پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشای پولشویی های فرقه رجوی

 

آلمان و معضل تشدید بحران بر سر برجام

در سطوح مختلف سیاسی در آلمان بحث موضع درست در قبال بحران کنونی در منطقه در جریان است. آیا برجام در آستانه شکست کامل است؟ با “فشار حداکثری” آمریکا بر ایران چگونه باید برخورد کرد؟ آیا آلمان اهرم و امکان میانجیگری دارد؟

    

Einwanderungsgesetz Bundestagsdebatte (picture-alliance/dpa/R. Hirschberger)

شرایط پیرامون ایران تا چه حد جدی و اضطراری است؟ آیا خطر یک جنگ جدید در کمین منطقه است؟ نمایندگان مجلس آلمان در این زمینه نظر واحد و یکدستی ندارند.عده‌ای شرایط را با وضعیت قبل از شروع جنگ آمریکا علیه عراق در سال ۲۰۰۳ بی‌شباهت نمی‌بینند و عده‌ای دیگر هم هنوز خطر جنگ را زیاد جدی تلقی نمی‌کنند.

به عقیده نوبرت روتگن، نماینده حزب دمکرات مسیحی و رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آلمان، خروج دولت ترامپ از توافق اتمی برجام نه مقدمه‌ای برای جنگ که اقدامی در رسیدن به توافق متفاوت دیگری است که البته حسن روحانی، رئیس جمهور ایران هم نسبت به آن واکنشی کاملا منفی نشان نداده است.

این سیاستمدار محافظه‌کار همچنین تاکید دارد که ترامپ بیش از آن که در صدد شروع جنگی دیگر در منطقه باشد در پی خارج‌ ساختن نیروهای کنونی آمریکا از منطقه است. او می‌افزاید: «یک موضع‌گیری صرفا مخالف در قبال رویکرد آمریکا در درازمدت کارایی ندارد، بلکه مهم دستیابی به یک سیاست واقع‌گرایانه برای شرایط کنونی است. در همین راستا آلمان باید آمادگی مواجهه با وضعیتی را هم داشته باشد که برجام کاملا شکست بخورد.»

Bundestag Debatte Iran-Abkommen Norbert Röttgen (picture-alliance/dpa/B. Pedersen)نوربرت روتگن: به جای مخالف‌خوانی علیه آمریکا باید به سیاست واقعگرا در قبال بحران منطقه دست یافت

آیا برجام دوام می‌آورد؟

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نیز شکست برجام را در ایام پیش رو دور از انتظار نمی‌بیند. او البته در اوایل همین هفته در جریان دیدار وزاری خارجه اتحادیه اروپا با مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا گفت که اروپایی‌ها در برابر فشار آمریکا کوتاه نخواهند آمد و به توافق هسته‌ای با ایران پایبند خواهند ماند.

آمریکا از اروپایی‌ها می‌خواهد که تجارت و معامله با ایران را قطع کنند. ایران هم در مقابل به اروپایی‌ها ۶۰ روز فرصت داده است که پایبندی عملی خود به برجام را نشان دهند و فروش نفت این کشور و معاملات بانکی‌اش با دنیا را تضمین کنند. مشکل ولی این است که در نظام مالی و بانکی جهان، آمریکایی‌ها (دلار) نقش فائق را دارند و فعلا آن را برای ایران مسدود کرده‌اند و هنوز اروپایی‌ها نتوانسته‌اند آلترناتیوی مخصوص به خود ایجاد کنند، این گونه است که تحریم‌های آمریکا علیه ایران کارایی دارند.

Bundestag Debatte Iran-Abkommen Heiko Maas (picture-alliance/dpa/B. Pedersen)هایکو ماس: خطر تنش و درگیری ناخواسته بالاست

آلمان چه می‌تواند بکند؟

در چنین شرایط دشواری وزارت خارجه آلمان در روزهای اخیر با این سوال درگیر بوده است که چرا راسا تلاش میانجی‌گرانه‌ای را در منطقه به جریان نمی‌اندازد و آیا نمی‌توان به سبک دیپلماسی متعارف نمایندگان خود را به ایران فرستاد و برای ایجاد زمینه‌های مذاکره تلاش کرد؟

در مجلس آلمان هم امید نوری‌پور، نماینده حزب سبزها سوال مشابهی را طرح کرده است. کلاوس ارنست، رهبر سابق حزب چپ و نماینده این حزب در مجلس هم با توصیف دولت به عنوان “قهرمان لفاظی” آن را به بی‌عملی متهم می‌کند. او می‌گوید که صرفا با پیشنهاد حزب چپ بوده که اصولا اوضاع منطقه به موضوع یکی از جلسات مجلس بدل شد.

