مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشاگری به کشتن دادن حسن جزایری از دانشجویان هوادار رجوی

 

موج گسترده اعتراضات سازمانهای فلسطینی به دیدار دیکته شده توسط عربستان محمود عباس و مریم رجوی

همانگونه که نوشته بودم این دیدار مشکوک بود و قطعا بدرخواست عربستان بوده که انجام شده است.

 

انتقاد شدید گروه‌های فلسطینی به دیدار محمود عباس و مریم رجوی

ده گروه فلسطینی اطلاعیه ای در محکومیت این دیدار صادر کردند

اظهار نظرهای سیاستمداران و مسئولان جنبش فتح و سازمان آزادیبخش فلسطین و دولت فلسطین و تحلیلگران مبنی بر نتایج منفی این دیدار برای فلسطین و عوامل پشت پردۀ آن:

این دیدار بدون اطلاع کمیتۀ مرکزی جنبش فتح و کمیتۀ اجرائی ساف و هیأت دولت فلسطین بوده است

ده گروه فلسطینی با انتشاربیانیه‌ای از دیدار رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین محمود عباس با رهبر سازمان مجاهدین خلق مریم رجوی در پاریس به شدت انتقاد کردند. این گروه‌ها ادعا می‌کنند این دیدار به درخواست عربستان سعودی انجام شده است.

جمعی که خود را “ائتلاف گروه‌های مقاومت فلسطینی” معرفی می‌کند در بیانیه‌ای که شامگاه دوشنبه ۱۱ مرداد/ ۱ اوت در دمشق منتشر شد دیدار محمود عباس با مریم رجوی، از رهبران سازمان مجاهدین خلق را “عملی دیکته شده از سوی عربستان سعودی” خواند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که روز شنبه برای ملاقات با جان کری، وزیر خارجه آمریکا به پاریس سفر کرده بود، شامگاه همان روز با مریم رجوی نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

ده گروه فلسطینی در بیانیه خود دیدار محمود عباس و مریم رجوی را تلاشی در جهت “سنگین کردن کفه ترازوی توازنات علیه محور مقاومت و ایران” توصیف کردند.

در این بیانیه آمده است: «ملت فلسطین هیچ منفعتی از چنین دیدارهای دیکته شده‌ای نمی‌تواند داشته باشد، بلکه [این دیدارها] می‌تواند به خنجری به روابط فلسطینی ایرانی تبدیل گردد.»

امضاءکنندگان بیانیه می‌گویند کمک‌های جمهوری اسلامی به “مسئله فلسطین و مقاومتش” فراتر از هر کشور عربی است، در حالی که دیدار محمود عباس با کسانی که “اپوزیسیون ایران” خوانده می‌شوند بیشترین زیان را به این مسئله وارد کرده و بیانگر میزان سقوط و وابستگی سیاسی تشکیلات خودگردان فلسطین است.
در میان این گروه‌ها نام جریان‌های چپ‌گرایی چون حزب کمونیست انقلابی فلسطین و جبهه دمکراتیک برای آزادی فلسطین و تشکل‌های اسلام‌گرای افراطی چون جنبش جهاد اسلامی و حماس نیز به چشم می‌خورد.
سیاستمداران و تحلیلگران فلسطینی ضمن محکوم کردن دیدار اخیر رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با رهبر سازمان مجاهدین خلق تاکید کردند محمود عباس با خیانت به جبهه مقاومت ضدصهیونیستی به دنبال جلب رضایت عربستان و بقای طولانی‌تر در قدرت است.

در رام الله، دیدار «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با «مریم رجوی» رهبر سازمان مجاهدین در پاریس با موج گسترده تقبیح از سوی سیاستمداران و تحلیلگران فلسطینی همراه شد.
به گفته منابع فلسطینی، «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این مرحله به دنبال اختلاف افکنی با ایران است تا با جلب رضایت عربستان بقای خود در منصب ریاست تشکیلات خودگردان را برای مدت طولانی‌تری تضمین کند بخصوص که در برهه اخیر گزارش‌های صهیونیست‌ها درباره پایان دوره سیاسی محمود عباس بیشتر شده است.

