مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

نامه آقای داود باقروند ارشد به عضو پارلمان آلمان آقای امید نوری پور در تائید تحلیل دقیق ایشان از فرقه رجوی

امید نوری پور 

نظر نماینده پارلمان آلمان
مجاهدین خلق؛ اپوزیسیون یا “فرقه‌ای” سیاسی؟‎ ‎دلایلی برای تردید دولت آلمان در پایبندی “مجاهدین خلق” به ‏دمکراسی وجود دارد

جناب آقای امید نوری پور

 

عضو محترم پارلمان آلمان از حزب سبزها

 

با درود فراوان

 

 

من داود باقروند ارشد از اعضای عالیرتبه سابق سازمان مجاهدین و عضو سابق شورای ملی مقاومت، مهندس راه و ساختمان فارغ التحصیل از انگلستان جاییکه در سال 1977 زمانیکه دانشجو بودم توسط فرقه رجوی عضوگیری شدم میباشم.

 

اخیرا تحلیل شما از فرقه رجوی را که در سایت دویچه وله فارسی آلمان منتشر شده بود خواندم. این مقاله بسیار هشدار دهند و با درک عمیق نوشته شده و بطور موثری تاثیر گذار بود  که در روزنامه “نویه تسورشر تسایتونگ”  در شماره روز دوشنبه ۲۴ دی (۱۴ ژانویه) با عنوان “دوستان پرسش‌برانگیز واشنگتن” در مورد “سازمان مجاهدین خلق ایران” منتشر کرده است.

 

آقای نوری پور

 

همانطور که در فوق به عرض رسید، فرقه رجوی تشکلی است که من بیش از سه  دهه بعنوان عضو عالیرتبه و همچنین عضو شورای ملی مقاومت آن  فعال بودم.   هرچند نیاز به یادآوری نیست که شورای ملی مقاومت و زبان به ظاهر نرم مریم رجوی ویترینی جهت فریب و مخفی کردن رویکرد بشدت افراطی آنها در قبال تمدن بشر امروزه  است.  هرچند که این تاکتیک آنها نه فقط هیچ کدام ازمردم ایران را نتوانسته فریب دهد، معدود سیاستمدارانی که تائید خودتان از آنها دستمزد میگیرند تنها کسانی هستند که در اروپا از آنها حمایت میکنند ولی سیاستمداران مستقل به یمن وجود سیاستمداران واقعگرایی همچون جنابعالی را نتوانسته اند بفریبند. که البته شان سیاستمداران اروپا و  اروپایی که آخرین سنگر دفاع از دمکراسی و آزادی و و حقوق بشر در تاریخ معاصر است نیز همین است.

 

عالیجناب:

 

باید اقرار کنم برعکس مقاله عالی شما، اینروزها به کمتر تحلیلهایی در مورد فرقه رجوی بر میخورید که به هر میزان متاثر از ماشین تبلیغات دروغین بسیار گران آنها و یا متاثر از لابی های با دست مزد بالایشان نبوده و دقیق و محتوایی باشد،  که زمینه ساز لاپوشانی ماهیت فوق افراطی فرقه رجوی قرار میگیرند.

 

به همین دلیل بعنوان یک عضو عالی و درونی فرقه رجوی، باچندین دهه تجربه در زمینه پروپاگاندای بین المللی آنها، مقاله تحلیلی شما را بسیار متکی به اصول، با ارزش و دقیق و محتوایی یافتم. که معمولا از اعضای بسیار با سابقه این تشکیلات با دانش درونی از وقایع انتظار میرود.

 

مایلم به اطلاع برسانم که، تجربه من و تاریخچه چهل سال گذشته فرقه رجوی نشان داده است که در اینگونه موارد آنها با تمام توان علیه هر نقطه نظر و تحلیل انتقادی نسبت خودشان واکنشی بسیار افراطی نشان داده و اقدام به بمباران نویسنده، مستقل از اینکه چه کسی باشد، مینمایند.

 

تا نویسنده را وادار به عقب نشینی  از دانسته های مسلم، عقاید و اصولش کنند. آنها اینکاررا با به گروگان گرفتن آگاهی نویسنده، با بمباران انبوه اطلاعات دروغ و ساختگی، با تهدید و مارک زدن و متهم کردن انجام میدهند. و قطعا مقاله شجاعانه شما باید در صدر اقدامات تهاجمی و تلافی جویانه مریم رجوی قرار بگیرد.

 

 

تاکتیک بسیار شناخته شده فرقه رجوی مارک زدن به منتقد مستقل از اینکه چه کسی باشد است حال عضو درون تشکیلات باشد یا …تفاوت چندانی نمیکند، آنها او را “مزدور رژیم ایران” میخوانند.  این تنها جواب مریم رجوی به هر انتقادی خارج از تشکیلات فرقه ایش طی چهل سال گذشته بوده است.

 

البته جواب آقا و خانم رجوی به منتقدانی امثال من که در درون تشکیلات بودیم بسیار متفاوت بوده و هست. جواب اعضای منتقد درونی،  تهدید، ضرب و شتم،  زندان،  شکنجه و تلاش برای حذف آنهاست. من خودم وقتی بدنبال افزایش سرکوبهای درونی و زندانی و شکنجه کردن  اعضا،  نسبت به تائید حمله تروریستی 11 سپتامبر در نیویورک و جشن گرفتن قتلعام بیش از 3000نفر آمریکایی بی گناه توسط آقای رجوی  با حضور 4000نفر اعضای سازمان در عراق اعتراض کردم و آنرا غیر قابل قبول و تائید تروریسم خواندم و خواستار خروج از تشکیلات شدم، آقای مسعود رجوی مرا به ده سال زندان محکوم نمود (دو سال در پادگان اشرف و هشت سال در زندان ابوغریب). حتما میدانید که بودند کسانیکه نتوانستند هرگز از زندانهای صدام آزاد شوند.

