پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

 • Nazari-Mansourسایت سعودی ایلاف: همخوابی راحت دو تشکل افراطی (مجاهدین خلق و راست افراطی اسپانیا)در یک وحدت تاکتیکی ایدئولوژیک؟!!
  همدستی سیاسی مسألۀ همدستی سیاسی بین گروه ایرانی معروف مجاهدین خلق و حزب اسپانیایی افراطی “فوکس” در فوریۀ جاری 2020 افشا شد. باید دانست که سازمان مجاهدین خلق بر تقدیس رهبرش مریم رجوی و همسرش مسعود رجوی متمرکز می باشد. وقتی حزب “فوکس” با دست یافتن به یک کرسی در انتخابات پارلمانی اخیر استان اندلس اسپانیا در آوریل 2019 وارد حیات سیاسی اسپانیا شد، پرسشهایی در مورد ریشۀ تأمین مالی و ارتباطات سیاسی آن با جریانهای راست افراطی دیگر مطرح گردید. آنچه بعدا معلوم شد شوک بزرگی بود: هیچکس فکر نمی کرد گروهی که به یک جبهۀ مبارزه با نیروی اسلام فرامی خواند از حمایت مالی یک گروه اسلامی یعنی گروه ایرانی مجاهدین خلق برخوردار بشود. ارتباط مجاهدین با تروریسم سازمان مجاهدین خلق در اواخر دهۀ هفتاد قرن گذشته تأسیس شد و برنامه و خط مشی مبارزه با شاه ایران و بر ضد آمریکا را در پیش گرفت. خمینی این سازمان را به علت افکار تندروانه اش و سلسله حملات تروریستی خونبارش در داخل ایران در سال 1980 از عرصۀ سیاسی ایران بیرون راند تا اینکه سازمان مجاهدین خلق خودش را در پناه عراق و زیر چتر حمایت مرد قدرتمند عرب در آن زمان یعنی صدام حسین قرار داد. سازمان مجاهدین خلق برای حفظ موجودیت خود و استفاده از حمایت عراق، در کنار ارتش عراق علیه هموطنان خودش در جنگ عراق و ایران جنگید به این بهانه که این سازمان می خواهد جمهوری اسلامی را تبدیل به یک دموکراسی ولی زیر عکس رهبری سیاسی مقدس و مادام العمر خود یعنی زوج رجوی سازد.
 • سیامک نادریسخنی با سیامک نادری، جدا نشده از مسعود رجوی
  چرا حرفی نداشتی؟ واقعا چرا؟ چرا زیر دست رجوی و برای خوشآیند او در اشرف و آلبانی همرزمانت و خانواده های آنها رابا تروریست خواندن با تائید کلیشه دروغین رجوی میفروختی؟ چه چیز میخواستی بدست آوری که رجوی نمیداد؟ آیا مقبول رجوی بودن جز این بود که مانند مهدی حسینی ها سر از شکنجه گری در بیاوری؟ این بود آنچه میخواستی؟ این میزان خود باختگی و و خود شیفتگی و ذوب شدن در ولایت رجوی برای کدام منافع حقیرت بوده است؟ چرا وقتی مدعی هستی بیست سال شکنجه ات کردند و میخواستند با قرص بکشندت، نمیخواستی " ﺣﺗﯽ ﯾﮏ ﭘُرز وﻧﮫ ﺣﺗﯽ ﯾﮏ ﺳرﺳوزن، ازﻣﻧﺎﻓﻊ ﺷﻣﺎ (مریم رئیس آشویتس رجوی) ﮐم ﯾﺎ ﺣذف شود ". چرا نمیفهمی و نمیفهمیدی که در تمام مدتی که حقیرانه تلاش میکردی به رجوی ثابت کنی مبارز هستی، ضمن تائید همه جنایات و خودفروشیهای رجوی، اولا او را ملاک و معیار تعین مبارز و مجاهد می انگاشتی. در ثانی و در نتیجه ضمنا ثابت میکردی که همه سیاستهای او از جمله همه جنایاتش علیه خودت و خانواده ها و درست است. منافع مریم رجوی که بزبان خودت گفته ای از آن با جان و دل دفاع میکردی مگر، خیانت به کشور، تروریسم، شکنجه و قتل و اقدام به قتل، نبوده است چرا میخواستی از این منافع دفاع کنی؟ چــــــــــرا؟ تفاوت خودت با رضا کیوانلو که خودت نوشتی به خودت گفته چرا اینقدر ذلیلانه شکنجه ها را تحمل میکنی؟ آنهم با التماس به رجوی؟ راستی رجوی از کی بد شد؟ که دیگر باید با او مبارزه میکردی؟ جدا شدن نگارنده نه بخاطر سگ انداختن به روی خواهرم یا شکنجه خودم. و یا التماس به اینکه بپذیرد من مبارز و سیاسی ام. هیچگاه در تشکیلات شکنجه یا کتک نخوردم. بلکه بخاطر زندان وشکنجه امثال تو بود که جدا شدم. گفتم من مجاهدم شما دیگر مجاهد نیستید مبارزهم نیستید، حتی نمیتوانید ادعا کنید که مبارزید. همه را رو در روی خود رجوی و نسرین وکل ستاد گفتم. و خواستار ترک سازمان شدم. وقتی ترتیب اثر ندادند نوشتم و زدم به تابلو عمومی قرارگاه. به همین دلیل به دهسال زندان محکوم شدم. و در اولین فرصت فرار کردم. بله از نظر تو و مرشدت رجوی من مزدورم. بله کسی که میخواهد در مقابل اتهام رجوی که "سیامک تو بریده هستی" از رجوی مدرک مبارز بودن بگیرد مجبور است بعد از به خارج (بویژه به اروپا!!) آمدن در خارجه راهنمای چپ بزند. تا اتهامات رجوی را روی خودش کمرنگ کند چون هنوز سایه اتهامات بر سرش هست. چون مشکل درونی است. کسی که به مبارز بودن خود شک نداشته باشد که به رجوی خائن و بزرگ بریده که خود را با شب زنده داری با زنان مجاهد میکشید، برای تائید مبارز بودنش التماس نمیکند. به رجوی میگوید تو خائن هستی. تو مبارز نیستی. نگذار بیش از این وارد شوم. به خود آی.
 • 228x225چرا اسرائیل در سال ۲۰۰۸ سردار سلیمانی را نکشت؟
  عصر روز ۱۲ فوریه ۲۰۰۸ (دقیقا ۱۲ سال پیش) موساد سیگنال‌های موبایل مغنیه را در دمشق ردگیری کرد که به سوی آپارتمان کفر سوسه حرکت می‌کرد... در دمشق ماموران موساد یک خودرو شاسی بلند حامل موادمنفجره را در "محدوده قتل" پارک کردند... تصاویر خیابان منتهی به آپارتمان مغنیه بروی تلویزیونی بزرگ در تل‌آویو و در اتاق فوق سری عملیات به طور زنده پخش می‌شد... اما مغنیه که به محل رسید تنها نبود. قاسم سلیمانی و محمود سلیمان، از فرماندهان ارشد ارتش سوریه و نزدیک به بشار اسد همراه او بودند... جلسه‌ای غیرمعمول و رده بالا میان سه فرمانده از لبنان، ایران و سوریه بود... محمود سلیمان همان کسی بود که برنامه هسته‌ای و شیمیایی سوریه را هدایت می‌کرد. تاسیسات هسته‌ای که او در نزدیکی دمشق ساخته بود، یک سال قبل‌تر توسط اسرائیل مورد حمله هوایی قرار گرفته و تخریب شده بود...". یک مقام سابق اسرائیلی درباره آن لحظات به نیویورکر گفته: "ما فقط باید یک دکمه را فشار می‌دادیم و بعد هر سه فرمانده از صحنه روزگار محو می‌شدند... این یک فرصت استثنایی بود که گویی در یک بشقاب نقره جلوی ما گذاشته بودند... ایهود اولمرت در هواپیما برای سفر به برلین بود اما تلفن ماهواره‌ای همراهش بود. کافی بود موساد با او تماس بگیرد و درباره کشتن هر سه نفر درخواست مجوز کند... اما فرصت بسیار کوتاه بود... دستور ترور هم فقط برای مغنیه صادر شده بود... همه فقط دعا می‌کردند که بعد از جلسه مغنیه تنها از ساختمان خارج شود... یک ساعتی گذشت... در .......“از زمان معاهده لاهه در سال ۱۹۰۷ که مربوط به قوانین جنگی است، کشتن یک مقام دولت خارجی آن هم بیرون از زمان جنگ تقریبا ممنوع و غیرقانونی تلقی شده است. (برای همین هم شاید) وقتی در سوم ژانویه دولت آمریکا از عملیات کشتن قاسم سلیمانی خبر داد ابتدا علت آن را “تهدید فوری” از جانب او علیه جان آمریکایی‌ها عنوان کرد. بعد که انتقادها و کنکاش‌ها بر سر مبنای قانونی این تصمیم بالا گرفت، دولت استدلال خود را عوض کرد و گفت سلیمانی را به علت نقش او در “یک سری حملات قبلی و جاری” کشته است. عاقبت هم پرزیدنت ترامپ (آب پاکی را روی دست همه ریخت) و با گفتن این که جستجو برای مبنای قانونی این عملیات “اصلا اهمیتی ندارد” چون سلیمانی “تاریخچه هولناکی” داشته، عملا کاخ‌سفید را از التزام به پاسخ‌گویی در این باره مبرا کرد.”
