مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

روحانی: بعضی همسایگان راه اشتباه رفتند، ما در منطقه روابط برادرانه می‌خواهیم

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران ضمن انتقاد از همسایگانی که “راه اشتباه را انتخاب کرده‌اند و به سراغ آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها رفته‌اند” گفت که ایران همچنان خواهان “روابط برادرانه و صمیمی” در منطقه خلیج فارس است.

آقای روحانی روز یکشنبه ۲۸ بهمن در سخنرانی خود در بندر لنگه در جنوب ایران گفت کشورهایی که فکر می‌کنند آمریکا و اسرائیل امنیت آنها را تامین می‌کنند، “سخت در اشتباه هستند” و افزود آنها “به اشتباه فکر می‌کنند که ایران چشم طمع به آنها دارد در حالی که ایران خواهان روابط دوستانه با همه کشورهای منطقه است.”

این اظهارات در حالی بیان شده که در روزهای اخیر و به دنبال حمله انتحاری به اتوبوس سپاه پاسداران در سیستان و بلوچستان، مقام‌های ارشد سیاسی و نظامی ایران از عربستان، امارات و پاکستان به دلیل حمایت از “گروه‌های تروریستی” و دست داشتن در این حمله مرگبار به شدت انتقاد کرده‌اند.

گروه جیش‌العدل مسئولیت حمله به اتوبوس مرزبانان سپاه را که ۲۷ کشته و ۱۳ زخمی به جا گذاشت بر عهده گرفته است.

محمدعلی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران روز شنبه در مراسم تشییع کشته‌شدگان این حمله، پاکستان را به حمایت از گروه جیش‌العدل متهم کرد و از رئیس‌ جمهور ایران خواست دست سپاه را برای “انتقام‌جویی از عربستان و امارات” باز بگذارد.
ایران، عربستان و اسرائیل
پس از قطع روابط دیپلماتیک ایران و عربستان در حدود سه سال پیش، تنش میان این دو کشور که همواره به عنوان دو رقیب منطقه‌ای محسوب می‌شده‌اند، به شدت بالا گرفته است.

عربستان که رهبری آن در عمل با محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی و دشمن قسم‌خورده ایران است، نشانه‌های آشکاری از تمایل به نزدیک شدن به اسرائیل نشان داده تا در برابر جمهوری اسلامی، دشمن مشترک هر دو، ائتلافی غیر منتظره و غیر رسمی تشکیل شود.

ترکی فیصل، از سیاستمداران بانفوذ سعودی و سفیر سابق عربستان در آمریکا، به کسری ناجی، خبرنگار اعزامی بی‌بی‌سی به کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که از نگاه او مشکل اصلی (در منطقه) مناقشه عرب‌ها و اسرائیل است.

“اگر ما این مناقشه را تمام کنیم، ایران قادر نخواهد بود روی این دعوا سرمایه‌گذاری کند و از آن به عنوان بهانه‌ای برای دخالت در امور جهان عرب استفاده کند.”

ایران هر گونه دخالت در امور کشورهای دیگر را رد می‌کند و عربستان را به رهبری جنگی خانمان برانداز در یمن و حمایت از “گروه‌های تروریستی” در منطقه متهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.