واکـاوی مـزدوری! سلطانی، خـدابنده، عـزتی، حسینی، یغـمایی، کـریمدادی، مصــداقی و پورحسین، منتقدین فرقه مافیایی رجوی. نقد آتشبیاران معرکه مشترک رجوی و سایت رهیافتگان

داود باقروند ارشد عضو علیرتبه سابق مجاهدین و شورای ملی مقاومت

تحلیل طوفانِ سراسریِ جورج فلوید در آمریکا -داود باقروند ارشد

پایه اجتماعی فرقه رجوی (آمریکای نئوکانها) درحال فروپاشی است و رجوی برای صدمین بار بیگانه پرستیش به گل نشسته است

چرا رجوی نیاز دارد درخواست دیدار با اعضای در اسارتش را به نبرد دین بین فو تعبیر کند؟

افشای حقایق پشت پرده ضدیت با خانواده با اسناد سازمانی توسط داود باقروندارشد از مسئولین خانوادهها در مجاهدین

گسترش وطن فروشی در خارج کشور به سرکردگی رهبر همه وطن فروشان و دشمنان ایران

حمایت از تحریم و حمله نظامی به ایران خیانت به مردم و فاصله گرفتن آشکار از ایران و ایرانی

پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

آخرین پست ها

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

واکنش روزنامه های معتبر جهان به بحران ایران و آمریکا

در صورت افزایش غنی‌سازی، “برجام یک کاغذباطله بیش نیست”

روزنامه‌های آلمانی و انگلیسی‌زبان در واکنش به خروج محدود ایران از برجام نسبت به پیامدهای آن هشدار می‌دهند. نویسندگان بیشتر مقاله‌ها از اروپا خواسته‌اند که در دو ماه روبرو هر چه در توان دارد برای تنش‌زدایی به کار بندد.

    
default

یک روز پس از اعلام این خبر از سوی حسن روحانی، رئیس جمهور ایران که ایران بخشی از تعهدات برجام را به صورت کلی و جزئی متوقف می‌کند، واکنش‌ها به خروج محدود ایران از این توافق و احتمال شکست برجام ادامه دارد. روزنامه‌های آلمانی و انگلیسی‌زبان نسبت به پیامدهای خروج محدود ایران از برجام هشدار می‌دهند و سناریوهای پس از آن را ترسیم می‌کنند.

“بی‌ثبات کردن ایران به جای کشاندن آن به پای میز مذاکره”

روزنامه فایننشنال تایمز روز پنجشنبه (۹ مه/ ۱۹ اردیبهشت) در این باره نوشت: «ترامپ نگرانی‌های به‌جایی در مورد حمایت ایران از شبه‌نظامیان در خاورمیانه و همچنین برنامه موشکی این کشور دارد. اما یک پیمان همه‌جانبه برای پایان دادن به مناقشات با ایران دست نیافتنی بود. برجام دست کم به یک هدف اصلی رسیده بود که آن تعلیق برنامه اتمی ایران بود و خنثی کردن یک بحران بین‌المللی که می‌توانست منجر به یک رقابت اتمی در منطقه شود.»

نویسنده مقاله فایننشنال تایمز با اشاره به اینکه “ترامپ هیچ‌گاه فرصتی به برجام نداد” می‌نویسد: « با دلگرمی هم‌پیمانانش در اسراییل و عربستان سعودی، به نظر می‌رسد که ترامپ کارت‌ها را روی سیاست پرخطر تغییر رژیم گذاشته است. علی‌رغم انکار آمریکا، به نظر می‌رسد که تشدید فشار به جای کشاندن ایران به پای میز مذاکره، در جهت بی‌ثبات‌کردن این کشوراست. این تلاش آمریکا، ایران را به راهی پرخطر خواهد کشاند که منجر به شکست برجام و هرج و مرج بیشتر در خاور میانه خواهد شد.»