مطبوعات اسرائیلی اخیرا جایگزین‌هایی را برای محمود عباس پیشنهاد دادند که این امر اصرار رئیس تشکیلات خودگردان برای نزدیک شدن هر چه بیشتر به سعودی‌ها را به همراه داشت تا برای مدت بیش‌تری در قدرت بماند.
یکی از رهبران جنبش فتح در خصوص دیدار عباس با رجوی گفت: از این اقدام محمود عباس متعجبیم او باید پس از بازگشت از سفر دوره‌ای خود به خارج از فلسطین به کمیته مرکزی فتح درباره دلایل ملاقات خود با رجوی توضیح بدهد.

این رهبر فتح که خواست نامش فاش نشود، افزود: دیدار مذکور به نفع آرمان فلسطین نبوده و خلاف اصول ما در جنبش فتح است که با مداخله در امور داخلی کشورها مخالفیم غیر از اینکه شخص محمود عباس، کودتاچیان در ترکیه را محکوم کرد بنابراین کودتاچیان علیه ایران نزد ما پذیرفتنی نیستند.
«خلیل اللحام»، عضو تشکیلات خودگردان نمایندۀ پارلمان فلسطین با چند نمایندۀ دیگر به تشویق از سوی عزام الاحمد رئیس فراکسیون فتح در پارلمان فلسطین که سابقۀ دیدار با مسعود رجوی در عراق را دارد در اجلاس سالیانه اخیر سازمان مجاهدین در پاریس حضور داشت.
این عضو رهبری فتح با بیان اینکه کمیته مرکزی جنبش فتح اطلاعی از حضور خلیل اللحام و دیگران به نمایندگی از فتح در اجلاس سازمان مجاهدین نداشته گفت: بنده نیز مثل دیگر رهبران فتح این خبر را از طریق رسانه‌ها شنیدم و اعزام این گروه به پاریس نشانه بی عقلی کسانی بود که آنها را به این اجلاس فرستادند.
وی افزود: در سایه وضعیت بسیار بد کنونی فلسطین و همین که اسرائیل یکی پس از دیگری به دنبال ضربه به ماست نباید در راستای جلب رضایت کشور مسلمانی علیه کشور مسلمان دیگری دشمنی کنیم.
این فرد از کادر رهبری فتح ضمن انتقاد از شیوه ائتلاف تشکیلات خودگردان با عربستان گفت: هر گونه ائتلافی در منطقه که مبارزه با تروریسم اسرائیل را هدف قرار نداده و قطب نمای آن به سوی آزادی قدس تنظیم نشده جای سوال درباره آن است.

«طلال ابوظریفه»، عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین نیز مخالفت خود را با هر گونه ائتلاف منطقه‌ای که مساله فلسطین را در اولویت مسائل جهان اسلام قرار نمی‌دهد، اعلام کرد.
ابوظریفه گفت: ملت فلسطین در مرحله آزادی ملی است و به حمایت همه کشورهای اسلامی نیاز دارد چه برسد به کشوری همچون جمهوری اسلامی ایران که نقش فعال و مثبتی در حمایت از مقاومت فلسطینیان دارد.
این سیاستمدار فلسطینی نیز دیدار محمود عباس با مریم رجوی را به زیان مساله فلسطین خواند و گفت: ما پیش‌تر چنین مواضع و جانبداری از یک طرف به زیان طرف دیگر داشته‌ایم که در ازای آن مجبور به پرداخت بهای سنگینی شدیم.
وی ضمن انتقاد از تک‌روی‌های تشکیلات خودگردان در تصمیم‌گیری‌های خود ابراز امیدواری کرد که گروه‌های فلسطینی ضمن تعهد به اصل اجماع ملی از ورود به هر گونه مناقشه‌ای با کشورها خودداری کنند.
«حسن عبدو»، نویسنده و تحلیلگر سیاسی فلسطین نیز اظهار داشت: محمود عباس در گذشته بر دخالت نکردن در امور داخلی کشورها تأکید کرده و حماس را سرزنش و آن را به دخالت در مسائل منطقه متهم می کرد.
وی افزود: این در حالی است که عباس در این مرحله با دخالت‌های خود در مسائل منطقه به زیان مساله فلسطین و بر خلاف گفته‌های خود عمل می‌کند.