 • فرعون خود خواندهبا خلع ید از ترامپ در مورد تصمیم به جنگ با ایران، مسعودرجوی و همه وطن فروشان ضربه بزرگی خوردند
  تمامی کسانیکه منافع و خواستهای فردیشان را خام خیالانه میخواستند بقیمت نابودی ایران و ایرانی بدست آورند با محدود شدن اختیارات ترامپ در جنگ با ایران تحت تاثیر لابی بسیار قوی اسرائیلی (از جمله آنها دامادش کوشنر) ضربه بزرگی خوردند. و ایران و ایرانی و حتی منطقه خاور میانه از خطری بزرگ فاصله گرفت. در این میان مسعودرجوی که حاضر نشده بود با اعتراضات خونین 1396 و 1398 از گورش خارج شده و اطلاعیه دهد با ترور قاسم سلیمانی توسط سرکرده همه تروریستهای جهان آمریکا بوجد آمده و بوی کباب جنگ را شنیده و همچون یک دیوانه و مجنون قدرت به صحنه آمد و نتوانست عقده های درونی سرکوب شده قدرت پرستیش را پنهان کرده و سال آینده میلادی را سال سرنگونی اعلام نکند. با این تصمیم سنای آمریکا دوباره یک لودر خاک بر سر قبرش ریخته شد تا شاید خبر مرگ او را بزودی در اثر دق مرگ بشنویم.
 • MVC-158X1تفاوت ۱۸۰ درجه ای رجوی، با اعضای مجاهدین خلق
  از سویی دیگر این تفاوت ۱۸۰ درجه ایی اندیشه و عمل ما است با مسعود رجوی، که ما انسانها را بهنگام زنده بودنشان یاد می کنیم، نه پسا مرگشان. مرده خواری لایق لاشخوران و کفتارانی مانند مسعود رجوی باد.
 • vlcsnap-2015-02-26-21h30m45s2312222چرا مجاهدین جدا شده در حال بازگشت به ایران هستند ؟ قسمت آخر
  براستی چه رابطه ای، بین ضربه دستگیری محمدرضا سعادتی بخاطر جاسوسی برای شوروی سابق، 30 خرداد سال 60، ضربات 5 مهر 1360، 19 بهمن 1360، 11 اردیبهشت 1361، اخراج رجوی از فرانسه، بخدمت صدام در آمدن او علیه کشور، به اعدام محکوم کردن علی زرکش ها در تشکیلات، شکست فضاحت بار توهم ارتش آزادیبخش، ماجراجویی فروغ جاویدان، نا کار آمدی و سپس سرنگونی صدام حسین برای مسعودرجوی، نا کارآمدی آمریکا برایش، شکست تلاش ماندن در عراق، اخراج خونین از عراق، فرارهای مسعودرجوی از تمامی صحنه ها، افتضاحات شخصی مسعودرجوی، سالیان فرار از ظاهر شدن، و همزمان سر در آوردن از درون مناسبات کشورهایی چون اسرائیل و عربستان و نئوکانهای آمریکایی، راه اندازی زندان و شکنجه، اعدام در تشکیلات، بروز همه نوع افکار داعشی و سوپر ارتجاعی از مسعود رجوی و به ایران رفتن بعداز جدا شدنِ به هر قیمت از فرقه رجوی مدعی مبارزه ضد امپریالیستی و رژیم جمهوری اسلامی که در ظاهر هم شده چنگ در چنگ آمریکاست، وجود دارد؟آیا جدا شدگان از فرقه رجوی با جمهوری اسلامی مشکلی ندارند؟ بنظر نگارنده حتی طرح این سوال بی معنی است. چرا که نگاهی بسیار سطحی به سابقه جداشدگان خود گواه آن است. آیا قابل فهم است که این مبارزین در درون تشکیلات عاشق و دلخسته رژیم میشوند؟ آیا رجوی طی چهل سال با کمک بوقهای جهانی در حال تولید هوادار رژیم است؟ آیا قابل قبول است که افراد بعد از چهل سال یک شبه نسبت به رژیم خواب نما میشوند و روز بعد به ایران میروند؟ آیا کسی رادیکالتر از اینها در مبارزه با رژیم بها پرداخته است؟ اینجاست که باید پاسخ را در جای دیگری جستجو نمود.