“اروپا خودش را برای ایران قربانی نمی‌کند”

روزنامه “استاندارد” چاپ وین هم روز پنجشنبه در نوشته‌ای نسبت به پایان توافق اتمی با ایران هشدار داده است. این روزنامه اما در مورد نقش کشورهای امضاکننده برجام و اتحادیه اروپا می‌نویسد: «طرف‌های درگیر در پایان خودشان را برای ایران قربانی نمی‌کنند که تحریم‌ها را به جان بخرند.»

روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه” می‌نویسد: « با نگاهی سرسری شاید گفته شود، پیمان اتمی با ایران نمی‌توانست این خطر را که رژیم در تهران به سلاح‌های اتمی دست پیدا کند، برای همیشه دور کند. برجام مدت‌دار است و راه‌حلی برای خطرهای دیگری که  سرمنشأشان ایران است، ندارد. اما با وجود این ظرفیت کنترل تسلیحاتی قابل توجهی دارد.»

این روزنامه می‌نویسد: «تاکنون هیچ ابزار دیگری که حتی تا قسمتی بتواند ایران را ملزم به تن دادن به کنترل‌های شدید فعالیت‌های اتمی‌اش بکند، در مقایسه با برجام وجود نداشته است.»

در این مقاله نویسنده با ابراز تأسف از ترک یک‌جانبه‌ی برجام توسط آمریکا در سال گذشته، می‌نویسد: «اما اینکه ایران بخواهد برای تلافی تحریم‌های آمریکا دیگر به تعهدات خود پایبند نباشد، خطرناک است.»

“فرانکفورترآلگماینه ” خواست افزایش غنی‌سازی اورانیوم را که از سوی ایران مطرح شده، “بازی با آتش” نامیده است و می‌نویسد، اگر این اتفاق بیفتد “برجام یک کاغذباطله بیش نیست”. نویسنده در ادامه آورده است که اگر ایران دیگر پایبند به برجام نباشد، روابط اقتصادی عادی‌ای هم وجود نخواهد داشت.

این روزنامه وضعیت را برای کشورهایی چون آلمان، فرانسه، انگلیس و اتحادیه اروپا بسیار دشوار می‌داند و این پرسش را مطرح می‌کند که این کشورها چگونه می‌توانند آنگونه که تهران طلب می‌کند، بخش بانکی و نفتی ایران را از تحریم‌های آمریکا محافظت کنند؟ آیا باید در این درگیری طرف رژیم ایران را بگیرند و علیه آمریکا بایستند؟ نویسنده نسبت به پیامدهای چنین تصمیمی برای روابط ترنس آتلانتیک و رابطه با اسراییل هشدار می‌دهد.

به اعتقاد نویسنده مقاله، اروپا در دوماه آینده باید “همه توان خود را برای تنش‌زدایی به کار بندد”. اما به نوشته این روزنامه، اروپایی‌ها قادر نیستند، چیز چندانی عرضه کنند به جز اینکه از ایران بخواهند به برجام پایبند بماند.

در پایان مقاله آمده است: «اما اینکه خیال کنیم با فشار آوردن به جمهوری اسلامی و تنگ کردن عرصه بر آنها این رژیم کاراکتر خود را تغییر می‌دهد و از سیاست بی‌ثبات کردن منطقه دست می‌کشد، این همان چیزی است که نباید به آن امید بست.»

روزنامه بریتانیایی “گاردین” می‌نویسد: «تهران صبرش را در برابر اروپا از دست داد. اتحادیه اروپا موفق نشد یک مکانیسم مالی کارآمد را تثبیت کند تا شرکت‌های اروپایی با وجود تحریم‌های آمریکا بتوانند همچنان امکان تجارت با ایران را داشته باشند.»

“از دل هرج و مرج می‌تواند چیز مفیدی بیرون بیاید”

“زود دویچه‌” روزنامه دیگری است که به خبر خروج ایران از بخشی از تعهداتش در چارچوب برجام واکنش نشان داده است. این روزنامه در مقاله‌ای با اشاره به جمله‌ای که گفته می‌شود دونالد ترامپ خطاب به جان بولتون گفته است که “باید به او قول بدهد جنگی راه نیندازد”، به موضع سرسختانه‌ای که دولت ترامپ در برخورد با ایران با وجود افرادی چون بولتون و پمپئو در پیش گرفته است، اشاره می‌کند.

