پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

آخرین پست ها

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

افشای پولشویی های فرقه رجوی

 

میرحسین موسوی: نظام به عواقب کشتار معترضان سال ۵۷ توجه کند

حدود دو هفته پس از آغاز سرکوب خونین معترضان در ایران میرحسین موسوی نسبت به پیامد این اقدام برای “نظام” هشدار داد. او می‌گوید سرکوب معترضان با “کشتار بی‌رحمانه” مردم در شهریور ۵۷ “شباهت تام و تمام” دارد.

میرحسین موسوی، یکی از نامزدان معترض به نتایج اعلام شده انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ در پیام کوتاهی سرکوب معترضان اعتراض‌های آبانماه را با کشتار تظاهرکنندگان در میدان ژاله در شهریور ۱۳۵۷ مقایسه کرد و نسبت به عواقب آن هشدار داد.

در این پیام که نسخه‌ای از آن نهم آذرماه در سایت کلمه منتشر شده آمده است: «برخورد خشن و خونین با مردمی خشمگین و فرودستانی جان به لب رسیده که در اعتراض به یک تصمیم غیرمعقول کاسبکارانه و مخالف منافع اقشار مستضعف، و زخم خورده از سیاست‌های خانمان برانداز به خیابان‌ها آمده بودند، و تأمل در گستردگی اعتراض‌ها در تهران و سایر نقاط کشور که نشان‌دهنده سرخوردگی همگانی در میان اقشار جان به لب رسیده از اوضاع کشور دارد شباهت تام و تمام با کشتار بیرحمانه مردم در ۱۷ شهریور خونین ۵۷ دارد.»

۱۷ شهریور ۱۳۵۷ در حالی که فرماندار تهران، ارتشبد غلامعلی اویسی از بامداد همان روز حکومت نظامی و ممنوعیت تجمع بیش از سه نفر را اعلام کرده‌ بود جمعیت انبوهی از معترضان به حکومت پادشاهی در میدان ژاله و خیابان‌های اطراف آن حضور یافتند.

 

مطابق گزارش‌ها نظامیان پس از بی‌توجهی تجمع‌کنندگان به هشدارها برای متفرق کردن آنها، به سوی آنان آتش گشودند. برخی منابع قربانیان این روز را تا چهار هزار نفر اعلام کرده‌اند.

میرحسین موسوی با اشاره به آن رویداد تاریخی که سرآغاز سقوط حکومت شاهنشاهی در ایران ارزیابی می‌شود نوشت: «آدمکشان سال ۵۷ نمایندگان یک رژیم غیردینی بودند، و ماموران و تیراندازان آبان ۹۸ نمایندگان یک حکومت دینی. آنجا فرمانده کل قوا شاه بود و امروز اینجا ولی فقیه با اختیارات مطلقه.»

مسئولان حکومتی تا کنون از ارائه آمار دقیق قربانیان، مجروحان و بازداشتشدگان حرکت‌های اعتراضی اخیر خودداری کرده‌اند. سازمان عفو بین‌الملل، هشتم آذر در تازه‌ترین گزارش خود می‌گوید در جریان این سرکوب‌ها دست‌کم ۱۶۱ نفر جان باخته‌اند. کانال تلگرامی وب‌سایت کلمه به نقل از یک منبع آگاه شمار قربانیان را ۳۶۶ نفر گزارش کرده است.

در جریان اعتراض‌های آبان ماه ۱۳۹۸ شعار علیه علی خامنه‌ای و آتش زدن تصویرهای او زیاد تکرار شده است
در جریان اعتراض‌های آبان ماه ۱۳۹۸ شعار علیه علی خامنه‌ای و آتش زدن تصویرهای او زیاد تکرار شده است

روزنامه اعتماد پنجم آذرماه به نقل از حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نوشت در جریان ناآرامی‌های اخیر حدود هفت هزار نفر بازداشت شده‌اند. مطابق برخی گزارش‌ها شماری از قربانیان اعتراض‌های آبان ماه به طور مستقیم هدف گلوله نیروهای امنیتی و اطلاعاتی قرار گرفته‌اند.

