پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

وزیر خارجه آلمان: وضعیت در منطقه خلیج فارس به شدت نگران‌کننده است

جهان بی منطق با استانداردهای چندگانه، درست زمانیکه عربستان سعودی ایکه در حال نسل کشی، نابودی تمامی زیرساختها و به اعتبار سخنگویان ملل متحد درحال انجام جنایات جنگی در یمن است را مسلح میکنند، به محض مورد هدف قرار گرفتن تاسیسات نفتی اش توسط یمنی ها بیاد قوانین بین المللی افتاده اند که نقض شده است.

هایکو ماس می‌گوید که آلمان با متحدان خود در پی یافتن عامل حمله به تاسیسات نفتی عربستان است. همزمان بریتانیا و روسیه هم این حملات را محکوم کرده‌اند و داوری درباره عاملان آن را منوط به کسب اطلاعات بیشتر کرده‌اند.

حملات گسترده پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی که منجر به ایجاد اختلالی شدید در تولید نفت آن کشور شد، واکنش تند بسیاری از کشورها را در پی داشته است.

اظهار نظرهای متفاوتی پیرامون حملات پهپادی به پالایشگاه بقیق و میدان نفتی خریص صورت گرفته است. در حالیکه وزیر امور خارجه آمریکا مستقیما ایران را مسئول حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان می‌داند، دیگر کشورها با احتیاط بیشتری در این باره اظهار نظر کرده‌اند.

 

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، روز دوشنبه، ۲۵ شهریور، در سخنانی در برلین با محکوم‌کردن حمله به تاسیسات نفتی عربستان، گفت که وضعیت در منطقه به شدت نگران‌کننده است. او افزود که آلمان با کشورهای متحد خود در حال تجزیه و تحلیل است تا به تشخیص دقیقی از عامل یا عاملان حمله برسد.

همزمان، عادل عبدل المهدی، نخست وزیر عراق  هم در بیانیه‌ای از تماس تلفنی خود با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا خبر داده است. اطلاعات بیشتری درباره مضمون این تماس تلفنی منتشر نشده است.

موضع سیاسی چین

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه ۲۵ شهریور (۱۶ سپتامبر) با انتشار گزارشی از پکن به موضع‌گیری سیاسی وزارت امور خارجه چین نسبت به این حملات پرداخته است.

وزارت امور خارجه چین محکوم کردن کشور معینی را در ارتباط با حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان را عملی غیرمسئولانه ارزیابی کرده است.

اشاره وزارت امور خارجه چین، به اظهارات مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا است. پمپئو ساعاتی پس از وقوع این حملات مدعی شده بود که مسئولیت این حملات متوجه ایران است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز بی آنکه نامی از ایران ببرد، در یک پست توییتری مدعی شده بود که آمریکا عاملان اصلی این حملات را می‌شناسد.

هوآ چون‌ینگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرده است که مسئول دانستن کشوری معین برای حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان مستلزم داشتن شواهد و مدارک کافی است.

وزارات امور خارجه چین از کشورهای خاورمیانه خواسته است تا خویشتن‌داری در پیش گیرند.

نقض خشن قوانین بین‌الملل

خبرگزاری رویترز در گزارش دیگری که روز ۱۶ سپتامبر از لندن منتشر کرده، به مواضع وزارت امور خارجه بریتانیا در قبال حملات پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان اشاره کرده است.

در این گزارش به نقل از دومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا آمده است که حملات پهپادی به تاسیسات نفتی یاد شده اقدامی جدی و در عین حال تاسف بار بوده و نقض خشن قوانین بین‌المللی است.

وزارت امور خارجه بریتانیا بر پشتیبانی و حمایت این کشور از عربستان سعودی تاکید کرده است. دومینیک راب درباره عاملان این حملات گفته است:

«در مورد این پرسش که عاملان این حملات چه کسانی هستند، تصویر کاملا روشنی وجود ندارد.»

وزیر امور خارجه بریتانیا گفته است که این کشور در مورد این حملات تحقیق خواهد کرد و این تحقیقات به‌زودی به نتیجه خواهد رسید.

هماهنگی در تولید نفت

آلکساندر نوواک، وزیر انرژی روسیه نیز روز دوشنبه با خالد فالح، وزیر انرژی عربستان درباره پیامدهای احتمالی بروز اختلال در تولید نفت آن کشور تماسی تلفنی داشته است.

نوواک در این تماس تلفنی خواستار دانستن این موضوع بوده که آیا روسیه باید همچنان بر سر توافق محدود کردن تولید نفت خام خود بماند یا باید بر میزان تولید نفت بیافزاید.

کشورهای عضو اوپک و کشورهای غیرعضو این سازمان و به‌ویژه روسیه در ماه ژوئن تصمیم گرفته بودند با هدف افزایش بهای نفت، از میزان تولید و عرضه نفت خام خود بکاهند.

نوواک اعلام کرده است که روسیه در صورت لزوم در موقعیتی است که با افزایش تولید نفت خام خود، با اختلال ایجاد شده در تامین انرژی جهان مقابله کند.

وزیر انرژی روسیه پس از تماس تلفنی خود با وزیر انرژی عربستان به خبرنگاران گفته بود: «همه باید به الزام‌های پیش بینی شده در ابوظبی پایبند بمانند.»

نوواک تاکید کرده است که هنوز زمان تصمیم‌گیری در مورد الزام افزایش تولید نفت روسیه فرا نرسیده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.