پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشای پولشویی های فرقه رجوی

 

توهین مدیرکل شورای مدیریت گذار به ٩٩ درصد اپوزیسیون،

اسفا که دبیر کل شورای مدیریت گذار در مصاحبه با “تلویزیون تکفیری کلمه” پرسشگران و منتقدین این شورا را “اپوزیسیون ناآگاه” و همسو با جمهوری اسلامی لقب داد. باید گفت ضرر و خسرانی که رونمایی شورای مدیریت گذار در بین اپوزیسیون ایرانی در عرض کمتر از دو هفته موجب شده است در تاریخ چهل ساله اپوزیسیون ایرانی سابقه نداشته. ظاهرا این شورا برای وصل کردن آمده بود, اما در عمل سبب “فصل” شده است. زیرا فراخوان آن باعث چنددستگی و تشتت بیشتر در صفوف اپوزیسیون؛ و بدگمانی در بین نحله های مختلف مخالفان در باره انگیزه های باطنی تشکیل چنین شورایی و ماموریت آن برای آغاز مذاکرات با کشورهای منطقه (بخوان عربستان و امارت و غیره) شده است. انتقادات شدید به نحوه غیر دمکراتیک و محفلی تشکیل آن و اهداف پشت پرده از طرف گروه های چپ, جمهوریخواه, جبهه ملی, ملی مذهبی ها, مشروطه خواهان, طرفداران پادشاهی, کمونیست ها, سوسیالیست ها, جریانات مستقل, ملیون, گروه های اتنیکی, زنان, فعالان نسل جوان, و طیف وسیعی از فعالان سیاسی و مدنی از جمله روزنامه نگاران مستقل, مطرح شده است.

اگرچه از شیوه گزینش دبیر کل این مجموعه کوچک حتی اطلاعات جزیی در دست نیست؛ اما دبیر کل در سخنرانی رونمایی خود در لندن بجای کلمه “ما” یعنی عطف به شورا؛ خیلی زیاد از کلمه “من” استفاده کردند که با ماهیت و جوهر کار شورایی منافات دارد. ایشان در مصاحبه با تلویزیون شبکه تکفیری کلمه (١) وقتی مصاحبه کننده این شبکه (که ظاهرا مسئول بخش سایت انگلیسی شورای مدیریت گذار نیز است) از وی می پرسد مرحله بعدی چیست؛ دبیر کل در همسنگ پنداشتن پرسشگران, منتقدین و بقول خودش “اپوزیسیون ناآگاه” با جمهوری اسلامی می گوید:
“اول جمهوری اسلامی و برخی از اپوزیسیون ناآگاه می خواهند ما را مشغول به خودمان بکنند با ایرادهایی که معلوم نیست از کدوم صندوقچه در می آرند و ما از کار اصلی مان غافل بشیم. ما سعی می کنیم در عرض چند روز این پرونده (یعنی سوالات پرسشگران و انتقادات) را ببندیم و دیگه به هیچ سوالی در این باره پاسخ ندیم چون به اندازه کافی توضیح دادیم”. حال که ایشان می خواهند تکیه بر جای بزرگان بزنند, باید بدانند که شکیبایی در سیاست جزو اسباب اساسی و ملزومات بدیهی است. بقول خود ایشان “آئینه شکستن خطاست”. زیرا بهترین چاره ی عصبانیت، به تاخیر انداختن آن است. حافظ می گوید: “تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف, مگر اسباب بزرگی همه آماده کنی”. نگارنده از ره خیرخواهی برای ایشان آرزوی بردباری و صبر بیشتر دارم. زیرا مولانا می فرمایند: ” صد هزاران کيميا حق آفريد, کيميايي همچو صبر، آدم نديد”. حتی ناپلئون می گوید: “خونسردی بزرگترین صفت یک فرمانده است”.
ظاهرا این مصاحبه با شبکه تکفیری کلمه (که ویدئوهای تاسف بار حمایت این شبکه از داعش و تکفیر ایرانیان بعنوان آتش پرست, مجوسی و رافضی در یوتیوب موجود است(٢) در عرض یک هفته بعد از تشکیل جلسه رونمایی شورای مدیریت گذار برگزار شده است. و از نظر مدیر کل محترم برای پاسخ دادن به شبهات و سوالات سنجشگران سیاسی و منتقدین یک هفته وقت زیادی بود و به زعم ایشان باید این پرونده مسئولیت پذیری (accountability) و “پاسخگویی” را بست و کار اساسی خود یعنی مذاکرات با کشورهای منطقه را آغاز کرد. غافل از اینکه اگر این شورا می خواهد به نمایندگی از ملت ایران (که ما اپوزیسیون ٩٩ درصدی و ناآگاه نیز بخشی از آن هستیم) حق دارند در مورد اهداف عیان و نهان این شورا و اسناد منتشر شده و شیوه غیردمکراتیک پیدایش آن و اینکه قرار است چه موضوعاتی با رژیم های منطقه ای مخالف جمهوری مطرح بشود و اینکه این شورا با ٢٦ عضو مشروعیت و حقانیت مردمی خود را از کجا و چگونه کسب کرده است؟ و اینکه شورایی که ابا دارد در ده صفحه از اسناد سه گانه خود, چه به زبان فارسی و چه به زبان انگلیسی حتی یکبار واژه “ملت ایران” (Nation) را استفاد نکند, چگونه می تواند خود را نماینده “ملت ایران” معرفی کند؟ و سوالات متعدد دیگر ! صدالبته لازم به ذکر نیست که کشورهایی مانند پاکستان, افغانستان, تاجیکستان, آذربایجان, ترکیه, عراق, کویت و عمان که رابطه خوبی با جمهوری اسلامی دارند, حاضر به مذاکره با به اصطلاح “نمایندگان” مخالفین جمهوری اسلامی نیستند. بنابراین “من از مفصل این نکته مجملی گفتم. تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل”. در ضمن اگر منظورشان جلب حمایت آمریکا نیز است؛ که در این صورت باید گفت زنهار ! از سرنوشت کردهای سوریه باید عبرت بگیرند.
ایشان در همین مصاحبه با اتکا به شورای ٢٦ نفره خود می گوید: ” در عرض ٤٠ سال گذشته هم حکومت های دنیا و هم مردم جهان یک “آدرس مشخص” می خواستند (یعنی در مقابله با جمهوری اسلامی نمی دانستند به کجا رجوع کنند و به چه کسانی اعتماد کنند). این آدرس ایجاد شد. باید این آدرس را برسمیت شناخت, بزرگش کرد, تقویتش کرد, در خارج هم نمی گویند که کسی نیست با او صحبت کنیم, و ما با کی صحبت کنیم اگر بخواهیم صحبت کنیم؟ وی سپس با حس “خودشکوفایی” بی مثالی می گوید : حالا این آدرس وجود داره؛ اکنون اپوزیسیون دارای یک آدرس مشخص است و این آدرس, آدرس شورای گذار است.
تعداد افراد این شورا حتی به ١ درصد اپوزیسیون فعال نمی رسد. حال باید از ایشان پرسید: “آیا این آدرس مختص همان ١ درصد اپوزیسیون آگاه (عضو شورا) است؟” چون بقیه اپوزیسیون ٩٩ درصدی را “ناآگاه” لقب داده اند. کلام آخر اینکه استاد سخن, شیخ اجل در “گلستان” می گوید: ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی, کین ره که تو میروی به ترکستان است”. باز بقول شیخ اجل ” من آنچه شرط بلاغست با تو می‌گویم, تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال”.
عبدالستار دوشوکی

مرکز مطالعات بلوچستان ـ لندن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.