حرکت‌های اعتراضی آبانماه پس از اعلام غیرمنتظره افزایش بهای بنزین آغاز شد. مطابق مصوبه شورای هماهنگی سران سه قوه، که به تائید رهبر جمهوری اسلامی علی خامنه‌ای رسیده، از بامداد جمعه، ۲۴ آبان بهای هر لیتر بنزین سهمیه‌ای با پنجاه درصد افزایش ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین آزاد با سه برابر افزایش سه هزار تومان شد.

میرحسین موسوی در بخشی از پیام خود نوشته است: «بنده به همه خانواده‌های شهیدان بیگناه تسلیت می‌گویم و عرض می‌کنم زخم وارد شده بر جان و تن ملت التیام نخواهد یافت مگر با معرفی آمرین و مباشرین این کشتار و محاکمه علنی آنها و توضیح بدون لکنت دلایل این جنایت آشکار.»

هشدار درباره عواقب کشتار مردم

او با اشاره تلویحی به سخنان سالار آبنوش، فرمانده عملیات سازمان بسیج افزود: «وگرنه صدا کلفت کردن و دم [زدن] از میان یک جنگ جهانی بودن، پاسخی قانعکننده به مردم نیست و این فرافکنی‌ها نمی‌تواند زخم عمیق و خطرناک وارد شده را التیام بخشد. کافی است نظام به عواقب کشتار میدان ژاله توجه کند.»

فرمانده عملیات بسیج چند روز پیش در یک سخنرانی در همدان با بیان این که در اعتراض‌های آبان ماه “فقط خدا ما را نجات داد” گفته بود: «جنگ جهانی تمام عیاری علیه نظام و انقلاب وضع حمل کرد و خوشبختانه نوزاد آن در لحظه تولد فوت کرد.»

این سخنان و اظهارات حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران که حرکت‌های اعتراضی آبانماه را یک “سناریوی جهانی” اجرا شده توسط “پیاده‌ نظام‌های دشمن” خوانده بود پیش از این با واکنش مهدی کروبی، دیگر نامزد معترض انتخابات سال ۸۸ روبرو شد که آنها را “سفیهانه” خواند.

کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، همسر آقای موسوی از بهمن ماه ۸۹ بدون محاکمه و حکم قضائی در بازداشت خانگی به سر می‌برند.

غیبت شعار در حمایت از کروبی و موسوی

پس از انتخابات مناقشه‌برانگیز سال ۸۸ و به خصوص پس از بهمن ۸۹ در بسیاری از تجمع‌های اعتراضی یا انتخاباتی شعارهایی در حمایت از موسوی و کروبی نیز به گوش می‌رسید، اما این مسئله در حرکت‌های اعتراضی دی ماه ۹۶ و آبان امسال تکرار نشده است.

در حرکت‌های اعتراضی سال ۹۶ معترضان با شعارهایی نظیر “اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا” بی‌‌اعتمادی و مخالفت خود با هر دو جناح اصلی حکومت جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشتند.

در جریان اعتراض‌های اخیر نیز شعارهای غالب در میان تظاهرکنندگان از همان ساعت‌های اول سویه‌ای ضدحکومتی داشت و ناکارآمدی، سوءمدیریت، فساد و سیاست‌های تنش‌آفرین منطقه‌ای جمهوری اسلامی را هدف قرار می‌داد.

 

در حرکت‌های اعتراضی آبانماه که به بسیاری از شهرها و استان‌های ایران نیز کشیده شد شعار علیه شخص خامنه‌ای و به آتش کشیدن تصویرهای او زیاد رخ داد و دست کم در یک مورد معترضان نماد انگشتر نخستین رهبر جمهوری اسلامی، روح‌الله خمینی را به آتش کشیدند.

پیام هشدارآمیز میرحسین موسوی در مورد تکرار عواقب کشتار میدان ژاله یک روز پس از بیانیه مهدی کروبی در محکومیت سرکوب خونین معترضان و ابراز تعجب از “سکوت رجال سیاسی و جریان‌های موثر در قبال چنین فجایعی” منتشر شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.