پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

در رسانه‌های آمریکا؛ استیضاح ترامپ دیگر ‘قطعی’ است

در رسانه‌های آمریکا؛ استیضاح ترامپ دیگر ‘قطعی’ است

  • مجله ویکTHE WEEKمجله ویک همچون چند نشریه دیگر احتمال استیضاح شدن آقای ترامپ را نزدیک به یقین دانسته است

شهادت ویلیام تایلر، سفیر موقت آمریکا در اوکراین بسیاری از دموکرات‌ها را در کنگره متقاعد کرده است که استیضاح دونالد ترامپ دیگر اجتناب‌ناپذیر است و حالا بحث بر سر زمان آن و چگونگی برخورد مجلس سنا با نحوه اجرای قانون استیضاح است. شاید هم به همین دلیل روز چهارشنبه (۲۳ اکتبر) نمایندگان جمهوری‌خواه با یورش به جلسه استماع یک مقام وزارت دفاع، مانع از ادامه تحقیقات استیضاح، دست کم برای امروز شدند. برخی از رسانه‌ها حتی زمان استیضاح را هم حوالی کریسمس امسال گزارش کرده‌اند؛ یعنی تنها حدود دو ماه دیگر.

سوالی که پاسخش ماندن یا رفتن ترامپ را مشخص می‌کند؟

نوآ میلمن در مجله ویک نوشته با ارایه شواهد جدید دیگر برای همگان مشخص شده که قضایا از چه قرار بوده است. “در حقیقت ماجرا همانی بوده که از روز اول هم مشخص بود؛ این که دونالد ترامپ با استفاده از قدرت دستگاه دیپلماسی آمریکا و معطل گذاشتن کمک نظامی مصوب کنگره به اوکراین، تلاش کرده دولت این کشور را وادار کند که علیه رقیب انتخاباتی او وارد کار شود.”

“اگر چه حامیان آقای ترامپ در ظاهر به دفاع از او ادامه خواهند داد و دلایل مختلفی از جمله این که هنوز همه حقایق مشخص نشده و این که هیچ گروکشی صریحی روی نداده و یا این که آقای ترامپ مستقیما در این قضیه نقش نداشته را وسط بکشند، اما خود آنها هم در خلوت خود می‌دانند که ماجرا از چه قرار بوده است. حالا سوال اصلی این است که این عمل دونالد ترامپ چه قدر بد بوده… به قدری بد بوده که برای برکناری او کافی بوده باشد؟”

شواهد جدیدی که آقای میلمن به آنها اشاره می‌کند ناظر بر جلسه استماعی است که روز گذشته، سه‌شنبه ۲۲ اکتبر، به مدت ۱۰ ساعت در داخل کنگره آمریکا برگزار شد و طی آن ویلیام تایلر، سفیر موقت آمریکا در اوکراین به سوالات نمایندگان درگیر تحقیقات استیضاح پاسخ داد.

بیشتر بخوانید

طی این اظهارات که دموکرات‌ها آن را مهم‌ترین جلسه استماع طی چهار هفته گذشته و از زمان آغاز تحقیقات استیضاح ارزیابی کرده‌اند، ویلیام تایلر گفته برای او مسجل شده بوده که هم کمک نظامی ۳۹۱ میلیون دلاری به اوکراین و هم درخواست دیدار ولودیمیر زلنسکی با دونالد ترامپ در کاخ‌سفید به اعلام علنی تحقیقات علیه پسر جوبایدن و ادعای (تاییدنشده) کمک کی‌یف به دموکرات‌ها در خلال انتخابات سال ۲۰۱۶، مشروط شده بوده است.

سخنان دیپلمات کهنه‌کاری چون ویلیام تایلر که در دوران ریاست‌جمهوری جورج دبلیو بوش هم سفیر آمریکا در اوکراین بوده کاملا بر خلاف ادعای آقای ترامپ و موضع دفاعی کاخ‌سفید است که می‌گویند هیچ تلاشی برای گروکشی سیاسی با هدف نفع انتخاباتی آقای ترامپ صورت نگرفته است.

همزمان روز چهارشنبه، جان راتکلیف، نماینده جمهوری‌خواه از ایالت تگزاس موضع جدیدی علیه تحقیقات استیضاح گرفت که خیلی زود با استقبال آقای ترامپ روبرو شد و رئیس‌جمهور آمریکا آن را در توییتر برای دهها میلیون فالور خود همرسانی کرد.

