واکـاوی مـزدوری! سلطانی، خـدابنده، عـزتی، حسینی، یغـمایی، کـریمدادی، مصــداقی و پورحسین، منتقدین فرقه مافیایی رجوی. نقد آتشبیاران معرکه مشترک رجوی و سایت رهیافتگان

داود باقروند ارشد عضو علیرتبه سابق مجاهدین و شورای ملی مقاومت

محمدرضا روحانی مسئول مستعفی کمیسیون امور ملیتهای شورای ملی مقاومت: مسعود رجوی، ودرخواست اعدام امیر انتظام،حکم اعدام علی زرکش و مهدی افتخاری، دشنام به شاملو ،مرضیه ‌وتهدید جدا شدگان پناهنده در خارج کشور

محمدرضا روحانی مسئول مستعفی کمیسیون امور ملیتهای شورای ملی مقاومت: مسعود رجوی، ودرخواست اعدام امیر انتظام،حکم اعدام علی زرکش و مهدی افتخاری، دشنام به شاملو ،مرضیه ‌وتهدید جدا شدگان پناهنده در خارج کشور

تقدیم به امیروفا یغمایی که مسعودرجوی مادرش را جلو چشمانش ذبح کرد

مبارزه با رژیم یا فروپاشی درونی فرقه ای داعشی که میلیتاریسیم جهانی برای ایران تدارک دیده است

چرا رجوی نیاز دارد درخواست دیدار با اعضای در اسارتش را به نبرد دین بین فو تعبیر کند؟

افشای حقایق پشت پرده ضدیت با خانواده با اسناد سازمانی توسط داود باقروندارشد از مسئولین خانوادهها در مجاهدین

گسترش وطن فروشی در خارج کشور به سرکردگی رهبر همه وطن فروشان و دشمنان ایران

حمایت از تحریم و حمله نظامی به ایران خیانت به مردم و فاصله گرفتن آشکار از ایران و ایرانی

تحلیل طوفانِ سراسریِ جورج فلوید در آمریکا -داود باقروند ارشد

پایه اجتماعی فرقه رجوی (آمریکای نئوکانها) درحال فروپاشی است و رجوی برای صدمین بار بیگانه پرستیش به گل نشسته است

پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

آخرین پست ها

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشای پولشویی های فرقه رجوی

 

نامه فریور باتمانقلیچ به بایدن رئیس جمهور بعدی آمریکا

به نام خداوند بخشنده مهربان

آقای بایدن – رئیس جمهور محترم ایالات متحده امریکا

با سلام و آرزوی سلامتی و صلح و دوستی برای ملت امریکا و ملت ایران اسلامی و همه مردم جهان

موضوع : کسب موفقیت بزرگ

یکی از زیان های بزرگ مردم و جامعه امریکا و حتی جامعه بشری آن بود که « گزارش كميته بازبيني عملكرد ملي » که پس از شش ماه تحقيق جامع و تفحص پيگير در خصوص دولت فدرال تهيه شد ، بلا اقدام مانده و یا به درستی به اجرا در نیامده است . این گزارش توسط تیم آقای الگور معاون رئيس جمهور در سال 1993 تهیه و به آقای کلینتون رئیس جمهور ايالات متحده امريكا ارائه شد .

اين گزارش تحقیقاتی می توانست سرآغاز تحول بزرگ و دگرگون سازي اساسی در جامعه امریکا ، و سپس سایر کشورهای جهان گردد . لیکن پس از شکست انتخاباتی الگور ، این تحول ابتر ماند و جامعه امریکا از یک تجربه عالی مدیریتی و انسانی محروم گرديد . امریکا از حل مشکلات اقتصادی خویش عاجز ماند و به بحران های اقتصادی و اجتماعی و نارضایتی عظیم مردم دچار گردید . اگر این گزارش تحقیقاتی که مبتنی بر مشارکت مردم و پیشنهاددهی کارکنان دولت ، خصوصاً تشکیل گروه های پیشنهاددهنده می باشد ، به درستی به اجرا در آمده بود ، امریکا هرگز به رکود اقتصادی سال 2008 دچار نمی گردید !

