پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

بعد از جان بولتن، نتانیاهو و حالا استیضاح ترامپ، زلزله هشت ریشتری در اشرف 3

2282151نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا عصر سه‌شنبه ٢ مهر/‌ ٢٤ سپتامبر ٢٠۱٩، آغاز رسمی تحقیقات در خصوص استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را اعلام کرد.REUTERS/Kevin Lamarque

حزب دمکرات که اکثریت مجلس نمایندگانِ کنگره آمریکا را در دست دارد، نخستین مرحله از فرآیند استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را آغاز کرد. در این مرحله، مجلس نمایندگان، تحقیقات رسمی درباره عملکرد رئیس جمهوری این کشور در گفتگوی تلفنی با رئیس جمهوری اوکراین را آغاز خواهد کرد. دراین تحقیقات رسمی، این موضوع بررسی خواهد شد که آیا دونالد ترامپ خواهان کمک اوکراین برای خدشه‌دار کردن وجهه “جو بایدن” رقیب اصلی دموکرات وی در انتخابات سال آینده در این کشور شده است یا نه؟

“نانسی پلوسی”، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا عصر سه‌شنبه ٢ مهر/‌ ٢٤ سپتامبر آغاز رسمی تحقیقات در خصوص استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را اعلام کرد.
خانم پلوسی در سخنانی گفت که هیچ کسی بالاتر از قانون نیست و دونالد ترامپ در مورد رسوایی پرونده اوکراین باید پاسخگو باشد.

دونالد ترامپ در واکنش به اظهارات رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، آن را اقدامی «بسیار بد برای کشور» خواند. ترامپ همچنین با متهم کردن دموکرات‌ها به تلاش برای تخریب دستاوردها و موفقیت‌های وی، در حساب توئیتری خود نوشت: «پلوسی، نادلر، شیف و البته ماکسین واترز، هیچوقت حتی متن تماس را ندیده‌اند. وی در توئیت دیگری این کار دموکرات‌ها را «آزار و اذیت رئیس جمهور» توصیف کرد.

مطرح شدن این مسأله در کنگره سبب شد که رئیس‌جمهوری آمریکا دستور دهد متن مکالمه تلفنی خود با همتای اوکراینی‌اش را به طور کامل از حالت طبقه‌بندی سری خارج کنند.

روزنامه “واشنگتن پست” دیروز  نوشت که نانسی پولسی حوالی ساعت ۵ بعدازظهر روز سه‌شنبه پس از دیدار با نمایندگان دموکرات، طرح تحقیق رسمی استیضاح را اعلام خواهد کرد. او پیش از این نشست به خبرنگاران گفته بود که دموکرات‌ها «آماده» هستند تا مراحل لازم را طی کنند.

اطلاعات یک افشاگر ناشناس، روند استیضاح دونالد ترامپ را در مجلس نمایندگان آمریکا کلید زد. براساس این اطلاعات، ترامپ در گفت‌وگوی تلفنی با “ولادیمیر زلنسکی”، رییس جمهوری اوکراین که اواخر ماه ژوئیه انجام شد، از وی خواسته که احتمال سوءاستفاده “جو بایدن” در اعمال نفوذ برای گرفتن پست ریاست یک شرکت گازی در اوکراین برای پسرش را بررسی کرده و در این زمینه با وکیل شخصی‌اش “رودی جولیانی” همکاری کند.
برخی گزارش ها حاکی از آنست که دونالد ترامپ، اعطای کمک نظامی حدود ۲۵۰ میلیون دلاری به اواکراین را به نحوی با همکاری مقامات عالی رتبه این کشور مرتبط کرده بود.

۱۴۰ نفر از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، روز سه‌شنبه در ارتباط با موضوع رسوایی اوکراین خواهان استیضاح و برکناری ترامپ شدند.
در همین حال، ٣ رییس کمیته مجلس نمایندگان گفته‌اند آقای ترامپ و رودی جولیانی، تلاش کرده‌اند دولت اوکراین را برای تحقیق درباره جو بایدن و پسرش تحت فشار بگذارند.

