پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

 • پرویز یعقوبیواکاوی شرایط اعضای سازمان مجاهدین خلق در زندانهای جمهوری اسلامی، اشرف، لیبرتی و آلبانی با استناد به اسناد منتشره در یکی از اطلاعیه های شورای مقاومت
   پنجشنبه, ۲۶ام بهمن, ۱۳۹۶ shabnami نویسنده مطلب: ع. شبنمی در فردای سرنگونی جمهوری اسلامی بدون شک […]
 • Zay250 250شکایت حزب چپ‌ها از دولت آلمان در ارتباط با عدم جلوگیری از کشته‌شدن سلیمانی
  چند نماینده حزب چپ‌ها در بوندس‌تاگ در ارتباط با کشته‌شدن قاسم سلیمانی در حمله پهپادی آمریکا از دولت […]
 • soltani20سایت سعودی ایلاف: همخوابی راحت دو تشکل افراطی (مجاهدین خلق و راست افراطی اسپانیا)در یک وحدت تاکتیکی ایدئولوژیک؟!!
  همدستی سیاسی مسألۀ همدستی سیاسی بین گروه ایرانی معروف مجاهدین خلق و حزب اسپانیایی افراطی “فوکس” در فوریۀ جاری 2020 افشا شد. باید دانست که سازمان مجاهدین خلق بر تقدیس رهبرش مریم رجوی و همسرش مسعود رجوی متمرکز می باشد. وقتی حزب “فوکس” با دست یافتن به یک کرسی در انتخابات پارلمانی اخیر استان اندلس اسپانیا در آوریل 2019 وارد حیات سیاسی اسپانیا شد، پرسشهایی در مورد ریشۀ تأمین مالی و ارتباطات سیاسی آن با جریانهای راست افراطی دیگر مطرح گردید. آنچه بعدا معلوم شد شوک بزرگی بود: هیچکس فکر نمی کرد گروهی که به یک جبهۀ مبارزه با نیروی اسلام فرامی خواند از حمایت مالی یک گروه اسلامی یعنی گروه ایرانی مجاهدین خلق برخوردار بشود. ارتباط مجاهدین با تروریسم سازمان مجاهدین خلق در اواخر دهۀ هفتاد قرن گذشته تأسیس شد و برنامه و خط مشی مبارزه با شاه ایران و بر ضد آمریکا را در پیش گرفت. خمینی این سازمان را به علت افکار تندروانه اش و سلسله حملات تروریستی خونبارش در داخل ایران در سال 1980 از عرصۀ سیاسی ایران بیرون راند تا اینکه سازمان مجاهدین خلق خودش را در پناه عراق و زیر چتر حمایت مرد قدرتمند عرب در آن زمان یعنی صدام حسین قرار داد. سازمان مجاهدین خلق برای حفظ موجودیت خود و استفاده از حمایت عراق، در کنار ارتش عراق علیه هموطنان خودش در جنگ عراق و ایران جنگید به این بهانه که این سازمان می خواهد جمهوری اسلامی را تبدیل به یک دموکراسی ولی زیر عکس رهبری سیاسی مقدس و مادام العمر خود یعنی زوج رجوی سازد.
