مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران همچنان به برجام پایبند است

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر پای‌بندی ایران به برجام را تایید کرد. در گزارش سه‌ماهه آژانس آمده است که ایران در این مدت نه مواد رادیو اکتیو غیرقانونی انبار کرده، نه به غنی‌سازی بیش از حد اورانیوم پرداخته است.

گزارش سه‌ماهه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه ۲۱ آبان (۱۲ نوامبر)، یک هفته پس از آغاز دور دوم تحریم‌ها علیه ایران، منتشر شد. یکی از مقام‌های آژانس در این باره گفت که تحقیقات آژانس در ایران نشان می‌دهد “هیچ نشانه‌ای دال بر تغییر رفتار ایران در قبال همکاری با آژانس یا تغییر مواضع ایران دیده نشده است”.

بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی موظف‌اند هر سه ماه گزارشی درباره برنامه اتمی ایران تهیه و منتشر کنند. گزارش کنونی بازرسان آژانس با توجه به آغاز دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

 

البته انتظار می‌رفت که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پای‌بندی ایران به برجام را تایید کند. در گزارش بازرسان آژانس آمده است که هیچ سند و مدرکی حاکی از نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران مشاهده نشده و جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها به الزامات مطرح‌شده در متن توافق پای‌بند بوده است.

افزون بر آن در این گزارش آمده است که ذخایر غنی‌سازی شده اورانیوم جمهوری اسلامی ایران در روز چهارم نوامبر سال جاری میلادی (۲۰۱۸) ۴/ ۱۴۹ کیلوگرم بوده که ۱۰ کیلو بیش از ذخایر غنی‌سازی شده اورانیوم در گزارش قبلی است. این مقدار اما هنوز زیر سقف تعیین شده از طرف آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

بی‌توجهی به سخنان نخست وزیر اسرائیل

در گزارش اخیر آژانس به نام بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، و درخواست او اشاره‌ای نشده است. نخست وزیر اسرائیل پنجشنبه پنجم مهر (۲۷ سپتامبر) در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته بود خبر دارد که ایران در محله تورقوزآباد تهران یک انبار سری اتمی دارد و او برای نخستین بار است که راز این انبار هسته‌ای ایران را فاش می‌کند.

نتانیاهو ادعا کرده بود که ایران ۱۵ کیلوگرم مواد رادیواکتیو از این انبار را برداشته و در شهر تهران پخش کرده است. او از آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواسته بود بازرسان خود را به انبار یا “سایت هسته‌ای مخفی ایران در تورقوزآباد” اعزام کند.

آمانو، رئیس آژانس بین‌الملل انرژی اتمی، پیشتر در واکنش به خواست اسرائیل برای تحقیق درباره “انبار هسته‌ای مخفی ایران در تورقوزآباد” اعلام کرده بود که این پیشنهاد را نمی‌پذیرد. آمانو گفته بود که بازرسان به محل‌هایی اعزام می‌شوند که ضرورت آن تشخیص داده شود.

 

ترامپ خواستار تعهدات بیشتر ایران

دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمریکا، هشتم ماه مه فرمان اجرایی خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای با ایران و برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را امضا کرد. در پی این اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های لغو یا تعلیق شده این کشور علیه جمهوری اسلامی، در دو دوره ۹۰ و ۱۸۰ روزه دوباره اعمال خواهد شد.

دور دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران که از روز دوشنبه ۱۴ آبان (پنجم نوامبر) به اجرا درآمدند، به طور عمده صادرات نفت و گاز و مبادلات مالی بین‌المللی ایران را هدف قرار می‌دهند.

دولت آمریکا در نظر دارد با فشار حداکثری به ایران این کشور را مجبور به قبول شرایط بیشتری در قبال برنامه هسته‌ای این کشور کند. آمریکا ایران را متهم کرده که برنامه‌های اتمی خود را مخفیانه پیش می‌برد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه دلیل دیگر آمریکا برای برقراری تحریم‌های دوباره علیه ایران برنامه موشکی این کشور است و نفوذ ایران در دیگر کشورهای منطقه چون سوریه و یمن.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.