وی ضمن ابراز تعجب از چرخش کامل مواضع محمود عباس در قبال ایران گفت: رئیس تشکیلات خودگردان در ماه اوت سال گذشته یعنی تقریبا یک سال قبل، «احمد مجدلانی» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین را مسئول پرونده ارتباط با ایران قرار داد و مجدلانی در سفر به تهران بر اهتمام رهبران ساف برای تحکیم روابط با ایران تاکید کرد اما چه شد که همه چیز به طور ناگهانی تغییر کرد؟.

عبدو گفت: نشست اخیر عباس با رجوی به معنای اعلام ائتلاف عربستان با تشکیلات خودگردان علیه ایران است و این موضعی اشتباه و غیرقابل قبول است.

«ولید القططی»، نویسنده و تحلیلگر سیاسی فلسطین نیز گفت باید این سوال را پرسید که مردم، مقاومت و مساله فلسطین از این دیدار چه نفعی بردند.

وی افزود: سیاست خارجی تشکیلات خودگردان بر اساس اصولی است که همچون دیگر رفتارها و گفتارهای اخیر مقامات این تشکیلات قابل فهم نیست و شاید این از اسرار امنیت ملی فلسطین است که کسی جز رئیس تشکیلات خودگردان از آن خبر ندارد.

مصطفی البرغوثی وزیر سابق فرهنگ و تبلیغات دولت فلسطین و رئیس جنبش ابتکار ملی و انستیتوی اطلاع رسانی فلسطین در آمریکا در گفتگو با شبکۀ تلویزیونی بی بی سی گفت که کمیتۀ اجرائی فتح و سازمان آزادیبخش فلسطین اطلاعی از این دیدار نداشتند و هیچگونه تصمیم گیری جمعی برای این دیدار وجود نداشته بلکه یک دیدار کاملا خودسرانه از سوی آقای محمود عباس بوده و احتمالا به درخواست عربستان سعودی بوده است. وی تأکید کرد که اینگونه دخالتها در امور کشورهای منطقه و وارد شدن به تشنجها و اختلافات منطقه ای بویژه بین ایران و عربستان سعودی که هر دو به جنبش فلسطین کمک می کنند و تشدید این اختلافات به سود جنبش و دولت فلسطین نیست و دولت فلسطین باید در جهت کاستن از این تشنج ها و اختلافات منطقه ای حرکت کند نه اینکه وارد آن شده و آن را تشدید نماید چرا که این کار به سود اسرائیل می باشد.

نقل از پیوند رهایی

One Response to موج گسترده اعتراضات سازمانهای فلسطینی به دیدار دیکته شده توسط عربستان محمود عباس و مریم رجوی

  1. مرشدی says:

    الان مشخص میشود که حرف مقاله “ملاقات مشکوک محمود عباس و مریم رجوی” از مشکوک خواندن ملاقات محمود عباس و مریم رجوی به چه معنا بوده است که تمامی گروههای فلسطینی آنرا محکوم نموده و نوشتند که بفرمان و دستور عربستان انجام شده است چیست. واینکه کاملا بدون هیچ زمینه ای این دیدار کاملا غیر معقول و در دنیای سیاسی فقط و فقط میتوانست بصورت فرمی و دستوری اجرا شده باشد. در هر حال تشکر میکنیم از این نوشته روشنگر هرچند ابتدا بنظر مبهم بود که چرا؟
    جالب استکه حتی تمامی گروههای فلسطینی حاضر در فلسطین نیز این حرکت سخیف و مزدورانه را مشکوک و غیر قابل فهم ارزیابی نموده اند که با اهداف سیاسی فردی محمود عباس برای دوام خود در قدرت اجرا شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.