 • سیامک نادریسخنی با سیامک نادری، جدا نشده از مسعود رجوی
  چرا حرفی نداشتی؟ واقعا چرا؟ چرا زیر دست رجوی و برای خوشآیند او در اشرف و آلبانی همرزمانت و خانواده های آنها رابا تروریست خواندن با تائید کلیشه دروغین رجوی میفروختی؟ چه چیز میخواستی بدست آوری که رجوی نمیداد؟ آیا مقبول رجوی بودن جز این بود که مانند مهدی حسینی ها سر از شکنجه گری در بیاوری؟ این بود آنچه میخواستی؟ این میزان خود باختگی و و خود شیفتگی و ذوب شدن در ولایت رجوی برای کدام منافع حقیرت بوده است؟ چرا وقتی مدعی هستی بیست سال شکنجه ات کردند و میخواستند با قرص بکشندت، نمیخواستی " ﺣﺗﯽ ﯾﮏ ﭘُرز وﻧﮫ ﺣﺗﯽ ﯾﮏ ﺳرﺳوزن، ازﻣﻧﺎﻓﻊ ﺷﻣﺎ (مریم رئیس آشویتس رجوی) ﮐم ﯾﺎ ﺣذف شود ". چرا نمیفهمی و نمیفهمیدی که در تمام مدتی که حقیرانه تلاش میکردی به رجوی ثابت کنی مبارز هستی، ضمن تائید همه جنایات و خودفروشیهای رجوی، اولا او را ملاک و معیار تعین مبارز و مجاهد می انگاشتی. در ثانی و در نتیجه ضمنا ثابت میکردی که همه سیاستهای او از جمله همه جنایاتش علیه خودت و خانواده ها و درست است. منافع مریم رجوی که بزبان خودت گفته ای از آن با جان و دل دفاع میکردی مگر، خیانت به کشور، تروریسم، شکنجه و قتل و اقدام به قتل، نبوده است چرا میخواستی از این منافع دفاع کنی؟ چــــــــــرا؟ تفاوت خودت با رضا کیوانلو که خودت نوشتی به خودت گفته چرا اینقدر ذلیلانه شکنجه ها را تحمل میکنی؟ آنهم با التماس به رجوی؟ راستی رجوی از کی بد شد؟ که دیگر باید با او مبارزه میکردی؟ جدا شدن نگارنده نه بخاطر سگ انداختن به روی خواهرم یا شکنجه خودم. و یا التماس به اینکه بپذیرد من مبارز و سیاسی ام. هیچگاه در تشکیلات شکنجه یا کتک نخوردم. بلکه بخاطر زندان وشکنجه امثال تو بود که جدا شدم. گفتم من مجاهدم شما دیگر مجاهد نیستید مبارزهم نیستید، حتی نمیتوانید ادعا کنید که مبارزید. همه را رو در روی خود رجوی و نسرین وکل ستاد گفتم. و خواستار ترک سازمان شدم. وقتی ترتیب اثر ندادند نوشتم و زدم به تابلو عمومی قرارگاه. به همین دلیل به دهسال زندان محکوم شدم. و در اولین فرصت فرار کردم. بله از نظر تو و مرشدت رجوی من مزدورم. بله کسی که میخواهد در مقابل اتهام رجوی که "سیامک تو بریده هستی" از رجوی مدرک مبارز بودن بگیرد مجبور است بعد از به خارج (بویژه به اروپا!!) آمدن در خارجه راهنمای چپ بزند. تا اتهامات رجوی را روی خودش کمرنگ کند چون هنوز سایه اتهامات بر سرش هست. چون مشکل درونی است. کسی که به مبارز بودن خود شک نداشته باشد که به رجوی خائن و بزرگ بریده که خود را با شب زنده داری با زنان مجاهد میکشید، برای تائید مبارز بودنش التماس نمیکند. به رجوی میگوید تو خائن هستی. تو مبارز نیستی. نگذار بیش از این وارد شوم. به خود آی.
