مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری مشاور عالی مریم رجوی در مورد فرقه رجوی

 

حمایت نرگس محمدی از فراخوان تحصن معلمان در ایران

نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر که دوران محکومیت خود در زندان را می‌گذراند٬ از اعتصاب معلمان در روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان حمایت کرد. فراخوان این تحصن از سوی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران صادر شده است.

نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر که محکومیت خود در زندان را می‌گذراند از اعتصاب معلمان در روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان حمایت کرد

نرگس محمدی٬ نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر که در حال حاضر دوران محکومیت خود را در زندان اوین می‌گذراند، از اعتصاب معلمان ایران در روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان‌ماه حمایت کرده است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران امروز دوشنبه ۲۱ آبان (۱۲ نوامبر) طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه آینده بار دیگر دست به تحصن خواهد زد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به گزارش سایت کانون مدافعان حقوق بشر، خانم محمدی در اطلاعیه خود از جمله نوشته است: «برای آزادی “م ع ل م” در بند و بهبود معیشت و زندگی معلمان سرزمینم و برای حمایت و اصالت‌بخشی به فعالیت‌ها و اعتراض‌های مدنی و مسالمت‌آمیز، از اعتصاب معلمان در روزهای ۲۲ و۲۳ آبان حمایت می‌کنم.»

در اطلاعیه نرگس محمدی همچنین آمده است: «کودکان این سرزمین “آ ز ا د گ ی” را از معلمانشان می‌آموزند و آزادی معلمان در گرو تحقق آزادی بیان و اندیشه‌شان است. کودکان این سرزمین “ص ل ح” و “س ع ا د ت” را از معلمانشان می‌آموزند و سعادت معلمان در تحقق زیست انسانی‌شان است.»

Iran Lehrer Streik (UGC)تحصن مهرماه معلمان در بسیاری از شهرهای ایران جریان داشت

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بیانیه خود ضمن اشاره به اینکه “خواسته‌ها و مطالبات ما کاملا برحق و مطابق اصول قانون اساسی است”، نوشته است: «اصول ۲۶ و ۲۷ قانون اساسی به مردم حق می‌دهد برای احقاق حقوق خود تلاش نمایند. قوه قضاییه نیز در حکمی قانونی بودن تحصن را تایید کرده است.»

در این بیانیه همچنین خطاب به معلمان آمده است: «ما راههای گوناگون را طی کرده‌ایم و چون مورد بی‌توجهی قرار گرفته‌ایم دوباره دست به تحصن در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۲ و ۲۳ آبان خواهیم زد.»

بیانیه سپس برای “بهتر برگزار شدن این حرکت جمعی و قانونی”، از “مدیران و کادر اجرایی” خواسته است تا به “نتایج مثبت” این تحصن توجه کرده و “با معلمان متحصن همکاری کنند”.

دور پیشین تحصن دو روزه معلمان ایران در روزهای ۲۲ و ۲۳ مهرماه، انعکاس وسیعی در شبکه‌های اجتماعی داشت. تصاویر و ویدیوهای منتشرشده در فضای مجازی نشان می‌داد که شمار زیادی از معلمان در بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ ایران به این اعتصاب پیوسته‌اند.

Iran Lehrer Streik (UGC)تحصن دو روزه معلمان در روزهای ۲۲ و ۲۳ مهر با شعارهایی علیه “ظلم و بی‌عدالتی” همراه بود

مطالبات معلمان ایران گرچه با وعده رسیدگی از سوی مقام‌های دولتی همراه بود، اما هم‌هنگام برخورد با تجمعات صنفی و بازداشت فعالان آنها را نیز در پی داشت. در پی این تحصن، محمدرضا رمضانزاده، مسئول شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، در بجنورد بازداشت شد. سپس روز اول آبان‌ماه اعلام شد که این فعال صنفی به قید وثیقه صد میلیون تومانی از زندان آزاد شده است.

هم‌زمان با خبر آزادی آقای رمضانزاده نیز هاشم خواستار، عضو هیأت مدیره کانون صنفی معلمان مشهد، توسط مأموران اطلاعات سپاه پاسداران در اطراف مشهد بازداشت شد. پس از مدتی بی‌خبری، بستگان آقای خواستار مطلع شدند که اطلاعات سپاه پاسداران این معلم بازنشسته‌ی ۶۵ ساله را به دلایل نامعلومی به بخش روانی بیمارستان ابن‌سینای مشهد منتقل کرده است. این در حالی است که هاشم خواستار فاقد سابقه بیماری‌های روانی بوده است. خبر آزادی این فعال صنفی نیز روز گذشته منتشر شد.

مطالباتی چون افزایش دستمزد، “بیمه کارآمد و فراگیر، ایمن‌سازی مدارس، برابری آموزش، مخالفت با پولی‌سازی آموزش و آزادی معلمان دربند” به عنوان بخشی از درخواست‌های معلمان ایران عنوان می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.