مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری به کشتن دادن حسن جزایری از دانشجویان هوادار رجوی

 

بیانیه 50 مقام برجسته امنیتی و سیاسی آمریکا خطاب به ترامپ در مورد ایران 

 

سیاست خارجی دولت ترامپ در قبال ایران روز به روز تهاجمی تر می شود و دولت این کشور تحت تاثیر مشاوران و مقامات امنیت ملی ترامپ که رویکردی به شدت ضد ایران دارند به دنبال فشار گسترده و همه جانبه در راستای کشاندن ایران پای میز مذاکره هستند.

به گزارش تابناک، در همین راستا، بسیاری از کارشناسان، اندیشمندان، مقامات سابق و تحلیل گران آمریکایی نیز نگرانی خود از رویکرد تهاجمی دولت آمریکا علیه ایران ابراز نگرانی کرده اند. به عقیده آن ها، رویکرد ترامپ و مشاورانش در قبال ایران بیش از هر چیز ممکن است دو کشور را به سمت جنگ سوق دهد.

در همین رابطه،بیش از 50 نفر از مقامات و سیاستمداران پیشین و متخصصان امنیت ملی برجسته آمریکایی در بیانیه ای نسبت به سیاست های ترامپ در قبال ایران هشدار دادند و اعلام کرده اند که سیاست فعلی دولت آمریکا در برابر ایران می تواند منجر به جنگ شود.

مادلین آلبرایت وزیر خارجه آمریکا در دولت بیل کلینتون، «جیمز کلیپر» رییس سابق اداره امنیت ملی آمریکا، «پل اونیل» وزیر خزانه داری سابق آمریکا در دوره جورج دبلیو بوش، نیکلاس برنز معاون سابق وزیر امور خارجه در امور سیاسی و سفیر واشنگتن در ناتو، رایت کرایکر سفیر سابق آمریکا در افغانستان، عراق، پاکستان، سوریه، کویت و لبنان، ریچارد مورفی معاون سابق وزیر امور خارجه در امور جنوب آسیا و سفیر در عربستان سعودی، ریچارد نفیو معاون هماهنگ کننده سیاست تحریم ها در وزارت امور خارجه و مدیر امور ایران در شورای امنیت ملی، جوزف نای، معاون سابق وزیر دفاع و رئیس شورای اطلاعات ملی و گری سیک مدیرکل پیشین ایران و خلیج فارس شورای امنیت ملی از جمله مهم ترین و برجسته ترین امضاکنندگان این بیانیه هستند.

آن ها در این بیانیه بر آن بوده اند که فشار و دیپلماسی مؤثرتر از دو گزینه تسلیم یا جنگ است. از نظر آن ها، اعمال فشار و تحریم‌های یک‌جانبه علیه تهران بدون ایجاد روزنه قابل اعتمادی به دیپلماسی ممکن است به بحرانی پایدار، خطرناک و ویرانگر با ایران در منطقه بینجامد.

 

امضاکنندگان این بیانیه اعلام کرده‌اند که خروج دولت آمریکا از برجام، مانع از دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای، جلوگیری از توسعه و آزمایش موشک‌های بالستیک و کاهش نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی و تأمین امنیت اسرائیل نخواهد شد.

مقامات سابق آمریکا در این بیانیه نوشته اند: دولت آمریکا برای رسیدن به اهدافش در ایران به هر دو سیاست «فشار و دیپلماسی» نیاز دارد، در حالی که سیاست‌های کنونی دولت ترامپ فقط گزینه تسلیم یا جنگ را فراروی ایران قرار داده.

آنها تاکید کرده اند ترامپ باید برای جلب حمایت بین المللی برای مهار فعالیت های غیر هسته ای ایران دوباره وارد برجام شود.

امضاکنندگان این بیانیه افزودند: ما از برخی اهداف دولت آمریکا در برابر ایران حمایت می کنیم اما بر این باوریم که این اهداف تنها می توانند از طریق همکاری ها و تعاملات چند جانبه با متحدانمان و سایر قدرت ها حاصل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.