 • soltani20چرا اسرائیل در سال ۲۰۰۸ سردار سلیمانی را نکشت؟
  عصر روز ۱۲ فوریه ۲۰۰۸ (دقیقا ۱۲ سال پیش) موساد سیگنال‌های موبایل مغنیه را در دمشق ردگیری کرد که به سوی آپارتمان کفر سوسه حرکت می‌کرد... در دمشق ماموران موساد یک خودرو شاسی بلند حامل موادمنفجره را در "محدوده قتل" پارک کردند... تصاویر خیابان منتهی به آپارتمان مغنیه بروی تلویزیونی بزرگ در تل‌آویو و در اتاق فوق سری عملیات به طور زنده پخش می‌شد... اما مغنیه که به محل رسید تنها نبود. قاسم سلیمانی و محمود سلیمان، از فرماندهان ارشد ارتش سوریه و نزدیک به بشار اسد همراه او بودند... جلسه‌ای غیرمعمول و رده بالا میان سه فرمانده از لبنان، ایران و سوریه بود... محمود سلیمان همان کسی بود که برنامه هسته‌ای و شیمیایی سوریه را هدایت می‌کرد. تاسیسات هسته‌ای که او در نزدیکی دمشق ساخته بود، یک سال قبل‌تر توسط اسرائیل مورد حمله هوایی قرار گرفته و تخریب شده بود...". یک مقام سابق اسرائیلی درباره آن لحظات به نیویورکر گفته: "ما فقط باید یک دکمه را فشار می‌دادیم و بعد هر سه فرمانده از صحنه روزگار محو می‌شدند... این یک فرصت استثنایی بود که گویی در یک بشقاب نقره جلوی ما گذاشته بودند... ایهود اولمرت در هواپیما برای سفر به برلین بود اما تلفن ماهواره‌ای همراهش بود. کافی بود موساد با او تماس بگیرد و درباره کشتن هر سه نفر درخواست مجوز کند... اما فرصت بسیار کوتاه بود... دستور ترور هم فقط برای مغنیه صادر شده بود... همه فقط دعا می‌کردند که بعد از جلسه مغنیه تنها از ساختمان خارج شود... یک ساعتی گذشت... در .......“از زمان معاهده لاهه در سال ۱۹۰۷ که مربوط به قوانین جنگی است، کشتن یک مقام دولت خارجی آن هم بیرون از زمان جنگ تقریبا ممنوع و غیرقانونی تلقی شده است. (برای همین هم شاید) وقتی در سوم ژانویه دولت آمریکا از عملیات کشتن قاسم سلیمانی خبر داد ابتدا علت آن را “تهدید فوری” از جانب او علیه جان آمریکایی‌ها عنوان کرد. بعد که انتقادها و کنکاش‌ها بر سر مبنای قانونی این تصمیم بالا گرفت، دولت استدلال خود را عوض کرد و گفت سلیمانی را به علت نقش او در “یک سری حملات قبلی و جاری” کشته است. عاقبت هم پرزیدنت ترامپ (آب پاکی را روی دست همه ریخت) و با گفتن این که جستجو برای مبنای قانونی این عملیات “اصلا اهمیتی ندارد” چون سلیمانی “تاریخچه هولناکی” داشته، عملا کاخ‌سفید را از التزام به پاسخ‌گویی در این باره مبرا کرد.”
 • فرعون خود خواندهبا خلع ید از ترامپ در مورد تصمیم به جنگ با ایران، مسعودرجوی و همه وطن فروشان ضربه بزرگی خوردند
  تمامی کسانیکه منافع و خواستهای فردیشان را خام خیالانه میخواستند بقیمت نابودی ایران و ایرانی بدست آورند با محدود شدن اختیارات ترامپ در جنگ با ایران تحت تاثیر لابی بسیار قوی اسرائیلی (از جمله آنها دامادش کوشنر) ضربه بزرگی خوردند. و ایران و ایرانی و حتی منطقه خاور میانه از خطری بزرگ فاصله گرفت. در این میان مسعودرجوی که حاضر نشده بود با اعتراضات خونین 1396 و 1398 از گورش خارج شده و اطلاعیه دهد با ترور قاسم سلیمانی توسط سرکرده همه تروریستهای جهان آمریکا بوجد آمده و بوی کباب جنگ را شنیده و همچون یک دیوانه و مجنون قدرت به صحنه آمد و نتوانست عقده های درونی سرکوب شده قدرت پرستیش را پنهان کرده و سال آینده میلادی را سال سرنگونی اعلام نکند. با این تصمیم سنای آمریکا دوباره یک لودر خاک بر سر قبرش ریخته شد تا شاید خبر مرگ او را بزودی در اثر دق مرگ بشنویم.
 • قربانعلی حسین نژادتفاوت ۱۸۰ درجه ای رجوی، با اعضای مجاهدین خلق
  از سویی دیگر این تفاوت ۱۸۰ درجه ایی اندیشه و عمل ما است با مسعود رجوی، که ما انسانها را بهنگام زنده بودنشان یاد می کنیم، نه پسا مرگشان. مرده خواری لایق لاشخوران و کفتارانی مانند مسعود رجوی باد.
