پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری مشاور عالی مریم رجوی در مورد فرقه رجوی

 

هدف قوه قضاییه از مبارزه پرسروصدا با فساد چیست؟

این روزها اخبار زیادی در مورد رسیدگی به پرونده فساد مسئولان جمهوری اسلامی یا فرزندان آنها منتشر می‌شود. کارشناسان می‌گویند دلیل مطرح شدن این پرونده‌ها تلاش برای مدیریت فساد تحت فشار خارجی و افزایش ناراضایتی داخلی است.
رئیس‌جدید قوه قضاییه ایران وعده داده که با مفاسد اقتصادی در هر سطح و مقامی با جدیت مبارزه خواهد کرد. به عنوان مثال یکی از پرونده‌هایی‌ که در روزهای اخیر رسانه‌ای شده، پرونده شبنم نعمت‌زاده فرزند وزیر پیشین صنعت ایران است.

قوه قضاییه می‌گوید چهار اتهام در پرونده شبنم نعمت‌زاده مطرح است: “مشارکت در اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در امر توزیع مایحتاج عمومی(دارو)” و “مشارکت در اخلال در نظام توزیع دارویی کشور”، “فعالیت غیرمجاز در شبکه دارویی استان البرز از طریق ایجاد موسسه پزشکی در استان مزبور بدون مجوز وزارت بهداشت” و “نگهداری غیرمجاز دارو(قاچاق) بدون انجام تشریفات قانونی” است.

پرونده‌های قدیمی که دوباره جنجال‌برانگیز شدند

محمد مساعد، پژوهشگر و خبرنگار اقتصادی می‌گوید پرونده شبنم نعمت‌زاده دو سال پس از تصمیم رئیس‌پیشین قوه قضاییه برای تشکیل دادگاه ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی رسانه‌ای شد.

شبنم نعمت‌زاده از قرار از سال ۱۳۸۸ در زمینه واردات دارو فعال بوده است. او که با تأسیس چند شرکت نقش فعالی در زمینه واردات و توزیع دارو و تجهیزات پزشکی داشته، شهریور سال ۱۳۹۷ به اتهام قاچاق دارو چند روز بازداشت شد و در پرونده احتکار داروی تاریخ مصرف گذشته به معدوم کردن بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان دارو با هزینه شخصی محکوم شد.

محمد مساعد می‌گوید: «پس از اعتراضات دی‌ماه سال ۹۶ آقای لاریجانی با دستور رهبر، دادگاه ویژ‌ه‌ای برای مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل دادند. پرونده شبنم نعمت‌زاده یکی از پروند‌ه‌هایی بود که پس از آن مطرح شد.»

“دادگاه‌های ویژه اخلاگران اقتصادی” پس از نامه رئیس قوه قضاییه به رهبر جمهوری اسلامی، مرداد سال ۹۷ یعنی چند ماه پس از اعتراضات سراسری تشکیل شد. آیت‌الله خامنه‌ای آن زمان تایید کرده بود که “ممکن است” برخی محکومین این دادگاه‌های ویژه اعدام شوند.

پس از آن اخبار و گزارش‌های بسیاری در مورد بازداشت و محاکمه “اخلالگران اقتصادی” منتشر شد. یکی از این “اخلا‌ل‌گران” شبنم نعمتی بود که مدتی پس ازبازداشت با وثیقه آزاد شد.

با روی کار آمدن ابراهیم رئیسی، رئیس‌جدید قوه قضاییه ایران، پیگیری پرونده او باردیگر آغاز شده است.

ابراهیم رئیسی وعده داده که فساد هر کجا که در نظام اداری، قضایی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی باشد‌ برخورد خواهند کرد. او تأکید کرده که نظام جمهوری اسلانی “مطلقا فساد را نمی‌پذیرد” و برخورد با پروند‌‌ه‌های فساد “مقطعی و موسمی” نخواهد بود.

نقش موثر شبکه‌های اجتماعی

با آغاز کار ابراهیم رئیسی تقریبأ هر هفته پرونده جدیدی از فساد مقامات جمهوری اسلامی یا فرزندان آنها منتشر می‌شود در این میان شبکه‌های اجتماعی در پخش این اخبار نقش موثری داشته‌اند.

رضا علیجانی  می‌گوید: «فساد در ایران ساختاری است و ناشی از آن است که اقتصاد ایران نفتی است. طیبعی است که هر وقت درآمد نفت بیشتر باشد، فساد بیشتر اشت. حال با توجه به اینکه فروش نفت ایران در شراطی کنونی بالا نیست می‌توان گفت این شبکه‌های اجتماعی هستند که بحث فساد را بیشتر به عرصه عمومی آورده‌اند، تا مثلأ در دوره احمدی‌نژاد که قیمت نفت بالای صد دلار بود و ایران درآمد سرشاری از فروش نفت داشت.»

“مبارزه با فساد به گروه خونی آقای رئیسی نمی‌خورد”

به دلیل تحریم‌های آمریکا و تأکید دونالد ترامپ بر حفظ سیاست فشار حداکثری بر ایران، فروش نفت ایران کاهش قابل توجهی داشته و رفته رفته به بحرانی جدی برای جمهوری اسلامی تبدیل شده است. حکومت ایران بخش قابل توجهی از هزینه‌های خود را از فروش نفت تأمین می‌کند.

رضا علیجانی می‌گوید: «منابع درآمد ایران محدود است و حال فساد باید کنترل شود. آنچه آقای رئیسی می‌‌گوید یعنی مبارزه با فساد اصلأ به گروه خونی او نمی‌خورد. آقای رئیسی سال‌ها رئیس سازمان بازرسی کشور و دادستان کل کشور بوده است.»

رضا علیجانی معتقد است جدا از نارضایتی عمومی، نیروهای وفادار به حاکمیت هم خواستار رسیدگی به پرونده‌های فساد هستند.

او می‌گوید: «مثل برخورد با پرونده قتل‌های زنجیر‌ه‌ای که قوه قضاییه سر و ته قضیه را هم آورد تا ماجرا ادامه پیدا نکند، حال باید فساد مدیریت شود. از آن گذشته اطرافیان آقای رئیسی که به گفته آیت‌الله منتظری متهم به جنایت هستند، حال می‌خواهند هاله‌ای از تقدس برای آینده سیاسی او بسازند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.