مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری به کشتن دادن حسن جزایری از دانشجویان هوادار رجوی

 

دیدبان حقوق بشر: وکلای حقوق بشر، پیام‌آوران نارضایتی میلیون‌ها ایرانی، را آزاد کنید

media

دیدبان حقوق بشر خواستار آزادی فوری تمامی مدافعان حقوق بشری شد

نهاد جهانی دیدبان حقوق بشر می‌گوید مقامات جمهوری اسلامی ایران برخورد با مدافعان حقوق بشر در این کشور را شدت بخشیده‌اند. این نهاد مدافع حقوق بشری در بیانیه‌ای اعلام کرد مقامات ایران، طی تنها یک هفته‌ی اخیر، چهار مدافع حقوق بشر، همچنین رضا خندان، همسر نسرین ستوده را در تهران بازداشت کرده‌اند. دیدبان حقوق بشر خواستار آزادی فوری این افراد شده است.

در تازه‌ترین بیانیه دیدبان حقوق بشر که روز چهارشنبه ۵ سپتامبر/۱۴ شهریور منتشر شده است، با اشاره به دستگیری‌های اخیر مدافعان حقوق بشر از روز ۳۱ اوت/۹ شهریور، به اسامی وکلای حقوق بشری، از جمله فرخ فروزان، پیام درفشان، هدی عمید و نجمه واحدی همچنین رضا خندان، همسر نسرین ستوده اشاره شده است.

پیام درفشان، وکیل نسرین ستوده از ماه ژوئن در بازداشت به سر می‌برد. هدی عمید و نجمه واحدی، دو مدافع حقوق زنان و مدرسان کارگاهی درباره حقوق برابر در ازدواج هم در هفته جاری در خانه‌های خود بازداشت شدند. همچنین رضا خندان، همسر نسرین ستوده، وکیل سرشناس حقوق بشری که در زندان به سر می‌برد، پس از خودداری از حضور در یک جلسه بازجویی، دو روز پیش، (۱۳ شهریور) بازداشت شد. وکیل آقای خندان گفته است دادستان برای رضا خندان وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی مقرر کرده است.

سارا لی ویتسون، مدیر بخش خاورمیانه دیدبان حقوق بشر، در ارتباط با بازداشت‌های اخیر گفته است: “مقامات ایران با حبس ده‌ها وکیل و فعال به جرم دفاع از حقوق بنیادین شهروندان به کاهش دادن بیش از پیش اعتبار داخلی و بین‌‌المللی خود ادامه می‌دهند”.

 مدیر بخش خاورمیانه دیدبان حقوق بشر تاکید کرده است: “در دورانی که زندگی روزمره برای میلیون‌ها ایرانی رو به سخت‌تر شدن می‌رود، مدافعان حقوق بشر باید به جای هدفی اولیه برای سرکوب حکومت، بخشی حیاتی از راه حل مشکلات جمعی باشند”.

همچنین، در این بیانیه به بازداشت دو وکیل دیگر مدافع حقوق بشری، آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی، که در پیامی گفته است “در مقابل مجلس ایران خواهد ایستاد تا به نظارت استصوابی شورای نگهبان، (…) اعتراض کند”، اشاره شده است.

دیدبان حقوق بشر در این بیانیه تصریح کرده است: “خوشنام‌ترین مدافعان حقوق بشر که ایستاده‌اند تا پیام‌آور نارضایتی میلیون‌ها ایرانی باشند، حالا در زندان هستند و مقامات با ساکت کردن صدای اعتراض مسالمت‌آمیز صرفا به بی‌ثباتی کمک می‌کنند”.

دیدبان حقوق بشر از مقامات جمهوری اسلامی ایران خواسته است تا این “مدافعان حقوق بشر را که به صرف انتقادهای مسالمت‌آمیز دستگیر شده اند، بی‌درنگ آزاد نمایند”.

خبرگزاری ایسنا، امروز (پنج‌شنبه)، به نقل از ابوذر نصراللهی، وکیل مدافع آرش کیخسروی، یکی دیگر از وکلای زندانی، گزارش داد: “دستور آزادی پیام درفشان  با قرار وثیقه ۱۱۰ میلیون تومانی و فرخ فروزان با قرار وثیقه ۱۲۰ میلیون تومانی امضا شد و این دو وکیل از نظر قضایی در حال حاضر آزاد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.