چرا رجوی نیاز دارد درخواست دیدار با اعضای در اسارتش را به نبرد دین بین فو تعبیر کند؟

افشای حقایق پشت پرده ضدیت با خانواده با اسناد سازمانی توسط داود باقروندارشد از مسئولین خانوادهها در مجاهدین

گسترش وطن فروشی در خارج کشور به سرکردگی رهبر همه وطن فروشان و دشمنان ایران

حمایت از تحریم و حمله نظامی به ایران خیانت به مردم و فاصله گرفتن آشکار از ایران و ایرانی

پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

آخرین پست ها

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

جزییات تازه از دستگیری زم؛ از تکذیب سیستانی تا بازداشت در عراق

در حالی‌که روزنامه فرانسوی “فیگارو” جزییات جدیدی را از بازداشت روح الله زم گرداننده کانال تلگرامی “آمدنیوز” (صدای مردم) منتشر کرده، مسئولان ایرانی واکنش‌ها و ارزیابی‌های متفاوتی به این بازداشت داشته‌اند.

علی ربیعی، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه کابینه به دستگیری روح‌الله زم واکنش نشان داد و گفت که فعالیت‌های زم را در چارچوب کار رسانه‌ای نمی‌داند و از روح‌الله زم به عنوان یک “تروریست” یاد کرد که “آبروی مردم” را هدف کار قرار داده بود.

بنا به گزارش ایسنا ربیعی تاکید کرد که زم فعالیت خود را بر اساس “دروغ” نهاده بود. او آمدنیوز را فاقد مشخصات یک “شبکه اجتماعی آزاد” دانست.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشورضمن تهدید مخالفان جمهوری اسلامی گفت: «این موضوع باید درسی باشد برای همه دستگاه‌ها و افرادی که به عنوان معاند و مخالف دست به اقداماتی علیه امنیت ملی کشور ما می‌زنند که اقتدار جمهوری اسلامی ایران شاید دیر و زود داشته باشد، ولی سوخت و سوز ندارد.»

وزیر کشور برخورد قضایی با روح‌الله زم را ضروری دانست، اما تاکید کرد که این موضوع باید “مستند و دقیق” باشد. به گفته رحمانی فضلی فعالیت‌های زم مصداق “خیانت” است، اما رسیدگی به فعالیت‌های زم نباید به تشدید “اختلافات داخلی” در ایران منجر شود.

 

جزییات دستگیری زم در عراق

روزنامه فیگارو در گزارشی که روز سه‌شنبه ۲۳ مهرماه منتشرشد، به ابعاد همکاری دولت فرانسه در دستگیری روح‌الله زم پرداخته و از احتمال آزادی دو زندانی فرانسوی در ایران در قبال این همکاری سخن گفته است.

ژورژ مالبرونو، نویسنده این گزارش که ساعت ۶ بعدازظهر منتشر شده و آخرین بار یک ساعت پس از انتشار  به‌روزرسانی شده است، در شروع مطلب تاکید کرده که دستگیری این مخالف دولت ایران که در پاریس در تبعید به سر می‌برد و از قرار توسط یک زن جوان به دام افتاده، ارزش تبدیل شدن به یک “رمان جاسوسی” را دارد.

در گزارش روزنامه فیگارو با عنوان “جاسوسی: چگونه ایران یک مخالف مقیم فرانسه را دستگیر کرد” نوشته شده که بر اساس اطلاعاتی که فیگارو در دست دارد، سپاه زن جوانی را برای متقاعد کردن زم به سفر به عراق برای دیدار با آیت‌الله علی سیستانی، مهم ترین مرجع شیعه در عراق و رقیب شماره یک علی خامنه‌ای، به پاریس می‌فرستد.

به نوشته فیگارو، زم احتمالا پس از دسترسی یافتن سپاه به اطلاعات موبایل و لپ‌تاپ او در شهر نجف دستگیر و به ایران منتقل شده است.

گفته‌های همسر روح‌الله زم

مهسا رازانی، همسر روح‌الله زم چهارشنبه ۲۴ مهرماه در گفت‌وگو با سایت ایران‌وایر این ادعا را تایید کرده است.

پیش از انتشار گزارش فیگارو و گفت وگوی همسر روح الله زم، برخی فعالان سیاسی و رسانه ای، از جمله علی جوانمردی خبرنگار در کردستان عراق، از سفر زم به عراق با وساطت یک زن جوان برای دیدار با آیت الله علی سیستانی، بزرگ‌ترین مرجع تقلیذ شیعیان در عراق، و بازداشت او در این کشور خبر داده بودند.