 

مایلم به اطلاع برسانم درصورتیکه مایل باشید  حاضرم جهت تشریح مبانی سیاسی ایدئولژیک تمامی نکات درستی که جنابعالی در تحلیل خودتان آوردید واطلاع رسانی در مورد  بسیاری گزارشات درونی سازمان از برنامه هایش برای آینده جهان  به حضور برسم و هر گونه سوالی در مورد تشکیلات رجوی با اتکاء به مدارک دقیق از انتشارات رسمی تشکیلات چه چاپی و چه الکترونیکی در سایتهای سازمان مجاهدین پاسخ بدهم.

 

 

در خاتمه با تشکر مجدد

آرزوی موفقیت برای  شما و حزب سبزها

 

داود باقروند ارشد

 

 

IMG_20180512_151659_01

Mr. Davood Baghervand Arshad

آقای داود باقروند ارشد منتقد آقای رجوی کیست؟

عضوعالیرتبه سابق مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران برای 30 سال، فعال سیاسی و حقوق بشر و رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها

:تحصیلات:

دوره ابتدای و متوسطه و دیپلم در تهران ایران

دیپلم سطع آ در انستیتو تکنولوژی بولتن انگستان 1974 الی 1976

مهندسی راه و ساختمان در دانشگاه متروپولیتن لیدز انگلستان 1396-1380

جوانی:

آقای  داود باقروند ارشد بعد از اخذ دییلم در ایران جهت ادامه تحصیلات در سال 1353 به انگلستان اعزام میشود.
فعالیت سیاسی:

آقای داود باقروند ارشد قبل از انقلاب بعنوان یک دانشجو در اتحادیه دانشجویان انگلستان با عشق به آزادی و دمکراسی و حقوق بشر برای مردم و کشورش بعنوان مسئول انجمن ایرانیان شهر محل تحصیل خود با افشای دیکتاتوری، اختناق و سرکوب آزادیها و نبود دمکراسی در ایران تحت سلطه سلسله پهلوی- حکومت محمدرضا شاه فعالیت سیاسی مینمود. آقای ارشد در سال 1977 توسط یکی از اعضای سازمان مجاهدین در دانشگاه محل تحصیل با معرفی سازمان بعنوان تشکیلاتی مدافع آرمانهای آزادیخواهانه و بشر دوستانه به عضویت گرفته میشود.

بعضی مسئولیت های سازمانی

از بنیانگذاران انجمن دانشجویان مسلمان خارج کشور-هواداران سازمان مجاهدین خلق ایران و مسئول تشکیلات دانشجویی خارج کشور سازمان مجاهدین

مستقر در لندن 1977-1982

مسئول شاخه ترکیه سازمان مجاهدین خلق 1983-1982

مسئول شاخه پاکستان سازمان مجاهدین خلق 1985-1983

مسئول دفتر بخش نظامی سازمان مجاهدین درعراق 1986-1985

حاضر در ملاقات با یاسر عرفات در بغداد بهمراه عباس داوری و ارتباط با مقامات وزارت اطلاعات عراق

عضو حفاظت شخصی رهبری سازمان مجاهدین در بغداد 1987-1986

مسئول بخش پرسنلی ستاد مرکزی سازمان مجاهدین در بغداد 1988-1987

در موضع معاون مرکزیت عطف به مجموعه انتقاد به سازمان که تحول آقای مسعود رجوی میشود، ایشان علیرغم پذیرش انتقادات با مارک عنصر ضد تشکیلات و با لغو عضویت آقای داود ب ارشد را به کار اجباری محکوم شدم. 1991-1988

معاون فرماندهی ستاد سازمان مجاهدین در لندن 1996-1992

عضو ستاد و مسئول روابط خارجی بنیاد ایران اید (خیریه جمع آوری پول برای سازمان تحت نام کودکان بی سرپرست) و یکی از دو تن دارندگان امضا در خیریه و رابط با دولت انگستان در لندن

رابط با مقامات امنیتی انگلستان و حفاظت شخصی مریم رجوی در هنگام حضور وی در لندن جهت شو الزکورت لندن

حاضر در ملاقات مریم رجوی با یاسر عرفات در لندن

حاضر در ملاقات مریم رجوی با مقامات وزارت اطلاعات-خارجه انگلستان در مقر مریم رجوی در لندن.

عضو ستاد برگزار کننده کمپین دورت موند آلمان که در آخرین لحظه دولت آلمان آنرا کنسل نمود

مسئول دیجیتالیزه کردن ستاد بصره سازمان مجاهدین در عراق

عضو ستاد برگزاری کمپین بازیهای جام جهانی 1998 لیون فرانسه

رئیس دانشکده راه و ساختمان ارتش آزادیبخش در عراق-قرارگاه اشرف

حمایت سازمان از جنایت 11 سپتامبر و محکومیت به ده سال زندان

بعد از حمایت علنی مسعود و مریم رجوی از عملیات تروریستی 11 سپتامبر و جشن گرفتن آن در حضور 4000رزمنده، با اعتراض به این سیاست تروریستی درخواست خروج از سازمان را دادم که به ده سال زندان (دوسال در اشرف و هشت سال زندان معروف ابوغریب) محکوم شدم.

بعد از اشغال عراق توسط آمریکا و تحت کنترل در آمدن اشرف فرار کرده و نزد نیروهای چند مللیتی پناه گرفتم نزدیک به یکسال نزد آنها بسر برده.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.