آقای رتکلیف در گفتگو با شبکه فاکس نیوز ضمن انتقاد شدید از دموکرات‌ها به علت برگزاری جلسات استماع شاهدان در پشت درهای بسته گفت: “من بیانیه ۱۵ صفحه‌ای ویلیام تایلر را خواندم و در جلسه هم حضور داشتم. اگرچه او جزئیات بیشتری را ارایه کرد اما نتوانست ثابت کند که آیا در زمان مکالمه تلفنی ۲۵ ژوئیه (میان دونالد ترامپ و ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی او) مقام‌های اوکراین از متوقف ماندن پرداخت کمک نظامی مطلع بودند یا خیر؟”

سوالی که آقای رتکلیف در گفتگو با فاکس‌نیوز طرح کرد به این موضوع اشاره دارد که چنانچه رئیس جمهور اوکراین از ماجرای متوقف کردن پرداخت کمک نظامی خبر نداشته، عملا در خلال گفتگوی تلفنی ۲۵ ژوئیه در برابر درخواست آقای ترامپ برای تحقیق از بایدن‌ها احساس فشار نمی‌کرده و به این لحاظ اتهام گروکشی سیاسی و سوء استفاده از قدرت برای تخریب رقیب انتخاباتی علیه آقای ترامپ وجاهت قانونی نخواهد داشت.

موضعی که در کمتر از ۲۴ ساعت روزنامه نیویورک‌تایمز که یکی از خطوط مقدم انتقادها از آقای ترامپ در میان رسانه‌های آمریکایی است تلاش کرد با انتشار گزارشی از سوی خبرنگاران خود در اوکراین به آن پاسخ دهد.

نیویورک تایمز تلاش کرده به موضع دفاعی جدید جمهوری‌خواهان پاسخ دهد
نیویورک تایمز تلاش کرده به موضع دفاعی جدید جمهوری‌خواهان پاسخ دهد

نیویورک تایمز: مقام‌های اوکراین از اواسط اوت متوجه معطل ماندن کمک نظامی شده بودند

اندرو ای. کرامر و کنث پی. وگل، از دفتر اوکراین نیویورک‌تایمز در گزارشی خبر داده‌اند که بنابر شواهدی که آنها به دست آورده‌اند مقام‌های اوکراین در اوایل ماه اوت خبردار شده‌ بودند که پرداخت کمک نظامی آمریکا به کی‌یف ملعق مانده است آن هم نه به دلایل بوروکراتیک.

نیویورک‌تایمز نوشته در حقیقت به مقام‌های دولت اوکراین رسانده شده بوده که برای حل مشکل باید با مایک مولوینی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور آمریکا تماس بگیرند.

نیویورک تایمز مدعی است که از طریق مصاحبه با مقام‌های اوکراین و دسترسی به اسناد مطلع شده که دولت اوکراین در حقیقت از ماه اوت متوجه شده بوده که پرداخت کمک نظامی واشنگتن معطل مانده و این دقیقا در همان ایامی است که رودی جولیانی، وکیل شخصی آقای ترامپ و دو دیپلمات منتخب رئیس جمهور آمریکا یعنی کورت ولکر و گوردون ساندلند در حال فشار به ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین بودند که او را متقاعد کنند علنا از شکل‌گیری تحقیقات علیه فساد ادعایی پسر جوبایدن سخن بگوید.

اخبار مرتبط
بر این اساس، گزارش‌گران مقیم اوکراین نیویورک‌تایمز می‌گویند حتی اگر در خلال تماس تلفنی ۲۵ ژوئیه میان رهبران آمریکا و اوکراین هنوز ولودیمیر زلنسکی از دستور توقف کمک نظامی اطلاع نداشته، اما بلافاصله در روزهای بعدی و در حالی که حالا از زبان خود آقای ترامپ درخواست او برای این تحقیقات و همکاری با رودی جولیانی را شنیده، به او رسانده شده که کمک نظامی ۳۹۱ میلیون دلاری که برای کی‌یف حیاتی است معطل مانده است.

روز چهارشنبه، مگنا چاکرباردی، تهیه کننده و مجری برنامه رادیویی “آن پوینت” از شبکه ملی رادیوهای آمریکا “ان‌پی‌آر” حتی گفت که بنابر گزارش‌ها کاخ‌سفید به دنبال این بوده که رئیس جمهور اوکراین را مجاب کند اعلان شکل‌گیری این تحقیقات را از شبکه خبری سی‌ان‌ان طرح کند.

ویلیام تایلر، سفیر موقت آمریکا در اوکراین هم که متن پیامک‌های رد و بدل شده میان او و گوردون ساندلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا و کورت ولکر، نماینده ویژه آمریکا در اوکراین علنی شده و از اسناد مهم تحقیقات استیضاح است روز گذشته به کنگره گفت که وقتی از آقای ساندلند پرسیده که آیا قرار است دیدار ولودیمیر زلنسکی با آقای ترامپ مشروط شود پاسخ شنیده که “نه فقط این دیدار بلکه همه چیز به این قضیه (تحقیقات علیه بایدن‌ها) ربط دارد”.

