واکـاوی مـزدوری! سلطانی، خـدابنده، عـزتی، حسینی، یغـمایی، کـریمدادی، مصــداقی و پورحسین، منتقدین فرقه مافیایی رجوی. نقد آتشبیاران معرکه مشترک رجوی و سایت رهیافتگان

داود باقروند ارشد عضو علیرتبه سابق مجاهدین و شورای ملی مقاومت

تحلیل طوفانِ سراسریِ جورج فلوید در آمریکا -داود باقروند ارشد

پایه اجتماعی فرقه رجوی (آمریکای نئوکانها) درحال فروپاشی است و رجوی برای صدمین بار بیگانه پرستیش به گل نشسته است

چرا رجوی نیاز دارد درخواست دیدار با اعضای در اسارتش را به نبرد دین بین فو تعبیر کند؟

افشای حقایق پشت پرده ضدیت با خانواده با اسناد سازمانی توسط داود باقروندارشد از مسئولین خانوادهها در مجاهدین

گسترش وطن فروشی در خارج کشور به سرکردگی رهبر همه وطن فروشان و دشمنان ایران

حمایت از تحریم و حمله نظامی به ایران خیانت به مردم و فاصله گرفتن آشکار از ایران و ایرانی

پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

آخرین پست ها

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

تیمرمن: نفوذ راست افراطی در اتحادیه اروپا به دلیل رفتار موسسات مالی است

فرانس تیمرمن معاون رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا از جمله نامزدان ریاست بر کمیسیون اروپاست و امیدوار است جانشین رئیس خود ژان کلود یونکر شود. تیمرمن نامزد حزب سوسیالیستهای اروپایی برای ریاست بر این کمیسیون است.

فرانس تیمرمن ۵۷ ساله، سیاستمدار هلندی که در حال حاضر نیز معاونت کمیسیون اروپا را برعهده دارد، در زمان اعلام نامزدی‌اش برای این مقام تاکید داشت که این انتخابات در وضعیتی بسیار حساس برگزار می‌شود؛ در زمانی که قاره اروپا دچار جدی‌ترین بحران‌های دوران حیات خود است. به این ترتیب این انتخابات «پرخطرترین انتخابات این قاره از سال ۱۹۷۹ میلادی به این سو محسوب می‌شود.»

آقای تیمرمن که در سه کشور ایتالیا، هلند و فرانسه تحصیل کرده و به شش زبان سخن می‌گوید، فعالیتهای سیاسی خود را از سال ۱۹۸۷ میلادی با کار در وزارت خارجه هلند آغاز کرد و مدتی نیز به عنوان دیپلمات به مسکو فرستاده شد.

فعالیت او در دستگاه اجرایی اتحادیه اروپا از سال ۱۹۹۴ میلادی آغاز شد؛ یعنی زمانی که به کمیساریای روابط خارجی اتحادیه اروپا پیوست.

در ادامه برخی از مواضع و سیاستهایی که او برای آینده اروپا پیشنهاد می کند را در گفتگو با یورونیوز می خوانید:

اصلاحات مالیاتی و پایان دادن به سیاستهای ریاضتی
«زمان آن رسیده است که به سیاستهای ریاضتی پایان دهیم» این جمله ایست که تیمرمن در ابتدای مصاحبه اش با یورونیوز عنوان می کند.

کاندیدای سوسیال دموکرات ها همچنین حامی اصلاحات مالیاتی در اروپاست. او می گوید: «ما باید اطمینان حاصل کنیم که شرکت های بزرگ که پول زیادی در اروپا کسب می کنند، مالیات بپردازند، اقدامی که اکنون انجام نمی دهند. برای این منظور ما به اروپا نیاز داریم. شما نمی توانید این اقدام را بصورت تک تک در کشورهای عضو اتحادیه انجام دهید.»

او همچنین می گوید که ما باید دستمزدها را در اروپا افزایش دهیم زیرا یکی از ضعف های اقتصاد اروپا این است که مردم پول کافی برای خرج کردن ندارند.

اما نگرش مهم تیمرمن به یکی از مهمترین چالش های سیاسی اروپا اختصاص دارد: «به نظر من یکی از دلایلی که راست افراطی در بیشتر بخش های اروپا در حال بالا آمدن است این واقعیت است که مردم از رفتار و اقدامات موسسات مالی به ستوه آمده اند.»

او در این مورد می افزاید: «مردم به ستوه آمده اند چون این واقعیت را می بینند که ما میلیاردها و میلیادرها پول مالیات دهندگان را خرج نجات بانک ها کردیم و این بانک ها اکنون دوباره به شیوه بدی رفتار می کنند.»

تیمرمن می گوید بر این منبا بسیار اهمیت دارد که ما اتحادیه بانکی را تکمیل کنیم تا وقتی بانکی با مشکل مواجه می شود نتواند از پول مردم معمولی استفاده کند.

رومانی و اتحادیه اروپا

تیمرمن در پاسخ به این پرسش که چرا اتحادیه اروپا به اندازه ای که نسبت به لهستان و مجارستان سختگیر است نسبت به رومانی سخت گیر نیست. حزب سوسیال دموکرات هم اکنون در رومانی قدرت را در دست دارد.

فرانس تیمرمن در پاسخ به این سوال گفت: «مسئله اصلی در رومانی مبارزه با فساد است. سیاستمداران رومانی تلاش می کنند از زیر مبارزه با فساد شانه خالی کنند، موضوعی که غیرقابل قبول است و کمیسیون اروپا به آنها خواهد گفت که نه، هر چند آنها از خانواده سوسیال دموکرات هستند.»

