چرا رجوی نیاز دارد درخواست دیدار با اعضای در اسارتش را به نبرد دین بین فو تعبیر کند؟

افشای حقایق پشت پرده ضدیت با خانواده با اسناد سازمانی توسط داود باقروندارشد از مسئولین خانوادهها در مجاهدین

گسترش وطن فروشی در خارج کشور به سرکردگی رهبر همه وطن فروشان و دشمنان ایران

حمایت از تحریم و حمله نظامی به ایران خیانت به مردم و فاصله گرفتن آشکار از ایران و ایرانی

پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

آخرین پست ها

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

اقدام دیوان دادگستری اروپا برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران

بسیاری از شرکت‌های اروپایی از بیم تحریم‌های آمریکا، از فعالیت‌های اقتصادی در ایران دست کشیده‌اند. با رأی دیوان دادگستری اروپا ممکن است وضعیت تغییر کند. یک وکیل آلمانی از “پدیده نوظهوری” در دنیای حقوق سخن می‌گوید.

آمریکا تلاش می‌کند آلمان و دیگر کشورهای اروپایی را با تحریم‌های یکجانبه خود علیه ایران همراه کند. تحریم‌های آمریکا اما برای شرکت‌های غیرآمریکایی از نظر حقوقی الزام‌آور نیستند و حتی قوانین اتحادیه‌ اروپا را نقض می‌کنند.

دولت آمریکا در ماه مه سال ۲۰۱۸ با خروج یکجانبه از برجام، نه تنها از وضع تحریم‌ها علیه ایران خبر داد که شهروندان و شرکت‌های غیراروپایی را که مبادرت به تجارت با ایران می‌کنند، تهدید به اعمال “تحریم‌های ثانویه” کرد. بر پایه‌ این تهدید، در صورتی که این شرکت‌ها با ایران تجارت کنند، جریمه‌های سنگین یا اخراج از بازار آمریکا در انتظارشان خواهد بود.

فشارهای آمریکا باعث شد که کنسرن‌های اروپایی زیادی چون زیمنس یا فولکس‌واگن، توتال یا ایرباس از بازار ایران خارج شوند. این وضعیت در مورد نقل و انتقالات مالی هم به آنجا انجامید که بانک‌های اروپایی دیگر به ندرت با ایران مبادلات بانکی انجام می‌دهند.

 

مشکلات پیش آمده برای شعبه‌ بانک ملی در هامبورگ یکی از نمونه‌های دشواری‌های اروپایی‌ها در تجارت و داد و ستدهای مالی با ایران است.

شرکت مخابرات “دویچه تله‌کوم” آلمان خط تلفن و اینترنت این شعبه را قطع کرد و شرکتی آلمانی که مسئول سرویس کردن آسانسورهای ساختمان بود از ادامه ارائه‌ خدمات دست کشید. بانک ملی موضوع رابه عنوان نقض مفاد قرارداد به دادگاه عالی ایالتی هامبورگ کشاند.

طبق حکم صادره از سوی کمیسیون اتحادیه اروپا در ژوئن سال ۲۰۱۸ “قانون مسدودسازی یا مسدودکننده” دوباره فعال شد و شرکت‌های اروپایی صریحا از پیوستن به تحریم‌های یکجانبه‌ی آمریکا منع شدند.

قانون موسوم به “قانون مسدودکننده” یا “مقررات مقابله‌ای” به اتحادیه اروپا این امکان را می‌دهد تا با نادیده گرفتن احکام صادرشده در دادگاه‌های ایالات متحده، در برابر تحریم‌های فرامرزی آمریکا پس از خروج یکجانبه این کشور از برجام بایستد.

تله‌کوم آلمان در این دعوای حقوقی با بانک ملی به این واقعیت که نیمی از درآمد این کنسرن از بازار آمریکا به دست می‌آید استناد و تجارت خود را با آمریکا در معرض تهدید دانسته بود.

احتمال جریمه نقدی برای خودداری از تجارت با ایران تا ۵۰۰ هزار یورو

در گزارشی که روزنامه‌ “هندلزبلات” منتشر کرده، آمده است، دادگاه عالی ایالتی هامبورگ ظاهرا از نقض آشکار قانون مسدودکننده سخن گفته است.

