نیز دیدار محمود عباس با مریم رجوی را به زیان مساله فلسطین خواند و گفت: ما پیش‌تر چنین مواضع و جانبداری از یک طرف به زیان طرف دیگر داشته‌ایم که در ازای آن مجبور به پرداخت بهای سنگینی شدیم.
وی ضمن انتقاد از تک‌روی‌های تشکیلات خودگردان در تصمیم‌گیری‌های خود ابراز امیدواری کرد که گروه‌های فلسطینی ضمن تعهد به اصل اجماع ملی از ورود به هر گونه مناقشه‌ای با کشورها خودداری کنند.
«حسن عبدو»، نویسنده و تحلیلگر سیاسی فلسطین نیز اظهار داشت: محمود عباس در گذشته بر دخالت نکردن در امور داخلی کشورها تأکید کرده و حماس را سرزنش و آن را به دخالت در مسائل منطقه متهم می کرد.
وی افزود: این در حالی است که عباس در این مرحله با دخالت‌های خود در مسائل منطقه به زیان مساله فلسطین و بر خلاف گفته‌های خود عمل می‌کند.

وی ضمن ابراز تعجب از چرخش کامل مواضع محمود عباس در قبال ایران گفت: رئیس تشکیلات خودگردان در ماه اوت سال گذشته یعنی تقریبا یک سال قبل، «احمد مجدلانی» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین را مسئول پرونده ارتباط با ایران قرار داد و مجدلانی در سفر به تهران بر اهتمام رهبران ساف برای تحکیم روابط با ایران تاکید کرد اما چه شد که همه چیز به طور ناگهانی تغییر کرد؟.

عبدو گفت: نشست اخیر عباس با رجوی به معنای اعلام ائتلاف عربستان با تشکیلات خودگردان علیه ایران است و این موضعی اشتباه و غیرقابل قبول است.

«ولید القططی»، نویسنده و تحلیلگر سیاسی فلسطین نیز گفت باید این سوال را پرسید که مردم، مقاومت و مساله فلسطین از این دیدار چه نفعی بردند.

وی افزود: سیاست خارجی تشکیلات خودگردان بر اساس اصولی است که همچون دیگر رفتارها و گفتارهای اخیر مقامات این تشکیلات قابل فهم نیست و شاید این از اسرار امنیت ملی فلسطین است که کسی جز رئیس تشکیلات خودگردان از آن خبر ندارد.

مصطفی البرغوثی وزیر سابق فرهنگ و تبلیغات دولت فلسطین و رئیس جنبش ابتکار ملی و انستیتوی اطلاع رسانی فلسطین در آمریکا در گفتگو با شبکۀ تلویزیونی بی بی سی گفت که کمیتۀ اجرائی فتح و سازمان آزادیبخش فلسطین اطلاعی از این دیدار نداشتند و هیچگونه تصمیم گیری جمعی برای این دیدار وجود نداشته بلکه یک دیدار کاملا خودسرانه از سوی آقای محمود عباس بوده و احتمالا به درخواست عربستان سعودی بوده است. وی تأکید کرد که اینگونه دخالتها در امور کشورهای منطقه و وارد شدن به تشنجها و اختلافات منطقه ای بویژه بین ایران و عربستان سعودی که هر دو به جنبش فلسطین کمک می کنند و تشدید این اختلافات به سود جنبش و دولت فلسطین نیست و دولت فلسطین باید در جهت کاستن از این تشنج ها و اختلافات منطقه ای حرکت کند نه اینکه وارد آن شده و آن را تشدید نماید چرا که این کار به سود اسرائیل می باشد.

نقل از پیوند رهایی

One Response to موج گسترده اعتراضات سازمانهای فلسطینی به دیدار دیکته شده توسط عربستان محمود عباس و مریم رجوی

  1. مرشدی says:

    الان مشخص میشود که حرف مقاله “ملاقات مشکوک محمود عباس و مریم رجوی” از مشکوک خواندن ملاقات محمود عباس و مریم رجوی به چه معنا بوده است که تمامی گروههای فلسطینی آنرا محکوم نموده و نوشتند که بفرمان و دستور عربستان انجام شده است چیست. واینکه کاملا بدون هیچ زمینه ای این دیدار کاملا غیر معقول و در دنیای سیاسی فقط و فقط میتوانست بصورت فرمی و دستوری اجرا شده باشد. در هر حال تشکر میکنیم از این نوشته روشنگر هرچند ابتدا بنظر مبهم بود که چرا؟
    جالب استکه حتی تمامی گروههای فلسطینی حاضر در فلسطین نیز این حرکت سخیف و مزدورانه را مشکوک و غیر قابل فهم ارزیابی نموده اند که با اهداف سیاسی فردی محمود عباس برای دوام خود در قدرت اجرا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.