“آدام شیف”، از حزب دموکرات و رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا که قبلاً با طرح استیضاح دونالد ترامپ مخالف بود گفت آقای ترامپ «قدم در راهی بدون بازگشت» گذاشته است.

نظرسنجی مؤسسه “یوگاو” حاکی از آنست که ۵۵ درصد آمریکایی‌ها می‌گویند در صورتی که تأیید شود آقای ترامپ برای فشار آوردن بر مقام‌های اوکراین کمک نظامی به آن کشور را معلق کرده، از استیضاح او حمایت می‌کنند.

ترامپ، روز یکشنبه گذشته (٢٢ سپتامبر) پیش از ترک کاخ سفید به مقصد تگزاس و اوهایو گفت «ما عمدتاً درباره همه اشکال فساد که در اوکراین رخ می‌دهد صحبت کردیم. این گفتگوی تلفنی عمدتاً درباره این حقیقت بود که ما نمی‌خواهیم پای مردم ما مانند جو بایدن و پسرش، به فسادی که درحال حاضر اکنون در اوکراین حاکم است کشیده شود.

“هانتر بایدن”، پسر جو بایدن در سال ۲۰۱۴ در حالیکه پدرش معاون باراک اوباما بود و نقش کلیدی در سیاست‌های آمریکا در قبال اوکراین داشته است، به عنوان مدیرعامل یک شرکت اوکراینی گاز طبیعی به نام “بوریسما” انتخاب شد و تا سال ۲۰۱۹ برای این شرکت اوکراینی کار کرده است. دموکرات‌ها می‌گویند که دونالد ترامپ و متحدان او تلاش کرده‌اند این موضوع را به تلاش بایدن و پسرش، برای ورود در اقدامات غیرقانونی پیوند بزنند.

نانسی پلوسی که پیش‌تر، بارها با طرح نمایندگان دموکرات برای استیضاح دونالد ترامپ مخالفت کرده بود، این دفعه رویکرد دیگری را دنبال می‌کند. او دیروز به هنگام آغاز تحقیقات رسمی در چهارچوب فرآیند استیضاح رئیس جمهوری آمریکا گفت که تماس تلفنی دونالد ترامپ با رئیس جمهوری اوکراین نشانگر نقض مسئولیت‌های وی در قانون اساسی آمریکاست… دونالد ترامپ با کشوری بیگانه تماس گرفته برای آنکه در امور داخلی کشور ما دخالت کنند و این نقض آشکار قانون است. کاری که او کرده است همچنین امنیت ملی ما را برهم می زند. در چنین شرایطی است که کنگره، تدابیری را برای برکناری و بازخواست از رئیس جمهوری آمریکا پیگیری می‌کند.

بر اساس قانون اساسی آمریکا درباره استیضاح رئیس جمهوری این کشور، مجلس نمایندگان مسئولیت تحقیق و بررسی و متهم کردن رسمی رئیس جمهوری را به عهده دارد؛ در صورت موفقیت فرآیند استیضاح در این مرحله، مجلس سنا که تحت کنترل جمهوریخواهان است و بیشتر به آقای ترامپ وفادار مانده‌اند، ادامه فرآیند استیضاح رئیس جمهوری را هدایت می کند؛ در پایان این مرحله، رأی‌گیری انجام خواهد شد و اگر دو سوم سناتورها به برکناری رئیس جمهوری رأی دهند، او برکنار خواهد شد.

به نظر نمی‌رسد در شرایط کنونی، سناتورهای جمهوریخواه به اندازه کافی علیه دونالد ترامپ بسیج شده باشند.
در تاریخ آمریکا فرآیند استیضاح فقط درباره دو رئیس جمهوری این کشور به مرحله اجرا درآمده است که هردو دموکرات بوده‌اند.
“اندرو جانسون” در ١۸۶۸ و “بیل كلینتون” در سال ١۹۹۸ که پس از رابطه او با “مونیكا لوینسكی”، كارآموز در کاخ سفید، تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

“ریچارد نیکسون”، رئیس جمهوری آمریکا از حزب جمهوری خواه این کشور پس از رسوایی “واترگیت”، منتظر آغاز فرآیند استیضاح علیه خود نشد و از مقام ریاست جمهوری آمریکا استعفا داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.