دولت کره جنوبی در سال 2004 تجربه موفق اجرای نظام مشارکت و پیشنهاددهی کارکنان و مشتریان را که در شرکت های بزرگ آن کشور به نتایج عالی دست یافته بود ، در رأس کار ریاست جمهوری و دولت قرار داده و به اجرا در آورد . لذا می بینیم که آن کشور هم در زمینه های متعدد صنعتی و اقتصادی و اجتماعی رشد و پیشرفت عالی نمود و هم در مهار بیماری کرونا ( ویروس کووید – 19 ) بسیار موفق عمل کرده است .

ارزش این گزارش تحقیقاتی را کسانی می دانند که همچون دانشمندان علوم مدیریت پیشرفته ، پروفسور دمینگ و پروفسور ایشیاکاوا و غیره دهه ها در زمینه بهره برداری از گنج های مغزهای کارکنان و مشتریان کار کرده باشند و ثمرات عالی اقتصادی و اجتماعی حاصله را در سازمان های متعدد تجربه کرده باشند .

در این راستا پیشنهادهای زیر را به طور صریح و روشن ارائه می گرداند :

1-    این گزارش تحقیقاتی – علمی – کاربردی آنقدر مهم است که باید در رأس کار ریاست جمهور امریکا قرار گرفته و با نظارت مستقیم شخص وی به اجرا در آید . لذا پیشنهاد می نماید این گزارش تحقیقاتی را در رأس کارهای تمام ارکان دولت خود قرار دهید تا تحول بزرگ ! اقتصادی و اجتماعی در امریکا آغاز گردیده و در مدت چهار سال بزرگ ترین موفقیت نصیب ملت و دولت امریکا گردد . و همچنین ملت امریکا از تفرقه و چند پارگی ( دوران ترامپ ! ) نجات یافته ، به سوی وحدت و یکپارچگی هدایت گردد .

2-      پیشنهاد می نماید مشابه این تحقیقات گسترده ( مبتنی بر نظام مشارکت و پیشنهاددهی فراگیر مردم ) که در زمان آقای الگور انجام شد ، هر ده سال در جامعه امریکا تکرار شود تا مبنای کار ریاست جمهورهای آتی قرار گیرد . لذا لازم است قانونی در این باره در کنگره به تصویب برسد . اجرای نظام های پیشرفته مدیریت به معنای آن است که رهبران و مدیران عالی کشورها گوش شنوا داشته و به نظرات و پیشنهادهای مردم توجه می نمایند و آنها را مبنای حکومتداری خود قرار می دهند .

3-    پیشنهاد می نماید این تحقیقات علمی – کاربردی ، که قطعاً تاثیری بزرگ و سرنوشت ساز در تحول جهان و ریشه کن سازی خشونت ، جهل و ضلالت در همه ابعاد زندگی بشر خواهد داشت ، با پشتیبانی شما و مشارکت سایر رهبران کشورها توسعه یابد تا نتایج عالی آن به زودی آشکار گردد .

