چرا رجوی نیاز دارد درخواست دیدار با اعضای در اسارتش را به نبرد دین بین فو تعبیر کند؟

افشای حقایق پشت پرده ضدیت با خانواده با اسناد سازمانی توسط داود باقروندارشد از مسئولین خانوادهها در مجاهدین

گسترش وطن فروشی در خارج کشور به سرکردگی رهبر همه وطن فروشان و دشمنان ایران

حمایت از تحریم و حمله نظامی به ایران خیانت به مردم و فاصله گرفتن آشکار از ایران و ایرانی

پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری مشاور عالی مریم رجوی در مورد فرقه رجوی

 

هشت اشتباه آمریکا درمورد ایران و در منطقه

ماتیاس بروگمن، کارشناس خاورمیانه روزنامه “هندلس‌بلات” آلمان، در مقاله‌ای که روز شنبه، ۱۴ دی‌ماه (چهارم ژانویه) در وبسایت این روزنامه منتشر شد، هشت اقدام ایالات متحده را فهرست کرده است که به اعتقاد او باعث تقویت نقش ایران در منطقه شده‌اند.
 
نخستین “اشتباه” آمریکا، حمله به عراق و برکناری رژیم صدام حسین عنوان شده است. او می‌نویسد: «با مرگ صدام، تنها دولت سکولار و غیرسلطنتی خلیج فارس از هم پاشید. در عمل همه سنی‌ها از دایره قدرت برکنار شدند، برخی مخفی شدند و شماری از آنها اقدام به عملیات مسلحانه علیه اشغالگران آمریکایی و مواضع شیعیان کردند.»
 
در ادامه مقاله آمده است که شیعیان و کردهای تحت ستم رژیم صدام حسین پس از حمله ایالات متحده موفق شدند اهرم‌های قدرت را به دست بگیرند.
 
بروگمن یادآور شده است که بسیاری از رهبران سیاسی شیعی عراقی در زمان صدام به ایران پناه برده و شماری از رهبران مذهبی شیعه هم در ایران تحصیل کرده بودند، به این ترتیب راه برای نفوذ جمهوری اسلامی به دولت عراق که اکثر اعضای آن را شیعیان تشکیل می‌دادند، باز بوده است.
 
نویسنده مقاله تصریح می‌کند که ایران از طریق قاسم سلیمانی نیروهای سیاسی میانه‌روی عراقی را از ساختار قدرت خارج کرده و به ائتلاف با نیروهای عربی پرداخته است، نیروهایی که در واقع “ضد ایرانی” بودند.
 
دو: گروه تروریستی داعش
 
بروگمن در این زمینه انتقاد می‌کند که ایالات متحده مدتی بسیار طولانی تنها به عنوان یک نظاره‌گر پذیرفته است که شهروندان ثروتمند کشورهای عربی و هم‌پیمان آمریکا، با کمک‌های مالی عظیم خود متعصبان اسلام‌گرا را تقویت کنند.
 
او در این راستا به‌قدرت رسیدن داعش را مثل می‌زند که توانست به سرعت، ابتدا بخش‌های بحران‌زده عراق را به کنترل خود درآورد و سپس تصرفات خود را گسترش دهد.
 
 
 
کارشناس “هندلزبلات” تاکید می‌کند که واشنگتن با متحدان عرب خود در حوزه خلیج فارس یک ائتلاف ضد تروریسم ایجاد کرد اما هرگز در جنگ مشترک علیه تروریست‌ها هیچگونه همکاری با جمهوری اسلامی صورت نگرفت.
 
به این ترتیب شهروندانی که تحت ستم داعش بودند، چه در مناطق کردنشین و عرب‌نشین عراق و چه در شمال سوریه، شبه‌نظامیان شیعه و یاران یا رهبران ایرانی آنها را به عنوان موفق‌ترین مبارز علیه تروریسم تجربه کردند.
 
