آخرین پست ها

واکـاوی مـزدوری! سلطانی، خـدابنده، عـزتی، حسینی، یغـمایی، کـریمدادی، مصــداقی و پورحسین، منتقدین فرقه مافیایی رجوی. نقد آتشبیاران معرکه مشترک رجوی و سایت رهیافتگان

داود باقروند ارشد عضو علیرتبه سابق مجاهدین و شورای ملی مقاومت

محمدرضا روحانی مسئول مستعفی کمیسیون امور ملیتهای شورای ملی مقاومت: مسعود رجوی، ودرخواست اعدام امیر انتظام،حکم اعدام علی زرکش و مهدی افتخاری، دشنام به شاملو ،مرضیه ‌وتهدید جدا شدگان پناهنده در خارج کشور

محمدرضا روحانی مسئول مستعفی کمیسیون امور ملیتهای شورای ملی مقاومت: مسعود رجوی، ودرخواست اعدام امیر انتظام،حکم اعدام علی زرکش و مهدی افتخاری، دشنام به شاملو ،مرضیه ‌وتهدید جدا شدگان پناهنده در خارج کشور

تقدیم به امیروفا یغمایی که مسعودرجوی مادرش را جلو چشمانش ذبح کرد

مبارزه با رژیم یا فروپاشی درونی فرقه ای داعشی که میلیتاریسیم جهانی برای ایران تدارک دیده است

چرا رجوی نیاز دارد درخواست دیدار با اعضای در اسارتش را به نبرد دین بین فو تعبیر کند؟

افشای حقایق پشت پرده ضدیت با خانواده با اسناد سازمانی توسط داود باقروندارشد از مسئولین خانوادهها در مجاهدین

گسترش وطن فروشی در خارج کشور به سرکردگی رهبر همه وطن فروشان و دشمنان ایران

حمایت از تحریم و حمله نظامی به ایران خیانت به مردم و فاصله گرفتن آشکار از ایران و ایرانی

تحلیل طوفانِ سراسریِ جورج فلوید در آمریکا -داود باقروند ارشد

پایه اجتماعی فرقه رجوی (آمریکای نئوکانها) درحال فروپاشی است و رجوی برای صدمین بار بیگانه پرستیش به گل نشسته است

پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری مشاور عالی مریم رجوی در مورد فرقه رجوی

 

ایران بازداشت و محاکمه اسدالله اسدی را ‘دامی پیچیده’ و ‘بدعتی خطرناک’ خواند

ایران بازداشت و محاکمه اسدالله اسدی را ‘دامی پیچیده’ و ‘بدعتی خطرناک’ خواند

اسدالله اسدی، ۴۸ ساله، دبیر سوم سفارت ایران در اتریش که پلیس اروپا او را از مسئولان اصلی دستگاه اطلاعاتی ایران در کل این قاره می‌داند
منبع تصویر،TASNIM
اسدالله اسدی، ۴۸ ساله، دبیر سوم سفارت ایران در اتریش که پلیس اروپا او را از مسئولان اصلی دستگاه اطلاعاتی ایران در کل این قاره می‌داند

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، گفته است بازداشت و محاکمه اسدالله اسدی یک “یک دام پیچیده” است که سرویس های اطلاعاتی کشورهای غربی با استفاده از گروه مجاهدین خلق طراحی کرده بودند. این موضعگیری چند روز پس از آن منتشر می‌شود که رسانه‌های آلمانی اطلاعاتی تازه درباره اسدالله اسدی منتشر کرده‌اند.

اسدالله اسدی سال ۲۰۱۸ به اتهام توطئه برای بمبگذاری در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در فرانسه بازداشت شد و در صورت محکومیت در دادگاه به حداکثر ۲۰ سال زندان محکوم خواهد شد.