 • vlcsnap-2015-02-26-21h30m45s2312222چرا مجاهدین جدا شده در حال بازگشت به ایران هستند ؟ قسمت آخر
  براستی چه رابطه ای، بین ضربه دستگیری محمدرضا سعادتی بخاطر جاسوسی برای شوروی سابق، 30 خرداد سال 60، ضربات 5 مهر 1360، 19 بهمن 1360، 11 اردیبهشت 1361، اخراج رجوی از فرانسه، بخدمت صدام در آمدن او علیه کشور، به اعدام محکوم کردن علی زرکش ها در تشکیلات، شکست فضاحت بار توهم ارتش آزادیبخش، ماجراجویی فروغ جاویدان، نا کار آمدی و سپس سرنگونی صدام حسین برای مسعودرجوی، نا کارآمدی آمریکا برایش، شکست تلاش ماندن در عراق، اخراج خونین از عراق، فرارهای مسعودرجوی از تمامی صحنه ها، افتضاحات شخصی مسعودرجوی، سالیان فرار از ظاهر شدن، و همزمان سر در آوردن از درون مناسبات کشورهایی چون اسرائیل و عربستان و نئوکانهای آمریکایی، راه اندازی زندان و شکنجه، اعدام در تشکیلات، بروز همه نوع افکار داعشی و سوپر ارتجاعی از مسعود رجوی و به ایران رفتن بعداز جدا شدنِ به هر قیمت از فرقه رجوی مدعی مبارزه ضد امپریالیستی و رژیم جمهوری اسلامی که در ظاهر هم شده چنگ در چنگ آمریکاست، وجود دارد؟آیا جدا شدگان از فرقه رجوی با جمهوری اسلامی مشکلی ندارند؟ بنظر نگارنده حتی طرح این سوال بی معنی است. چرا که نگاهی بسیار سطحی به سابقه جداشدگان خود گواه آن است. آیا قابل فهم است که این مبارزین در درون تشکیلات عاشق و دلخسته رژیم میشوند؟ آیا رجوی طی چهل سال با کمک بوقهای جهانی در حال تولید هوادار رژیم است؟ آیا قابل قبول است که افراد بعد از چهل سال یک شبه نسبت به رژیم خواب نما میشوند و روز بعد به ایران میروند؟ آیا کسی رادیکالتر از اینها در مبارزه با رژیم بها پرداخته است؟ اینجاست که باید پاسخ را در جای دیگری جستجو نمود.
 • حنیف حیدر نژادبه گفتۀ روسیه اسرائیل جان سرنشینان یک هواپیمای ایرانی را به خطر انداخته است
  ارتش روسیه دولت اسرائیل را متهم کرد که در حملات روز پنجشنبه خود به یک پایگاه نظامی در حومۀ دمشق از […]
 • DSC00004امیر رحیم‌پور که به اعدام به اتهام جاسوسی محکوم شده، کیست؟
  امیر رحیم‌پور»، متهم به جاسوسی برای «سی‌آی‌ای»، پنجشنبه, فوریه 6, 2020 – 14:35 نیلوفررستمی […]
 • karim-New-P1اردشیر زاهدی: در سقوط شاه، خودمان باعث دردسر شدیم
  دیدار اردشیر زاهدی در مقام سفیر ایران، با رئیس‌جمهور جیمی کارتر و همسرش روزالین جمعه, فوریه 7, 2020 […]
 • قربانعلی حسین نژادظهور رجوی و دستِ خر کوتاه!
