مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری به کشتن دادن حسن جزایری از دانشجویان هوادار رجوی

 

اعتراض به برده داری نوین فرقه رجوی در آلبانی در پارلمان اروپا

DSC00003امروز 24 ماه می درمقرپارلمان اروپا در بلژیک کنفرانس پناهندگان و زیست محیط برگزار شد. در این کنفرانس مقامات عالیرتبه از جهان شرکت داشتند، از جمله:

 • آقای مرک جیاکومینی معاون مدیرکل حقوق بشر،
 • خانم آنابل رویگ گرانیون رئیس اجرایی امور بین اللملی کمیساریای عالی پناهندگی
 • خانم سوریا پست عضو پارلمان اروپا
 • آقای پانزاری پیر آنتونیو عضو پارلمان اروپا
 • آقای آلن تیم عضو پارلمان اروپا
 • خانم دینز ایونسکو مدیر کل دفتر مرکزی مهاجرت سازمان ملل بخش مهاجرت، محیط زیست و تغییر آب و هوای
 • خانم کارولین زیک گراف معاون مدیر کل موسسه دیده بان هوگو از دانشگاه لیژ بلژیک
 • خانم کوکو وارنر از آمریکا، مدیر سازمان اثرات، خطرات و ریسکهای زیست محیت سازمان ملل
 • آقای کیشان خودی از مدیر بخش تغییرات آب و هوا بخش عربی سازمان ملل
 • پرفسور هالوارد بوهاگ از مرکز تحقیقات زیست محیطی نروژ
 • ….

 

در این کنفرانس آقای ارشد بعنوان نماینده ان جی او اروپایی در زمینه کمک به پناهندگان شرکت داشتند و خطاب به نماینده کمیسریای عالی پناهندگی و مقامات پارلمان اروپا گفتند:

 

خانم ها و آقایان بعنوان رئیس یک “ان جی او اروپایی” در امور پناهندگان مایلم یک مشکل بسیار جدی پناهندگی در سطح اروپا را مطرح کنم و آن اینکه امروزه شاهدیم چگونه پناهندگان توسط فرقه های مافیایی از مناطق مختلف جهان به اروپا قاچاق و یا جابجا میشوند. آنچه مایه نگرانی بسیار است این که تشکل های مافیایی بعد از انتقال این پناهندگان به اروپا کماکان آنها را در بردگی خود نگهمیدارند.

 

خانمها و آقایان ما امروزه عملا با یک برده داری نوین در اروپا مواجه هستیم. بخت برگشتگانی که توانسته اند از چنگال این باندهای مافیایی فرار کنند و برای ما نامه بنویسند و کمک بخواهند ما را از شرایط خود مطلع کرده اند.

 

یک نمونه عملی از این تشکلهای مافیایی تشکیلات سازمان مجاهدین معروف به “ام ای ک” به رهبری مریم رجوی میباشد. آنها طی سالهای گذشته بیش از دو هزار نفر را به آلبانی منتقل و از آنجا به  دیگر کشورهای اروپایی قاچاق کرده اند. اما همگی آنها را کماکان تحت کنترل و اسارت کامل خود دارند. حقوق پناهندگیشان توسط این فرقه کنترل و پرداخت میشود.از تماس مستقیم آنها با کمیسریای عالی پناهندگی جلوگیری میشود. و از این طریق با کنترل و ایزوله نگهداشتن آنها به بردگی کشیده میشوند.

 

ما بدنبال دریافت نامه درخواست کمک پناهندگانی که توانسته بودند از چنگال آنها فرار کنند از وضعیت آنها مطلع شدیم. با بازرسی کل کمیسریای عالی پناهندگی در ژنو تماس ایمیلی گرفتیم که ایمیلهایش همه در همینجا موجود است. و مشکلات پناهندگان را با آنها ازجمله اینکه:

چرا باید حقوق و عایدی ما از طریق کسانیکه ما را به اینجا منتقل کرده اند پرداخت شود و ما نتوانیم طبق قانون پناهندگی سازمان ملل بعنوان یک فرد حقیقی و انسان مستقل به امورمان رسیدگی شود، چرا وقتی که کمیسریای عالی پناهندگی ماهی 500دلار برای هر پناهنده در آلبانی در نظر گرفته است این تشکیلات 220دلار به ما میدهد؟ چرا هیچ قانونی برای حمایت و حفاظت از پناهندگان در مقابل باندهای مافیایی همچون تشکیلات رجوی به رهبری خانم رجوی وجود ندارد. چرا کمیسریای عالی پناهندگی پذیرفته است که از طریق یک رابط با ما در ارتباط باشد و عملا زمینه ساز و کمک به بردگی کشیده شدن ما باشد.

 

در جواب به نامه درخواست رسیدگی ما به بارزس کل کمیسریای عالی پندهندگی در ژنو ایشان ضمن تاکید بر اینکه حقوق پناهندگان همواره مستقیم توسط کمیسریای عالی پناهندگی در آلبانی پرداخت میشود، ما را به نماینده کمیسریای عالی پناهندگی در آلبانی آقای هریس خان معرفی نمود و خواست که با مراجعه به وی مشکلات را ضمن اینکه خودشان هم دنبال خواهند کرد مستقیم پیگیر شویم.

IMG_20180524_103528

در مراجعه به آقای هریس خان در تیرانا و قرار ملاقات در نهایت در زمان ملاقات خودشان حضور نیافتند و نماینده خود را فرستادند و از روبرو شدن با ما و پناهندگان امتناع کردند، نمایندگان ایشان نیز فقط به شکایات پناهندگان گوش کردند و ثبت نمودند.

 

جناب رئیس و پنل محترم سوالهای اساسی این است که:

چرا کمیسریای عالی پناهندگی که باید تمامی افراد را بعنوان شخص حقیقی مورد بررسی و حمایت قرار دهد پذیرفته است که از طریق یک واسطه به این 2500 پناهنده رسیدگی کند و اینگونه حقوق آنها نقض و ضایع شده زمینه به بردگی برده شدن آنها توسط “ام ای ک” یا همان سازمان مجاهدین را فراهم کند.

 

 چرا ما در اتحادیه اروپا هیچ ابزار قانونی و لوایح قانونی برای حفاظت از حقوق و آزادیهای فردی پناهندگان نداریم تا تشکلهای مافیایی-فرقه ای مانند سازمان مجاهدین نتواند در قلب اروپا به برده داری دست بزند.

 

آقای آلین تیم در پاسخ به سوالات و شکایات گفتند ما در زمینه مسائلی که به سازمان مجاهدین در آلبانی و پناهندگان مربوط میشود با شما کاملا همدرد هستیم و مسائلی را که مطرح کردید از بحث های جاری ما شده است و البته آنرا به مراکز خود گزارش خواهیم کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.