پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

حسین فریدون: پرونده من براساس شنود از دفتر رییس جمهور است

حسین فریدون لحظاتی پیش از ورود به زندان اوین اتهام‌ها علیه خود را رد کرد و گفت تمام پرونده تشکیل شده علیه او “مستند به شنود غیرقانونی از جمله شنود از دفتر رییس جمهور است”.

وکیل مدافع حسین فریدون ضمن اشاره به انجام “تشریفات قانونی” انتقال موکل‌اش به اوین، از پذیرش او در این زندان خبر داد.

حسین سرتیپی امروز چهارشنبه ۲۴ مهر (۱۶ اکتبر) به خبرگزاری ایسنا گفت: «متعاقب تماس تلفنی دفتر دادستان محترم، امروز صبح آقای فریدون به همراه اینجانب در دادسرای مجری حکم حاضر شدیم و بعد از انجام تشریفات قانونی ایشان به زندان اوین مراجعه و در آنجا پذیرش شدند.»

 

سخنگوی قوه قضائیه ایران نهم مهرماه گذشته اعلام کرده بود که حسین فریدون به خاطر “اخذ رشوه” به پنج سال حبس قطعی، جزای نقدی و رد مال به مبلغ ۳۱ میلیارد تومان محکوم شده است. غلامحسین اسماعیلی با بیان اینکه در رأی نهایی دادگاه تجدیدنظر، حکم هفت سال زندان آقای فریدون به پنج سال تقلیل یافته، تأکید کرده بود: «اما مبلغ مجازات نقدی و مبلغ رشوه گرفته شده باید پرداخته شود.»

وکیل حسین فریدون یکشنبه گذشته از “بی‌گناهی” موکل‌اش سخن گفته و تأکید کرده بود که او فقط ضامن قرضی بوده که یک نفر برای خرید ملک دریافت کرده و “یک ریال مستقیم یا غیرمستقیم به حساب آقای فریدون وارد نشده” و از اموال عمومی و دولتی نیز منتفع نشده است.

اظهارات حسین فریدون پیش از ورود به زندان

خود حسین فریدون نیز لحظاتی پیش از ورود به زندان اوین اتهام‌ها علیه خود را رد کرد و گفت: «تمام پرونده تشکیل شده مستند به شنود غیرقانونی از جمله شنود از دفتر رییس جمهور است که هم غیرقانونی، هم غیرشرعی و هم غیر اخلاقی است و باید از سوی دولت و قوه قضاییه پی‌گیری شود.»

برادر حسن روحانی تاکید کرد: در پرونده او “یک ریال از بیت المال حیف و میل نشده است و اصولا پای بیت المال درکار نبوده است”.

او اضافه کرد: «در واقع کل پولی که از آن حرف زده می شود پول شخصی یک نفر است که به فرد دیگری قرض داده شده و هیچ یک از آن دو نفر من نبوده‌ام و من فقط بر این قرض شاهد و ضامن بوده‌ام و یک ریال آن به جیب بنده یا خانواده بنده واریز نشده است … که اگر خلافش بود اعلام کنید.»

حسین فریدون خواستار “شفافیت حداکثری” در رسیدگی به پرونده خود شد و گفت: «من آماده‌ام متن کامل حکم، دادنامه، کیفرخواست و مستندات در فضای عمومی برای اطلاع مردم منتشر شود تا سیه‌روی شود هر که در او غش باشد.»

او تاکید کرد که وکیل‌اش  آماده پاسخگویی حقوقی به همه پرسش‌های خبرنگاران است و به قوه قضاییه هم گفت نگران  او نباشد چون از روزی که این پرونده مطرح شده است، رسانه‌ها از ذکر نامش حتی در مرحله اتهام پرهیز نکردند.

“ایرادات بسیار جدی” پرونده

حسین سرتیپی خاطرنشان کرده بود که به لحاظ شکلی و ماهوی “ایرادات بسیار جدی” به حکم وارد است و با توجه به این ایرادها، در صورت رسیدگی مجدد به پرونده، “بی‌گناهی” حسین فریدون اثبات خواهد شد.