اکنون سعید خطیب‌زاده در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا می‌گوید اسدالله اسدی “در شرایط غیر انسانی و ضدحقوق بشری در کشورهایی که ادعای حقوق بشر دارند، زندانی بوده و در حال حاضر هم هست.ایشان در ماه های اولیه دسترسی محدود به وکیل داشتند ولی در عین حال مورد بازجویی قرار می‌گرفتند. ایشان هنوز هم دسترسی بسیار محدودی به تلفن برای تماس با خانواده شان دارند. ماه ها در آلمان و بلژیک در شرایط غیرانسانی و غیرقابل تحمل، نگهداری شدند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران می‎گوید به طرف های اروپایی هشدار داده شده است که “در این پرونده بدعت خطرناکی پایه گذاشته‌اند”.

 

سه سال جنگ اطلاعاتی ایران و غرب؛ پرونده اسدالله اسدی
نقش ‘ساواک’ و ‘کا گ‌ ب’ در تولد نهاد‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران
ایران بازداشت اسد‌الله اسدی را نقض آشکار مصونیت دیپلماتیک و اقدامی برخلاف عرف و حقوق بین‌الملل می‌داند. دادستان‌های بلژیکی اما می‌گویند با توجه به اینکه آقای اسدی در اتریش مامور بوده اما بازداشت او در آلمان صورت گرفته، نمی‌تواند به مصونیت دیپلماتیک استناد کند.

آقای اسدی از طرف دادستان‌ها متهم شده که مغز متفکر نقشه خنثی‌شده بمبگذاری در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در سال ۲۰۱۸ بوده است.

دادگاه اسدالله اسدی از آذرماه سال ۱۳۹۹ آغاز شد.

علاوه بر آقای اسدی، امیر سعدونی و نسیمه نعامی زوج ایرانی-بلژیکی که بمب در خودروی آنها پیدا شده نیز در دادگاه حاضر خواهند شد.

مهرداد عارفانی، ساکن بلژیک، که سابقه عضویت در سازمان مجاهدین خلق را دارد نیز متهم دیگر پرونده است.

دادگاهی در بلژیک اخیرا صدور حکم این دیپلمات ایرانی را تا ماه آینده میلادی به عقب انداخته است.

پلیس اروپا اسدالله اسدی را از مسئولان اصلی دستگاه اطلاعاتی ایران در کل این قاره می‌داند.

او نخستین دیپلمات ایرانی و احتمالا عالی‌ترین مقام اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران است که به اتهام دست داشتن در یک “اقدام تروریستی در خاک اروپا” محاکمه می‌شود. حکومت ایران همواره اتهامات مربوط به ترور مخالفانش را رد کرده است.

پیشتر ژرژ هانری بوتیه، وکیل “شورای ملی مقاومت” (مرتبط با سازمان مجاهدین) “این یک محاکمه را تاریخی و بی‌سابقه توصیف کرد.”

چه اطلاعات تازه‌ای منتشر شده است؟

بنابر اطلاعاتی که سرویس خبری تلویزیون “ای آر دی” منتشر کرده است دادستان عمومی بلژیک اسدالله اسدی را یک نیروی مخفی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در آلمان می‌دانند که زیر پوشش یک دیپلمات مشغول به انجام “عملیات تروریستی” به نیابت از حکومت ایران بوده است.

بنابر این گزارش، این ظن وجود دارد که او شبکه‌ای از جاسوسان ایرانی در اروپا را رهبری می‌کرده است؛ و برنامه آقای اسدی برای انجام عملیات تروریستی از سوی یک سرویس امنیتی خارجی افشا شده است.

اسدالله اسدی همه این اتهامات را رد کرده است.

بنابر گزارش در خودروی اسدالله اسدی دفترچه‌ای‌ کشف شده است؛ “یک دفترچه سیاه و یک دفتر سبز”؛ در دفترچه سیاه متنی رمزگذاری شده نوشته شده و گفته شده که کلمات رمزی به کار برده شده در آن دستورالعملی برای ساخت بمب است.

دفترچه دوم به رنگ سبز حاوی رسیدهایی است که نشان می‌دهد آقای اسدی پول نقد پرداخت کرده است.

این گزارش می‌گوید این مدارک به مقامات امنیتی آلمان نشان داده است که اسدالله اسدی در سرتاسر اروپا سفرهای زیادی داشته است.