ماتیاس بروگمن کودتای ۲۸ مرداد را از جمله هشت اشتباه بزرگ آمریکا می‌داند
ماتیاس بروگمن کودتای ۲۸ مرداد را از جمله “هشت اشتباه بزرگ” آمریکا می‌داند
 
سه: “واکنش فلاکت‌بار” به حمله‌های ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱
 
بروگمن در رابطه با حمله مرگ‌بار به برج‌های دوقلوی “مرکز تجارت جهانی” در نیویورک و پنتاگون در واشنگتن، یادآور می‌شود که جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور وقت آمریکا، دستور حمله به افغانستان را صادر کرد.
 
آن زمان طالبان در افغانستان قدرت را به‌ دست داشتند و اسامه بن لادن، رهبر سازمان تروریستی القاعده را که از جانب ایالات متحده به عنوان مغز متفکر حمله‌های ۱۱ سپتامبر معرفی شده بود، مخفی کرده بودند.
 
بروگمن این حمله را “اشتباه” می‌داند و تاکید می‌کند که نه اتحاد جماهیر شوروی و نه بریتنانیا با وجود حضور گسترده نظامی در هندوکش نتوانسته بودند موفقیتی کسب کنند. الان هم ایالات متحده با طالبان در حال مذاکره است تا نیروهای خود را از افغانستان خارج کند.
 
نویسنده مقاله با اشاره به این که حمله به افغانستان، قدرت جمهوری اسلامی در منطقه را افزایش داده می‌نویسد: «تهران مدت‌هاست که با طالبان توافق پیدا کرده است».
 
او در ادامه تصریح می‌کند که با خروج نظامیان آمریکا از افغانستان، طالبان دوباره حکومت خواهند کرد.
 
چهار تا هفت:
 
ماتیاس بروگمن در ادامه به دیگر “اشتباهات” آمریکا می‌پردازد و می‌نویسد که ایران و نماینده آن قاسم سلیمانی، پایه‌های رژیم بشار اسد را که به‌شدت متزلزل شده بود دوباره محکم کردند و شورشیان حوثی را به قدرت رساندند، اما ایالات متحده و کشورهای عرب هم‌پیمانش در این زمینه‌ها نه تنها موفقیتی کسب نکرده‌اند بلکه تا حدودی به وجهه خود لطمه زده‌اند.
 
روزنامه‌نگار آلمانی از کودتای ۲۸ مرداد علیه دولت محمد مصدق به عنوان “ششمین اشتباه” ایالات متحده نام برده و نوشته است که این اقدام به انقلاب بهمن انجامید و باعث شد که کارمندان سفارت آمریکا به مدت ۴۴۴ روز در اسارت اسلام‌گرایان ایران باشند.
 
 
 
به اعتقاد بروگمن “اشتباه” هفتم ایالات متحده، سیاست‌های دولت ترامپ در رابطه با “بحران خاورمیانه” است. او در این راستا از خروج آمریکا از برجام نام می‌برد که به واکنش‌های گوناگون ایران انجامیده است؛ از جمله “حمله به نفت‌کش‌ها در تنگه هرمز و حمله موشکی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی”.
 
کارشناس روزنامه “هندلزبلات” خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به اورشلیم (بیت‌المقدس) را از دیگر اقداماتی می‌داند که به تقویت ایران در منطقه انجامیده‌اند.
 
هشت: کشتن قاسم سلیمانی
 
ماتیاس بروگمن کشتن قاسم سلیمانی در بغداد را تازه‌ترین “اشتباه بزرگ” می‌داند، زیرا چنین اقدامی علاوه بر این که واکنش‌های جمهوری اسلامی را در پی خواهد داشت و می‌تواند بحران تازه‌ای در منطقه به‌ بار بیاورد، امکان اینکه قدرت تهران در عراق را تقویت کند نیز وجود دارد.
 
او می‌نویسد: «ژنرال در بغداد بود زیرا ایران در آنجا تحت فشارهای عظیمی قرار داشت. عادل عبدالمهدی، که با کمک سلیمانی ریاست دولت را به عهده داشت، پیش‌تر زیر فشار معترضان استعفا داده بود.»
 
او در پایان ضمن اشاره به ناآرامی‌های گسترده در عراق و این که جمهوری اسلامی و نیروهای تحت حمایتش زیر فشار شدیدی قرار داشتند می‌نویسد، اکنون دوباره انگشت انتقاد از همه جهت به سوی آمریکا نشانه رفته است.
 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.