مخالفان و رقبای حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، همواره او را به خاطر “تخلفات مالی” برادرش حسین فریدون مورد حمله قرار داده‌اند. روحانی در جریان مبارزه انتخاباتی نیز آماج چنین حملاتی بود. مخالفان روحانی ضمن اشاره به “تخلفات مالی” حسین فریدون، مدعی بودند که رئیس جمهوری ایران مانع از رسیدگی قوه قضائیه به پرونده برادرش می‌شود.

حسین فریدون ۲۵ تیر ۹۶ بازداشت و یک روز بعد در ازای سپردن یک وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی آزاد شد. او پیش از بالا گرفتن حملات به خود، در نشست‌های هیأت دولت شرکت می‌کرد و در دور نهایی مذاکرات هسته‌ای میان نمایندگان جمهوری اسلامی و کشورهای ۱+۵ نیز حضور داشت.

 

اتهام‌های مالی به برادر حسن روحانی در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ نیز مطرح شده بود و برخی فعالان اصلاح‌طلب و حامیان دولت معتقد بودند که اگر قرار به پیگرد قضایی برادر رئیس جمهوری باشد، باید همزمان به اتهامات جواد و فاضل لاریجانی، برادران صادق و علی لاریجانی، به ترتیب رئیس پیشین قوه قضائیه و رئیس کنونی مجلس نیز رسیدگی شود.

محمد باقر نوبخت، سخنگوی وقت دولت، پس از بازداشت حسین فریدون به کنایه گفته بود: «این مسئله باید برای رئیس قوه قضائیه یا قوه مقننه نیز این‌گونه باشد و قوه قضائیه مستقل همان‌طور که با برادر رئیس‌جمهوری برخورد کرد با دیگران نیز برخورد خواهد کرد.»

اتهام‌های سنگین و تکذیب دخالت دولت در پرونده

خبرگزاری فارس ۱۹ بهمن‌ماه سال گذشته (۱۳۹۷) با استناد به “یک منبع آگاه” اتهامات حسین فریدون را “مربوط به ارتشا و پولشویی” دانسته و از مشاهده “رد پول کثیف در این پرونده” خبر داده بود. به ادعای این خبرگزاری منتسب به نهادهای امنیتی ایران، «برآورد اولیه مبالغ مربوط به ارتشا و پولشویی به چند ده میلیارد تومان بالغ می‌شود.»

در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۶ نیز ابراهیم رئیسی و محمدرضا قالیباف، دو رقیب حسن روحانی در این انتخابات، حسین فریدون را به فساد مالی متهم کرده بودند. ابراهیم رئیسی در یکی از مناظره‌های تلویزیونی روحانی را متهم کرد که مانع از رسیدگی به جرايم برادرش شده است.

رئیسی که اینک ریاست قوه قضائیه ایران را برعهده دارد، در آن مناظره گفت: «این مسئله فساد نزدیکان شما را معاون اول قوه قضائیه و دادستان کل کشور در دفترتان صحبت کردند و مدارک و اسناد کامل به شما دادند که نزدیکترین فرد به شما دچار مشکلات میلیونی هستند.»

قوه قضائیه هم‌زمان با بازداشت شمار زیادی از نزدیکان مقام‌های بلندپایه ایران اعلام کرده که مبارزه‌ای گسترده با فساد را آغاز کرده است. ابراهیم رئیسی، رئیس این قوه اخیرا گفته بود: «در مبارزه با فساد نه انگشت مفسدان، که از بازو دست آنان را قطع خواهیم کرد.»

پس از اعلام حکم دادگاه تجدیدنظر مبنی بر تبدیل محکومیت حسین فریدون از هفت سال به پنج سال، سخنگوی دولت ایران در پاسخ به ادعای “برخی رسانه‌ها”، هر گونه اعمال فشار دولت برای این کاهش محکومیت را رد کرد و آن را “از بنیان دروغ” خواند. به گفته علی ربیعی، رئیس جمهوری ایران هیچ دخالتی در فرآیند رسیدگی به این پرونده را نداشته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.