 • soltani20به گفتۀ روسیه اسرائیل جان سرنشینان یک هواپیمای ایرانی را به خطر انداخته است
  ارتش روسیه دولت اسرائیل را متهم کرد که در حملات روز پنجشنبه خود به یک پایگاه نظامی در حومۀ دمشق از […]
 • Iraj_Mesdaghiامیر رحیم‌پور که به اعدام به اتهام جاسوسی محکوم شده، کیست؟
  امیر رحیم‌پور»، متهم به جاسوسی برای «سی‌آی‌ای»، پنجشنبه, فوریه 6, 2020 – 14:35 نیلوفررستمی […]
 • hp photosmart 720اردشیر زاهدی: در سقوط شاه، خودمان باعث دردسر شدیم
  دیدار اردشیر زاهدی در مقام سفیر ایران، با رئیس‌جمهور جیمی کارتر و همسرش روزالین جمعه, فوریه 7, 2020 […]
 • فرشته هدایتی1ظهور رجوی و دستِ خر کوتاه!
  موسی حاتمیان https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=766082967205858&id=100014124854456 […]
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERAلو رفتن خانه زعفرانیه ۱۹ بهمن سال ۶۰ ناگهان موسی زنده شد و اسلحه کشید
  همنشین بهار   خانم‌ها و آقایان محترم، خواهران و برادران عزیز، دوستان دانشور و فرهنگ‌ورز، سلام بر […]
 • soltani20روسیه: هواپیمای تهران – دمشق را هنگام حمله هوایی اسرائیل به سوریه نجات دادیم
  یک هواپیمای مسافربری که صبح دیروز از تهران به دمشق پرواز می‌کرد، در معرض تبادل آتش اسراییل و سوریه […]
 • فرشته هدایتی1آنجا که “در آمدن از خجالت کسی” مجوز نمی‌خواهد
  بسیاری از کنشگران مدنی، تهدید مهدی محمودیان را سابقه‌دار و گوشه‌ای از واقعیات جاری در نهادهای […]
 • soltani20تشکل رجوی، مرده هایی که در انتظار دفن شدن هستند
    پنجشنبه گذشته سایت فرقه رجوی داعشی خبر فوت ( ابوالفضل قنادی ) یکی دیگر از اسیران خود در را […]
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERAسانسور خبر بازداشت سه ایرانی به اتهام جاسوسی برای عربستان در دانمارک توسط مسعودرجوی…
  سرویس‌اطلاعات و امنیت دانمارک روز دوشنبه ۱۴ بهمن (سوم فوریه) خبر از بازداشت سه عضو “جنبش عربی […]
 • تغییر رژیم«منصور» و « مداح» سرکوبگر رجوی در تشکیلات درگذشت- صفی تا تهران از مرگها و فرارهای مسعود رجوی
  سیامک نادری « در دقیقه ۰:۵۷  این ویديو انتشار یافته توسط مجاهدین خلق در دقیقه ۵:۵۵ و…منصور مداح در […]
 • Nazari-Mansourچرا با چهل سال مبارزه خونین با ج. ا. مجاهدینِ نجات یافته از فرقه رجوی به ایران باز میگردند ؟
  قسمت دوم(آخر)  این مقاله دوقسمتی را در لینگ زیر میتوانید بخوانید: […]
 • کنفرانس ضدتروریسم و فرقه هاخاطرات قربانعلی حسین‌نژاد در زندان و حسینیه‌ی ارشاد
  در زندان و حسینیه‌ی ارشاد قربانعلی حسین نژاد شاگرد و هم‌سلولی شریعتی منبع: سایت ملی مذهبی تاریخ: […]
 • کنفرانس ضدتروریسم و فرقه هامسعودرجوی چگونه شکنجه گران درون تشکیلاتی و منتقدِ جدا شده خوار را تولید میکند؟
  بقلم: داود باقروند ارشد تشکیلات رجوی یکی از درهم شکسته ترین و منتقد خوارترین عناصر وحشی و دریده اش […]
 • محمد امینیمتن کامل مصاحبه ظریف با اشپیگل
   قتل سلیمانی آغاز پایان حضور آمریکا در عراق و منطقه است  این فاجعه است که اروپا مانند نوکر بی […]

