مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

اسماعیل بخشی، نماینده کارگران هفت تپه آزاد شد

کانال تلگرامی سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه تأیید کرده است که اسماعیل بخشی، از نمایندگان این سندیکا چهارشنبه ۲۱ آذر ماه، با قرار وثیقه از زندان آزاد شده است.

فرزانه زیلابی، وکیل کارگران شرکت هفت‌تپه گفته آقای بخشی با تبدیل قرار بازداشت به قرار وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

این وکیل دادگستری درباره عناوین اتهامی آقای بخشی گفت که او در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوش با “اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و “اخلال در نظم عمومی” و در دادسرای اهواز با اتهام “مشارکت در تشکیل گروه با هدف برهم زدن امنیت ملی” مواجه است.

آزادی آقای بخشی،از نمایندگان سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه از جمله خواست‌های کارگران معترض هفت تپه و همچنین فولاد اهواز بود.

اسماعیل بخشی از ۲۷ آبان، همزمان با چهاردهمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه در بازداشت به سر می‌بُرد. او در آن زمان همراه سپیده قلیان، فعال مدنی دستگیر شد.

گزارش‌هایی از ‘شکنجه’

پیش از این، سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه بارها نسبت به وضعیت سلامت آقای اسماعیل بخشی و سپیده قلیان، فعال مدنی ابراز نگرانی کرده بوده است.

این سندیکا به نقل از خانواده آقای بخشی از شکنجه این فعال کارگری خبر داده بود. اما مقامات قضایی ایران از جمله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه این گزارش‌ها را رد کردند.

اما یک روز پس از تکذیب رئیس قوه قضائیه، سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه نوشت آقای بخشی و خانم قلیان تحت فشار جسمی و روحی قرار دارند و در انفرادی نگهداری می‌شوند.

بنابر بیانیه سندیکا: “سپیده قلیان به طور مشهودی بسیار لاغر و نحیف شده است و هنگامی که مادرش او را در آغوش گرفته، تن او به درد آمده است. همچنین وضعیت جسمی اسماعیل بخشی بسیار وخیم مشاهده شده و منجمله به علت ضرب و شتم، بر پیشانیش هنوز آثار کبودی وجود دارد.”

 

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه در در پیامی که به مناسبت آزادی آقای بخشی بر روی کانال تلگرامی خود قرار داده، آزادی این نماینده سندیکای کارگران هفت تپه را “حاصل مقاومت های اسماعیل بخشی عزیز و فشار متحدانه کارگران و نه پیگیری مسوولین شرکتی و دولتی” دانسته است.

سندیکای هفت تپه در این پیام، بر پیگیری دیگر مطالبات خود از جمله آزادی علی نجاتی، دیگر عضو بازداشتی هیأت مدیره این سندیکا و همچنین سپیده قلیان تأکید کرده است.

کارگران نیشکر هفت‌تپه بیش از یک ماه است که در اعتراض به عدم پرداخت حقوقشان در اعتراض به سر می‌برند. علاوه بر این، آنها خواهان می‌خواهند مالکیت شرکت از بخش خصوصی به بخش دولتی برگردد و مدیریت شرکت به صورت شورایی و جمعی در بیاید..

آبان و آذر سال جاری، کارگران گروه ملی فولاد با پیوستن به کارگران معترض نیشکر هفت تپه، تجمعات بزرگی را در شهرستان شوش و اهواز سازماندهی کردند. در برخی از این راهپیمایی‌های اعتراضی خانواده‌های کارگران نیز به آنها پیوستند. آنها برای بیان اعتراضات‌شان بارها در مقابل ساختمان‌های مقامات و نهادهای حکومتی از جمله مصلاهای نماز جمعه، استانداری و دفتر نماینده رهبری جمع شدند.

فعال کارگری می‌گویند آنها با فشار نهادهای امنیتی و انتظامی مواجه‌اند. از جمله به دنبال اعتراضات کارگران فولاد در روزهای گذشته، میثم آل مهدی، کارگر معترض این شرکت بازداشت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.