قسمت دوم: پاسخ تشریحی به سوالِ، آیا مجاهدین تغییر کرده اند؟ رویکردشان به جنبش مهسا

مسعودرجوی و تغییرات شگرفش، رویکردش به جنبش مهسا و دیگر گروهها

آیا اعضاء مجاهدین سرمایه اند یا قربانیان مغزشویی نیازمند درمان

توضیحات تشریحی در مورد سوال ناقص مانده، آیا اعضای مجاهدین سرمایه اند یا...

پرگار بی بی سی با سازمان مجاهدین چه بایدکرد؟ با شرکت داود باقروند ارشد

برنامه پرگار با شرکت داود باقروند ارشد

گندزدایی جامعه سیاسی خارج کشور

گندزدایی جامعه سیاسی خارج کشور

Who are Mek cult? An inside report for the first time by defected High-ranking Mek and NCRI member.

An inside report for the first time by an ex-high-ranking member of Mek and NCRI based on the Mek’s own publications and ... Who assassinated the Americans in Tehran? Mek and Spying for Russia Did CIA destroy Mek-Russia spy net? How Mek retaliated? Seizure of US Embassy in Tehran? Mek’s Islamist Revolutionary Courts Mek and the Children in the Combat Mek and Saddam Hossein of Iraq and Saudi Arabia Mek as Assassinators Who is the head wife in Mek Leader’s Harem? Have they changed? How Maryam Rajavi deceives the western world? How Mek terrorism differs to ISIS and Al Qaeda terrorism? Why Mek is more dangerous? Use of 10-year-old children in combat by Mek. Who are the wives of the harem of the Caliph of the Mek? Mek’s planed courts and justice for their Islamic State describe by its Calipha. How the world can protect itself against terrorism?

مصطفی رجوی پدرش مسعودرجوی را به دادگاه کشانده است

در مطلب سپتامبر 2020 نیز تحت مطلب ” سخنی با مصطفی رجوی” نوشتم که دشمن مصطفی رجوی پدرش است و نه کس دیگر در آنچه مصطفی رجوی بعنوان ورود یا ادامه به مبارزه برای آزادی و… نامید، باید بداند که در این مسیر، دشمن اصلی اش، نه رژیم که مسعود رجوی خواهد بود.

آخرین پست ها

واکـاوی مـزدوری! سلطانی، خـدابنده، عـزتی، حسینی، یغـمایی، کـریمدادی، مصــداقی و پورحسین، منتقدین فرقه مافیایی رجوی. نقد آتشبیاران معرکه مشترک رجوی و سایت رهیافتگان

داود باقروند ارشد عضو علیرتبه سابق مجاهدین و شورای ملی مقاومت

محمدرضا روحانی مسئول مستعفی کمیسیون امور ملیتهای شورای ملی مقاومت: مسعود رجوی، ودرخواست اعدام امیر انتظام،حکم اعدام علی زرکش و مهدی افتخاری، دشنام به شاملو ،مرضیه ‌وتهدید جدا شدگان پناهنده در خارج کشور

محمدرضا روحانی مسئول مستعفی کمیسیون امور ملیتهای شورای ملی مقاومت: مسعود رجوی، ودرخواست اعدام امیر انتظام،حکم اعدام علی زرکش و مهدی افتخاری، دشنام به شاملو ،مرضیه ‌وتهدید جدا شدگان پناهنده در خارج کشور

تقدیم به امیروفا یغمایی که مسعودرجوی مادرش را جلو چشمانش ذبح کرد

مبارزه با رژیم یا فروپاشی درونی فرقه ای داعشی که میلیتاریسیم جهانی برای ایران تدارک دیده است

چرا رجوی نیاز دارد درخواست دیدار با اعضای در اسارتش را به نبرد دین بین فو تعبیر کند؟

افشای حقایق پشت پرده ضدیت با خانواده با اسناد سازمانی توسط داود باقروندارشد از مسئولین خانوادهها در مجاهدین

گسترش وطن فروشی در خارج کشور به سرکردگی رهبر همه وطن فروشان و دشمنان ایران

حمایت از تحریم و حمله نظامی به ایران خیانت به مردم و فاصله گرفتن آشکار از ایران و ایرانی