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری مشاور عالی مریم رجوی در مورد فرقه رجوی

 

در رسانه‌های آمریکا؛ استیضاح ترامپ دیگر ‘قطعی’ است

در رسانه‌های آمریکا؛ استیضاح ترامپ دیگر ‘قطعی’ است

 • مجله ویکTHE WEEKمجله ویک همچون چند نشریه دیگر احتمال استیضاح شدن آقای ترامپ را نزدیک به یقین دانسته است

شهادت ویلیام تایلر، سفیر موقت آمریکا در اوکراین بسیاری از دموکرات‌ها را در کنگره متقاعد کرده است که استیضاح دونالد ترامپ دیگر اجتناب‌ناپذیر است و حالا بحث بر سر زمان آن و چگونگی برخورد مجلس سنا با نحوه اجرای قانون استیضاح است. شاید هم به همین دلیل روز چهارشنبه (۲۳ اکتبر) نمایندگان جمهوری‌خواه با یورش به جلسه استماع یک مقام وزارت دفاع، مانع از ادامه تحقیقات استیضاح، دست کم برای امروز شدند. برخی از رسانه‌ها حتی زمان استیضاح را هم حوالی کریسمس امسال گزارش کرده‌اند؛ یعنی تنها حدود دو ماه دیگر.

سوالی که پاسخش ماندن یا رفتن ترامپ را مشخص می‌کند؟

نوآ میلمن در مجله ویک نوشته با ارایه شواهد جدید دیگر برای همگان مشخص شده که قضایا از چه قرار بوده است. “در حقیقت ماجرا همانی بوده که از روز اول هم مشخص بود؛ این که دونالد ترامپ با استفاده از قدرت دستگاه دیپلماسی آمریکا و معطل گذاشتن کمک نظامی مصوب کنگره به اوکراین، تلاش کرده دولت این کشور را وادار کند که علیه رقیب انتخاباتی او وارد کار شود.”

“اگر چه حامیان آقای ترامپ در ظاهر به دفاع از او ادامه خواهند داد و دلایل مختلفی از جمله این که هنوز همه حقایق مشخص نشده و این که هیچ گروکشی صریحی روی نداده و یا این که آقای ترامپ مستقیما در این قضیه نقش نداشته را وسط بکشند، اما خود آنها هم در خلوت خود می‌دانند که ماجرا از چه قرار بوده است. حالا سوال اصلی این است که این عمل دونالد ترامپ چه قدر بد بوده… به قدری بد بوده که برای برکناری او کافی بوده باشد؟”

شواهد جدیدی که آقای میلمن به آنها اشاره می‌کند ناظر بر جلسه استماعی است که روز گذشته، سه‌شنبه ۲۲ اکتبر، به مدت ۱۰ ساعت در داخل کنگره آمریکا برگزار شد و طی آن ویلیام تایلر، سفیر موقت آمریکا در اوکراین به سوالات نمایندگان درگیر تحقیقات استیضاح پاسخ داد.

بیشتر بخوانید

طی این اظهارات که دموکرات‌ها آن را مهم‌ترین جلسه استماع طی چهار هفته گذشته و از زمان آغاز تحقیقات استیضاح ارزیابی کرده‌اند، ویلیام تایلر گفته برای او مسجل شده بوده که هم کمک نظامی ۳۹۱ میلیون دلاری به اوکراین و هم درخواست دیدار ولودیمیر زلنسکی با دونالد ترامپ در کاخ‌سفید به اعلام علنی تحقیقات علیه پسر جوبایدن و ادعای (تاییدنشده) کمک کی‌یف به دموکرات‌ها در خلال انتخابات سال ۲۰۱۶، مشروط شده بوده است.

سخنان دیپلمات کهنه‌کاری چون ویلیام تایلر که در دوران ریاست‌جمهوری جورج دبلیو بوش هم سفیر آمریکا در اوکراین بوده کاملا بر خلاف ادعای آقای ترامپ و موضع دفاعی کاخ‌سفید است که می‌گویند هیچ تلاشی برای گروکشی سیاسی با هدف نفع انتخاباتی آقای ترامپ صورت نگرفته است.

همزمان روز چهارشنبه، جان راتکلیف، نماینده جمهوری‌خواه از ایالت تگزاس موضع جدیدی علیه تحقیقات استیضاح گرفت که خیلی زود با استقبال آقای ترامپ روبرو شد و رئیس‌جمهور آمریکا آن را در توییتر برای دهها میلیون فالور خود همرسانی کرد.

آقای رتکلیف در گفتگو با شبکه فاکس نیوز ضمن انتقاد شدید از دموکرات‌ها به علت برگزاری جلسات استماع شاهدان در پشت درهای بسته گفت: “من بیانیه ۱۵ صفحه‌ای ویلیام تایلر را خواندم و در جلسه هم حضور داشتم. اگرچه او جزئیات بیشتری را ارایه کرد اما نتوانست ثابت کند که آیا در زمان مکالمه تلفنی ۲۵ ژوئیه (میان دونالد ترامپ و ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی او) مقام‌های اوکراین از متوقف ماندن پرداخت کمک نظامی مطلع بودند یا خیر؟”

سوالی که آقای رتکلیف در گفتگو با فاکس‌نیوز طرح کرد به این موضوع اشاره دارد که چنانچه رئیس جمهور اوکراین از ماجرای متوقف کردن پرداخت کمک نظامی خبر نداشته، عملا در خلال گفتگوی تلفنی ۲۵ ژوئیه در برابر درخواست آقای ترامپ برای تحقیق از بایدن‌ها احساس فشار نمی‌کرده و به این لحاظ اتهام گروکشی سیاسی و سوء استفاده از قدرت برای تخریب رقیب انتخاباتی علیه آقای ترامپ وجاهت قانونی نخواهد داشت.