  موسی حاتمیان https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=766082967205858&id=100014124854456 […]
 • hp photosmart 720لو رفتن خانه زعفرانیه ۱۹ بهمن سال ۶۰ ناگهان موسی زنده شد و اسلحه کشید
  همنشین بهار   خانم‌ها و آقایان محترم، خواهران و برادران عزیز، دوستان دانشور و فرهنگ‌ورز، سلام بر […]
 • پرویز یعقوبیروسیه: هواپیمای تهران – دمشق را هنگام حمله هوایی اسرائیل به سوریه نجات دادیم
  یک هواپیمای مسافربری که صبح دیروز از تهران به دمشق پرواز می‌کرد، در معرض تبادل آتش اسراییل و سوریه […]
 • DSC00004آنجا که “در آمدن از خجالت کسی” مجوز نمی‌خواهد
  بسیاری از کنشگران مدنی، تهدید مهدی محمودیان را سابقه‌دار و گوشه‌ای از واقعیات جاری در نهادهای […]
 • MVC-158X1تشکل رجوی، مرده هایی که در انتظار دفن شدن هستند
    پنجشنبه گذشته سایت فرقه رجوی داعشی خبر فوت ( ابوالفضل قنادی ) یکی دیگر از اسیران خود در را […]
 • 228x225سانسور خبر بازداشت سه ایرانی به اتهام جاسوسی برای عربستان در دانمارک توسط مسعودرجوی…
  سرویس‌اطلاعات و امنیت دانمارک روز دوشنبه ۱۴ بهمن (سوم فوریه) خبر از بازداشت سه عضو “جنبش عربی […]
 • soltani20«منصور» و « مداح» سرکوبگر رجوی در تشکیلات درگذشت- صفی تا تهران از مرگها و فرارهای مسعود رجوی
  سیامک نادری « در دقیقه ۰:۵۷  این ویديو انتشار یافته توسط مجاهدین خلق در دقیقه ۵:۵۵ و…منصور مداح در […]
 • soltani20چرا با چهل سال مبارزه خونین با ج. ا. مجاهدینِ نجات یافته از فرقه رجوی به ایران باز میگردند ؟
  قسمت دوم(آخر)  این مقاله دوقسمتی را در لینگ زیر میتوانید بخوانید: […]
 • محمد- مصطفی رجویخاطرات قربانعلی حسین‌نژاد در زندان و حسینیه‌ی ارشاد
  در زندان و حسینیه‌ی ارشاد قربانعلی حسین نژاد شاگرد و هم‌سلولی شریعتی منبع: سایت ملی مذهبی تاریخ: […]

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

آخرین پست ها

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

تفاوت ۱۸۰ درجه ای رجوی، با اعضای مجاهدین خلق

سیامک نادری

یک در گذشت دیگر در آلبانی
با عرض تسلیت به خانواده گرامی، دوستان و آشنایان بمناسبت درگذشت آقای ابوالفضل قنادی.
در این مقاله به صورت اختصاری تفاوت۱۸۰ درجه ای اعضای مجاهدین خلق  و یکی از اعضای مستفی شورای ملی مقاومت آقای دکترکریم قصیم را، با اندیشه  و عملکرد مسعود رجوی، روبروی هم می گذاریم.
سیره رهبری عقیدتی، رجوی در ترک مبارزه:
 – فرار از تهران، به پاریس برای حفظ جان و چیده میوه پس از سرنگونی رژیم.
– فرار از پاریس به عراق، برای حفظ جان درخطر قرار گرفته.
– مخفی و توسل به غیب صغرای و کبرای مدل مردم فریبانه «امام زنان»ی پس از سرنگونی صدام.
( و فرافکنی و انتقاد به صدام که چرا مخفی شده و با امریکا مبارزه نمی کند). ؟
– غیاب و ظهور متنی و صوتی  فرصت طلبانه بسته به شرایط  ومبارزه به شرط چاقو برای حق حفظ جان.
– تا اطلاع ثانوی در مبارزه درغیبت بسرمی برد( تارسیدن به کرسی کسب قدرت در تهران).
تفاوت ۱۸۰ درجه ای رجوی، با اعضای مجاهدین خلق:
 یکی از اعضای مجاهدین و کانون های شورشی« ابوالفضل قنادی که دیروز در بیمارستان آلبانی درگذشت»:
۱ – چهل سال پیش بعلت تصادف و قطع پا از زیر زانو.
