پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

اتحادیه اروپا ‘ضرب‌الاجل شصت روزه’ ایران را رد کرد

وزیران خارجه

از چپ: موگرینی، وزیران خارجه آلمان، بریتانیا، معاون وزارتخارجه آمریکا، وزیر خارجه فرانسه – اروپائیان باقی‌مانده در برجام ضمن ابراز تاسف از خروج آمریکا، ضرب الاجل ایران را هم رد کرده‌اند

اتحادیه اروپا و کشورهای غربی باقی‌مانده در توافقنامه اتمی ایران موسوم به برجام در بیانیه‌ای ضرب‌الاجل ایران برای عمل کامل این کشورها به تعهدات خود را رد کرده‌اند.

در واکنش به بیانیه روز گذشته جمهوری اسلامی در مورد “متوقف کردن برخی اقدامات در برجام”، امروز، پنجشنبه ۱۹ اردیبهشت (۹ مه)، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، همراه با وزیران خارجه آلمان، بریتانیا و فرانسه، سه کشور غربی باقی‌مانده در برجام، بیانیه مشترکی صادر کردند.

این بیانیه گفته است “ما با نگرانی فراوان بیانیه ایران در مورد تعهداتش در چارچوب برجام را ملاحظه کردیم.” این بیانیه با تاکید بر ادامه “تعهد به حفظ و اجرای کامل برجام، که دستاوردی کلیدی در ساختار جلوگیری از گسترش تسلیحات اتمی در جهان است” افزوده است: “ما قویا به ایران توصیه می‌کنیم که از دست زدن به هر گونه اقدامی که باعث تشدید مشکلات شود خودداری ورزد.”

بیانیه مشترک اتحادیه اروپا و کشورهای غربی عضو برجام با اشاره به خواسته ایران در مورد لزوم اقدام عاجل کشورهای غربی در مقابله با آثار تحریم آمریکا، گفته است “ما هرگونه ضرب‌الاجلی را رد کرده و پایبندی ایران [به پیمان منع گسترش تسیحات اتمی] را براساس عمل آن کشور به تعهداتش را در چارچوب برجام و پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی ارزیابی خواهیم کرد.”

عراقچی

عراقچی در نشست مدیرکل آژانس انرژی اتمی و کارشناسان کشورهای عضو برجام – عراقچی خواست‌های ایران از اروپائیان را شرح داده است

چهار مقام غربی از “نقش کلیدی” آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نظارت و راستی‌آزمایی عمل ایران به برجام یاد کرده و گفته‌اند که “ما انتظار داریم که ایران همچنان از چارچوب‌ها و سازوکارهای عنوان شده در برجام از جمله مراجعه به کمیسیون مشترک پیش‌بینی شده در آن پیروی کند.” طبق بند ۳۶ توافق هسته‌ای، ایران و هریک از کشورهای عضو برجام باید شکایت و خواسته‌های خود را از طریق ارجاع به کمیسیون مشترک حل و فصل کند.

بیانیه کشورهای اروپایی در عین حال گفته است که “ما تعهدات محکم خود در قالب این توافق از جمله رفع تحریم‌ها در راستای تامین منافع مردم ایران را به خاطر داریم” و افزوده است که “در این زمینه ما وضع مجدد تحریم‌ها توسط ایالات متحده در پی خروج آن کشور از برجام را با تاسف تلقی می‌کنیم.”

این چهار مقام غربی در این بیانیه مشترک از “عزم خود در ادامه تلاش برای امکانپذیر شدن ادامه تجارت مشروع با ایران از جمله از طریق به کار انداختن اینستکس” یاد کرده و افزوده‌اند: “ما از کشورهای غیر عضو برجام می‌خواهیم از ایجاد مانع در برابر اقدامات کشورهای باقی‌مانده در برجام در عمل به تمام تعهدات خود خودداری ورزند.” این بیانیه از “کشورهای غیر عضو” نامی نبرده اما ایالات متحده به شرکت‌ها و نهادهایی که تحریم‌های آن کشور علیه ایران را نادیده بگیرند هشدار داده و گفته است که آنها باید بین روابط تجاری با ایران یا آمریکا یکی را انتخاب کنند.

بیانیه روز گذشته جمهوری اسلامی، ضمن محکوم کردن ایالات متحده به خاطر خروج از برجام، از کشورهای اروپایی باقی‌مانده در این توافق نیز به خاطر آنچه که کندی و کم کاری در تامین خواسته‌های ایران خوانده مورد انتقاد قرار داد. جمهوری اسلامی در این بیانه هشدار داده است که “به کشورهای باقی‌مانده در برجام شصت روز فرصت داده می‌شود تا تعهدات خود به ویژه در حوزه‌های بانکی و نفتی را تامین کنند؛ چنانچه در این مهلت کشورهای مزبور قادر نباشند مطالبات ایران را تامین کنند، در مرحله بعدی جمهوری اسلامی ایران رعایت محدودیت‌های مربوط به سطح غنی سازی اورانیوم و اقدامات مربوط به مدرن‌سازی رآکتور آب سنگین اراک را نیز متوقف خواهد کرد.”

شامگاه گذشته نیز عباس عراقچی، معاون وزارت خارجه ایران، انتظارات جمهوری اسلامی از کشورهای باقی مانده در برجام را تشریح کرد. آقای عراقچی در گفتگو با تلویزیون جمهوری اسلامی، گفت که این انتظارات “روشن است” و افزود: “کشورهای اروپایی باید در این فرصت راه حل‌های عملیاتی را در یازده حوزه به ویژه حوزه‌های نفتی و بانکی ایجاد کنند.”

آقای عراقچی گفته است که “پیش از خروج آمریکا از برجام، فروش نفت ما ۲.۸ میلیون بشکه در روز بود که باید به همان حالت بازگردد، ادامه فروش نفت ایران در همان سطح تضمین شود و درآمدهای نفتی در دسترس ایران باشد.” وی همچنین خواستار آن شد که “در حوزه مالی و بانکی باید سازوکارهای عملی برای دریافت و پرداخت‌ها ایجاد شود.”

این مقام جمهوری اسلامی با متهم کردن نهادهای مالی و تجاری اروپایی به تبعیت از آمریکا به جای دولت‌های خود، گفت که “ما خواهان اجرای برجام هستیم و نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیش” اما در مورد انتظارات جمهوری اسلامی از دو عضو دیگر باقی‌مانده در برجام، یعنی چین و روسیه، اظهار نظر صریحی نکرد.

مهمترین بخش تحریم‌های ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی شامل جلوگیری از ادامه صادرات نفت خام و ایجاد موانعی در مراودات مالی و بانکی با دیگر کشورهای جهان است. اجرایی شدن تحریم نفتی ایران همراه به اعطای معافیت به هشت کشور واردکننده در ماه نوامبر سال گذشته صادرات نفت ایران را به حدود یک میلیون و یکصد تا یک میلیون و دویست بشکه در روز کاهش داد و انتظار می‌رود لغو این معافیت‌ها از اوایل این ماه به کاهش چشمگیر این میزان منجر شود. تحریم بانکی ایالات متحده نقل انتقالات بانکی ایران با خارج از جمله در مورد دریافت عواید نفتی را با دشواری مواجه ساخته است.

ایالات متحده برای لغو تحریم‌ها خواستار مذاکره مجدد و توافق جدید هسته‌ای دیگری با ایران و همچنین تغییر رفتار حکومت جمهوری اسلامی در زمینه برخی مسایل داخلی و بین‌المللی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.