ائتلاف حاکم مرکب از احزاب محافظه‌کار و سوسیال دمکرات‌ها بر این عقیده است که هر گونه تلاش برای مذاکره و میانجیگری باید در سطح اتحادیه اروپا انجام شود و نقش آلمان در این است که برای حفظ موضع متحد اروپایی‌ها در پایبندی به برجام بکوشد، زیرا این پیش‌شرط  هرگونه تاثیرگذاری بر سیاست و موضع ایران است.

برخی ناظران این موضع را ناشی از کم‌‌یهرگی آلمان از اهرم‌های تاثیرگذاری تلقی می‌کنند. در برابر وزیر خارجه آلمان تاکید دارد که در حفظ و پیشبرد این موضع با چین و روسیه، دو عضو دیگر گروه ۵+۱ نیز اتفاق نظر و هماهنگی وجود دارد.

Österreich Wien - Abgeordnete besprechen atomabkommen mit dem Iran (picture-alliance/AP Photo/R. Zak)دولت آلمان می‌گوید که پایبندی به توافق با ایران همراه با چین و روسیه امکان تاثیرگذاری بر ایران را حفظ می‌کند

انتقاد به “فشار حداکثری آمریکا”

دستکم در زمینه ارزیابی از سیاست کنونی آمریکا همه احزاب حاضر در مجلس نظر واحدی دارند. آنها همگی “فشار حداکثری” آمریکا بر ایران را سیاستی پر خطر تلقی می‌کنند که ظرفیت‌ها و ریسک‌های درگیری در منطقه را دست کم می‌گیرد. هایکو ماس در همین رابطه نسبت به “خطرتنش و درگیری ناخواسته در منطقه”  هشدار داده است.

احزاب حاضر در مجلس همچنین با یک درگیری نظامی برای حل مناقشه نیز مخالفند. یوهان دیوید واده‌پل، نماینده حزب دمکرات مسیحی بر لزوم تنظیم یک “استراتژی پایدار” برای منطقه تاکید دارد. به عقیده او “فشار حداکثری” می‌تواند بر خلاف امید و تصور آمریکا برای تغییر رژیم در ایران، عملا نیروهای افراطی‌تری را به قدرت برساند.

یک نگرانی دیگر در برلین این است که ایران واقعاَ تهدید خود را عملی کند و افغان‌های مهاجر در این کشور را به این یا آن صورت به حرکت به سوی اروپا سوق دهد. الکساندر گراف لامبسدورف، نماینده حزب دمکرات‌های آزاد در این رابطه از دولت خواسته است که همه اقدامات لازم  را از همین حالا انجام دهد تا از بروز بحران پناهجویی در اروپا و آلمان مانند سال ۲۰۱۵، جلوگیری شود. او برای مثال به کنترل بهتر مرزهای اروپا از طریق گفت‌وگو با ترکیه، دفتر امور پناهندگان سازمان ملل و اتحادیه اروپا و نیز تقویت نیروی مرزی اتحادیه موسوم به فرانتکس اشاره کرده است.

در این حال، نشانه‌هایی از کاهش تنش در منطقه دیده نمی‌شود و حتی بحران بر روی کار ارتش آلمان در عراق که ناظر بر آموزش نیروهای نظامی این کشور است نیز تاثیر گذاشته و به دلایل امنیتی باعث توقف آن شده است. البته فعلا نیروهای آلمانی از عراق خارج نمی‌شوند، ولی باید در مقرهای خود باقی بمانند و فعالیت آموزشی خود را متوقف کنند.

نویسنده: کای الکساندر شولتز/ دویچه‌وله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.