۲- ابوالفضل قنادی متولد ۱۳۳۶ بدنبال نبردی طولانی با بیماری، در بیمارستانی در آلبانی درگذشت.
۳- سال ۱۳۵۷ دریک تصادف پای راستش از زیر زانو قطع شد.
۴- در ۲۲بهمن ۵۷ در جریان خلع‌سلاح پادگانها و تسخیر رادیو تلویزیون مجروح شد.
۵ – در جریان فعالیت‌ها سال ۶۰ دستگیر شد و ۲ماه در زندان به‌سر برد.
۶- در صفوف ارتش آزادی برغم نقص عضو، با کسب تواناییهای لازم دلیرانه در عملیات رزمی از جمله در عملیات بزرگ چلچراغ و فروغ جاویدان و مروارید شرکت کرد.
۷- در چلچراغ مجروح شد ( سال ۱۳۶۷).
۸- در اشرف و لیبرتی قهرمانانه در برابر هجوم وحشیانهٔ مزدوران ولایت فقیه پایداری کرد.
۹- در۶ ۷ مرداد ۸۸ با این‌که سر و دستهایش مجروح و شکسته بود، حاضر به‌ ترک میدان نبرد نبود.
۱۰- در ۱۹فروردین ۱۳۹۰ در پایداری دلیرانه مجاهدان اشرفی در برابر هجوم زرهی نیروهای مالکی شرکت داشت
۱۱- در حمله موشکی به لیبرتی در ۲۱بهمن ۹۱ نیز مجروح شد.
۱۲- هنگامی که در لیبرتی در سالهای۹۲ و ۹۳ از ابوالفضل خواسته شد به‌دلیل مشکلات جسمی در عداد بیماران و مجروحان به ‌آلبانی برود، نپذیرفت و در نامه‌یی خطاب به‌ برادر مجاهد مسعود رجوی نوشت: «برادر، من نمی‌خواهم لیبرتی را ترک کنم… من نه می‌خواهم نه می‌توانم این‌جا را ترک کنم و اساسا، نه برایم کاری ساده و نه متصور است.»
( متن نوشته شده همان دیکته مکتوب چاپ شده رجوی بود که همگان و ازجمله شخص من و۵۰۰ جدا شده از مجاهدین می باید با دستخط خودشان می نوشتند. و من و همه جداشدا شدگان نیز همین متن را نوشته و امضا کرده ایم زیرا درصورت ننوشتن این تعهد طبق گفته همیشگی رجوی و مسئولین سازمان مجاهدین خلق ما را تحویل «پلیس عراق»! و دولت مالکی تحت الحمایه خامنه ای و وزارت اطلاعات میدادند). ؟
۱۳- ابوالفضل قنادی اعتلای انقلابی و پایداری دلیرانه‌اش را مرهون آموزشهای انقلاب مریم رهایی می‌دانست و در هر فرصتی بر آن تأکید می‌کرد.
۱۴- ایمان و عزم ابوالفضل برای نبرد تا آخرین نفس و یقین‌اش به‌ فرا رسیدن آزادی و عشق عمیقش به‌ مردم در نوشته‌های او موج می‌زند. در نقشهٔ مسیر(نوشتن این متن و تمام تعهد های دیکته شده و اجباری است) خود در سال۹۸ نوشته است:
«… خدایا تو خود میدانی تنها دارایی و سرمایهٔ ما مجاهدین، سازمان، تشکیلات و مناسبات پاک آن و رهبری مسعود و مریم است. خدایا در حفاظت از این نعمات مرا یاری کن. (توجیه  خودشیفتگی و حفظ جان و غیبت صغرا و کبری)»
مریم رجوی برخلاف مرگ های پیشین اعضای مجاهدین اینبار براثر روشنگری ها ناگزیز شد به بستگان او نیز تسلیت بگوید؟.