موضعی که در کمتر از ۲۴ ساعت روزنامه نیویورک‌تایمز که یکی از خطوط مقدم انتقادها از آقای ترامپ در میان رسانه‌های آمریکایی است تلاش کرد با انتشار گزارشی از سوی خبرنگاران خود در اوکراین به آن پاسخ دهد.

نیویورک تایمز تلاش کرده به موضع دفاعی جدید جمهوری‌خواهان پاسخ دهد
نیویورک تایمز تلاش کرده به موضع دفاعی جدید جمهوری‌خواهان پاسخ دهد

نیویورک تایمز: مقام‌های اوکراین از اواسط اوت متوجه معطل ماندن کمک نظامی شده بودند

اندرو ای. کرامر و کنث پی. وگل، از دفتر اوکراین نیویورک‌تایمز در گزارشی خبر داده‌اند که بنابر شواهدی که آنها به دست آورده‌اند مقام‌های اوکراین در اوایل ماه اوت خبردار شده‌ بودند که پرداخت کمک نظامی آمریکا به کی‌یف ملعق مانده است آن هم نه به دلایل بوروکراتیک.

نیویورک‌تایمز نوشته در حقیقت به مقام‌های دولت اوکراین رسانده شده بوده که برای حل مشکل باید با مایک مولوینی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور آمریکا تماس بگیرند.

نیویورک تایمز مدعی است که از طریق مصاحبه با مقام‌های اوکراین و دسترسی به اسناد مطلع شده که دولت اوکراین در حقیقت از ماه اوت متوجه شده بوده که پرداخت کمک نظامی واشنگتن معطل مانده و این دقیقا در همان ایامی است که رودی جولیانی، وکیل شخصی آقای ترامپ و دو دیپلمات منتخب رئیس جمهور آمریکا یعنی کورت ولکر و گوردون ساندلند در حال فشار به ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین بودند که او را متقاعد کنند علنا از شکل‌گیری تحقیقات علیه فساد ادعایی پسر جوبایدن سخن بگوید.

اخبار مرتبط
بر این اساس، گزارش‌گران مقیم اوکراین نیویورک‌تایمز می‌گویند حتی اگر در خلال تماس تلفنی ۲۵ ژوئیه میان رهبران آمریکا و اوکراین هنوز ولودیمیر زلنسکی از دستور توقف کمک نظامی اطلاع نداشته، اما بلافاصله در روزهای بعدی و در حالی که حالا از زبان خود آقای ترامپ درخواست او برای این تحقیقات و همکاری با رودی جولیانی را شنیده، به او رسانده شده که کمک نظامی ۳۹۱ میلیون دلاری که برای کی‌یف حیاتی است معطل مانده است.

روز چهارشنبه، مگنا چاکرباردی، تهیه کننده و مجری برنامه رادیویی “آن پوینت” از شبکه ملی رادیوهای آمریکا “ان‌پی‌آر” حتی گفت که بنابر گزارش‌ها کاخ‌سفید به دنبال این بوده که رئیس جمهور اوکراین را مجاب کند اعلان شکل‌گیری این تحقیقات را از شبکه خبری سی‌ان‌ان طرح کند.

ویلیام تایلر، سفیر موقت آمریکا در اوکراین هم که متن پیامک‌های رد و بدل شده میان او و گوردون ساندلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا و کورت ولکر، نماینده ویژه آمریکا در اوکراین علنی شده و از اسناد مهم تحقیقات استیضاح است روز گذشته به کنگره گفت که وقتی از آقای ساندلند پرسیده که آیا قرار است دیدار ولودیمیر زلنسکی با آقای ترامپ مشروط شود پاسخ شنیده که “نه فقط این دیدار بلکه همه چیز به این قضیه (تحقیقات علیه بایدن‌ها) ربط دارد”.

