مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری مشاور عالی مریم رجوی در مورد فرقه رجوی

 

برای مقابله با تحریم ها، ساماندهی قاچاق کالا در مناطق مرزی را در دستور کار قرارگرفت

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، در نشست بین المللی تعاون که امروز چهارشنبه هفتم آذرماه در تهران برگزار شد در سخنانی نسبتاً مبسوط بر ضرورت ساماندهی قاچاق کالا در مناطق مرزی کشور از طریق ایجاد تعاونی ها تأکید کرد.

علی لاریجانی گفت : باید صادرات و واردات کالا از طریق “ته لنجی و کولبری” ساماندهی و تسهیل شود و با ایجاد تعاونی ها ظرفیت های آنها توسعه یابد. لاریجانی سپس اضافه نمود : از این طریق منفعتی نیز عاید کولبران و صاحبان لنج ها در مناطق مرزی کشور می شود.

به گفتۀ رئیس مجلس شورای اسلامی ایران “تعاونی ها می توانند ظرفیت اقتصادی بزرگی  در این زمینه ایجاد کنند.” وی گفت که هم مجلس از چنین طرحی حمایت می کند و هم “دولت نظر مثبتی” نسبت به آن دارد.

در اظهاراتی جداگانه، حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، امروز چهارشنبه هفتم آذر ماه در جلسۀ هیئت دولت با اشاره به انتخاب استانداران چهار استان مرزی آذربایجان شرقی، مازندران، خراسان جنوبی و خراسان شمالی، گفت : “استان های مرزی کشور در شرایط تحریم مسئولیت و بار سنگین ویژه ای برعهده دارند.” وی بر ضرورت فعالتر شدن بازارچه های مرزی تأکید کرد و افزود : تصمیم هایی جهت ارایه تسهیلات در مناطق آزاد تجاری اتخاذ شده تا روند واردات در این مناطق تسهیل شود.

حسن روحانی گفت که مناطق آزاد تجاری در استان های مرزی باید به انبار و تأمین کنندۀ کالاهای مورد نیاز کشور، به ویژه مواد اولیه مورد نیاز کارخانه ها تبدیل شوند.

وی تشدید فعالیت مناطق آزاد استان های مرزی کشور و توسعۀ همکاری های آنها با کشورهای همسایه را تلاشی “در مسیر مبارزه با تحریم” خواند و گفت : برای نمونه استان مازندران به دلیل وجود بندر مهم امیرآباد و استان خراسان جنوبی به دلیل هم مرز بودن با افغانستان و نزدیکی به پاکستان می توانند تاثیر خوبی بر صادرات و واردات کالا بگذارند.

به گفتۀ مقامات جمهوری اسلامی ایران از جمله اکبر ترکان، مناطق آزاد تجاری این کشور، مناطق عمدۀ قاچاق کالا به شمار می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.