نامزد ریاست کمیسیون اروپا می گوید که تلاش دارد حزب سوسیال دموکرات رومانی را از ائتلاف سوسیالیست های پیشرو کنار بگذارد.

چند جانبه گرایی اروپا

فرانس تیمرمن درباره چند جانبه گرایی اروپا می گوید: «اتحادیه اروپا هنوز در چشم جهانیان بعنوان نهادی شناخته می شود که از نظام چندجانبه گرایی در سطح جهان حمایت می کند. ما کسانی هستیم که با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد هماهنگ ایم و توافق آنها را کسب کرده ایم. ما کسانی هستیم که توانستیم همه کشورها را در جریان توافق تغییرات اقلیمی پاریس گرد هم آوریم و توافق شان را جلب کنیم. ما میراث و مسئولیتی عظیم برای حفاظت از سیستم چند جانبه گرایی داریم حتی در عصری که بعنوان عصر ترامپ شناخته می شود.»

تیمرمن می گوید ما در داخل اتحادیه اروپا نیز مبارزه ای را پیش می بریم تا خودمان را به دلیل ناامیدی و نداشتن چشم انداز پشت مرزهای ملی پنهان نکنیم. ما نمی توانیم با پنهان شدن پشت مرزهای ملی، جامعه ای بهتر برای شهروندانمان بسازیم.

تفاوت و تنوع در اروپا

تیمرمن درباره تفاون و تنوع در اروپا و خطراتی که آنرا تهدید می کند می گوید: «احساس عمیقی وجود دارد که مردم را به هویت شان متصل می کند، به اینکه اهل کجا هستند. همچنین ترسی بین مردم هست بر این منبا که تغییرات جهان معاصر در حال هویت زدایی از آنهاست یا این تغییرات تهدیدی برای هویت شان است. من معتقدم که این احساس نادرست است.» تیمرمن می گوید که از نظر او تنوع باعث می شود که اروپا قدرتمندتر شود و نه ضعیف تر.

ارزش‌های خانواده

تیمرمن درباره ارزشهای خانوادگی می گوید: «کنفرانسی در ورونا برگزار شد که در آن مطرح می شد که ارزش های خانوادگی به این معناست که زنان خفه شوند و بچه بیاورند یا ارزشهای خانوادگی می گوید که افراد همجنسگرا نمی توانند والدین خوبی باشند. من اساسا با این دیدگاهها مخالم. من طرفدار برابری هستیم و فکر می کنم کودکان سزاوار مراقبت و دوست داشتن والدینشان هستند، حال چه این والدین دو مرد یا دو زن و یا یک مرد و یک زن و یا تک والد ها باشند.»

مهاجرت

تیمرمن به یورونیوز می گوید که شکارچیان سیاسی از آنچه «بحران مهاجرت» نامیده شده بیشترین استفاده را کرده اند. او می افزاید: «مشکل از ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ شروع شد زمانی که ما بوضوح قادر به کنترل بحران نبودیم. از آن زمان تاکنون ما قدم هایی برای کنترل این بحران برداشته ایم. ما هنوز کاملا موفق نشده ایم اما در حال پیشروی هستیم. تنها چیزی که در حال حاضر شکارچیان سیاسی به دنبالش هستند این است که مردم احساس کنند ما قادر به کنترل نیستیم و روی موضوع سیاست‌های هویتی تمرکز کنند و بگویند که این مهاجران به اینجا تعلق ندارد یا آنها تهدیدی برای ما هستند و ما باید علیه آنها اقدام کنیم.»

تیمرمن معتقد است که اروپا باید همچنیان بعنوان پناهگاهی امن برای پناهجویان واقعی باقی بماند و افرادی که شرایط گرفتن پناهندگی ندارند به کشورهایشان بازگردانده شوند.

برکسیت؛ جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا

تیمرمن درباره برکسیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) می گوید که امیدوار بود که مردم بریتانیا شانس دیگری برای انتخاب داشتند. او می گوید که تغییر ذهن انسان یک حق بنیادین است. تیمرمن می افزاید که اتحادیه اروپا به دنبال تنبیه بریتانیا نیست.

زنان و سیاست

تیمرمن در پاسخ به این پرسش که چرا حزب مطبوعش یک کاندیدای زن برای ریاست کمیسیون اروپا پیشنهاد نکرده است گفت: «خدا می داند که ما همه تلاش مان را کرده ایم.» او می گوید که در حزبش به مشارکت زنان و مردان و برابری سهم آنها معتقد است. تیمرمن می گوید که اگر رئیس کمیسیون اروپا شود خواهید دید که همه در ارتباط با مشارکت زنان در سیاست شگفت زده خواهند شد.

تغییرات اقلیمی

تیمرمن می گوید که برای تامین مالی سیاست های تغییرات اقلیمی به مالیات بر کربن در سطح اتحادیه اروپا اعتقاد دارد. او می افزاید که تولید کربن مهمترین چیزی است که به آلودگی منجر می شود و ما باید شیوه تولیدمان را تغییر دهیم.

او می افزاید که آنچه در ارتباط با سیاست پلاستیک در اتحادیه اروپا انجام دادیم که بر مبنای آن تولید کننده پلاستیک مسئول زباله پلاستیکی هم هست باید برای تولید کنندگان کربن نیز به کار گرفته شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS1k
دریافت مطالب جدید از طریق ایمیل1
مارادر فیسبوکتان به اشتراک بگذارید1k
Twitterما را در توئیتر دنبال کنید684
از کانال یوتوب ما بازدید کنید1k
از کانال یوتوب ما بازدید کنید
extra smooth footnotes