مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشای پولشویی های فرقه رجوی

 

کتاب فرقه ها در میانه ما: مقدمه بر….

 

Ashampoo_Snap_2018.02.02_13h14m34s_012_بنابراین نبرد ادامه دارد. رهبران طماع و فاسد فرقه ها هنوز افراد آسیب پذیر ولی در عین حال نرمال را در یک نقطه بحرانی در زندگی شان گیر انداخته، ایمانشان را تخریب کرده، ذهنشان را استثمار نموده، از بدنشان سوء استفاده کرده، و اموالشان را به غارت میبرند. والدین، دوستان، مشاوران، و سایر افراد تلاش میکنند تا به آنان جهت فرار از نفوذ تحمیلی و تخریبی این فرقه ها کمک نمایند. افرادی بیش از قبل در حال پیوستن به فرقه ها هستند، ولی در عین حال بیشتر از قبل نیز در حال ترک فرقه ها میباشند. بنابراین شاید کاری که من و سایرین انجام میدهیم تأثیری در هوشیار کردن مردم در خصوص خطرات این سازمان های خوش ظاهر و مقاصد واقعی آنان داشته باشد.

مارگارت تالر سینگر کتاب فرقه ها در میان ما

Margaret Thaler Singer

CULTS IN OUR MIDST

کتاب فرقه شناسی تقدیم به آنانکه معبودشان هیولا از آب در آمد: پیشگفتار

لینک به پیشگفتار 1

در ادامه اینگونه میخوانید:

مقدمه بر نسخه بازبینی شده

از زمانی که چاپ اول این کتاب در سال 1995 عرضه گردید، جهان نسبت به پدیده مصیبت بار فرقه ها آگاه گردیده، و زندگی من نیز بیشتر (خوب یا بد) با آنها در گیر بوده است.

چاپ اول این کتاب به تحقیق فرق زیادی را در زندگی بسیاری از مردم بوجود آورد، که اگرچه قدری هراس انگیز بود ولی نهایتا مایه خوشنودی است. تقریبا هر روز در طی هشت سال گذشته، بعضا بیش از یک بار، تلفن من زنگ زده و فردی به من گفته است که: “سینگر عزیز، من یک عضو فرقه بوده و از این بابت بسیار ناراحت و شرمنده بودم، ولی از وقتی کتاب تو را خواندم فوق العاده خوشحال و سبک شده ام، زیرا این کتاب خیلی کمک کننده بود. حالا من احساس میکنم که این امکان وجود دارد که بعد از همه این مسائل انسانی نرمال شده باشم. حالا میفهمم که علت وارد شدن من به یک فرقه به نوعی گمراه بودن من نبود، بلکه در حقیقت توسط فردی که باهوش، آموزش دیده و حقه باز بود به درون یک فرقه جذب شده بودم.”

من تابحال با هزاران مورد از چنین افرادی برخورد داشته ام، بنابراین بواسطه تجارب طولانی و شخصی خود میدانم که افراد میتوانند از تسلط شیادانه و قدرتمند فرقه ها فرار کرده و کنترل زندگی خود را مجددا بدست بگیرند، و بار دیگر ذهن خود را مالک شوند. در هر صورت، بالغ بر دو میلیون نفر در حال حاضر عضو حدود 5000 فرقه مختلف تنها در ایالات متحده هستند، و هر روزه افراد بیشتر و بیشتری توسط روش های سوء استفاده ذهنی که در این کتاب تشریح شده است اسیر میگردند. بسیاری افراد در موقعیت های ناپایدار و غیر قابل پیش بینی، نسبت به زندگی خود احساس عدم رضایت کرده و کاملا در برابر قول های دروغین و ایدئولوژی های ساختگی چنین سازمان هایی آسیب پذیر میگردند. افراد جوان که برای اولین بار دور از خانه به سر میبرند، افرادی که به دنبال هویت مشخص و حس امنیت از نوع کانون خانواده هستند، افراد مسنی که از غم از دست دادن کسی یا احساس تنهایی رنج میبرند، افراد شاغلی که مشتاق یافتن نسخه ای جهت رشد سریع خصوصا به لحاظ اقتصادی هستند، در جهان امروز ظاهرا زمینه های مساعدی را برای فرقه ها که میگویند به این افراد آنچه را که فاقدش هستند میدهند بوجود آورده است.

