مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

سفر 12 روزه رئیس جمهور جدید کوبا به 5 کشور متحد کوبا

پرزیدنت میگل دیاز- کانل، رئیس جمهور کوبا، روز جمعه سفر دوازده روزه خود را به کشورهای همپیمان با دیدار از ولادمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه آغاز خواهدکرد. او در این سفر از جمهوری دموکراتیک خلق  کره، جمهوری های خلق چین، ویتنام و لائوس دیدن خواهد کرد.

انگونه که کرملین اعلام کرده این سفر برای تعمیق همکاریهای راهبردی و موضعگیری مشترک دو کشور در عرصه بین المللی و منطقه ای در امریکای لاتین است. روسیه با حضور نیرومند خود در نمایشگاه بازرگانی هاوانا که تا روز جمعه ادامه دارد، توجه ویژه خود را به این همکاری نشان داد.

همزمان با برگزاری نمایشگاه، در هفته جاری، شانزدهمین دیدار کمسیون دو جانبه دو دولت نیز برپا شد. در این کمسیون مراحل پیشرفت پروژه های مشترک  در عرصه های اقتصادی و علمی مورد ارزیابی قرار گرفت.

 بنا به گزارش ACN، آژانس خبری کوبا، دیدار دور روزه اعضای کمسیون مشترک به سرپرستی ریکاردو کابریساس، وزیر اقتصاد و  معاون رئیس جمهور کوبا و همچنین یوری بوریسوف، معاون نخست وزیر روسیه برگزار شد.

بنا به گزارش روزنامه  روسی کومرسانت  مسکو موافقت کرده که برای تامین نیاز های کوبا به تجهیزات نظامی ،  اعتباری به مبلغ 50 میلیون دلار در اختیار آن کشور بگذارد.

کومر سانت  به نقل  از منبعی که نام نبرده ، گزارش داده که  قرار است یک سلسله توافق های دیگر نیز با وزارت دارائی روسیه به امضاء برسد، که منابع مالی آن متفاوت هستند.

البته دفتر بوریسوف  این خبر روزنامه کومرسانت را رسما تایید کرده که قرار است   در هاوانا برای سرمایه گذاری در 60 پروژه  در زمینه های تامین انرژی، ترابری، صنایع، رسانه ای، بهداشت و کشاورزی توافقنامه هائی به امضاء برسد.

میگل دیاز کانل از مسکو به  پیونگ یانگ خواهد رفت، در آنجا با کیم یونگ اون، رهبر کره شمالی و   مقامات برجسته حزب کار کره دیدار خواهد کرد.

خزوس سوتولونگو ، سفیر کوبا در کره شمالی به خبرگزاری پرسنا لاتینا گفت موضوع گفتگو ها عبارت خواهند بود از گسترش همکاری های سیاسی و اقتصادی میان دو کشور. در مرحله بعدی سفر    رئیس جمهور کوبا حضور در پکن   و دیدار   با شی جینگ پینگ  نیز در باره همین موضوعات  گفتگو خواهد شد.

آژانس خبری  Xinhua    روز پنجشنبه هفته گذشته از قول وانگ یی وزیر خارجه چین گزارش داد که » چین در آینده نیز کماکان  از کوبا حمایت خواهد کرد. چین علاقمند است در همه سطوح  همکاری خود را با کوبا گسترش دهد.

وزیر خارجه چین در پایان سفر پنج روزه  و تدارکاتی ریکاردو کابریساس، معاون رئیس جمهور کوبا ، به وی اظهار داشت که پرزیدنت شی جینگ پی خواستار همکاری دراز مدت با کوباست.

احتمال دارد که منظور او همکاری در باره پروژه » کمربند و جاده» باشد که به جاده ابریشم  شهرت دارد. » گرانما» ارگان مرکزی حزب کمونیست کوبا روز شنبه گذشته  مقاله ای مفصل در باره امکاناتی که این پروژه عظیم برای امریکای لاتین و کوبا نیز می تواند در بر داشته باشد، منتشر ساخت.  شرکت چین در گسترش بندر سانتیاگو دِ کوبا و تبدیل آن به دومین بندر بزرگ برای  پیاده کردن کانتی نر ها می تواند آغازی باشد برای دیگر برنامه های زیرساختاری در کوبا.

موضوع گفتگوی دیاز کانل در ویتنام و لائوس نیز بیش از فشردن دست و تبادل سخنان دلنشین خواهد بود.

در 20 سال گذشته رشد صادرات ویتنام  پنج بار بیش از حد متوسط صادرات کشورهائی بود که در آستانه صنعتی شدن قرار دارند و دو برابر رشد صادرات» قهرمان صادرات جهان»  چین بوده است.

آن کشور طی سالهای گذشته موفق شد تولید ناخالص ملی خود را – برغم بحران اقتصادی جهانی – سالی 7 تا 8 در صد  افزایش دهد.

یونگه ولت ترجمه رضا نافعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.