لینک اطلاعیه سایت مجاهدین در باره درگذشت ابوالفضل قنادی ضمیمه است:
تفاوت ۱۸۰ درجه ای رجوی، با آقای دکتر کریم قصیم
شرکت آقای دکتر کریم قصیم و خانم مینو الوندی ( همسر ایشان) در گردهمایی در بوخوم – آلمان، در روز چهار شنبه ۲ بهمن ۹۸ ماه  بمناسبت فاجعه سقوط هواپیما و دادخواهی کشتار۱۷۶تن  از مسافرین بی گناه براثر شلیک ۲موشک جمهوری اسلامی، و دادخواهی کشتار ۱۵۰۰تن از مردم و جوانان و نوجوانان در آبان ۹۸ و درود و قدردانی و احترام از ایستادگی و وفای به عهد آقای محمد نوری زاد و یارانشان و درخواست صمیمانه جهت پایان بخشیدن به اعتصاب غذا در زندان و حفظ سلامت ایشان، از چند نظر بسیار مهم بود.
اقای دکتر کریم قصیم همچنانکه خود در مصاحبه با آقای همنشین بهار در سال ۱۳۹۵ عنوان کردند:«سکته مغزی کرده و بیمار بودند.» برغم بیماری و مسافرت چندین ساعته ( رفت و برگشت) به بوخوم و شرکت در گردهمایی، حضور آقای کریم قصیم، این مرد بزرگ شریف و مبارز، سالیان سال صمیم عشق و عواطف و، سرشار شور و احساس،‌ برای من و دوستان مایه مباهات و سربلندی و نشانگر آن بود که: عشق، همیشه بی چون است،‌ و برای مردم و میهن باید چونین بود.
آقای دکتر قصیم با بیش از ۵۰ سال فعالیت سیاسی از دوران کنفدراسیون دانشجویان تا اینک و امروز، مبارزی که بحق می توانست یکی از رهبران و یا شورای رهبری قیام مردم ایران باشد، برخلاف رجوی، در بیماری و …نیز ، درکنار مردم و همبستگی با مبارزه آنان و برای نجات جان محمد نوری زاد،  بی آنکه هیچ دعوت و درخواستی از ایشان برای حضور در گردهمایی بوخوم شده باشد،‌ ندای وجدان و صمیم قلب این مرد شریف او را روانه میدان و حضور درصحنه گرد همایی تنی چند از ایرانیان در شهر بوخوم می کند.
در مقابل رجوی و سیل دروغها، تهمت ها  و بیش از ۵۰۰امضا یکروزه از اعضای شورای ملی مقاومت در سراسر جهان برعلیه جداشدن بحق و قاطعانه ایشان و آقای محمد رضا روحانی ازشورا … و رجوی، و بقول آقای دکتر کریم قصیم « آن مرد نابکار»، که از ترس جان و برای حفظ جان و هراس از شفاف سازی ۱۶سال با توجیه و تحت عنوان «غیبت های صغرا و کبر»ی نوع مردم فریبانه ی « امام زمان» ی بسرمی برد. دکتر قصیم که می توانست یکی از رهبران و اعضای شورای رهبری این قیام باشد، بی باک و بی حذر از بیماری ها ، ترس ها و حفظ جان و آسایش… و هوای سرد و بارانی ، با بیش از ۵۰ سال مبارزه، با فروتنی و خاکساری صادقانه ی مست وار، هنوز و هنوز پای در میدان عشق و وفا و ایستادگی می کوبد.
همچنانکه سال گذشته، چهار جلد از کتابهای شعرم را با ایشان تقدیم کردم و شعری برای ایشان خواندم که این مرد بزرگوار فروتنانه و چون کودکان پاک و ساده و بی آلایش ازشنیدنش گریست.
در گرد همایی بوخوم از دکتر کریم قصیم تقدیر و تشکر کرده و عنوان کردم که در زندان گوهردشت با شنیدین صدای ایشان از رادیو صدای مجاهد که بطور مخفیانه در زندان داشتیم همه هم بندی ها از داشتن این مرد بزرگ و پرشور خوشحال و مغرور بودیم و این شعر را در تقدیر از ایشان خواندم:
” شیدا ”            ۰۰/۱۰/۹۲
میان این سالهای سکوت
هیچ کس
اینگونه شیدا
ستاره چینت نبود
آنگونه که تو اش زیستی
میان این تیره سالهای سکوت
هیچ کس اینگونه شیدا نزیسته بود
که تو اش
در رودهای پر تلاطم ات
پارو کشیده ای
هنوز
تو مانده ای
یک زورق شیدائی
یک اندیشه مدام
چشمانی در پی خورشید
آنگاه
تو باشی و
بوسه ها
از لبانش
” آزادی ” !