تحلیل طوفانِ سراسریِ جورج فلوید در آمریکا -داود باقروند ارشد

پایه اجتماعی فرقه رجوی (آمریکای نئوکانها) درحال فروپاشی است و رجوی برای صدمین بار بیگانه پرستیش به گل نشسته است

پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

آخرین کلام مهدی تقوایی خطاب به مسعود رجوی

آخرین کلام مهدی تقوایی خطاب به مسعود رجوی

مهدی تقوایی از اعضای زندانی زمان شاه تشکیلات مجاهدین، که رضا رضایی در خانه او با ساواکی ها روبرو و خودکشی کرد. و مسئول چاپخانه مخفی سازمان بود. با همسر و دو فرزندش در مخالفت با انقلاب ایدئولژیک بعد از محاکمه اش در عراق به ارودگاه مرگ رمادی عراق فرستاده شدند تا در آنجا بپوسند.

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

روزنامه لوموند -پهپاد ترکیه ارتش روسیه را درمانده کرد!

DroneTurc

ژان پیر فیلیو – روزنامه لوموند 3 آوریل 2022

پهپاد بایراکتار چنان خساراتی به مهاجمان روسی وارد کرد که آهنگی به نام آن در سراسر اوکراین رایج شد. بایراکتار در زبان ترکی به معنای “پرچم دار” است، اما همچنین نام خانوادگی داماد رئیس جمهور رجب طیب اردوغان، سلسوک بایراکتار است که شرکت او ابتدا برای ارتش ترکیه و سپس برای صادرات، پهپادهای بیش از پیش مهیب تولید می کند.

Bayraktar TB2 که از سال ۲۰۱۴ آزمایش شده است، می تواند بیش از یک روز بدون توقف و در شعاع ۱۵۰کیلومتری پرواز کند و وسایل الکترونیکی لازم برای اصابت روز یا شب به هدف خود را داشته باشد.

این پهپاد این امکان را فراهم کرد که در بهار ۲۰۲۰ پس از درگیر شدن در کنار دولت به رسمیت بین المللی شناخته شده لیبی، ترکیه باتری های ضد هوایی اردوگاه متخاصم را منهدم کند و به فرار مزدوران روسی از گروه واگنر کمک کرد. چند ماه بعد، این آذربایجان بود که از اثربخشی پهپاد بایراکتار استفاده کرد و ارمنستان را مجبور به عقب نشینی از قره باغ کرد. پهپادهای ترکیه در جریان “رژه پیروزی” در باکو در دسامبر ۲۰۲۰ با حضور اردوغان به نمایش گذاشته شدند.

سرود مقاومت

اوکراین در سپتامبر ۲۰۱۹ اولین دسته از ۶ فروند پهپاد بایراکتار را خریداری کرد که یکی از آنها دو سال بعد برای بمباران موضع جدایی طلبان طرفدار روسیه در دونباس استفاده شد.

کیو در روز تهاجم روسیه در ۲۴ فوریه حدود ۲۰ فروند از این پهپادها را در اختیار داشت و از آنها برای نابودی ده ها هلیکوپتر، به همان تعداد باتری های ضد هوایی و نیم دوجین خودروی زرهی دشمن استفاده کرد. خسارات وارده به کاروان‌های روسی که تصاویر خودروهای سوخته آن در سراسر جهان می‌چرخد، بسیار شگفت انگیز است.

عملکرد پهپاد بایراکتار به گونه ای است که اوکراین از روزهای اول درگیری اعتبارات مالی خود را تجدید کرد. احتمالاً پهپادهای ترکیه از خاک لهستان عبور می کنند. بنابراین بایراکتار کمک قابل توجهی به متوقف کردن پیشروی روسیه و وادار کردن متجاوز به یک جنگ موضعی می کند که قطعاً برای اوکراین ویرانگر است، اما برای کرملین بسیار پرهزینه است.