4-     سازمان ملل متحد ساختاری کم تحرک و بی خاصیت و حتا منجمد در برخی زمینه ها پیدا کرده است . واکنش این سازمان در مقابله با کرونا ( ویروس کووید – 19 ) مثال بارزی در این زمینه می باشد . چیزی که در این سازمان نمی توان دید ایجاد اتحاد و همبستگی در بین ملل است ! سازمان ملل باید چالاک شود ، سازمان ملل باید هوشیار و خردمند شود . سازمان ملل باید در همه زمینه ها اثربخش گردد . هفتاد سال پیش که این سازمان پایه گذاری شد ، بشر به روش های نوین و پیشرفته مدیریت دست نیافته بود . اما بشر در هفتاد سال گذشته تجربیات بی نهایت گرانبهای مدیریتی ( « شورا » : نظام مشارکت و پیشنهاددهی فراگیر و نظام مدیریت با کیفیت بر اساس تشکیل گروه های دانایی و معرفت ، گروه های کیفیت و بهره وری – QCC ) دست یافته است که باید این تجربیات ارزشمند در سازمان ملل و ارکان آن و اداره امور همه کشورها به کار گرفته شود تا بشر از جهل و ضلالت و خشونت نجات یابد . بنیان گذاران سازمان ملل نیت خیری داشته اند اما روش های موثر پیشبرد کارها بر مبنای قانون اساسی « حمد » : « تشکر از کار نیک مردم » را نمی دانسته اند . اما امروز دانشمندان علوم مدیریت تشکیل گروه های پیشنهاددهنده را در ده ها کشور جهان تجربه کرده و ثمرات عالی تشکر از پیشنهادهای خیر گروهی را دیده اند .  با تشکیل « گروه های دانایی و معرفت » از عموم کارکنان و مردم ( مشابه گروه های ده دهی کوروش بزرگ در 2500 سال پیش ! ) مدیریت همه سازمان ها و کشورهای جهان به سوی عقلانی شدن و دوری از فردمحوری هدایت می شود . سازمان ملل باید بتواند مستمراً از عقل و خرد گروهی مردم و فرزانگان جهان بهره برداری نماید . دولت شما می تواند بر خلاف دولت آقای ترامپ ! به جای درگیر کردن امریکا در مسائل کوچک ( محلی و منطقه ای ) ، به جمع کردن خرد گروهی ، جمعی و جهانی و بهره برداری عالی از گنج های مغزهای همگانی : « دفائن العقول » در همه زمینه های اقتصادی و اجتماعی و بین المللی اقدام نماید .

5-    دهه هاست که فلاسفه و جامعه شناسان و اندیشمندان جهان به دنبال راه و چاره می گردند تا وضع جهان را از این اوضاع اسفبار ، ضد انسانی ، ضد بشری و ضد محیط زیست ، به شرایط مطلوب تبدیل نمایند . مسائل بسیاری در سطح جهان است که دیگر با زور ، اجبار ، تحریم ، حمله نظامی و ناو هواپیمابر قابل حل نمی باشد . دنیای جدید نیاز به راه حل های عقلانی ، خردمندانه و بسیج فکرها و اندیشه های همه مردم ، فرزانگان و اندیشمندان جهان جهت بهره برداری از آنها توسط رهبران و سیاستمداران جهان دارد . از جمله حل مسائل و مشکلات بین المللی و تحت ستم قرار گرفتن ملت ها و شکنجه آنها توسط رهبران مستبد کشورها ! که سازمان ملل تا کنون در این زمینه کاملاً عاجز بوده است ! سیاستمداران جهان مانند معلمان قدیمی ! چوب لای انگشتان رهبران کشورها می گذاراند تا شاید آنها را وادار به پذیرش قوانین جهانی و حقوق بشر کنند ! ! در حالی که این روش های تنبیهی دیگر موثر نیست ، البته هیچ زمانی هم موثر و بهترین روش نبوده است . امروز در نظام های پیشرفته مدیریت کشف گردیده که پیشنهاددهی گروهی عموم مردم و تولید انبوه ( میلیونی ) پیشنهادهای مفید « حسنات » همچون سیل تصمیمات غلط و نابخردانه رهبران کشورها و سیاستمداران « سیئات » را از بین می برد .