از سویی دیگر این تفاوت ۱۸۰ درجه ایی اندیشه و عمل ما است با رجوی، که ما انسانها را بهنگام زنده بودنشان یاد می کنیم، نه پسا مرگشان. مرده خواری لایق لاشخوران و کفتاران باد.
« یادی به زندگان »     ۳۱/۳/۹۲
افسوس
انسان زیبا نمی شود
تا مرگ
خوشه چین زندگی شود !
نامها در گرو مرگ اند
تا ” یاد ” شوند.
افسوس
زیبایی
مانده پشت مرگ
و جهانی چنین !
مُرده خوار و مُرده پرست
هان!
مداح مردگان
کینی که در رثائ زوال
مُرده باد میزنی
با من بگو
زنده بودنم برای چیست ؟
ای روزگار دون
ارزیاب دو دوزه باز
این بازی  ” دو سر طلا “
بس است
با حرمت انسان
من زنده ام هنوز
نامی بجو ز من
یادی ز من بکن
تا زنده ام
تا زنده ای !
گاه آن آمده است
یادها
معراج زندگان شوند
انسانی که زنده است
زیبا شمرده شود
از کتاب: « عشق خواهر من است» سیامک نادری
هم میهنان عزیز
چرا روشنگری می کنیم؟. چرا پرده ها را کنار می زنیم؟
چرا باید حقایق پشت پرده مبارزه و از به انحراف کشاندن آن آگاه باشیم؟
روشنگری می کنیم تا تک به تک حقایق زندان ، شکنجه، قتل و کشتن زیر شکنجه، سربه نیست کردن، جراحی رحم و رقص رهایی … بازنان مجاهد از همسر طلاق داده شده درحضور رهبری عقیدتی بعنوان محرمیّت با زنان( پلی گامی و چند همسری) کشاندن بیش از ۱۰۰۰جوان درمانده از فقر فلاکت معیشتی در حکومت ظالمانه خامنه ای به اشرف و عراق با فریب پول و کار وشغل و اعزام به اروپا… ؟، عدم دسترسی به جهان آزاد و اینترنت و خانواده ها در غار در بسته سی ساله اشرف،‌لیبرتی و آلبانی و به کشته دادن اعضا برای باقی ماندن مجاهدین خلق در عراق بدلیل منافع رجوی و ده ها جرم وجنایت و فساد دیگر… پاسخ داده و اعتراف کند. تا بدانیم چه برسر مبارزه و اعتماد مردم و اعتبار عنصرسیاسی ومبارزه سازمانیافته ضربه و لطمه وارد شده است، تا پادزهری برای سایر رهبران و مدعیان و گروه های سیاسی دیگر باشد.
روشنگری و شناخت لازمه ما برای مبارزه و برچیدن حاکمیت ولایت فقیه در ایران است.
هدف این روشنگری رجوی نیست!، رجوی بهانه است. بله، هدف  خود ما هستیم، این تهدیدات طالع نحس فساد نهفته در قدرت پیش روی ما است. ما نمی توانیم برعلیه خمینی وخامنه ای و رجوی سخن بگوییم و خود از همین جنس در اندیشه و عملکرد داشته باشیم. چنین طالع نحسی به هیچ کس تحمیل شدنی نیست،‌بلکه خود ماهستیم که بدلیل منافع و مصالح و منویّات خود
به درجه ای که عنصر مسئولی هستیم شناخت پیدا می کنیم و از این دام ها و فساد نهفته در آن فاصله گرفته و به اصول مبارزه و ارزش های دمکراتیک در نظرگاه و عملکرد پایبند می شویم.

منبع:پژواک ایران

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.