نشریه آتلانتیک هم با توجه به اظهارات ویلیام تایلر را متضمن وقوع استیضاح دانسته استATLANTICنشریه آتلانتیک هم با توجه به اظهارات ویلیام تایلر را متضمن وقوع استیضاح دانسته است

آتلانتیک: استیضاح دیگر اجتناب‌ناپذیر است

روز چهارشنبه (۲۳ اکتبر) دیوید گراهام در نشریه آتلانیک یادداشت خود را با این جمله شروع کرد: “اظهارات ویلیام تایلر در کنگره به همه سوالات مربوط به تحقیقات استیضاح پاسخ نداد اما بزرگترین پرسش را بی‌پاسخ نگذاشت؛ این که آیا دونالد ترامپ استیضاح خواهد شد؟”

آقای گراهام در ادامه نوشته: “اکنون استیضاح آقای ترامپ اجتناب‌ناپذیر شده است. شهادت ویلیام تایلر مشخص کرد که؛ چه روی داده؟ گروکشی در قبال روابط با اوکراین – که روی داده – چه چیزی این وسط گرو گرفته شده – کمک نظامی – و آقای ترامپ دنبال چه بوده؟ – تحقیق علیه جو بایدن و انتخابات ۲۰۱۶.”

“حالا کنگره هم از یک دیپلمات کهنه‌کار و هم از زبان منصوبان خود آقای ترامپ شنیده که ماجرا از چه قرار بوده و در حقیقت شهادت آقای تایلر آخرین شبهه‌ را هم زدوده و به این ترتیب بسیار دشوار خواهد بود که تصور کنیم دموکرات‌ها درخواست رسمی استیضاح را به رای نگذارند… حالا سوال باقی مانده این است که ادامه تحقیقات چه جزئیات و ابعاد دیگری از این ماجرا برملا خواهد کرد و این که چه تعداد از جمهوری‌خواهان به اردوی موافقان استیضاح خواهند پیوست (شاید هیچ‌کدام) و مهمتر این که آیا مجلس سنا (که در کنترل جمهوری‌خواهان است) به برکناری رئیس‌جمهور رای خواهد داد؟”

سی‌ان‌ان تقریبا همه بخش‌های مهم خبری و تحلیلی روزانه خود را به موضوع استیضاح اختصاص داده استCNNسی‌ان‌ان تقریبا همه بخش‌های مهم خبری و تحلیلی روزانه خود را به موضوع استیضاح اختصاص داده است

یورش جمهوری‌خواهان به جلسه محرمانه مقام پنتاگون با کمیته تحقیقات استیضاح

روز چهارشنبه در حالی که آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات کنگره که به نوعی رهبری تحقیقات استیضاح را در دست گرفته به همراه دیگر اعضای دموکرات و جمهوری‌خواه این کمیته پشت درهای بسته مشغول شنیدن اظهارات لورا کوپر، دستیار ارشد معاون امور روسیه، اوکراین و یوراشیا در وزارت دفاع آمریکا بودند که ده‌ها نماینده جمهوری‌خواه در اقدامی اعتراضی وارد محل برگزاری این جلسه شدند به طوری که آقای شیف با نیمه کاره گذاشتن جلسه آن را ترک کرد و به این ترتیب این مقام کنگره نتوانست به سوالات جواب دهد.

نمایندگان جمهوری‌خواه می‌گویند این جلسات نباید از آنها پنهان بماند چرا که به گفته آنها دموکرات‌ها که کنترل مجلس نمایندگان را برعهده دارند با نگه‌داشتن این جلسات پشت درهای بسته بر جریان اطلاعات مربوط به استیضاح چمبره زده‌اند و به نفع خود از آن سود می‌برند.

اما دموکرات‌ها می‌گویند نمایندگان هر دو حزب که عضو کمیته‌های اطلاعات، روابط خارجی و قضایی کنگره هستند در این جلسات حضور دارند و هر دو جناح فرصت سوال از شاهدان را به طور مساوری در دست دارند. علت محرمانه برگزار شدن این جلسات هم این است که برخی از اطلاعات ممکن است طبقه بندی شده باشد و همزمان ورود دوربین ممکن است به تصنعی‌شدن رفتار نمایندگان و اکراه شاهدان از علنی کردن جزئیات منجر شود.