ولی فرقه ها قدرتمند و خطرناک هستند. آنها آزادی ما، ارتباط ما با کسانی که دوستمان دارند، و دارایی ما را از ما میگیرند، و آنها تلاش میکنند دشمنان خود را سرکوب نمایند. من این را خوب میدانم، زیرا آنها از من متنفرند و هر زمان بتوانند بدون تردید  این تنفر را به من نشان میدهند. از زمانی که چاپ اول این کتاب بیرون آمد، فرقه های بسیاری افرادی را فرستاده اند تا زنگ درب خانه مرا در تمامی ساعات شب به صدا در آورند، اغلب یادداشت های تهدید آمیزی در صندوق نامه های من قرار دهند، و درست مثل بچه های بازیگوش در شب عید هالووین Halloween (مترجم: شب سی و یکم اکتبر که در آن کودکان نقاب میزنند و خانه به خانه برای گرفتن شیرینی و انعام میگردند) در بروند. اعضای فرقه ها همچنین کامپیوتر مرا هک hack کرده و از آن جهت تماس با 911 (مترجم: شماره تلفن فوریت های پلیسی در آمریکا) استفاده نموده و افسران پلیس را وادار کرده اند تا ساعت 2 نیمه شب به خانه من بیایند، و این کار را هفته ها ادامه داده اند تا حساسیت پلیس را نسبت به موارد اضطراری نسبت به من کاهش دهند.

علاوه بر این مزاحمت های بچگانه، یک دعوی حقوقی نیز بر علیه من و کتاب مربوطه اقامه گردید؛ یک تجربه پرخرج و وقت گیر قضایی، که به بن بست انجامید، و من مطمئن هستم صرفا برای سرکوب و ساکت کردن من و کارم طراحی شده بود. من اعتقاد دارم که این اقامه دعوی همچنین به منظور منصرف کردن همکاران دانشگاهی و کلینیکی من، از انتشار تحقیقات مشابه و تحلیل فرقه ها در ایالات متحده و نیز پرهیز از شهادت دادن بر علیه فرقه ها، همانطور که من در بسیاری از پرونده های دادگاههای جنحه و جنایی بین فرقه ها و قربانیان قبلیشان انجام داده ام، بود. پیام این دعاوی حقوقی برای سایرین این بود که بهتر است سر به سر ما نگذارید وگرنه آنچه به سر مارگارت سینگر آمد میتواند به سر شما هم بیاید. یک استراتژی هولناک و البته در برخی مواقع مؤثر.

بنابراین نبرد ادامه دارد. رهبران طماع و فاسد فرقه ها هنوز افراد آسیب پذیر ولی در عین حال نرمال را در یک نقطه بحرانی در زندگی شان گیر انداخته، ایمانشان را تخریب کرده، ذهنشان را استثمار نموده، از بدنشان سوء استفاده کرده، و اموالشان را به غارت میبرند. والدین، دوستان، مشاوران، و سایر افراد تلاش میکنند تا به آنان جهت فرار از نفوذ تحمیلی و تخریبی این فرقه ها کمک نمایند. افرادی بیش از قبل در حال پیوستن به فرقه ها هستند، ولی در عین حال بیشتر از قبل نیز در حال ترک فرقه ها میباشند. بنابراین شاید کاری که من و سایرین انجام میدهیم تأثیری در هوشیار کردن مردم در خصوص خطرات این سازمان های خوش ظاهر و مقاصد واقعی آنان داشته باشد.

توالی تضییقات فرقه ها که تیتر اخبار را در ایالات متحده و سراسر جهان در چند ساله اخیر به خود اختصاص داده است ممکن است همچنین به مردم کمک کند تا از فرقه ها بترسند. شما مطالب بیشتری در خصوص این وقایع رقت بار در مؤخره این کتاب، شامل کشتار جمعی اوگاندا، خودکشی های دروازه بهشت Heaven’s Gate، توسعه و تغییر استراتژی امپراتوری کشیش سان میونگ مون Reverend Sun Myung Moon و ارتباط جدیدش با محافظه کار ترین جناح های گروه های مختلف سیاسی و مذهبی، افتضاحات هاره کریشنا Hare Krishna که تقریبا آن سازمان فرقه ای را در این کشور نابود کرد، کشتار گاز سمی توسط فرقه اوم شینریکو  Aum Shinryko در سیستم متروی ژاپن، و البته ظهور اعتقادات و روش های فرقه ای در تهاجمات تروریستی اخیر توسط بمبگذاران انتحاری در خاور میانه، در ایالات متحده در 11 سپتامبر 2001، و در سایر نقاط در سراسر جهان، خواهید خواند.

بنابراین کتاب را بخوانید. من این مقدمه و همچنین یک مؤخره را برای نسخه به روز شده کتاب اضافه کرده ام. حقایقی که این کتاب برملا میکند و راههایی که از طریق آن ها تلاش در ارائه کمک مینماید امروزه از هر زمان دیگری مناسب تر است.

 

مقدمه چاپ اول

ادامه دارد

——————————–

مطالب مرتبط:

  • http://nototerrorism-cults.com/?p=12629
  • گزارش روزنامه ایوینینگ استاندارد انگلستان از وحشیگری محافظان مریم رجوی در کتک زدن یک جدا شده و یک عضو پارلمان انگلستان
  • http://nototerrorism-cults.com/?p=12592

درخواست مهار تروریسم فرقه رجوی درکنفرانس گرامیداشت افشاگران ترور شده ‏

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.