6-    امروز می بینیم که لشکرکشی های امریکا و متحدانش به عراق و افغانستان و یمن و غیره بعد از هفده سال به هیچ موفقیتی دست نیافته است ، جز کشته شدن سربازان امریکایی و انبوه مردم بی گناه این کشورها ! کشتار مردم بی گناه و غیر نظامی در افغانستان توسط نیروهای خارجی و اعتراف نظامیان استرالیا به این امر گواه این امر می باشد ! همچنین اعتراف سربازان امریکایی بازگشته از جنگ ها ، ویتنام ، عراق و افغانستان ! حمله امریکا به عراق لطمه بسیار شدیدی به وجهه امریکا در جهان وارد ساخت و دروغگو بودن سیاستمداران امریکا و متحدانش را به مردم جهان اثبات نمود زیرا هیچ سلاح مخرب کشتار جمعی در عراق یافت نشد ! آیا لشکرکشی امریکا به افغانستان و شکست نیروهای ناتو در مهار طالبان پس از هفده سال نیاز به تحقیق و تفقه جامع ندارد ؟ ! چرا امریکا علیرغم کمک های اقتصادی و نظامی بسیار به دولت افغانستان نتوانسته است مشروعیت و مقبولیت لازم برای مهار طالبان را به دست آورد ؟ ! آیا درگیری های خاور میانه نیاز به تحقیق و تفقه جامع و خرد جمعی جهانی ندارد ؟ آیا با سیاست های زوری و دستوری ترامپ و عدم توجه به خرد جمعی مردم منطقه ، این مشکل حل شدنی می باشد ؟ ! این مساله قطعاً ریشه های متعدد دارد ، از جمله درگیری های تشیع صفوی و تسنن اموی ( وهابی ، داعشی ) و راه حل اساسی آن در شناخت « اسلام واقعی : اسلام رحمانی ! » می باشد . نمونه های بسیاری از این گونه مسائل وجود دارد که در این نامه جای اطاله کلام نمی باشد . لذا باید در سیاست های رهبران امریکا بازنگری اساسی صورت گیرد .

7-    امروز باید تصمیم سازی گروهی مردم زیربنا قرار گیرد و تصمیم گیری رهبران کشورها و سیاستمداران جهان بر این اساس قرار گیرد تا همه تصمیم گیری ها خردمندانه و محققانه باشد و نه تصمیم گیری های فردی ( ترامپ ) ! این روش مدیریت برتر ، امریکا و جهان را به سوی اقتصاد برتر ، سیاست برتر ، و جامعه جهانی برتر هدایت می نماید .

8-    دولت امریکا تا کنون هزینه های بسیار زیادی در زمینه های تسلیحاتی انجام داده است . اما فضای فکری جهانی به سوی « قسط » : برابری و برادری و آزادی مردم ( هدف اولیه همه انقلابات بزرگ جهان و منشور حقوق مردم امریکا و محدود کردن قدرت حکومت خودکامگان در قانون اساسی آن کشور ! ) پیش رفته است و با چند قطبی شدن قدرت در جهان ، سیاست های جنگ طلبانه نه تنها دیگر اثربخشی ندارد بلکه نابود کننده وجهه امریکا و عامل مقابله مردم جهان با آن می باشد و سیاستمداران امریکا باید تا کنون به خوبی به این امر پی برده باشند . مثال بارز این امر شکنجه کردن مردم در عراق و افغانستان و شکنجه گاه ابوغریب است که لطمه ای جبران ناپذیر به حیثیت امریکا در جهان زده و مسلمانان و سایر ملل جهان را بر ضد امریکا شورانیده است !

9-      مواضع ضد و نقیض و نابخردانه ترامپ در کره شمالی ، چین ، روسیه ، اروپا و ایران وغیره برای دهه ها وجهه امریکا را در چشم جهانیان تخریب کرده است ، مگر آن که جبران شود . اعلام صریح مواضع ترامپ در سوریه و کشتن صدها هزار نفر مردم بی گناه و آواره کردن میلیون ها نفر زن و کودک و پیرمرد جهت تصاحب نفت آن کشور ، نابخردانه ترین سیاست ورزی در سطح جهان است و قطعاً از چشم یک و نیم میلیارد نفر مسلمان جهان پنهان نمی ماند ! امروز با وجود رسانه های گروهی و لحظه ای جهانی و انتظار مردم جهان به تحقق « قسط » : « مساوات و اخوت » ، دیگر نمی توان توقع داشت که یک نفر به جای خدا بنشیند و برای مردم یک کشور و حتا همه مردم جهان تصمیم بگیرد ! اگر چه خداوند یگانه : « الله » ( همان خدایی که شما بر او اعتماد می کنید ! ) هیچ زمان چنین نکرده است .