ورود اعتراضی نمایندگان جمهوری‌خواه به جلسه استماع مقام پنتاگون روز چهارشنبه بازتاب خبری وسیعی پیدا کردCNNورود اعتراضی نمایندگان جمهوری‌خواه به جلسه استماع مقام پنتاگون روز چهارشنبه بازتاب خبری وسیعی پیدا کرد

مانو راجو، خبرنگار حوزه کنگره شبکه سی‌ان‌ان که در هنگام این یورش اعتراضی آنجا بوده از مو بروکز، نماینده جمهوری‌خواه ایالت آلاباما پرسید که آیا اظهارات ویلیام تایلر از قصد دونالد ترامپ برای استفاده از قدرت سیاسی ریاست‌جمهوری به نفع کارزار انتخاباتی‌اش خبر نمی‌دهد؟ آقای بروکز که به ظاهر عصبانی هم بود در پاسخ به سی‌ان‌ان گفت: “آنچه شما با اشاره به بیانیه ابتدایی ویلیام تایلر می‌گویید مهم نیست چون مگر قاضی در یک دادگاه بر اساس بیانیه ابتدایی دادستان یا وکیل مدافع حکم صادر می‌کند؟ خیر دادگاه شروع به بررسی شواهد و قرائن و صحت و سقم ادعای شاهدان می‌پردازد… بنابر این اظهارات ویلیام تایلر که در بیانیه او آمده مهم نیست چرا که صحت و سقم آنها هنوز بررسی و اثبات نشده”.

استیو بنن و دونالد ترامپحق نشر عکسNEW YORK POST
Image captionاستیو بنن (چپ) گفته آقای ترامپ یاران توانمندی ندارد که از او دفاع کنند

استیو بنن؛ ترامپ تا ۶ هفته دیگر استیضاح می‌شود

روزنامه راست‌گرای نیویورک پست در گزارشی به قلم جان لوین و به نقل از استیو بنن، مشاور ارشد سابق دونالد ترامپ هشدار داده که کاخ‌سفید باید جدی‌تر به تحقیقات استیضاح توجه کند و برای مقابله با آن آماده شود.

آن طور که نیویورک پست نوشته استیو بنن به این نشریه گفته: “قضیه جدی و واقعی است. واقعی به همان اندازه که چرخش کره زمین حقیقت دارد. نانسی پلوسی (رئیس مجلس نمایندگان) ظرف شش هفته آینده او (دونالدن ترامپ) را استیضاح خواهد کرد… پلوسی روی این قضیه به شدت متمرکز شده است.”

استیو بنن که پیش‌تر به عنوان مشاور ارشد آقای ترامپ در کاخ‌سفید حضور داشت در این گفتگو هشدار داده که از نظر او تیم فعلی کاخ‌سفید توانایی دفاع جانانه از رئیس‌جمهوری را ندارند. او گفته: “وقتی میک مولوینی را می‌بینم احساس خوبی بهم دست نمی‌دهد.”

اشاره آقای بنن به رئیس دفتر موقت آقای ترامپ در کاخ‌سفید است که چند روز پیش اظهارات او درباره اوکراین به جنجال دیگری در رسانه‌های آمریکا بدل شد.

آقای مولوینی که گفته شده آقای ترامپ چند بار در مقابل جمع حرف از پیدا کردن جانشین برای او به میان آورده، در کنفرانسی خبری گفت که گروکشی سیاسی امری معمول در روابط دیپلماتیک است و در رابطه با اوکراین هم آقای ترامپ موضوع تحقیقات فساد ادعایی علیه بایدن‌ها و انتخابات سال ۲۰۱۶ را در کنار موضوعات دیگری مد نظر داشته است.

اخبار مرتبط

اظهارات جنجالی رئیس دفتر ترامپ درباره اوکراین و استیضاح

استیضاح ترامپ؛ نماینده ارشد آمریکا: از ترامپ به خاطر اوکراین مایوس شدم

ان بی سیNBCان بی سی از احتمال یک نزاع تمام عیار دیگر بر سر بودجه میان کنگره و کاخ‌سفید در ماه نوامبر خبر داده است

اظهاراتی که او چند ساعت بعد با صدور بیانیه‌ای سعی کرد آنها را پس بگیرد و رسانه‌ها را متهم کرد که از سخنانش به نفع موضع خود استفاده کرده‌اند.

در کنار همه این جنجال‌ها روز چهارشنبه یک فرضیه دیگر هم متولد شد؛ فرضیه‌ای که در صورت قوت گرفتن، پیامدهای تحقیقات استیضاح را از راهروهای کنگره و باغچه‌های کاخ‌سفید به خانه تک‌تک آمریکایی‌ها خواهد کشاند.

جاناتان الن از ان‌بی‌سی، در گزارشی این پرسش را طرح کرده که آیا با توجه به نزاع کاخ‌سفید و دموکرات‌ها بر سر تحقیقات استیضاح امکان دارد که دستور رسیدگی به بودجه دولت که قرار است اواخر ماه نوامبر در مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات‌ها مطرح شود به نبردی دیگر میان کنگره و کاخ‌سفید تبدیل شود و در نتیجه آن دولت یک بار دیگر به علت مصوب نشدن بودجه تعطیل شود؟ آن هم در آستانه روزهای آخر سال میلادی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.