در کتاب سبز ۲۸۹ یادداشت وجود دارد که به خط لاتین و فارسی نگاشته شده. اینها آدرس مکان‌ها، مغازه‌ها، هتل‌ها و رستوران‌ها است. زمان‌ها و تاریخ‌ها نیز ذکر شده است. آدرس‌ها و مکان‌های درون این دفترچه در ۱۱ کشور مختلف اروپایی از جمله فرانسه، اتریش، چک، مجارستان، بلژیک، هلند، و ایتالیا پراکنده‌اند.

بیشتر این آدرس‌ها (یعنی حدود ۱۴۴ مورد آنها) در آلمان قرار دارد.

به گفته این گزارش در یکی از یادداشت‌ها به مرکز اسلامی هامبورگ اشاره شده است که مرکزی شیعی و تحت حمایت ایران است.

سازمان امنیت آلمان این مسجد را زیر نظر دارند و در یکی از گزارش‌های خود نوشته است که مرکز اسلامی “تلاش دارد انقلاب اسلامی را [به آلمان] صادر کند”.

سایر یادداشت‌ها بازرسان را به شهرهای کلن، بُن، هایدلبرگ، رگنزبرگ، کوخم، برگیش گلادباخ و مونیخ هدایت کرده است. برخی از مقاصد او شامل اماکن توریستی از جمله قلعه‌ها و برج‌ها است. هتل‌ها، کافه‌ها و مراکز خرید نیز فهرست شده‌اند.

اسدالله اسدی کمی بعد از دستگیری خود گفت که به آلمان سفر رفته و به اماکن دیدنی سر زده است.

 

دومین جلسه دادگاه اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی در بلژیک
محاکمه ‘تاریخی’ دیپلمات ایرانی به اتهام بمبگذاری آغاز شد
محاکمه دیپلمات ایرانی در بلژیک به اتهام دست داشتن در طرح بمب‌گذاری
دادستانی بلژیک قادر بوده که برخی از این اطلاعات را با استفاده از اطلاعات جی پی اس، رسید‌های سوخت و رزرو هتل ردیابی کند. بازپرسان دریافتند که آقای اسدی همیشه پول نقد پرداخت می‌کرده و گاهی بیش از ۱۱ هزار یورو همراه خود داشته است. در برخی از این سفرها پسرهایش او را همراهی کرده‌اند از جمله در بازدید از باغ وحش کلن که تنها یک روز پیش از دستگیری او در باواریا بود.

بنابر این گزارش، بازپرسان هنوز نتوانستند رابطه مستقیمی میان این سفرها و بمب‌گذاری برنامه‌ریزی شده در فرانسه پیدا کنند. سوال اصلی این است که چرا او این همه در آلمان سفر کرده و آیا با رابط‌ و ماموران امنیتی ایران را هدایت می‌کرده است.

یک مورد مشکوک دیگر این است که وقتی آقای اسدی دستگیر شد، رسیدهایی به دست آمد که نشان می‌داد چند نفر دیگر از او پول نقد دریافت کرده بودند.

رسیدها با اسامی بسیار رایج امضا شده‌اند و هنوز دریافت کننده آنها شناسایی نشده است. گفته شده که یکی از آنها ۲۵۰۰ یورو دریافت کرده، دیگری پنج هزار یورو. به یک نفر دیگر هم لپتاپ داده شده است. بازپرسان بر این گمانند که این مقادیر پرداخت شده ممکن است حقوق منابع اطلاعاتی باشند که برای انجام ماموریت استخدام شده‌اند.

بنابر اسناد دادگاه امیر سعدونی و نسیمه نعامی زوج ایرانی-بلژیکی که بمب را حمل می‌کردند نیز در طول سال‌ها همکاری با اطلاعات ایران صدها هزار یورو دریافت کرده‎اند.
منبع:بی بی سی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS20k
دریافت مطالب جدید از طریق ایمیل5k
مارادر فیسبوکتان به اشتراک بگذارید12k
از کانال یوتوب ما بازدید کنید14k
از کانال یوتوب ما بازدید کنید
extra smooth footnotes