به گفته‌ این دادگاه، شرکت‌های آلمانی و اروپایی نمی‌توانند به دلیل وجود تحریم‌های ثانویه آمریکا به سادگی از انجام تجارت با ایران یا هر معامله‌ای که به ایران ربطی دارد، خودداری کنند.

با استناد به قانون تجارت خارجی آلمان، شرکت‌هایی که این قانون را نقض می‌کنند، جریمه‌ای تا ۵۰۰ هزوار یورو تهدید می‌کند.

اکنون نوبت دیوان دادگستری اروپاست که در این باره تصمیم بگیرد؛ تصمیمی که می‌تواند به رفتارکنونی شرکت‌های اروپایی در تجارت با ایران پایان دهد.

دیوان دادگستری اروپا از کمیسیون اتحادیه اروپا، دولت آلمان و دیگر دولت‌های اروپایی می‌خواهد که نظر حقوقی خود را در این باره بیان کنند.

در رأی قاضی دادگاه هامبورگ آمده است: «ممنوعیت پیروی از تحریم‌های ثانویه به مخمصه‌ای برای شرکای تجاری جاری اتحادیه اروپا به وجود آورده است.» چرا که به اعتقاد او، در صورت پیروی از قانون اتحادیه اروپا توسط این شرکت‌ها، خطر اخراج از بازار آمریکا آنها را تهدید می‌کند و همراهی آنها با تحریم‌ها، به معنای نقض قوانین اتحادیه اروپاست.

 

قاضی دادگاه می‌گوید: «با توجه به قدرت واقعی تحریم‌های آمریکا، ممکن است شرکای اقتصادی اتحادیه اروپا در صورت رعایت قوانین اتحادیه، با خسارت‌های اقتصادی قابل توجهی روبرو شوند.»

به این ترتیب از این پس شرکت‌هایی که از تجارت با ایران سربازمی‌زنند، باید دلایل امتناع خود را ارائه کنند.

به گفته‌ دادگاه عالی ایالتی هامبورگ، تله‌کوم باید “ثابت کند” که تصمیم فسخ قرارداد با بانک ملی، به دلیل نگرانی از مضراتی که تجارت با ایران می‌تواند در بازار آمریکا برای این کنسرن در پی داشته باشد، نیست.

وکیل بانک ملی در پرونده‌ شکایت این مؤسسه علیه تله‌کوم، در گفت‌وگو با هندلزبلت، رأی دادگاه عالی ایالتی هامبورگ و تجدیدنظر در دیوان دادگستری اروپا را از جمله به دلیل موظف کردن ارائه‌ ادله از سوی هر دو طرف، یک “رویه‌ قضایی بسیار با اهمیت” می‌داند. او این رأی را پدیده‌ای نوظهور قضایی (حقوقی) می‌داند.

بانک ملی در پی شکایت در بلژیک

به نوشته‌ “هندلزبلت”، بانک ملی در بلژیک هم در تلاش برای شکایتی در رابطه با متوقف کردن فعالیت‌ این مؤسسه مالی پس از اعمال تحریم‌های آمریکا توسط سوئیفت است. دیوان بین‌المللی داوری مسئول بررسی این شکایت است که خواستار پرداخت سپرده‌ای به مبلغ ۶۰ هزار یورو به عنوان پیش‌پرداخت مخارج دادگاه شده است. این روزنامه می‌نویسد که بانک ملی در این مورد هم به دلیل عدم دسترسی به سیستم سوئیفت، قادر به پرداخت این مبلغ نبود و به همین دلیل وکیل بلژیکی خود این پول را به حساب دیوان بین‌المللی داوری واریز کرد.

این مبلغ اما به مقصد نرسید. هندلزبلت می‌نویسد، احتمال داده می‌شود که در این مورد هم چون پرداخت‌کننده ربطی به ایران داشته است، سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، ترتیبی داده‌اند که این نقل و انتقالات پذیرفته نشوند. از سوی دیگر مبلغ واریز شده، هنوز به وکیل بازگردانده نشده است.

 

دویچه وله آلمان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.