آهنگسازی بایراکتار را مدیون یک سرباز اوکراینی هستیم، آهنگی به افتخار پهپاد ترکیه که در تظاهرات علیه تهاجم روسیه، با ادبیات انتقام جویانه اش خوانده می شود: گوسفندها از شرق آمدند تا “دولت بزرگی را بازسازی کنند اما بهترین گله بان بایراکتار است استدلال آنها سلاح های مختلف، موشک های قدرتمند و تمام توپخانه آنها بود اما ما نظری برای راه اندازی از بالا داریم: بایراکتار!کلیپ این آهنگ با تصاویر حملات هوایی به کاروان ها آتش زده و در مواقع ای با زیرنویس انگلیسی یا عربی، صریع محبوبیت بزرگی در در فضای مجازی پیدا می کند. بیت پایانی آن، هم تهدیدآمیز و هم مصمم است: مبلغان حقیر کرملین سعی می کنند دروغ های خود را بباورانند، اما ستاره جدیدی در برابر تزار آنها طلوع می کند، بایراکتار! این آهنگ در سراسر اوکراین، از جمله در مناطق تحت اشغال روسیه، پخش می شود، همانطور که مدیر تئاتر Kherson درست پس از آزادی اش در مصاحبه با لوموند شهادت داد.

درس های استانبول

پهپاد بایراکتار نه تنها یک دارایی کلیدی در دست ارتش اوکراین است، بلکه ابزاری ارزشمند برای آنکارا است تا روابط بسیار ظریف خود با مسکو را به بهترین شکل مدیریت کند. ترکیه حمایت گرم ناتو را فراموش نکرده است، زمانی که در پاییز ۲۰۱۵، مداخله مستقیم روسیه در سوریه به حوادث و حتی تحریکات در مرز سوریه و ترکیه دامن زد.

اردوغان پس از سرنگونی یک سوخو-۲۴ توسط هواپیماهای ترکیه به دلیل نقض حریم هوایی این کشور، خود را با پوتین خیلی تنها دید. سپس آنکارا مجبور شد ژست‌های مماشات خود را نسبت به کرملین چند برابر کند، قبل از اینکه یک سال بعد شورشیان را در حلب رها کرد و یک مشارکت پایدار، هرچند متضاد، با روسیه در موضوع سوریه برقرار کرد.

با این حال، برگ اوکراین برای اردوغان، که سه هفته قبل از تهاجم روسیه به کی‌یف سفر کرد، از جمله برای تعمیق همکاری‌های دفاعی، با پروژه‌ای از قبل پیشرفته برای تولید محلی پهپادهای جنگی، ضروری است.

کرملین اولویت اصلی را خنثی کردن این پهپادهای رزمی می‌داند

ستاد کل روسیه وسواس خود را نسبت به بایراکتار آشکار کرد و در ۲۵ مارس اعلام کرد که ۳۵ فروند از سی و شش TB2 ارتش اوکراین در یک ماه تهاجم منهدم شده است. چنین ارزیابی که بر اساس آن سه چهارم نیروی هوایی اوکراین نیز منهدم شده اند، به خودی خود ارزشی ندارد، اما با این وجود دو نکته اساسی را تایید می کند: از یک سو، تحویل بایراکتار توسط ترکیه پس از شروع تهاجم روسیه ادامه یافت و از سوی دیگر، کرملین اولویت اصلی را خنثی کردن این پهپادهای رزمی قرار داده است. روز بعد، مسکو از اینرو باکو را متهم کرد که آتش‌بس منعقده تحت حمایت روسیه را با حمله به مواضع ارمنستان با حداقل یک پهپاد بایراکتار نقض کرده است.

با وجود این حمله غیرمستقیم ترکیه، روسیه می پذیرد در مذاکرات با اوکراین با حضور اردوغان در ۲۹ مارس در کاخ آخرین سلطان عثمانی در استانبول شرکت کند. هر دو طرف روسی و اوکراینی توافق می کنند که این مذاکرات را “قابل توجه” توصیف کنند، حتی اگر هیچ پیشرفتی حاصل نشده است.

سهم قاطع ترکیه در تسلیح اوکراین، نه تنها نقش میانجیگری این کشور با روسیه را خنثی نکرد، بلکه آن را تقویت کرده است. درسی که باید در پایتخت های اروپایی اندیشیده شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

 
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS20k
دریافت مطالب جدید از طریق ایمیل5k
مارادر فیسبوکتان به اشتراک بگذارید12k
از کانال یوتوب ما بازدید کنید14k
از کانال یوتوب ما بازدید کنید
extra smooth footnotes