مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

تروریسم وهابی دیروز در چابهارو اهواز امروز در استراسبورگ فرانسه مردم را هدف قرار داد

در پی تیراندازی در نزدیکی بازار کریسمس در شهر استراسبورگ که سه کشته به جای گذاشت، بالاترین درجه هشدار خطر تروریستی در فرانسه اعلام شد. عامل این سوءقصد که پلیس از هویت او آگاه است، همچنان متواری است.

شامگاه سه‌شنبه ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر) مردی مسلح در نزدیکی بازار کریسمس در شهر استراسبورگ در پی تیراندازی به سوی مردم سه نفر را کشت. کریستف کاستانر، وزیر کشور فرانسه بامداد چهارشنبه ۲۱ آذر شمار زخمی‌شدگان را ۱۲ نفر اعلام کرد که وضعیت شش تن از آن بسیار وخیم گزارش شده و خطر مرگ آنها را تهدید می‌کند.

او همچنین تصریح کرد، عامل این تیراندازی به خاطر سوءپیشینه و جرایم گوناگون در اداره پلیس پرونده داشت و هویت او معلوم است. ظاهرا او یک اسلام‌گرای افراطی بوده است. این فرد پس از تیراندازی مرگبار متواری شد و مأموران پلیس همچنان در تلاش برای دستگیری او هستند.

طبق اعلام مقامات فرانسه، عامل تیراندازی فردی بسیار خطرناک ارزیابی شده است. در این میان نیز دادستانی ویژه ضدتروریسم تحقیقات خود را آغاز کرده است.

 

امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در پی تیراندازی مرگبار استراسبورگ بی‌درنگ جلسه‌ای اضطراری تشکیل داد که در آن از جمله ادوار فیلیپ، نخست‌وزیر و فلورانس پارلی، وزیر دفاع این کشور شرکت داشتند.

دولت فرانسه اکنون بالاترین درجه هشدار خطر تروریستی را در این کشور اعلام کرده است.

به گزارش رسانه‌های خبری از جمله شبکه تلویزیونی “فرانس اینفو” ظاهرا قرار بوده که عامل احتمالی این تیراندازی بامداد سه‌شنبه (۱۱ دسامبر) به خاطر جرمی دیگر بازداشت شود، اما مأموران پلیس نتوانستند او را که از خانه‌اش گریخته بوده، دستگیر کنند.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که این فرد ۲۹ ساله پس از تیراندازی در نزدیکی بازار کریسمس استراسبورگ توسط سربازانی که در نزدیکی محل وقوع حادثه گشت می‌زده‌اند، زخمی شده است. این مأموران اما در نهایت موفق نشدند، جلوی فرار او را بگیرند. مقامات پلیس همچنین اعلام کردند که در هنگام فرار نیز تبادل آتش میان فرد عامل و مأموران صورت گرفته است.

پلیس استراسبورگ از طریق انتشار پیام در شبکه توئیتر از شهروندان مرکز شهر خواست که از رفتن به منطقه‌ی جنوب شرق استراسبورگ خودداری کنند.

Police Nationale 67

@PoliceNat67

مأموران پلیس استراسبورگ پس از وقوع حادثه مرکز شهر را به طور کامل بسته و همچنین محیط پیرامون پارلمان اروپا را مسدود کردند. کسانی که در ساختمان پارلمان بودند، به‌ناچار ساعت‌های زیادی را در ساختمان به سر بردند و از طریق پیامک و ایمیل در جریان هشدارهای پلیس قرار می‌گرفتند.

از آنجایی که استراسبورگ در نزدیکی مرز آلمان قرار دارد، پلیس این کشور نیز حضور خود را تقویت کرده و تمامی کسانی را که از فرانسه وارد خاک آلمان می‌شوند، کنترل می‌کند.

بازار کریمس استراسبورگ در سال ۲۰۰۰ میلادی نیز نزدیک بود، هدف سوءقصدی تروریستی قرار گیرد. در آن زمان مأموران پلیس موفق شده بودند، به موقع جلوی یک گروه تروریستی الجزایری را بگیرند و نقشه‌ی آنها برای بمبگذاری در بازار کریسمس را خنثی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.