10-   کشمکش های امریکا با چین ، برای مهار قدرت اقتصادی و تهاجمی و تسلط آن کشور بر جهان ، کشمکش های امریکا و روسیه ،   کشمکش های امریکا و اروپا ، کشمکش های امریکا و کره شمالی ، کشمکش های امریکا و ایران در دوران ترامپ ، همه مردم جهان را در فشار روحی و روانی سخت و تنگنا های اقتصادی فزاینده قرار داده است . آیا شما نیاز نمی بینید که تحقیق و تفقه جامعی در مورد سیاست های امریکا در جهان به عمل آید ؟ آیا به خاطر منافع یک ملت باید کل ملل جهان تحت فشارهای گوناگون قرار گیرند ؟ ! آیا راه های بهتر و خردمندانه تری برای بهره برداری از خرد جمعی جهانی و دستیابی همه ملت ها به اقتصاد برتر ، سیاست برتر ، جامعه برتر جهانی نمی باشد ؟ !

متاسفانه با کنار رفتن الگور و پیروزی بوش در ریاست جمهوری امریکا ! تحول بزرگی که در جامعه امریکا و به دنبال آن در سایر کشورها ، در آستانه رخ دادن بود ، متوقف گردید .

در اینجا این پرسش پیش می آید : چرا امریکا علیرغم داشتن قدرت اقتصادی بزرگ و نیروی تخصصی زیاد نتوانسته است با بیماری کرونا ( ویروس کووید – 19 ) به خوبی مبارزه  کند ؟ آن را مهار کند و از مبتلا شدن جمع کثیری از مردم امریکا ( بیش از 13 میلیون نفر )  و فوت شدن بسیاری از ایشان جلوگیری نماید ( 268 هزار نفر ) ؟ ! در حالی که  برخی کشورهای جهان همچون کره جنوبی موفق به مهار این ویروس شده و از کشت و کشتار مردم خود جلوگیری کرده اند ؟ !

امروز نیاز است که هم در امریکا ، هم در سازمان ملل و هم در کل نهادهای بین المللی و کشورهای جهان تحول مثبت ایجاد گردد . بدین منظور باید از همان روش تحقیق در گزارش الگور بهره برداری نمود .

 

این گزارش بیانگر آغاز مطالعات و تحقیق جامع و فراگیر : « تفقه » در مورد ضرورت ایجاد یک تحول اساسی در یک کشور بزرگ بود ، که البته بی نتیجه ماند و مردم امریکا از دستیابی به نعمات و برکات بیشمار آن محروم گشت ! اما امروز نه تنها ریاست جمهور امریکا بلکه سایر جوامع و کلاً جامعه بشری و نهادهای بین المللی همچون سازمان ملل متحد ، سازمان کنفرانس اسلامی ، اجلاس کشورهای غیرمتعهد ( نم ) ، اتحادیه کشورهای عرب ، اتحادیه کشورهای افریقایی و سایر اتحادیه های موجود کشورهای شرق و یا غرب دنیا ، باید این تجربه عالی و نجات بخش را دنبال نمایند تا بشریت از این منجلاب خشم و خشونت : « غضب » ، جهل و نادانی و گمراهی : « ضلالت » و اقتصاد ورشکسته کرونا زده جهانی رهایی یابد و راه سعادت و فلاح را در پیش گیرد .

از خداوند یگانه موفقیت شما در دستیابی به هدایت جمعی و سلامتی و صلح و دوستی همگانی را خواستار است .

فریور باتمانقلیچ

محقق و نویسنده کتاب های مدیریت پیشرفته و مدیریت « الاهی »

و مشاور عالی مدیریت پیشرفته در وزارتخانه ها و سازمان ها

 9 / 9 / 1399 –

29 / Nov 2020 /

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 
error

Enjoy this blog? Please spread the word :)

RSS20k
دریافت مطالب جدید از طریق ایمیل5k
مارادر فیسبوکتان به اشتراک بگذارید12k
از کانال یوتوب ما بازدید کنید14k
از کانال یوتوب ما بازدید کنید
extra smooth footnotes