نشریه آتلانتیک هم با توجه به اظهارات ویلیام تایلر را متضمن وقوع استیضاح دانسته استATLANTICنشریه آتلانتیک هم با توجه به اظهارات ویلیام تایلر را متضمن وقوع استیضاح دانسته است

آتلانتیک: استیضاح دیگر اجتناب‌ناپذیر است

روز چهارشنبه (۲۳ اکتبر) دیوید گراهام در نشریه آتلانیک یادداشت خود را با این جمله شروع کرد: “اظهارات ویلیام تایلر در کنگره به همه سوالات مربوط به تحقیقات استیضاح پاسخ نداد اما بزرگترین پرسش را بی‌پاسخ نگذاشت؛ این که آیا دونالد ترامپ استیضاح خواهد شد؟”

آقای گراهام در ادامه نوشته: “اکنون استیضاح آقای ترامپ اجتناب‌ناپذیر شده است. شهادت ویلیام تایلر مشخص کرد که؛ چه روی داده؟ گروکشی در قبال روابط با اوکراین – که روی داده – چه چیزی این وسط گرو گرفته شده – کمک نظامی – و آقای ترامپ دنبال چه بوده؟ – تحقیق علیه جو بایدن و انتخابات ۲۰۱۶.”

“حالا کنگره هم از یک دیپلمات کهنه‌کار و هم از زبان منصوبان خود آقای ترامپ شنیده که ماجرا از چه قرار بوده و در حقیقت شهادت آقای تایلر آخرین شبهه‌ را هم زدوده و به این ترتیب بسیار دشوار خواهد بود که تصور کنیم دموکرات‌ها درخواست رسمی استیضاح را به رای نگذارند… حالا سوال باقی مانده این است که ادامه تحقیقات چه جزئیات و ابعاد دیگری از این ماجرا برملا خواهد کرد و این که چه تعداد از جمهوری‌خواهان به اردوی موافقان استیضاح خواهند پیوست (شاید هیچ‌کدام) و مهمتر این که آیا مجلس سنا (که در کنترل جمهوری‌خواهان است) به برکناری رئیس‌جمهور رای خواهد داد؟”

سی‌ان‌ان تقریبا همه بخش‌های مهم خبری و تحلیلی روزانه خود را به موضوع استیضاح اختصاص داده استCNNسی‌ان‌ان تقریبا همه بخش‌های مهم خبری و تحلیلی روزانه خود را به موضوع استیضاح اختصاص داده است

یورش جمهوری‌خواهان به جلسه محرمانه مقام پنتاگون با کمیته تحقیقات استیضاح

روز چهارشنبه در حالی که آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعات کنگره که به نوعی رهبری تحقیقات استیضاح را در دست گرفته به همراه دیگر اعضای دموکرات و جمهوری‌خواه این کمیته پشت درهای بسته مشغول شنیدن اظهارات لورا کوپر، دستیار ارشد معاون امور روسیه، اوکراین و یوراشیا در وزارت دفاع آمریکا بودند که ده‌ها نماینده جمهوری‌خواه در اقدامی اعتراضی وارد محل برگزاری این جلسه شدند به طوری که آقای شیف با نیمه کاره گذاشتن جلسه آن را ترک کرد و به این ترتیب این مقام کنگره نتوانست به سوالات جواب دهد.

نمایندگان جمهوری‌خواه می‌گویند این جلسات نباید از آنها پنهان بماند چرا که به گفته آنها دموکرات‌ها که کنترل مجلس نمایندگان را برعهده دارند با نگه‌داشتن این جلسات پشت درهای بسته بر جریان اطلاعات مربوط به استیضاح چمبره زده‌اند و به نفع خود از آن سود می‌برند.

اما دموکرات‌ها می‌گویند نمایندگان هر دو حزب که عضو کمیته‌های اطلاعات، روابط خارجی و قضایی کنگره هستند در این جلسات حضور دارند و هر دو جناح فرصت سوال از شاهدان را به طور مساوری در دست دارند. علت محرمانه برگزار شدن این جلسات هم این است که برخی از اطلاعات ممکن است طبقه بندی شده باشد و همزمان ورود دوربین ممکن است به تصنعی‌شدن رفتار نمایندگان و اکراه شاهدان از علنی کردن جزئیات منجر شود.