در این مقاله به هدف اصلی تحریم‌ها اشاره شده است که هر چند به طور رسمی گفته می‌شود برای وادار کردن ایران به دست‌کشیدن از تحرکات بی‌ثبات‌کننده در منطقه است، اما به اعتقاد نویسنده: « بولتون پنهان نمی‌کند تا چه اندازه در پی سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی است.» در ادامه مقاله آمده است: «بولتون طرفدار این تئوری است که از دل هرج و مرج می‌تواند چیز مفیدی بیرون بیاید.» به نوشته نویسنده، اما آمریکا برنامه‌ای برای بعد از سرنگونی رژیم ندارد.

 

در این نوشته به موضع ایران اشاره شده است و اینکه “مدت‌ها صبر کردند و از توصیه اروپایی‌ها پیروی کردند که نگذراند آمریکایی‌ها تحریکشان کنند.” نویسنده اما به مشکلات اقتصادی که دولت روحانی با آنها دست و پنجه نرم‌ می‌کند، صف‌کشی‌ها در درون حکومت ایران، نقش رهبر ایران و سپاه پاسداران و سیاست تنش‌آفرین آنها در منطقه و قدرت تندروها در ایران اشاره می‌کند و اینکه روحانی را در موضوع برجام، مجبور به پیروی از خط درگیری و رویارویی می‌کنند.

تندروها در تهران و واشنگتن در کمین یک اتفاق

در این مقاله به موقعیت کنونی اروپا در بحران برجام اشاره شده و نویسنده معتقد است، اروپا بدون قدرت، تنها نظاره‌گر است. به اعتقاد نویسنده در بحران ایران، “اروپا در برابر قدرت نظامی و اقتصادی آمریکا کاری نمی‌تواند بکند و اگر اتحاد کنونی موجود در اتحادیه اروپا در قبال مسئله ایران هم ترک بردارد، بولتون در واشنگتن خوشحال خواهد شد.”

هر چند که نویسنده دلایلی را فهرست می‌کند که بر پایه آنها می‌توان نتیجه گرفت، آمریکا جنگی در منطقه به راه نخواهد انداخت، اما به این نکته هم اشاره می‌کند که “خطر در این است که یک اتفاق می‌تواند تنش بیافریند و دیگر مهارشدنی نباشد.” به اعتقاد نویسنده، نیروهای تندرو در ایران خط درگیری و مقابله را دنبال می‌کنند و بولتون هم هر چه در توان دارد به کار خواهد بست تا ایران بهانه به دست آمریکا دهد تا بولتون بتواند آنچه را که سالهاست خواستار آن است اجرا کند: “بمباران کردن ایران”.

مقاله روزنامه زود دویچه پیش‌بینی می‌کند، در صورت وقوع یک جنگ، ایران می‌داند که قادر به پیروزی در یک جنگ متعارف در برابر آمریکا نیست و باید جنگ نامتقارن را در پیش بگیرد؛ جنگی که به اعتقاد نویسنده تمامی منطقه را درگیر خواهد کرد.

در پایان مقاله با اشاره به احتمال وقوع این جنگ و اینکه آمریکا از شعله‌های آتش این جنگ دور است و در امان، می‌نویسد: «آمریکا حتی به نفتی که از خلیج فارس می‌آید هم محتاج نیست. رنج این هرج‌ و مرج برای اروپایی‌ها خواهد بود؛ با پناهجویان بیشتر و بحران بیشتر در منطقه خاورمیانه.»

نویسنده مقاله نتیجه می‌گیرد که اروپایی‌ها باید هرچه در توان دارند برای جلوگیری از این تنش به کار بندند، چرا که “تندروها در واشنگتن و تهران همه کارت‌ها را روی تشدید درگیری‌ها می‌گذارند.”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS1k
دریافت مطالب جدید از طریق ایمیل1
مارادر فیسبوکتان به اشتراک بگذارید1k
Twitterما را در توئیتر دنبال کنید684
از کانال یوتوب ما بازدید کنید1k
از کانال یوتوب ما بازدید کنید
extra smooth footnotes