هم‌زمان سایت نور نیوز به نقل از یک مقام مسئول در دفتر »مرجعیت عالی شیعیان در نجف اشرف« گزارش داد: »ادعای منتشر شده در بعضی از رسانه ها مبنی بر حضور روح الله زم در دفتر حضرت آیت الله سیستانی و دیدار معظم له با وی کاملاً دروغ و بی اساس است.«

به گفته وی، »نامبرده هیچ گاه ارتباطی مستقیم ویا غیر مستقیم با این دفتر نداشته و کسی درخواست ملاقات برای او ننموده واز  آمدن و یا نیامدنش به عراق نیز هیچ گونه اطلاعی نداریم.«

با این حال، به گفته مهسا رازانی، زم عصر جمعه ۱۹مهرماه با پرواز “رویال جوردانیان” با توقفی کوتاه در امان پایتخت اردن، از پاریس عازم بغداد می‌شود.

به گزارش ایران وایر، زم بامداد شنبه ۲۰مهرماه  وارد بغداد شده و همسر او در ۲۴ ساعت نخست خبری از او نداشته است.

رازانی می‌گوید زم بامداد یکشنبه ۲۱‌ مهرماه “در تماس تلفنی یک‌دقیقه‌ای با لحن و ادبیاتی غیرمعمول خبر از سلامتی‌اش” داد.

او می گوید پس از این تماس تا زمان انتشار خبر ربایش و دستگیری همسرش دیگر از او خبری نداشته است.

پیامدهای دستگیری زم

فیگارو در ادامه گزارش خود نوشته است:» این اقدام تنها از میان برداشتن یک مخالف نیست، بلکه پس‌لرزه‌های سیاسی زیادی دارد.«

فیگارو با اشاره به این موضوع که سپاه رسما سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه را “هدایت‌کننده” زم در فعالیت‌هایش می‌داند، نوشته است روح الله زم، فرزند محمدعلی زم، روحانی که مواضع نزدیک به اصلاح‌طلبان دارد به روشنی با سرویس‌های اطلاعاتی کشور فرانسه همکاری داشته است.

وزارت کشور فرانسه نیز در گفت وگو با این روزنامه ضمن تایید سفر زم به عراق اعلام کرده که او به عنوان پناهنده سیاسی از حمایت امنیتی پلیس برخوردار بوده است.

گزارشگر فیگارو در ادامه با طرح این پرسش که چرا ممکن است فرانسه بخواهد با چشم‌پوشی از منصرف کردن زم از سفر به عراق برای انجام دیداری که زن جوان وعده آن را داده بود، دستگیری زم از سوی سپاه را تسهیل کرده باشد؟ او در پاسخ یه این پرسش به نقل از یکی از منابع خود نوشته است انگیزه این اقدام “خروج از بن‌بست در ارتباط با دو فرانسوی که از ماه ژوئن در ایران در زندان به سر می‌برند” بوده است. موردی که به گفته گزارشگر فیگارو می‌تواند برای کاخ الیزه دردسرساز شود.

در این گزارش به غیر از بازداشت فریبا عادل‌خواه، پژوهشگر ایرانی‌فرانسوی، به دستگیری رولاند مارشال، دوست فرانسوی عادل‌خواه از سوی نیروهای سپاه پاسداران نیز اشاره شده است. با توجه به این‌ که عادل‌خواه یک دوملیتی و از نگاه حکومت ایران یک ایرانی محسوب شده و در یک مرکز متعلق به سپاه نگهداری می‌شود، امکان دیدار با اعضای کنسولگری فرانسه در تهران برای او وجود ندارد.

اما فیگارو به نقل از یک فرد نزدیک به رولاند مارشال از انتقال او به یک زندان استاندارد و دیدارش با دیپلمات‌های فرانسوی خبر داده است. این روزنامه همچنین به نقل از یک کارشناس روابط ایران و فرانسه نوشت: «دستگیری آقای زم، در بخشی با همکاری سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه می‌تواند از سرگیری دوباره مذاکرات درباره آزادی فریبا عادل‌خواه و دوست او را رقم زند.»

نویسنده ادامه می‌دهد که تهران پیش از بزرگ کردن مورد این دو نفر ممکن است از ادوارد فیلیپ، نخست‌وزیر فرانسه بخواهد تصمیم قضایی مبنی بر استرداد یک مهندس ایرانی به آمریکا را لغو سازد. این فرد در ماه فوریه سال جاری میلادی در فرودگاه شهر نیس فرانسه دستگیر و در یکی از زندان‌های شهر اکس‌ـآن‌ـپرووانس نگهداری می‌شود و به خاطر همکاری در پروژه‌های هسته‌ای ایران مورد ظن واشنگتن است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.