ورود اعتراضی نمایندگان جمهوری‌خواه به جلسه استماع مقام پنتاگون روز چهارشنبه بازتاب خبری وسیعی پیدا کردCNNورود اعتراضی نمایندگان جمهوری‌خواه به جلسه استماع مقام پنتاگون روز چهارشنبه بازتاب خبری وسیعی پیدا کرد

مانو راجو، خبرنگار حوزه کنگره شبکه سی‌ان‌ان که در هنگام این یورش اعتراضی آنجا بوده از مو بروکز، نماینده جمهوری‌خواه ایالت آلاباما پرسید که آیا اظهارات ویلیام تایلر از قصد دونالد ترامپ برای استفاده از قدرت سیاسی ریاست‌جمهوری به نفع کارزار انتخاباتی‌اش خبر نمی‌دهد؟ آقای بروکز که به ظاهر عصبانی هم بود در پاسخ به سی‌ان‌ان گفت: “آنچه شما با اشاره به بیانیه ابتدایی ویلیام تایلر می‌گویید مهم نیست چون مگر قاضی در یک دادگاه بر اساس بیانیه ابتدایی دادستان یا وکیل مدافع حکم صادر می‌کند؟ خیر دادگاه شروع به بررسی شواهد و قرائن و صحت و سقم ادعای شاهدان می‌پردازد… بنابر این اظهارات ویلیام تایلر که در بیانیه او آمده مهم نیست چرا که صحت و سقم آنها هنوز بررسی و اثبات نشده”.

استیو بنن و دونالد ترامپحق نشر عکسNEW YORK POST
Image captionاستیو بنن (چپ) گفته آقای ترامپ یاران توانمندی ندارد که از او دفاع کنند

استیو بنن؛ ترامپ تا ۶ هفته دیگر استیضاح می‌شود

روزنامه راست‌گرای نیویورک پست در گزارشی به قلم جان لوین و به نقل از استیو بنن، مشاور ارشد سابق دونالد ترامپ هشدار داده که کاخ‌سفید باید جدی‌تر به تحقیقات استیضاح توجه کند و برای مقابله با آن آماده شود.

آن طور که نیویورک پست نوشته استیو بنن به این نشریه گفته: “قضیه جدی و واقعی است. واقعی به همان اندازه که چرخش کره زمین حقیقت دارد. نانسی پلوسی (رئیس مجلس نمایندگان) ظرف شش هفته آینده او (دونالدن ترامپ) را استیضاح خواهد کرد… پلوسی روی این قضیه به شدت متمرکز شده است.”

استیو بنن که پیش‌تر به عنوان مشاور ارشد آقای ترامپ در کاخ‌سفید حضور داشت در این گفتگو هشدار داده که از نظر او تیم فعلی کاخ‌سفید توانایی دفاع جانانه از رئیس‌جمهوری را ندارند. او گفته: “وقتی میک مولوینی را می‌بینم احساس خوبی بهم دست نمی‌دهد.”

اشاره آقای بنن به رئیس دفتر موقت آقای ترامپ در کاخ‌سفید است که چند روز پیش اظهارات او درباره اوکراین به جنجال دیگری در رسانه‌های آمریکا بدل شد.

آقای مولوینی که گفته شده آقای ترامپ چند بار در مقابل جمع حرف از پیدا کردن جانشین برای او به میان آورده، در کنفرانسی خبری گفت که گروکشی سیاسی امری معمول در روابط دیپلماتیک است و در رابطه با اوکراین هم آقای ترامپ موضوع تحقیقات فساد ادعایی علیه بایدن‌ها و انتخابات سال ۲۰۱۶ را در کنار موضوعات دیگری مد نظر داشته است.

اخبار مرتبط

اظهارات جنجالی رئیس دفتر ترامپ درباره اوکراین و استیضاح

استیضاح ترامپ؛ نماینده ارشد آمریکا: از ترامپ به خاطر اوکراین مایوس شدم

ان بی سیNBCان بی سی از احتمال یک نزاع تمام عیار دیگر بر سر بودجه میان کنگره و کاخ‌سفید در ماه نوامبر خبر داده است

اظهاراتی که او چند ساعت بعد با صدور بیانیه‌ای سعی کرد آنها را پس بگیرد و رسانه‌ها را متهم کرد که از سخنانش به نفع موضع خود استفاده کرده‌اند.

در کنار همه این جنجال‌ها روز چهارشنبه یک فرضیه دیگر هم متولد شد؛ فرضیه‌ای که در صورت قوت گرفتن، پیامدهای تحقیقات استیضاح را از راهروهای کنگره و باغچه‌های کاخ‌سفید به خانه تک‌تک آمریکایی‌ها خواهد کشاند.

جاناتان الن از ان‌بی‌سی، در گزارشی این پرسش را طرح کرده که آیا با توجه به نزاع کاخ‌سفید و دموکرات‌ها بر سر تحقیقات استیضاح امکان دارد که دستور رسیدگی به بودجه دولت که قرار است اواخر ماه نوامبر در مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات‌ها مطرح شود به نبردی دیگر میان کنگره و کاخ‌سفید تبدیل شود و در نتیجه آن دولت یک بار دیگر به علت مصوب نشدن بودجه تعطیل شود؟ آن هم در آستانه روزهای آخر سال میلادی؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.